Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę, zanim postanowimy spełnić swoje marzenie o basenie w ogrodzie? Po pierwsze warto zorientować się w obecnie panujących trendach dotyczących takiej formy luksusu pod chmurką. Inwestycję powinien poprzedzić wybór najlepiej odpowiadającego naszym potrzebom typu basenu, technologii budowy, kształtu, zakresu wyposażenia.

Podążająca z duchem czasu i ugruntowana na wieloletnim doświadczeniu firma Florexpol podejmuje się realizacji nawet najbardziej nietypowych projektów, przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań. Indywidualne podejście oraz wykorzystanie kompleksowej technologii uczyniło przedsiębiorstwo solidnym i kompetentnym partnerem. W ofercie firmy znajdziemy różne rozwiązania, począwszy od basenów ogrodowych stalowych, na basenach ze styropianu ekstrudowanego kończąc.

fot. FLOREXPOL BIS Sp. z o.o.

Basen ogrodowy stalowy – połączenie idei z technologią

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że basen to tylko obszar złożony z betonu i wody, jednak nic bardziej mylnego. Starannie opracowana technologia, w której nacisk kładzie się również na estetykę sprawia, że baseny ogrodowe Florexpol mogą stać się niebanalną atrakcją i miejscem komfortowego wypoczynku nieopodal własnego domu, a ponadto – wyjątkową ozdobą ogrodu. Wszystko za sprawą połączenia ciekawego designu z nowoczesną technologią, która gwarantuje bezproblemowe użytkowanie. Baseny ogrodowe stalowe proponowane przez Florexpol oparte są o trzy różnorodne koncepcje, spełniające najwyższe standardy oczekiwań.

fot. FLOREXPOL BIS Sp. z o.o.

W propozycjach wykonawcy znajdziemy basen ogrodowy stalowy panelowy BOSTON, który konstruowany jest na bazie ścian modułowych (ze specjalną ocynkowaną powłoką) oraz żelbetowej płyty dennej, która jest niecką basenu. Taka budowa, łącząca w sobie wytrzymałość stali oraz betonu, gwarantuje powstanie solidnej, a przede wszystkim niezawodnej konstrukcji. Odpowiednio dopasowany do wielkości oraz kształtu system paneli, oparty na konstrukcji montażu ścian na żelbetonowej płycie dennej oraz nietypowej technice skręcania czyni modułowy basen ogrodowy stalowy BOSTON popularnym wyborem wśród wielu dostępnych rozwiązań na rynku.

Model ten stanowi niewątpliwie atrakcyjną wersję basenu ogrodowego także ze względu na możliwość wykonania niecki dennej ze zmienną głębokością w różnorodnej formie oraz z rynną przelewową. Istotne znaczenie odgrywają także górne i dolne profile, zapewniające odpowiedni kształt i stabilność basenu oraz izolacja termiczna.

Ciekawym pomysłem może być wykończenie niecki płytkami brzegowymi, co umożliwia system wsporników na które (po uprzednim zabetonowaniu) przykleja się płytki. Standardowo nieckę wykańcza się membraną basenową (tzw. linerem) o grubości 0,75, opcjonalnie dostępne są też inne wykończenia, np. membrana ze zbrojonej folii o grubości 1,5 mm.

fot. FLOREXPOL BIS Sp. z o.o.

Do wyboru, do koloru

W ofercie Florexpol znajdują się też rozwiązania kierowane do klientów, którzy stawiają na nietuzinkowe rozwiązania, lubią eksperymentować z formą i przełamywać standardy. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Florexpol oferuje basen ogrodowy ze stali (oparty na konstrukcji płaszcza stalowego) projektowany w trzech kształtach: jako baseny okrągłe RUND (montowane na ziemi jako basen wysoki, częściowo wystający bądź całkowicie zagłębiony), baseny owalne PROFI oraz baseny „ósemki” UNI. Proponowane projekty łączy niezmienna we wszystkich trzech typach zastosowana technologia ocynkowanego płaszcza stalowego, pokrytego powłoką z tworzywa poliestrowego. a także gwarancja długotrwałej żywotności wszystkich komponentów, np. specjalnej folii odpornej na promieniowania UV.

Szukając produktu, który doskonale będzie komponował się z aranżacją, a także stylem, w jakim urządzony jest ogród, oprócz solidnej konstrukcji basen powinien posiadać również odpowiedni kształt, nadający przydomowemu otoczeniu wyjątkowego charakteru. Baseny ogrodowe stalowe RUND, PROFI czy też model UNI w formie ósemki to ukłon w stronę tych klientów, którzy stawiają przede wszystkim na oryginalne i nietuzinkowe rozwiązania, które harmonijnie łączą najwyższą jakość wykonania z wyjątkowym designem.

 

 

Styropian ekstrudowany w roli głównej

W ofercie Florexpol znajdują się także konstrukcje basenów opartych na systemowych bloczkach ze styropianu ekstrudowanego. Nowoczesna technika montażu bloczków na zbrojonej płycie dennej oraz wypełnieniu wolnych przestrzeni, tworzy monolityczną konstrukcję. Tak wyjątkowa budowa niecki, charakteryzująca się niskim współczynnikiem przenikania ciepła sprawia, że basen ogrodowy stalowy Styropool z serii Prestige wymaga do 60% ciepła mniej w porównaniu z innymi konstrukcjami i pozwala utrzymać stały poziom temperatury wody. Ponadto zastosowana technologia pozwala uzyskać dowolny kształt niecki, a szeroki zakres wyposażenia dodatkowego ułatwia dopasowanie basenu do różnorodnych oczekiwań.

fot. FLOREXPOL BIS Sp. z o.o.

Basen ogrodowy ze stali, ze styropianu ekstrudowanego – rozwiązanie na miarę marzeń

Jeszcze do niedawna basen w ogrodzie wydawał się rozwiązaniem zarezerwowanym tylko dla najbogatszych. Dziś, choć nadal jest to produkt luksusowy, to rozwój technologii sprawił, że coraz więcej osób może sobie pozwolić na wykreowanie własnej strefy relaksu w ogrodzie. Do wyboru są różne warianty, a dostępne w ofercie Florexpol baseny ogrodowe ze stali (panelowe lub oparte na konstrukcji płaszcza stalowego) czy z bloczków styropianowych dają nieskrępowane możliwości w zakresie kształtów, głębokości i wykończenia, a jedynym ograniczeniem może być tylko… nasza wyobraźnia.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.basen.com.pl

20-823 Lublin, ul. H. Halickiego 50, woj. lubelskie
tel. 81 746-79-40,