Produkt produktowi nierówny – to wiemy wszyscy, jednak szczególnie trudno wychwycić te różnice w asortymencie określanym jako „ekskluzywny”. Pozornie mogłoby się wydawać, że etykieta „luksusowości” czy „ekskluzywności” sugeruje wysoką jakość, jednak wcale nie jest to oczywiste, bo przecież nawet produkty z półki premium różnią się technologią wykonania i stosowanymi rozwiązaniami.

Dotyczy to również basenów ogrodowych. Dziś na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta w tym zakresie, jednak poszczególne rozwiązania często znacznie się od siebie różnią. W firmie Compass pod hasłem luksusowy basen ogrodowy kryje się dokładnie to, co powinno, a więc dopracowana w każdym calu technologia i opatentowane, autorskie rozwiązania, za co firma zdobyła już wiele prestiżowych nagród. Zaskoczeniem może być też atrakcyjna cena, która sprawia, że na luksusowy basen ogrodowy mogą sobie pozwolić nie tylko najbogatsi. Czym konkretnie wyróżniają się baseny Compass na tle konkurencji?

fot. Compass Pools GEOKRAFT

Luksusowy basen ogrodowy

Firma Compass Pools oferuje luksusowe baseny ogrodowe ceramiczno-kompozytowe. Składają się one aż z 10 warstw, przez co pod względem trwałości deklasują tradycyjne wyroby plastikowe. Powłoka ceramiczna została opracowana na potrzeby NASA, jest to więc – najdosłowniej – kosmiczna technologia, która przekłada się na wyjątkowo długą żywotność. I nie jest to w tym wypadku tylko ustna deklaracja, bo każdy basen wychodzący z fabryki producenta otrzymuje certyfikat, który daje 40 lat gwarancji na trwałość konstrukcji oraz osmozę, co w tej branży jest rzadkością.

Ukłonem producenta w stronę najbardziej wymagających odbiorców jest też innowacyjny system Vantage, który sprawia, że woda w basenie czyści się automatycznie – nawet wtedy, gdy się z niego akurat korzysta. Na schodach i dnie basenów umieszczone są specjalne, opatentowane dysze, odpowiadające za cyrkulację i oczyszczanie wody. Dzięki temu wyeliminowany jest też rozwój glonów i grzybów, co w znacznym stopniu upraszcza zabiegi konserwacyjne oraz redukuje ilość stosowanych środków chemicznych. Co istotne – system Vantage nie generuje żadnego hałasu, jest przy tym całkowicie bezpieczny i niemal niewidoczny.

fot. Compass Pools GEOKRAFT

Obok aspektów praktycznych, związanych z komfortem użytkowania, duży nacisk położono też na kwestie wizualne. Luksusowe baseny ogrodowe Compass Pools mogą być wykończone w różnych odcieniach i rodzajach powłok: NOVA Colours (żelowa) i Bi-Luminite & Cyber. Pierwsza z nich cieszy się opinią jednej z najbardziej zaawansowanych warstw kolorystycznych na świecie i wykorzystuje się w niej kryształki oraz najnowocześniejszą bazę koloru. To połączenie sprawia, że woda w basenie jest bardzo przejrzysta i intensywnie opalizuje w promieniach słońca. Z kolei Bi-Luminite & Cyber to dwie warstwy farby nanoszonej ręcznie. Drobne, błyszczące cząstki sprawiają, że uzyskuje się w basenie efekt pięknej laguny morskiej.

Łącznie do wyboru jest aż 12 kolorów, a woda w basenie może mieć na przykład odcień błękitny, szmaragdowy, intensywnie granatowy czy biały.

fot. Compass Pools GEOKRAFT

Do wyboru, do koloru – basen szyty na miarę

Luksusowe baseny ogrodowe Compas Pools kierowane są zarówno do odbiorców prywatnych – właścicieli małych i dużych nieruchomości, jak również do odbiorców z sektora komercyjnego – jak średniej wielkości hotele czy pensjonaty. Dobór odpowiedniego rozwiązania ułatwia precyzyjny podział na trzy kategorie basenów: małe (do 7,5 m długości), średnie (7,5 do 8,8 m) i duże, liczące nawet 13 metrów. Tak rozbudowana gama rozmiarów pozwala dobrać basen zarówno dla zapalonych pływaków, którzy regularnie trenują w wodzie, jak również dla rodzin z małymi dziećmi, szukających sposobu na uatrakcyjnienie przydomowej przestrzeni.

fot. Compass Pools GEOKRAFT

Pole do popisu otwierają też różne kształty niecek – począwszy od najprostszych, prostokątnych (np. baseny Classic czy Fun), aż do najbardziej finezyjnych form, jak niesymetryczne, opływowe kształty inspirowanych naturą basenów Riverina. Wśród luksusowych basenów ogrodowych nie brak też rozwiązań nietuzinkowych czy wręcz ekstrawaganckich, jak np. przywodzący na myśl czasy rzymskie basen Java lub basen z jacuzzi Yacht Pool.

Baseny Compass Pools mogą być ponadto wyposażone w zintegrowaną z niecką basenu, zatapialną roletę basenową Rollo Cover, która utrzymuje ciepłą temperaturę wody w chłodniejsze dni. Możliwy jest też montaż dowolnych akcesoriów basenowych, jak masażery, przeciwprądy i inne, a wygodne zarządzanie wszystkimi komponentami i akcesoriami odbywa się za pomocą intuicyjnego systemu Compass Pools iQ.

fot. Compass Pools GEOKRAFT

Jeszcze do niedawna wydawać by się mogło, że luksusowy basen ogrodowy to domena obiektów komercyjnych i wąskiego grona bogaczy. W tej kwestii wiele się jednak w ostatnich latach zmieniło – bardzo rozwinęły się technologie basenowe, na rynku jest coraz większa konkurencja, a tym samym – również ceny stały się mniej zaporowe. Nierzadko jednak niższy koszt oznacza niższą jakość, dlatego należy bacznie przyglądać się materiałom, z jakich wykonany jest wybrany basen. Stosowane przez Compass Pools – firmę obecną na rynku od niemal 40 lat – technologie sprawiają, że producent oferuje luksusowe baseny ogrodowe najwyższej klasy, wykonane z ceramiki, a nie z plastiku. Przekłada się to na bardzo długi okres bezproblemowej eksploatacji, co w połączeniu ze starannie przemyślanym designem i korzystną ceną, czyni ofertę producenta jedną z najbardziej atrakcyjnych na rynku.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.compasspools.pl

40-750 Katowice, ul. Szarych Szeregów 31, woj. śląskie
tel. +48 668 230 500,