Szklany ogród zimowy

Pełnia lata w środku zimy z oranżeriami Nowicki

Czy nam się to podoba, czy nie, żyjemy w określonej szerokości geograficznej: wiosna i lato zawsze trwają u nas zbyt krótko, zaś plucha za oknem, śnieg i bezlistne drzewa – za długo. Jest jednak na to sposób: szklany ogród zimowy pomoże nam także jesienią i zimą cieszyć się kontaktem z bujną, zieloną roślinnością, bez konieczności czekania, aż przyroda na zewnątrz ponownie obudzi się do życia.

Szklany ogród zimowy – co warto wiedzieć na początek?

Ogród zimowy to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez właścicieli posesji i domów jednorodzinnych. Wysoka estetyka, stały kontakt z naturą, dodatkowa przestrzeń wypoczynkowa, korzystniejszy bilans energetyczny – to najczęściej wymieniane zalety ogrodów zimowych i oranżerii. Przeszklone pawilony, dostawiane do istniejących budynków lub planowane już na etapie projektowania przyszłej inwestycji, mogą pełnić różne funkcje: ogrodu w stylu „urban jungle”, mniej lub bardziej formalnego salonu – werandy, pokoju wypoczynkowego z kanapami, czy nawet pomieszczenia w typie spa, na przykład z jacuzzi. Umiejętnie zaprojektowany pawilon doda także eleganckiego charakteru całej nieruchomości.

fot. Nowicki Ogrody Zimowe

Aby jednak zimowy szklany ogród należycie spełniał swoje funkcje przez wiele lat, trzeba go odpowiednio zaplanować, najlepiej przy współpracy z profesjonalną firmą, oferującą materiały i usługi najwyższej jakości. Nowicki Ogrody Zimowe to lider rynku, oferujący zarówno ekskluzywne i nieszablonowe projekty dla rezydencji, hoteli i restauracji, jak i aranżacyjne małe dzieła sztuki dla przydomowych stref relaksu. Nowością w ofercie są oranżerie budowane na dachach płaskich budynków mieszkalnych, loftów czy obiektów usługowych.

fot. Nowicki Ogrody Zimowe

Ogród zimowy szklany – budowa

Lekki i mocny stelaż aluminiowy

Konstrukcja szklanych ogrodów zimowych Nowicki opiera się na aluminiowych profilach z przekładką termiczną z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym produkowanych przez renomowaną francuską firmę Flandria. Nowicki Ogrody Zimowe to prekursor zastosowania tych systemów w Polsce. Aluminiowy szkielet jest lekki, sztywny, jednocześnie najtrwalszy i najodporniejszy na niesprzyjające warunki pogodowe, zaś przekładki gwarantują świetną termoizolację. Szczelność zapewnia użycie uszczelek EPDM. Profile odporne są na korozję oraz lakierowane metodą proszkową, co daje możliwość otrzymania pełnej gamy kolorów. Dostępne są trzy systemy stelażu – Flandria Variant, Flandria Victory oraz autorska koncepcja firmy Nowicki opracowana pod rezydencje – Villa Veranda.

fot. Nowicki Ogrody Zimowe

System oszklenia

Równie ważne, co sama konstrukcja jest także oszklenie całości. Standardowo w szklanych ogrodach zimowych Nowicki stosowane są szyby zespolone bezpieczne 3.3.1/16/4T oraz 3.3.1/16/6T o współczynniku przenikania ciepła k=1,0 W/(m²K). W ofercie dostępny jest także wariant specjalnego oszklenia trójszybowego. Zapewnia on wyższą izolacyjność termiczną dzięki niższemu współczynnikowi przenikania ciepła k=0,5-0,6 W/(m²K). Na życzenie klienta można również zamontować pakiet szyb hartowanych i refleksyjnych. Szczególnie ten drugi rodzaj zalecany jest w domowych oranżeriach – tego typu tafle odbijają promienie słoneczne, ale przepuszczają światło, co sprzyja uprawie roślin.

Osłony typu screen

Szklany ogród zimowy dostarczany przez firmę Nowicki można doposażyć także w system osłonowy szyb typu screen. W pełni zautomatyzowane zestawy umieszczone są w kasetach. W czasie intensywnego działania promieni słonecznych można je wysunąć przy pomocy pilota. Screeny pełnią także funkcję ochrony prywatności, działając na zasadzie zbliżonej do lustra weneckiego. To szczególnie cenna funkcjonalność w oranżeriach będących częścią restauracji, hotelu czy domów parterowych.

fot. Nowicki Ogrody Zimowe

Wentylacja

O czwartej składowej dobrze pomyślanego ogrodu zimowego, czyli wentylacji także nie wolno nam zapominać – skroplona para wodna może spowodować zawilgocenie fundamentów i posadzki. Szklane ogrody zimowe Nowicki wyposażone są w standardzie w skuteczny system wietrzenia grawitacyjnego. Optymalna wentylacja ogrodu zimowego jest możliwa dzięki zainstalowanym nawietrznikom doprowadzającym powietrze oraz wywietrznikom dachowym sterowanym elektronicznie lub manualnie. Producent oferuje także wariant montażu wentylacji mechanicznej. Instalacja tego typu sprawdzi się zwłaszcza przy oranżeriach narażonych na duży poziom wilgotności np. tworzonych w sąsiedztwie basenów, siłowni, spa.

Coś dla małych, coś dla dużych

Prywatną, domową, wymarzoną enklawą zieleni cieszyć się mogą nie tylko właściciele domów jednorodzinnych. Dla tych, którzy mieszkają w zbiorowym budownictwie, albo nie dysponują wystarczającą przestrzenią na postawienie oranżerii, dostępne jest inne rozwiązanie: ogród zimowy na tarasie, który doskonale zastąpi tradycyjny letni ogród lub działkę, w której spędzamy cieplejsze miesiące w roku. Nawet na takiej mniejszej przestrzeni stworzyć można sobie urokliwe miejsce wytchnienia i wypoczynku. W zależności od ekspozycji naszego zimowego szklanego ogrodu możemy wstawić tam rośliny ciepłolubne (figowce, oleandry, szeflery) lub takie, którym służy mniejsze nasłonecznienie (filodendrony, bluszcze, skrzydłokwiaty i inne). Warto w tym miejscu dodać, że budowa ogrodu zimowego o powierzchni większej niż 35m2 wymaga uzyskania pozwolenia na budowę (przy mniejszej powierzchni zgłaszamy tylko sam zamiar budowy).

fot. Nowicki Ogrody Zimowe

Największa oranżeria w Polsce wykonana przez Nowicki Ogrody Zimowe

Stanowiące podstawę nowoczesnych oranżerii systemy profili aluminiowych Flandria świetne się też sprawdzą w dużych, wręcz spektakularnych realizacjach – takich jak jedna z największych oranżerii w Europie, będąca najpiękniejszą częścią centrum konferencyjno-hotelowego Villa Park Otwock. Imponujące wrażenie, jakie sprawia ten prestiżowy obiekt to nie tylko zasługa zastosowanych materiałów najwyższej jakości, ale także architektonicznej inwencji projektantów i wykonawców firmy Nowicki. Ostatecznie jednak, niezależnie od rozmachu i wielkości inwestycji, zawsze będą liczyć się dobry projekt, solidne wykonanie, technologia, której można zaufać, jak również doświadczenie – ponad tysiąc zrealizowanych obiektów w Polsce i zagranicą mówi samo siebie.

fot. Nowicki Ogrody Zimowe

Naturalną konsekwencją są przyznane nagrody i wyróżnienia: począwszy od 1998 roku i nagrody ZŁOTA SYRENKA na targach budowlanych w Warszawie za najpiękniejszą oranżerię warszawską, po rok 2009 i tytuł Diamentowej Firmy Roku, przyznany podczas uroczystości w Teatrze Wielkim za całokształt realizacji w dziedzinie budowy oranżerii. Szklane ogrody zimowe, dodajmy jeszcze na koniec, harmonizować powinny z bryłą budynku, do której są dostawione, trudno sobie wyobrazić futurystyczny pawilon, przylegający do klasycznego dworku. Także i tutaj wszyscy klienci, mniejsi i więksi, liczyć na mogą na architektoniczną poradę i sugestię fachowców.

fot. Nowicki Ogrody Zimowe

Więcej o ogrodach zimowych szklanych, a także bogatą galerię realizacji, znaleźć można na stronie www.ogrody-zimowe.com

Nowicki Ogrody Zimowe, ul. Domaniewska 37/2, tel. 606-875-734, e-mail: [email protected]

02-672 Warszawa, ul. Domaniewska 37 lok. 2.43, woj. mazowieckie
tel. 606 875 734,


Liczba odwiedzin: 420 | Data publikacji: 2021-07-16

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


14.01.2021 | Stolarka otworowa
Całoroczny ogród zimowy to dziś coś więcej,...
30.04.2021 | Baseny, fontanny
Basen ogrodowy z montażem to inwestycja na...
12.03.2020 | Ogrody zimowe
W naszej szerokości geograficznej przeważają dni z...
08.01.2020 | Altany, pergole
Inwestorzy, którzy cenią sobie wyjątkowość i jakość...
01.07.2019 | Ogrody zimowe
Pomieszczenia, które powiększą przestrzeń mieszkalną, poprawią izolację...
Obudowę tarasów, ogrodów zimowych, a także zadaszenie...
Zbliża się wiosna, dlatego powinieneś już dziś...
13.10.2017 | Ogrody zimowe
W naszej strefie klimatycznej lato jest krótkie,...
03.02.2016 | Stolarka otworowa
Sposób montażu stolarki otworowej oraz jakość jej...
30.09.2015 | Ogrody zimowe
Miesiące letnie nieodmiennie kojarzą nam się ze...
MORAD to lider rynku produkcji systemów aluminiowych...
06.07.2020 | Dźwigi (żurawie)
Współcześnie wielkie i małe inwestycje budowlane nieodłącznie...
Katalogi z projektami domów obejrzane, rozmowy przy...
Panujący aktualnie trend, pozwalający na wszechstronne wykorzystanie...
06.08.2019 | Domy drewniane
Domki drewniane letniskowe to dla wielu osób...
Contractors-glowne
Donice ze stali corten, donice betonowe... Producenci są...
Lakier akrylowy bezbarwny do drewna czy inne...
Dobierając dziś system okienny czy system przesuwny,...
31.07.2018 | Grille, wędzarnie
Polacy kochają grillowanie. To idealna okazja, aby...
Nowoczesny budynek ma być jasny i przestronny....
22.03.2018 | Dźwigi (żurawie)
Rosnące wymagania inwestorów i odważne koncepcje architektów...
24.11.2017 | Domy drewniane
Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób...
Kiedy na naszej działce chcemy postawić garaż,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: ogród zimowy, ogrody zimowe, szklane ogrody zimowe, szklany ogród zimowy
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy