Jaki odkurzacz do basenu?

Czysty relaks z automatycznymi odkurzaczami basenowymi Zodiac®

Baseny poddajemy regularnej pielęgnacji nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim dla zdrowia, bezpieczeństwa i komfortu użytkowników. W szybkiej i skutecznej ochronie wspomagają nas obecnie nowoczesne odkurzacze do basenu. Jaki zatem model wybrać? Na które parametry zwrócić szczególną uwagę? I dlaczego wybór odkurzacza do basenu to dobra inwestycja?

Odkurzacze do basenu – zastosowania i zalety

Odkurzacze do basenów to jedna z najnowocześniejszych technologii oczyszczania zbiorników. Wspomaga optymalną ochronę stanu basenów podczas ich codziennej eksploatacji. Urządzenie jest efektywne w zastosowaniach komercyjnych – przy dużych zbiornikach hotelowych, sportowych, przy ośrodkach wellness. Sprawdzi się także w użytkowaniu indywidualnym – w czyszczeniu małych basenów przydomowych i ogrodowych. Właściwy wybór odkurzacza do basenów umożliwia skuteczne czyszczenie osadów i nieczystości z dna zbiornika, ze ścian niecek basenowych i schodów. Dzięki temu akcesorium bez wysiłku pozbędziemy się piasku, liści lub innych zabrudzeń, zgromadzonych w niecce basenu, a także ograniczymy proces rozmnażania się glonów. To urządzenia proste w obsłudze i utrzymaniu, kompaktowe i lekkie.

fot. Fluidra Polska

A co najważniejsze, zapewniające bezpieczne dla zdrowia, wolne od toksyn oraz przyjemne korzystanie z wodnych stref relaksu na lata. Decydując się na oczyszczenie basenu ogrodowego przy pomocy odkurzacza, warto wybrać urządzenia od rzetelnego i doświadczonego producenta. Koncern Zodiac® to jeden z liderów światowego rynku wyposażenia basenowego. Firma od ponad stu lat inwestuje w technologiczne innowacje, które sprawdzają się w każdych warunkach.

Ręczny czy automatyczny? Jaki odkurzacz do basenów wybrać w zależności od potrzeb?

Na rynku znajdziemy zarówno tańsze warianty odkurzaczy ręcznych, dedykowane do mniejszych zbiorników, jak i coraz powszechniejsze odkurzacze automatyczne. Zaletą tych modeli jest szybka i samodzielna praca, automatyczny dobór optymalnego dla konkretnego basenu trybu czyszczenia, a także w niektórych wariantach, zdalne sterowanie przez użytkownika przy pomocy aplikacji na smartfon (poprzez sieć Wi-Fi). Dzięki pełnej automatyzacji pracy i możliwości zdalnej obsługi wiele modeli odkurzaczy basenowych wpisuje się rozwijającą się na szeroką skalę technologię Internetu rzeczy (IoT).

fot. Fluidra Polska

Odkurzacz basenowy to zdecydowanie więcej niż luksusowy gadżet. Wyróżnikiem urządzeń jest ich funkcjonalność, gwarantująca szybkie i dokładne czyszczenie niecki basenu. Precyzja pracy odkurzaczy wpływa bezpośrednio na jakość wody basenowej. Ponadto niweluje konieczność stosowania wielu środków chemicznych do jej uzdatniania, czy w efekcie obowiązek opróżnienia basenu z wody, celem jego ręcznego wyczyszczenia. Wybór odkurzacza do basenów pozwala cieszyć się czystą wodą przy najmniejszym nakładzie pracy i finansów do jej uzyskania.

Jaki odkurzacz do basenu – parametry modeli marki Zodiac®

Stając przed decyzją, jaki odkurzacz do basenu wybrać, zwróćmy uwagę na kilka parametrów. Istotną wartością jest wielkość i kształt basenu. Modele Zodiac® czyszczą zarówno małe zbiorniki w rozmiarze 4×9 m, jak i baseny średniej wielkości np. 12×6 m, a także duże niecki o wymiarach 20×10 m. Drugi parametr to rodzaj czyszczonych przez urządzenie powierzchni. Wariant podstawowy, obecny w modelu TornaX, zakłada czyszczenie dna i prostych ścian basenów. Dzięki funkcji Inteligent Motion, mamy pewność, że urządzenie samodzielnie rozpozna kształt i głębokość obiektu. To także jeden z najlżejszych odkurzaczy basenowych na rynku o wadze tylko 5,5 kg.

fot. Fluidra Polska

Pozostałe odkurzacze marki – modele CyclonX, CNX, Vortex, Alpha, oprócz normalnych cykli pracy – dno, dno i ściany, posiadają również dedykowane cykle czyszczenia najbardziej problematycznego miejsca na ścianach, jaką jest linia wody. Efektywność oczyszczania zbiornika przez odkurzacze zależna jest od stopnia filtracji, pojemności filtra, wielkości wlotu na zabrudzenia i wydajności wewnętrznej pompy. Modele Zodiac® skutecznie pochłaniają nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia o rozmiarach od 100µ (w odkurzaczach Alpha od 60µ). Wyposażone są w obszerne filtry o pojemności 3-5 litra oraz duże szczeliny wlotowe 17-25 cm, które wyłapią także większe nieczystości. Atutem są także mocne pompy o wydajności od 10 do 16 m3/h. Większość modeli wyposażona jest w dodatkowe technologie, opatentowane przez ekspertów marki. Ich celem jest wspieranie skutecznej pracy odkurzaczy do basenów oraz ułatwianie ich obsługi użytkownikowi. Które z nich są szczególnie pomocne?

fot. Fluidra Polska

Innowacje IoT w technologii czyszczenia basenów

Cyklonowe zasysanie zanieczyszczeń sprawia, że odkurzacz doskonale pochłania nieczystości. Wytworzony wewnątrz niego wir zapobiega dodatkowo przyklejaniu się zanieczyszczeń do ścianek filtra, a tym samym jego zapychaniu. Funkcja Lift System jest wymyślona specjalnie po to, aby ułatwić obsługę urządzenia. Pompa bardzo szybko odpompowuje wodę z odkurzacza, zmniejszając jego wagę przy wyciąganiu z wody aż o 20%. System Push’n’Go pozwala na bezdotykowe opróżnianie pojemnika z zebranymi odpadami poprzez jedno kliknięcie. Zaletą odkurzaczy Zodiac® jest także umieszczenie pojemników na odpady z dostępem od góry, co ułatwia i przyspiesza czyszczenie. Zabezpieczenie kabla zasilającego przed zaplątaniem gwarantuje funkcja Swivel. To ważne, szczególnie dla modeli z przewodem powyżej 16 metrów. Czyszczenie basenu ogrodowego z odkurzaczami Zodiac® to pewna inwestycja na lata. Producent oferuje od 2 do 4 lat gwarancji na określone modele. Rozważając, jaki odkurzacz basenowy wybrać dla swojego zbiornika, warto mieć na uwadze także ten aspekt. Co jeszcze wyróżnia markę Zodiac®? Potwierdzone bezpieczeństwo użytkowania. Wszystkie modele posiadają atest PZH, co oznacza, że zostały przebadane i certyfikowane na brak metali ciężkich oraz innych toksycznych zanieczyszczeń, przenikających do wody w momencie zanurzenia w niej urządzenia.

fot. Fluidra Polska

Inteligentne elektryczne roboty czyszczące Alpha iQ™

Na szczególną uwagę w ofercie firmy Zodiac® zasługuje linia odkurzaczy Alpha iQ™, czyli najmocniejsze z dostępnych na rynku urządzeń do czyszczenia basenów. To w pełni inteligentne, samodzielne i niezwykle wydajne odkurzacze basenowe, które obok standardowych usług, wyposażono w unikalne funkcjonalności. 4WD, czyli napęd na wszystkie 4 koła sprawia, ze odkurzacze Alpha (a także modele Vortex) są nie do zatrzymania na każdym rodzaju powierzchni. Pokonują przeszkody, czyszczą schody, stabilnie przylegają do podłoża i bezproblemowo poruszają się po śliskich powierzchniach.

