Baseny przypominające naturalne akweny

Modernizacja basenów rekreacyjnych

Niejeden właściciel basenu marzy o jego modernizacji. Tradycyjne baseny w kształcie prostokąta mogą z czasem wydawać się nudne. Na tego typu obiektach bardzo szybko widać „ząb czasu”, ponieważ materiały, z których są wykonane szybko się zużywają. Jednak jest możliwość rewolucyjnej odmiany każdego basenu rekreacyjnego. Można go zamienić obiekt przypominający górskie jezioro lub egzotyczną plażę.

Na co dzień spotykamy się z basenami, które przez wszystkie lata użytkowania stały się obiektami, bardziej rażącymi oko niż współgrającymi z otaczającym krajobrazem czy architekturą. Dodatkowo tradycyjne baseny, zarówno w dużych obiektach jak i prywatnych ogrodach często sprawiają kłopoty nie tylko natury estetycznej. Stare instalacje basenowe generują wysokie koszty utrzymania basenów i dodatkowo mogą być awaryjne. Jednak, jak praktycznie każdy obiekt budowlany, również stary basen można zmodernizować.
– Proszę sobie wyobrazić basen, którego otoczenie wygląda jak brzeg jeziora lub egzotyczna plaża nad brzegiem oceanu. Gdzie zbiornik wodny łudząco przypomina naturalne zbiorniki wodne, tylko w odróżnieniu od nich może zawierać w sobie wszystkie dobrodziejstwa basenów w postaci biczów wodnych, ogrzewania wody, dyszy masujących czy systemu filtracyjnego – mówi Marek Ignatowicz, właściciel firmy Garden.
Taki basen rzeczywiście można stworzyć, a możliwe jest to dzięki technologii Biodesign Pools. Jest ona doskonałym pomysłem na to, jak wykreować miejsce piękne, estetyczne, harmonijnie wkomponowane w krajobraz i jednocześnie funkcjonalne, w którym można odpocząć i zrelaksować się po całym dniu.

 

basen naturalny akwenfot. Biodesign Pools

 

Jezioro w ogrodzie – szybko i kreatywnie
Na czym polega wyjątkowość Biodesign Pools?
– Przede wszystkim jest to technologia basenowa, która w żaden sposób nie ogranicza kreatywności architekta i potrzeb inwestora – odpowiada Marek Ignatowicz.
Pozwala na to plastyczna struktura basenów Biodesign, która daje wiele różnych możliwości aranżacji. Monotonię i nudę zwykłych prostokątnych basenów można przełamać poprzez ciekawie zaprojektowane zejścia do wody, wielopoziomowe brodziki czy zróżnicowane dno z różnymi strefami głębokości.
Każdy z tworzonych basenów jest inny, zbudowany pod indywidualne potrzeby użytkownika – zero sztampy i rozwiązań katalogowych. Jednak ich indywidualności nie tworzy jedynie plastyczne dno. Połączenie technologii z wykorzystaniem naturalnych materiałów, jak piasek o zróżnicowanej wielkości ziaren, skały, drewno oraz elementami małej architektury, drewnianymi pomostami, altanami, luksusowymi prysznicami i urządzeniami do hydromasażu tworzy niespotykanie estetyczne i funkcjonalne obiekty.

 

basen przypominający jeziorofot. Biodesign Pools

 

Rewolucyjna metamorfoza basenu
Aby zmodernizować stary betonowy basen przy udziale technologii Biodesign Pools musimy najpierw pozbyć się konstrukcji betonowej lub jej części a następnie uformować grunt. W przypadku oczek wodnych, stawów, czy innych zbiorników naturalnych sytuacja jest łatwiejsza, ponieważ pomijamy proces rozbiórki starego basenu.
Następnie dno wykłada się wodoodporną warstwą, która jest wyjątkowo rozciągliwa (±300%) i trwała. Wodoodporna izolacja jest technicznie znacznie lepsza od tych stosowanych w tradycyjnych basenach z dwóch powodów: elastyczność wykładziny i jej odporność na chlor, UV i niskie temperatury.
Materiałem wykończeniowym basenów jest mieszanina naturalnego piasku kwarcowego i żywicy o wysokiej wytrzymałości oraz kilku warstw zabezpieczających i uszczelniających.
– Gdy konstrukcja jest zanurzona, to zgodnie z zasadą Archimedesa nie poddaje się ciśnieniu wody w basenie, gdyż woda przechodzi przez piaskowo-żywiczną strukturę aż do warstwy uszczelniającej – mówi Marek Ignatowicz.

 

jezioro w ogrodziefot. Biodesign Pools

Zaletą wykorzystania technologii Biodesign Pools w trakcie modernizacji jest też wyeliminowanie konieczności korzystania z inwazyjnych, czasochłonnych technik i placu budowy, który może zniszczyć cały ogród.
Pozostaje stworzenie estetycznej strony basenu, o której pisaliśmy wyżej. Łączenie naturalnych materiałów z małą architekturą można dodatkowo wzbogacić o elementy oświetlenia czy wyposażenie dodatkowe takie, jak energooszczędne oświetlenie LED z ciepłym lub zimnym światłem, białe bądź wielokolorowe systemy RGB, czy lampy z najróżniejszymi rodzajami obudowy. Dla tych, którzy chcą przedłużyć okres korzystania z basenu, dostępne są też instalacje ogrzewania wody, a dla osób lubiących rozwiązania luksusowe – prysznice, dysze masujące, systemy tworzenia sztucznych fal lub prądów wodnych.  Wszystkie te elementy od systemu filtracyjnego począwszy, aż do najbardziej wyszukanych dodatków, są specjalnie dostosowane do żywicznego spoiwa konstrukcji w celu zachowania jej spójności i szczelności.

 

modernizacja basenufot. Biodesign Pools

 

Modernizacja basenu – obniżenie kosztów
Problemem starych, tradycyjnych basenów nie musi być tylko brak estetyki. Mogą nimi być również kwestie technologiczne. Mowa tutaj o systemach uzdatniania wody czy filtracji. Mogą one być awaryjne a także kosztowne w utrzymaniu. Dlatego w trakcie modernizacji basenu przy pomocy technologii Biodesign Pools następuje wymiana takich instalacji.
Ciekawym, wartym podkreślenia rozwiązaniem jest system uzdatniania wody Purapool, który opiera się na elektronicznej dezynfekcji z użyciem jonów miedzi oraz fal dźwiękowych wysokiej częstotliwości, a także specjalnych soli mineralnych, spełniających międzynarodowe normy sanitarne.

 

metamorfoza basenufot. Biodesign Pools

Kolejnym atutem jest możliwość  wypełnienia klasycznego filtra basenowego specjalnym wkładem Diamond Kleen™ ze szklanych granulek, których idealnie gładka powierzchnia zapobiega osadzaniu się bakterii w znacznie większym stopniu niż tradycyjne wkłady piaskowe. Do tego szkło na granulki Diamond Kleen™ pozyskiwane jest w 100% z recyklingu.
Decydując się na basen w ogrodzie warto więc rozejrzeć się za rozwiązaniem, które – nie odbierając przyjemności z kąpieli – będzie równocześnie dopasowane do architektury otaczającego krajobrazu oraz ekologiczne i tanie w obsłudze.

Ze szczegółową ofertą marki Biodesign Pools można zapoznać się na stronie: www.biodesignpools.pl

 

15-138 Białystok, ul. Zacisze 4, woj. podlaskie
tel. 856538404, 501507739,


Liczba odwiedzin: 2102 | Data publikacji: 2015-04-21

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


25.02.2020 | Baseny, fontanny
Czy baseny kąpielowe ogrodowe to wciąż synonim...
11.03.2014 | Baseny, fontanny
Basen w ogrodzie wielu z nas kojarzy...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
Profesjonalnie wykonany taras wymaga zastosowania zarówno odpowiedniego...
30.04.2021 | Baseny, fontanny
Basen ogrodowy z montażem to inwestycja na...
20.01.2020 | Baseny, fontanny
W obecnych czasach znalezienie wolnej chwili na...
07.04.2021 | Baseny, fontanny
Baseny poddajemy regularnej pielęgnacji nie tylko ze...
Fontanna to doskonale znany obiekt „małej architektury”...
Basen w ogrodzie to doskonały sposób na...
12.11.2019 | Systemy budowlane
Wysuszona skóra, uczulenia, podrażnione oczy… chlorowana woda...
01.06.2021 | Chemia budowlana
Na efekt końcowy prac związanych z układaniem...
Jak wybrać nowoczesne płyty na balkon i taras, by uzyskana...
Wytrzymałe łuki drewniane konstrukcyjne to wszechstronne elementy...
10.02.2020 | Pompy
Nowoczesne systemy pompowe mogą znaleźć zastosowanie w...
Beton architektoniczny to obecnie jeden z najnowocześniejszych...
28.02.2018 | Galanteria ogrodowa
Ogród bezsprzecznie kojarzy się z bezpieczeństwem i...
Oglądając aranżacje z piaskowca indyjskiego, trudno nie...
Ogrodzenie nieruchomości pełni funkcję nie tylko zabezpieczającą...
24.03.2016 | Kruszywa
Żwir, grys, kora kamienna czy otoczaki? Zastosowanie...
01.04.2015 | Galanteria ogrodowa
Ogród niezaprzeczalnie jest wizytówką domu, bo to...
Projektowanie wnętrz jest dziś zdecydowanie łatwiejsze niż...
Płyty budowlane to idealne rozwiązanie, kiedy zachodzi...
16.03.2020 | Studnie
Susza jest naturalną powtarzającą się cechą klimatu,...
09.07.2015 | Natryski pianki
Izolacje natryskowe z piany poliuretanowej to idealny...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubelskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. wielkopolskie
woj. dolnośląskie
woj. dolnośląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: baseny naturalne, basen ogrodowy, baseny ogrodowe, budowa basenów, stawy kąpielowe, basen naturalny, metamorfozy basenów, metamorfoza basenu,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy