Basen ogrodowy z montażem – gwarancja jakości technologii konstrukcji Desjoyaux

Marka Desjoyaux to od ponad 50 lat synonim światowego poziomu funkcjonalności, dobrej ceny i bezpieczeństwa w zakresie produkcji basenów ogrodowych, wewnętrznych, komercyjnych czy sportowych. Polski dystrybutor francuskiej marki, firma API Baseny kontynuuje bogate tradycje lidera rynku, oferując na terenie całej Polski szeroką paletę usług od projektowania, budowy, po montaż basenów ogrodowych lub wewnętrznych z pełnym doradztwem. O sukcesie marki świadczy między innymi innowacyjna i sprawdzona w ponad 220 tysiącach realizacji technologia konstrukcji. Wytrzymały i niezawodny trzon struktury tworzą szalowana niecka, budowana z serii połączonych paneli z polipropylenu i węglanu, pochodzących w 100% z recyklingu oraz żelbetowa zbrojona płyta denna wraz ze ścianami basenu. Panele z tworzywa sztucznego gwarantują lekkość i samonośność szkieletu, co przekłada się na swobodę w kreowaniu kształtu basenów ogrodowych. Montaż części betonowych z kolei zapewnia wytrzymałość i trwałość całej struktury. Dzięki połączeniu tych dwóch elementów możliwe jest pozostawienie wody w basenie przez okres zimowy, bez najmniejszej szkody dla konstrukcji i obaw przed korozją poszczególnych elementów lub wysokimi cenami utrzymania basenów. Standardowe głębokości basenów Desjoyaux to przedział od 1,2 do 1,8 metra.

fot. API Baseny Desjoyaux

Innowacyjny system filtracji w cenie basenu ogrodowego z montażem

Wybierając basen ogrodowy z montażem od API Baseny możemy liczyć także na niezwykle efektywny i cichy system filtracji, niewymagający instalacji dodatkowych rur i kilometrów podziemnych przewodów. System bezrurowy to z jednej strony uproszczenie montażu basenu ogrodowego i oszczędność kosztów, a z drugiej strony pewny sposób na zabezpieczenie basenu przed przeciekami. Grupa filtrująca to jeden z najistotniejszych podzespołów w basenach kąpielowych i ważny element jego ceny. Odpowiada za sterylność wody, czyli bezpośrednio za zdrowie wszystkich użytkowników. Aby kąpiele były bezpieczne dla całej rodziny Desjoyaux stosuje grupy i panele filtrujące o wysokiej wydajności od 18 do 50m3/h. Zassana przez skimmer woda trafia do kieszeni filtracyjnej wyłożonej wkładem ze specjalnej włókniny i po oczyszczeniu zostaje ponownie wprowadzona do basenu przez wbudowane w grupie dysze. Wkład filtra zatrzymuje zanieczyszczenia rzędu 6 mikronów. Dzięki tak skutecznej filtracji możliwe jest utrzymanie czystej wody przez okres ok 4 lat i ograniczenie do minimum środków chemicznych. Efektywność urządzeń filtracyjnych to także ich cicha praca, niezakłócająca wypoczynku użytkowników. Producent zadbał także o dodatkowe akcesoria sprzyjające relaksowi, jak oświetlenie halogenowe z opcją zmiany barwy. Wraz z montażem basenów ogrodowych systemy filtracyjne można także wzbogacić o funkcjonalności podgrzewania wody, przeciwprądy i narzędzia do hydroterapii.

fot. API Baseny Desjoyaux

Basen ogrodowy z montażem – cena i technika basenowa

Na cenę basenów ogrodowych z montażem składają się między innymi: wielkość, głębokość i kształt, rodzaj linera, obrzeży, schodów, wybór zadaszenia oraz szeroka paleta akcesoriów. Wszystkie te elementy wybierane są z klientem, dzięki czemu firma API Baseny może elastycznie dostosowywać ogólny wygląd oraz cenę poszczególnych basenów ogrodowych z montażem. Liner, czyli wykończenie niecki odpowiadające za szczelność, jest w całości konstrukcji elementem niezależnym, który w razie potrzeby można wymienić lub naprawić bez ponoszenia dodatkowych kosztów rozbiórki większej ilości elementów. Funkcjonalność basenów dopełnia obrzeże, czyli płytki mocowane do ścian niecki przy użyciu kleju lub cementu. Wysoka trwałość materiału (konglomerat kamienno-wapienny) zapewnia odporność płytek obrzeżowych na mróz, działanie środków chemicznych, promieniowanie UV. To materiał o właściwościach antypoślizgowych budowany z rantem antyrozbryzgowych, co w połączeniu z segmentem schodów prowadzących na powierzchnię oraz dobudowaną wokół basenu posadzką zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania basenów. Kompletna i samonośna innowacyjna konstrukcja oparta o trwały szalunek aktywny oraz efektywny system filtracji pozwalają dodatkowo ograniczyć koszty napraw, użytkowania i czyszczenia. Cena basenów ogrodowych z montażem Desjoyaux amortyzuje się także z czasem ich użytkowania. Warto o tym pamiętać, gdyż przydomowy mini akwen to inwestycja na wiele lat. Producent oferuje 10 lat gwarancji na materiał i prace instalacyjne.

fot. API Baseny Desjoyaux

API Baseny – profesjonalna współpraca z klientem od projektu i designu po doradztwo i serwis

Dobry bilans jakości do ceny basenów ogrodowych z montażem Desjoyaux przejawia się także w kwestii szerokiej palety wzornictwa, kolorystyki oraz dostępnych dodatków. Estetyczne i wygodne schody basenowe dostępne są w pięciu kolorach: białym, beżowym jasno niebieskim, zielonym morskimi, błękitnym. Linery i bordery nabyć można w standardowym odcieniu niebieskim, ale producent oferuje także w tym zakresie całą gamę innych odcieni w zależności od potrzeb klienta. Wśród atrakcyjnych akcesoriów warto wymienić różnorodne konstrukcje zadaszeń i przykryć, rolety podwodne, systemy podgrzewania oraz uzdatniania wody, które pozwolą cieszyć się bezpiecznym relaksem niezależnie od pory roku. Różnorodność dostępnych detali wykończenia pozwala dostosować w montażu basen ogrodowy do stylistyki architektonicznej domu, zachować estetyczną spójność lub podkreślić odrębność strefy relaksu. Basen ogrodowy może być w kwestii designu zarówno finezyjny, jak i naturalny, dostępny i bezpieczny także dla najmłodszych, dzięki wydzieleniu w basenie odpowiednio zróżnicowanej strefy płytkiej i głębokiej. Przydomowy basen kąpielowy to zarówno namiastka wakacji bez wychodzenia z domu, jak i wspaniała strefa piknikowa, rekreacyjna czy sportowa dla całej rodziny na lata.

fot. API Baseny Desjoyaux

Wybierając basen ogrodowy z montażem od API Baseny mamy pewność, że otrzymujemy to, co najistotniejsze:

• pełną dowolność w wyborze kształtów i wymiarów basenów dzięki innowacyjnej technologii konstrukcji,
• personalizację wszystkich zamówień w oparciu o szeroki wachlarz armatury basenowej i akcesoriów,
• szybki montaż podstawowej struktury nawet do 14 dni i prostotę użytkowania na wiele lat
• ochronę środowiska dzięki filtracji nieodprowadzającej chlorowanej wody do kanalizacji i stosowaniu materiałów z recyklingu
• rzetelność, doświadczenie i opatentowaną technologię francuskiego producenta
• dobrą cenę, długa gwarancję i wysoką jakość elementów
• możliwość renowacji starych systemów basenowych

Ze szczegółową oferty firmy API, w zakresie rodzajów i ceny basenów ogrodowych z montażem, można zapoznać się na stronie www.apibaseny.pl.

05-805 Otrębusy, ul. Warszawska 30, woj. mazowieckie
tel. 22 758 95 21, 601 31 74 75,