fot. Fluidra Polska

Dzięki unikatowej technologii Sensor Nav System odkurzacze Alpha skanują parametry basenu, optymalizując czas pracy, co przekłada się na oszczędność energii. Inteligenty system sensoryczny pozwala na rozpoczęcie czyszczenia od obszarów najsilniej zabrudzonych i często trudno dostępnych. Dzięki tej funkcji najbrudniejsze strefy są czyszczone w pierwszej kolejności, a więc nawet w krótkim cyklu osiągamy bardzo dobry efekt wizualny. Specjalne czujniki ciśnienia i temperatury pozwalają urządzeniu dokładnie czyścić linię wody, bez pomijania najmniejszych drobin. Sterowanie odkurzaczem basenowym za pomocą aplikacji iAqualink™ pozwala monitorować i programować pracę robota z dowolnego miejsca na świecie.
Dobór optymalnego do indywidualnych potrzeb odkurzacza basenowego z firmą Zodiac® to gwarancja najwyższej jakości urządzeń stworzonych z myślą o bezpiecznym i wygodnym korzystaniu z każdego rodzaju basenów.

Ze szczegółową ofertą producenta w zakresie wyboru odkurzacza do basenu można zapoznać się na stronie www.zodiacpolska.pl

50-541 Wrocław, al. Armii Krajowej 61, woj. dolnośląskie
tel. 071 360 49 30,


Liczba odwiedzin: 376 | Data publikacji: 2021-04-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


12.11.2019 | Systemy budowlane
Wysuszona skóra, uczulenia, podrażnione oczy… chlorowana woda...
30.04.2021 | Baseny, fontanny
Basen ogrodowy z montażem to inwestycja na...
Basen w ogrodzie to doskonały sposób na...
25.02.2020 | Baseny, fontanny
Czy baseny kąpielowe ogrodowe to wciąż synonim...
20.01.2020 | Baseny, fontanny
W obecnych czasach znalezienie wolnej chwili na...
zabezpieczenia-hydroizolacyjne
28.08.2018 | Izolacje
Wysokojakościowe membrany polimocznikowe, poliuretanowe oraz ich mieszanki...
09.07.2015 | Natryski pianki
Izolacje natryskowe z piany poliuretanowej to idealny...
21.04.2015 | Baseny, fontanny
Niejeden właściciel basenu marzy o jego modernizacji....
11.03.2014 | Baseny, fontanny
Basen w ogrodzie wielu z nas kojarzy...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
01.06.2021 | Chemia budowlana
Na efekt końcowy prac związanych z układaniem...
Jak wybrać nowoczesne płyty na balkon i taras, by uzyskana...
24.02.2021 | Izolacje
Rosnące wymagania inwestorów z różnych sektorów rynku...
Prawdziwym wyzwaniem w trakcie aranżowania ogrodów przy...
04.02.2021 | Energia ekologiczna
Inwestycja w odnawialne źródła energii (OZE) to...
26.01.2021 | Izolacje akustyczne
Dekoracyjne panele akustyczne na sufity podwieszane i...
26.01.2021 | Altany, pergole
Kompozytowa deska tarasowa WPC i ogrodzeniowa to...
11.01.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton drewnopodobny na taras, ścieżkę ogrodową czy...
12.11.2020 | Uzdatnianie wody
Zbieranie wody deszczowej, która posłuży np. do...
08.10.2020 | Izolacje
Termoizolacja budynków jest bardzo ważna w nowoczesnym...
Fontanna to doskonale znany obiekt „małej architektury”...
24.06.2020 | Hydraulika
System OneFlow® WATTS to przyjazne środowisku rozwiązanie,...
Wytrzymałe łuki drewniane konstrukcyjne to wszechstronne elementy...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubelskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. wielkopolskie
woj. dolnośląskie
woj. dolnośląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: jaki odkurzacz do basenu, który odkurzacz do basenu, wybór odkurzacza do basenu, fluidra polska, fluidra, basen, budowa basenów, technika basenowa, technologie basenowe, techniki przewozu płynów, przewóz płynów, zabezpieczanie płynów, jak przewieźć płyn, przewóz wody, nawadnianie ogrodu, pomoc w przewozie cieczy, jak przewieźć ciecz, oczka wodne, astralpool, nawadnianie,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy