Jacuzzi ogrodowe z hydromasażem – jak wybrać dobrze?

Niezależnie od tego, czy poszukujemy niewielkiego podgrzewanego jacuzzi ogrodowego z hydromasażem, czy też wanny SPA pełniącej jednocześnie funkcję basenu, warto pamiętać o kilku kwestiach, które pozwolą użytkować wybrany produkt długo i bezproblemowo. Na co więc zwracać uwagę?

– Przede wszystkim na technologię, bo dobrze zbudowana wanna ogrodowa zaczyna się od doskonałej konstrukcji – wyjaśnia Marek Sieradzki z firmy PHU MMS Marek Sieradzki, która jest jedynym polskim dystrybutorem marki VitaSpa. – Na przykład w wannach serii 700 i 500, które są „mercedesami” wśród naszych produktów, stosujemy jedynie ramy stalowe, które mają największą wytrzymałość. Wykonane są one w technologii bezkorozyjnej, a podłoże pod nimi zabezpieczone jest specjalną izolacją ABS Sealed Base. Skutecznie zabezpiecza ona podgrzewane ogrodowe jacuzzi przed utratą ciepła, a ponadto eliminuje ryzyko gromadzenia się wilgoci – dodaje.

fot. VITAspa

Decydując się na jacuzzi ogrodowe z hydromasażem warto zwrócić też uwagę na koszty eksploatacji. Podgrzewanie wody – zwłaszcza w dobie drożejących cen – może sporo kosztować, warto więc zainteresować się, jakie rozwiązania wdrożył producent, aby te koszty obniżyć. Firma VitaSpa opracowała i opatentowała nowatorską technologię Northern Exposure®, która pozwala odzyskiwać ciepło generowane przez pompy. Ponadto wszystkie cztery ściany i podłoga pokryte są miedzią, która odbija ciepło w kierunku wanny z wodą. Ciekawym i efektywnym rozwiązaniem jest też warstwa izolacji 3M™ Thinsulate™ Insulation, stosowana przez producentów profesjonalnej odzieży i znana doskonale miłośnikom sportów zimowych i outdooru.

fot. VITAspa

– Powszechnie stosowanym rozwiązaniem w podgrzewanych jacuzzi ogrodowych jest pianka poliuretanowa, stosowana jako materiał izolacyjny, jednak podczas jej aplikacji do atmosfery uwalniane są duże ilości lotnych składników organicznych. W naszych wannach wykorzystujemy inną technologię, zatwierdzoną przez U.S. Green Building Council jako zamiennik pianki. Jest to Vital Energy Insulation, czyli ekologiczna izolacja z recyklingu, która powstaje z przetworzonego włókna naturalnego. Nie zawiera ona chemicznych substancji drażniących, a dzięki traktowaniu jej roztworem na bazie boranu, staje się odporna na pleśń, szkodniki i zmniejsza się jej palność – wyjaśnia Marek Sieradzki.

Dobierając idealne podgrzewane jacuzzi ogrodowe z hydromasażem koniecznie zwracajmy też uwagę na jakość wody. Również w tej kwestii produkty VitaSpa są bezkonkurencyjne, bo producent wykorzystuje zarówno technologie ozonowania, jak i lamp UV, które zabijają 99,9% mikroorganizmów, bakterii, wirusów i pasożytów. W połączeniu z wydajnymi i łatwymi w serwisowaniu filtrami oraz utleniaczami nabojowymi, rozwiązania te zapewniają czystą wodę bez stosowania całej gamy środków chemicznych.

fot. VITAspa

Jacuzzi ogrodowe podgrzewane – do wyboru, do koloru

Oferowane przez VitaSpa produkty podzielone są na kilka serii, wśród których znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy niewielkich wanien ogrodowych, jak również osoby poszukujące basenów SPA nawet dla 10 osób.

Najmniejsze modele zebrane zostały w serii 100 i idealnie spiszą się one w roli jacuzzi ogrodowego z hydromasażem w małym pomieszczeniu lub ogrodzie. W zależności od modelu pomieszczą one od dwóch do pięciu osób. Choć są to niewielkie i lekkie konstrukcje z jedną pompą dwubiegową, to jednak technologicznie nie ma tu mowy o żadnych kompromisach, bo wszystkie komponenty pochodzą od renomowanych producentów.

Nieco większe baseny znajdują się w serii 300, która obejmuje pięć modeli średniej wielkości wanien SPA z jedną lub dwiema pompami dwubiegowymi. W serii tej, oprócz atrakcji takich jak fontanna Aurora, warto zwrócić na bogaty wachlarz wyposażenia dodatkowego, które jeszcze bardziej umili chwile relaksu, jak np. masaż perełkowy z 10 dyszami powietrznymi, ozonator lub Lampa UV z ozonatorem.

Seria 500 to aż 7 modeli dużych wanien z dyszami CMP (od 20 do 64 szt.) i ciekłokrystalicznym dotykowym sterownikiem firmy Balboa. Tego typu wanny ogrodowe z hydromasażem mają jedną lub dwie pompy dwubiegowe, oświetlenie podwodne, podstawki na kubki i podświetlaną fontannę AquGlo. Rozbudowany pakiet wyposażenia dodatkowego zadowoli nawet najbardziej wymagających odbiorców, którzy mogą zamówić np. zestaw audio działający w technologii Bluetooth, ozonator, lampę UV z ozonatorem i in.

fot. VITAspa

Największe i najbardziej zaawansowane jacuzzi ogrodowe podgrzewane zebrane zostały w serii 700. W odróżnieniu od innych serii, które mają konstrukcje nośne z drewna lub kombinacji drewna i stali, w serii 700 cała rama zbudowana jest ze stalowych profili. Tego typu wanny pomieszczą nawet 7 osób, które do dyspozycji mają od 59 do 98 dysz. Kąpiele w blasku księżyca umili z kolei starannie dopasowane oświetlenie podwodne oraz podświetlona fontanna. Dodatkowo zamówić można wanny w wersji z pompą filtracyjną i dodatkowym masażem powietrznym z 10 dyszami.

Osobną grupą produktów z oferty VitaSpa jest seria SWIM SPA, która łączy zalety wanny SPA i basenu. Najmniejsze modele przeznaczone są dla trzech osób, w największych w jednym czasie może przebywać aż dziesięciu użytkowników.

fot. VITAspa

Czasy, w których podgrzewane, ogrodowe jazuzzi z hydromasażem widywaliśmy tylko na amerykańskich filmach lub podczas wakacyjnych pobytów w kurortach wypoczynkowych – to już przeszłość. Choć nadal ogrodowe SPA uznawane jest za produkt ekskluzywny, to jednak coraz więcej osób w naszym kraju na takie rozwiązanie może sobie pozwolić. Warto pamiętać jednak o tym, że tylko sprawdzona technologia zagwarantuje bezproblemową eksploatację, która przecież w przypadku produktów służących do relaksu i wypoczynku jest najistotniejsza.

Więcej informacji na stronie: www.vitaspa.com.pl

05-530 Julianów, ul. Różana 7, woj. mazowieckie
tel. +48 609 704 318,