Ogrody zimowe – producent z wieloletnim doświadczeniem

Mieszkalne ogrody zimowe - w kontakcie z naturą przez cały rok

Pomieszczenia, które powiększą przestrzeń mieszkalną, poprawią izolację akustyczną, a nawet wpłyną pozytywnie na bilans energetyczny budynku? O czym mowa? O oranżeriach, czyli ogrodach zimowych. Producent tego typu oranżerii, Almont System, opowiada na co należy zwrócić uwagę, decydując się na stworzenie własnego ogrodu zimowego.

Firma Almont System działa na rynku od 1996 roku, a od 2001 roku głównym obszarem działalności firmy są właśnie ogrody zimowe, kierowane zarówno na rynek krajowy, jak i zagraniczny. Bogata wiedza oraz doświadczenie pozwalają firmie realizować rozmaite potrzeby różnych odbiorców.

fot. Almont System

Ogród zimowy wewnątrz domu

Skąd się wzięła moda na ogrody zimowe? Jak informuje ich producent, znane są one od stuleci. Kiedyś widywane były tylko w bogatych rezydencjach, dziś stanowią ozdobę domów jednorodzinnych. Rosnąca popularność tych rozwiązań wiąże się z szeregiem zalet, jakie za sobą niosą. Stanowią bowiem nie tylko kącik do uprawy egzotycznych i lubiących ciepłe temperatury roślin. Dzisiaj ogrody zimowe to miejsce wypoczynku, pracy, a także izolacja dla domu.

fot. Almont System

Poprawią bilans energetyczny

Ogrody zimowe mogą być budowane jako osobne budynki lub dobudowane do pomieszczeń mieszkalnych. Związana z obowiązującymi trendami zaleta takich oranżerii, to z pewnością poprawa bilansu energetycznego budynków, a także dodatkowa bariera akustyczna.

fot. Almont System

Jaki rodzaj ogrodu wybrać?

Wszystko zależy od naszych planów związanych z tym pomieszczeniem. Wymarzony ogród zimowy powinien być nie tylko estetyczny, ale także funkcjonalny, dlatego warto przy tej okazji współpracować ze specjalistami w tej dziedzinie. Producent ogrodów zimowych, Almont System, zaleca, by o budowie ogrodu zimowego zdecydować jeszcze na etapie planowania budowy domu, o ile to możliwe. Dzięki temu uda się lepiej rozplanować całą przestrzeń. Jednak, jak zapewnia Almont System, wiele z wykonanych projektów ogrodów zimowych to także konstrukcje, które powstały przy już gotowych domach jednorodzinnych.

fot. Almont System

Ogrody izolowane oraz nieizolowane

Ogólnie możemy mówić o ogrodach zimowych oraz letnich, czyli izolowanych oraz nieizolowanych termicznie. W tych pierwszych, czyli ogrzewanych, możemy uzyskać komfortowe temperatury pomiędzy 15° a 25°C, nawet w mroźne dni. Da to możliwość zarówno przetrzymywania tam roślin lubiących ciepło, ale także pozwoli zwiększyć powierzchnię mieszkalną, dzięki możliwości użytkowania tej przestrzeni bez obaw o spadek temperatury. Tego typu ogrody zimowe pełnią funkcję ciekawych salonów, pomieszczeń biurowych oraz rekreacyjnych. Jeśli zdecydujemy się na ogrody zimowe bez ogrzewania, nawet w trakcie zimy powinniśmy cieszyć się zadowalającą temperaturą (5-15°C), która pozwoli przechowywać tu wiele roślin. Nawet nieogrzewany ogród zimowy to doskonały bufor cieplny, który zredukuje straty ciepła zimą, a latem ochroni dom przed szybkim nagrzewaniem.

 

fot. Almont System

Różnica w konstrukcji

W przypadku ogrodów zimowych nieizolowanych stosuje się nieocieplone profile (bez przegrody termicznej) z pojedynczym przeszkleniem. Ogrody zimowe izolowane tworzone są z profili ciepłych z wypełnieniem, charakteryzujących się niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej – mniej niż 1,1 W/(m2•K), które dodatkowo wyposaża się w odpowiedni system ogrzewania oraz wentylacji. Duże przeszklenia, które powodują utratę ciepła będą kompensowane przez ciepło słoneczne, które pozyskiwane będzie z zewnątrz oraz akumulowane w murowanej podłodze oraz ścianach.

fot. Almont System

Skorzystaj z darmowej energii

Dla stworzenia idealnego klimatu warto skorzystać z porady doświadczonego producenta ogrodów zimowych, który doradzi specjalne zespolone szło termoizolacyjne. Nie bez znaczenia są także odpowiednie drzwi pomiędzy ogrodem, a domem, które zapobiegną utratom ciepła. Z kolei wiosną i jesienią warto wykorzystać energię słoneczną, która kumuluje się w nawet nieogrzewanych ogrodach zimowych. Cena za ogrzewanie będzie znacznie niższa, ponieważ otwierając te drzwi, możemy za darmo ogrzać pomieszczenie sąsiadujące z oranżerią.

fot. Almont System

Umiejscowienie ma znaczenie

Zależnie od funkcji, jaką będzie pełnił zimowy ogród wewnątrz domu, dobieramy nie tylko odpowiednie systemy do jego budowy, ale nawet jego lokalizację. Strona wschodnia jest dobrym wyborem, jeśli mieszkalny ogród zimowy ma być naszą pracownią lub jadalnią. Dzięki temu unikniemy nadmiernego nasłonecznienia popołudniu. Dobrym wyborem dla studia czy pracowni będzie ulokowanie ogrodu zimowego także po stronie północnej, co zapewni niewielkie, ale równomierne oświetlenie. Strona zachodnia to z kolei duże nasłonecznienie latem i wysokie temperatury aż do wieczora, a zimą jedynie niewielkie nasłonecznienie. Warto pamiętać, że strona południowa to najdłuższy okres nasłonecznienia, niezależnie od pory roku, co sprawia, że konieczne staje się tutaj zastosowanie rolet, a także odpowiedniej wentylacji.

fot. Almont System

Wybierz odpowiedni system ogrzewania

Producent ogrodów zimowych, Almont System, oferuje dobór optymalnego systemu budowy oranżerii, w tym właściwego systemu ogrzewania. Do wyboru mamy m.in. ogrzewanie podłogowe, kanałowe, ścienne, jak również klimatyzatory. Każde z nich cechuje się innymi właściwościami. Ogrzewanie podłogowe doskonale sprawdzi się z terakotą lub kamiennymi płytkami, jest niewidoczne i dobrze rozprowadza ciepło. Można także skorzystać z konwekcyjnych grzejników kanałowych zasilanych istniejącą instalacją grzewczą. Z kolei grzejniki ścienne cechuje niska cena zakupu, a klimatyzatory dają możliwość szybkiej i łatwej kontroli warunków cieplnych wewnątrz ogrodu zimowego. Wybór jest naprawdę szeroki, a właściwy system powiązany z rodzajem budowanej konstrukcji.

 

fot. Almont System

Postaw na solidną konstrukcję

Budowa ogrodu zimowego może wydawać się prosta, jednak dla zapewnienia pełnej funkcjonalności tego pomieszczenia warto przyjrzeć się wielu czynnikom. Jak informuje Almont System, producent ogrodów zimowych, wiele zyskamy na skorzystaniu z usług autoryzowanego wykonawcy. Konstrukcja ogrodu zimowego powinna być bezpieczna i trwała. Jego projekt powinien uwzględniać ciężar śniegu oraz silny wiatr. Istotne jest pochylenie dachu, a także bezpieczne klejone szkło, które w razie rozbicia nie rozsypie się na kawałki. Profile nośne muszą być wytrzymałe, a podłoże powinno posiadać zbrojony i zaizolowany fundament. Szczelność, odpowiednie uszczelki, rynny, uchylne okna i zewnętrzne rolety to tylko niektóre z istotnych aspektów odpowiedniego ogrodu zimowego. Dlatego jego budowę najlepiej powierzyć specjalistom.

fot. Almont System

Jak to jest z formalnościami?

Zgodnie z Prawem Budowlanym ogród zimowy o powierzchni do 25 m2 nie wymaga pozwolenia na budowę, jeśli łączna liczba obiektów (oranżerie, wiaty i altany) na nie będzie przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki. W przypadku innych wymiarów i warunków, konieczne jest zezwolenie. Tutaj także przyda się fachowa pomoc producenta ogrodów zimowych. Firma Almont System przeprowadza dla potrzeb odbiorców m.in. obliczenia pod względem obciążeń wiatrowo-śniegowych dachu ogrodu zimowego i ich potwierdzenia dla Inspekcji Budowlanej.

fot. Almont System

Doświadczenie w kraju i za granicą

Almont System to producent ogrodów zimowych z długoletnim doświadczeniem w ich wytwarzaniu oraz montażu, zarówno w Polsce oraz za granicą. Oferowane konstrukcje jako jedyne na rynku polskim oraz nieliczne na niemieckim są obliczane statycznie pod względem obciążeń wiatrowo-śniegowych dachu. Po wykonaniu ogrodu zimowego Almont System wydaje klientom imienne dokumenty potwierdzające przeprowadzone obliczenia do odbioru przez Inspekcję Budowlaną. Dokumenty mogą być sporządzone w języku polskim lub niemieckim oraz są podpisane przez uprawnionych do tego inżynierów. Tak urozmaicona oferta nowoczesnych ogrodów zimowych pozwala z powodzeniem prowadzić działalność nie tylko w województwie śląskim czy na terenie całego kraju, lecz także w Unii Europejskiej, Norwegii i Szwajcarii.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.almont-system.pl

43-356 Bujaków, ul. Bielska 3, woj. śląskie
tel. +48 33 814 41 59, +48 516 704 212,


Liczba odwiedzin: 1951 | Data publikacji: 2019-07-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


16.07.2021 | Ogrody zimowe
Czy nam się to podoba, czy nie,...
14.01.2021 | Stolarka otworowa
Całoroczny ogród zimowy to dziś coś więcej,...
30.04.2021 | Baseny, fontanny
Basen ogrodowy z montażem to inwestycja na...
12.03.2020 | Ogrody zimowe
W naszej szerokości geograficznej przeważają dni z...
08.01.2020 | Altany, pergole
Inwestorzy, którzy cenią sobie wyjątkowość i jakość...
Obudowę tarasów, ogrodów zimowych, a także zadaszenie...
Zbliża się wiosna, dlatego powinieneś już dziś...
13.10.2017 | Ogrody zimowe
W naszej strefie klimatycznej lato jest krótkie,...
03.02.2016 | Stolarka otworowa
Sposób montażu stolarki otworowej oraz jakość jej...
30.09.2015 | Ogrody zimowe
Miesiące letnie nieodmiennie kojarzą nam się ze...
MORAD to lider rynku produkcji systemów aluminiowych...
06.07.2020 | Dźwigi (żurawie)
Współcześnie wielkie i małe inwestycje budowlane nieodłącznie...
Katalogi z projektami domów obejrzane, rozmowy przy...
Panujący aktualnie trend, pozwalający na wszechstronne wykorzystanie...
06.08.2019 | Domy drewniane
Domki drewniane letniskowe to dla wielu osób...
Contractors-glowne
Donice ze stali corten, donice betonowe... Producenci są...
Lakier akrylowy bezbarwny do drewna czy inne...
Dobierając dziś system okienny czy system przesuwny,...
31.07.2018 | Grille, wędzarnie
Polacy kochają grillowanie. To idealna okazja, aby...
Nowoczesny budynek ma być jasny i przestronny....
22.03.2018 | Dźwigi (żurawie)
Rosnące wymagania inwestorów i odważne koncepcje architektów...
24.11.2017 | Domy drewniane
Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób...
Kiedy na naszej działce chcemy postawić garaż,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: ogród zimowy, ogrody zimowe, oranżeria, ogrody izolowane, ogrody nieizolowane, konstrukcja ogrodu zimowego, ogrzewanie ogrodu zimowego, ogród zimowy pozwolenie na budowę
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy