Basen jak naturalny akwen

Górskie jezioro w ogrodzie, czyli basen na miarę XXI wieku

Basen w ogrodzie wielu z nas kojarzy z luksusem. Często jednak nawet te ekskluzywne rozwiązanie nie wpisuje się w estetykę otoczenia. Kanciaste wykończenie z płytek, czy nieuchronnie powstające uszkodzenia i ubytki w fugach sprawiają, że basen szpeci krajobraz, a kąpiel w nim z całą pewnością nie daje poczucia wytchnienia i obcowania z naturą. Warto wówczas pomyśleć nad rozwiązaniem, które w sposób harmonijny wtopi się w otoczenie, wypierając tym samym ciężkie i nieestetyczne betonowe konstrukcje.

Rewolucyjna technologia basenowa Biodesign Pools łączy naturalny krajobraz piaszczystej plaży nad przejrzystym jeziorem z pełną funkcjonalnością tradycyjnego basenu. Dzięki możliwości wyboru dowolnych kształtów dnia basenu, czy odcieni piasku kwarcowego można wykreować najróżniejsze rozwiązania – przypominające górskie jezioro, egzotyczną plażę, czy też dołączyć do basenu elementy małej architektury, np.: naturalne skały, drewniane pomosty, altany, luksusowe prysznice i urządzenia do hydromasażu. Szerokie możliwości wprowadzenia urozmaiceń typu podwodne siedziska, wyspy, strefy kąpielowe i brodziki o różnej głębokości (bez utraty powierzchni oraz miejsca do pływania) sprawiają, że basen będzie nie tylko przestrzenią relaksu, ale również miejscem spotkań z przyjaciółmi, w którym można ponadto aktywnie spędzić czas.

 

baseny naturalnefot. Biodesign Pools

 

Basen jak naturalny akwen – technologia Biodesign Pools
Baseny Biodesign powstały w efekcie poszukiwania rozwiązania, które połączyły naturalne, przyjazne środowisku materiały z najlepszą technologią impregnacji oraz wysokiej jakości spoiwem do konsolidacji strukturalnej.
Materiał wykończeniowy basenów to mieszanina naturalnego piasku kwarcowego i żywicy o wysokiej wytrzymałości oraz kilku warstw zabezpieczających i uszczelniających. Gdy konstrukcja jest zanurzona, to zgodnie z zasadą Archimedesa nie poddaje się ciśnieniu wody w basenie, gdyż woda przechodzi przez piaskowo-żywiczną strukturę aż do warstwy uszczelniającej.
Stabilność takiej konstrukcji i jej odporność na uszkodzenia wynikające z ruchów ziemi zagwarantowana jest dzięki rozciągliwej (nawet do 300%) warstwie uszczelniającej.

 

basen w ogrodziefot. Biodesign Pools

 

Jezioro w ogrodzie – nie tylko dla nowych basenów
Technologia basenów Biodesign dedykowana jest nie tylko do budowy nowych basenów, ale może być też zastosowana do modernizacji tych już istniejących, starszego typu oraz do przekształcania oczek wodnych, stawów, czy innych zbiorników. Zastępując ciężkie, żelbetowe konstrukcje można stworzyć wyjątkowe i niepowtarzalne zbiorniki wodne przy pomocy struktury składającej się z naturalnego kamienia i technologicznie zaawansowanej żywicy o wysokiej wytrzymałości konstrukcyjnej. Zaletą wykorzystania innowacyjnych materiałów do konstrukcji basenów Biodesign jest też wyeliminowanie konieczności korzystania z inwazyjnych, czasochłonnych technik i placu budowy, który może zniszczyć cały ogród. Ponadto taki basen można zbudować w niemal każdych warunkach i na dowolnej powierzchni (wystarczy nawet kilka metrów kwadratowych).

 

budowa basenufot. Biodesign Pools

 

Sam zaprojektuj swój basen – wiele możliwości aranżacji
Ile osób, tyle różnych gustów, co stawia nie lada wyzwania przed architektami i producentami. Odpowiedzią na mnogość potrzeb i indywidualne style jest plastyczna struktura basenów Biodesign, która daje wiele różnych możliwości aranżacji. Basen to nie tylko prostokątna niecka wyłożona niebieskimi lub białymi płytkami, zaś monotonię i nudę takich rozwiązań można przełamać poprzez ciekawie zaprojektowane zejścia do wody, wielopoziomowe brodziki czy zróżnicowane dno z kilkoma strefami głębokości. A jeśli jeszcze połączy się to z wykorzystaniem naturalnych materiałów, jak piasek o zróżnicowanej wielkości ziaren, skały, bądź nawet drewno, to w przydomowym czy hotelowym basenie można poczuć się jak na Lazurowym Wybrzeżu lub w górskim stawie.
Można też urozmaicić projekt poprzez zastosowanie energooszczędnego oświetlenia LED z ciepłym lub zimnym światłem, albo też zdecydować się na biały bądź wielokolorowy system RGB, czy lampy z najróżniejszymi rodzajami obudowy.
Dla tych, którzy chcą przedłużyć okres korzystania z basenu, dostępne są też instalacje ogrzewania wody, a dla osób lubiących rozwiązania luksusowe – prysznice, dysze masujące, systemy tworzenia sztucznych fal lub prądów wodnych.  Wszystkie te elementy od systemu filtracyjnego począwszy, aż do najbardziej wyszukanych dodatków, są specjalnie dostosowane do żywicznego spoiwa konstrukcji w celu zachowania jej spójności i szczelności.

 

basen naturalnyfot. Biodesign Pools

 

Basen jak morski brzeg – ukłon w kierunku natury
Technologia Biodesign Pools to doskonały pomysł na to, jak wykreować miejsce piękne, estetyczne, harmonijnie wkomponowane w krajobraz – takie, w którym można odpocząć i zrelaksować się po całym dniu. Przy czym jest to miejsce bliskie naturze – nie tylko dlatego, że swoim wyglądem przypomina prawdziwe jezioro czy brzeg oceanu, ale również dlatego, że dzięki swoim nieinwazyjnym właściwościom, jest przyjazne środowisku naturalnemu.
W tę ideę wpisuje się również system uzdatniania wody Purapool, który opiera się na elektronicznej dezynfekcji z użyciem jonów miedzi oraz fal dźwiękowych wysokiej częstotliwości, a także specjalnych soli mineralnych, które zapewniają spełnianie międzynarodowych norm sanitarnych.
Kolejnym atutem jest możliwość  wypełnienia klasycznego filtra basenowego specjalnym wkładem Diamond Kleen™ ze szklanych granulek, których idealnie gładka powierzchnia zapobiega osadzaniu się bakterii w znacznie większym stopniu niż tradycyjne wkłady piaskowe. Do tego szkło na granulki Diamond Kleen™ pozyskiwane jest w 100% z recyklingu.

 

basen w ogrodziefot. Biodesign Pools

Decydując się na basen w ogrodzie warto więc rozejrzeć się za rozwiązaniem, które – nie odbierając przyjemności z kąpieli – będzie równocześnie dopasowane do architektury otaczającego krajobrazu oraz ekologiczne.

Ze szczegółową oferta firmy Biodesign Pools można zapoznać się na stronie: www.biodesignpools.pl

 

15-138 Białystok, ul. Zacisze 4, woj. podlaskie
tel. 856538404, 501507739,


Liczba odwiedzin: 3430 | Data publikacji: 2014-03-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


21.04.2015 | Baseny, fontanny
Niejeden właściciel basenu marzy o jego modernizacji....
25.02.2020 | Baseny, fontanny
Czy baseny kąpielowe ogrodowe to wciąż synonim...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
Profesjonalnie wykonany taras wymaga zastosowania zarówno odpowiedniego...
30.04.2021 | Baseny, fontanny
Basen ogrodowy z montażem to inwestycja na...
20.01.2020 | Baseny, fontanny
W obecnych czasach znalezienie wolnej chwili na...
07.04.2021 | Baseny, fontanny
Baseny poddajemy regularnej pielęgnacji nie tylko ze...
Fontanna to doskonale znany obiekt „małej architektury”...
Basen w ogrodzie to doskonały sposób na...
12.11.2019 | Systemy budowlane
Wysuszona skóra, uczulenia, podrażnione oczy… chlorowana woda...
01.06.2021 | Chemia budowlana
Na efekt końcowy prac związanych z układaniem...
Jak wybrać nowoczesne płyty na balkon i taras, by uzyskana...
Wytrzymałe łuki drewniane konstrukcyjne to wszechstronne elementy...
10.02.2020 | Pompy
Nowoczesne systemy pompowe mogą znaleźć zastosowanie w...
Beton architektoniczny to obecnie jeden z najnowocześniejszych...
28.02.2018 | Galanteria ogrodowa
Ogród bezsprzecznie kojarzy się z bezpieczeństwem i...
Oglądając aranżacje z piaskowca indyjskiego, trudno nie...
Ogrodzenie nieruchomości pełni funkcję nie tylko zabezpieczającą...
24.03.2016 | Kruszywa
Żwir, grys, kora kamienna czy otoczaki? Zastosowanie...
01.04.2015 | Galanteria ogrodowa
Ogród niezaprzeczalnie jest wizytówką domu, bo to...
Projektowanie wnętrz jest dziś zdecydowanie łatwiejsze niż...
Płyty budowlane to idealne rozwiązanie, kiedy zachodzi...
16.03.2020 | Studnie
Susza jest naturalną powtarzającą się cechą klimatu,...
09.07.2015 | Natryski pianki
Izolacje natryskowe z piany poliuretanowej to idealny...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubelskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. wielkopolskie
woj. dolnośląskie
woj. dolnośląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: baseny naturalne, basen ogrodowy, baseny ogrodowe, budowa basenów, stawy kąpielowe
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy