Drewno to materiał odnawialny oraz naturalny, co oznacza, że cieszy się doskonałą popularnością inwestorów oraz ich klientów, którzy chcą być coraz bliżej natury i nie pozostawiać po sobie dużego śladu węglowego. Surowiec ten towarzyszy człowiekowi od pokoleń, a moda na niego nie przemija. Chętnie zapraszamy drewno do wnętrz, ale także stosujemy w konstrukcjach budowlanych oraz ogrodowej architekturze. Doskonałą zaletą drewna jest jego wytrzymałość, ale także piękno, dlatego też coraz częściej możemy spotkać właśnie nowoczesne altany ogrodowe z drewna, jak też inne ciekawe zadaszenia lub wiaty.

– Zauważamy duże zainteresowanie przydomowymi konstrukcjami z drewna – mówi Grzegorz Nowowiejski z firmy ModernWood, produkującej drewniane altany, zadaszenia, carporty, domki narzędziowe, ogrody zimowe i sauny ogrodowe.

fot. Modern Wood

Wykorzystać potencjał natury

Chociaż drewno samo w sobie jest niezwykle atrakcyjnie wizualnie, to istnieją metody, aby to naturalne piękno jeszcze bardziej uwydatnić. Produkowane przez ModernWood wyroby prezentują się niezwykle okazale właśnie dzięki specjalnym technikom, jakie stosuje firma.

– Produkujemy nasze zadaszenia, domki oraz nowoczesne altany ogrodowe z drewna – dodaje Grzegorz Nowowiejski. – Ten wspaniały materiał pozwala nam na realizację ciekawych designersko konstrukcji, ale dodatkowo postawiliśmy na samo podkreślenie tego surowca za sprawą autorskich metod uwydatniania naturalnego piękna drewna.

ModernWood korzysta z certyfikowanego drewna świerku skandynawskiego (BSH), które jest odpowiednio odżywiczane oraz poddane wielogodzinnej obróbce, w tym także estetycznej, dla podkreślenia jego wizualnej atrakcyjności. Dzięki temu każda z produkowanych konstrukcji jest wyjątkowa i cieszy się bardzo dużym powodzeniem oraz zainteresowaniem.

fot. Modern Wood

Estetyczne w każdej aranżacji

Nowoczesne zadaszenia oraz oryginalne altany ogrodowe drewniane produkcji ModernWood charakteryzuje doskonała jakość i bardzo dokładne wykończenie. Wszystkie elementy są do siebie idealnie dopasowane, zastosowane drewno nie ma ubytków ani wad, jest odpowiednio wyszlifowane i gładkie.

– Zależy nam na wysokiej estetyce naszych wyrobów, dlatego postawiliśmy na konstrukcje, które będą cieszyły finalnych odbiorców w zakresie ich wyglądu, jak też funkcji – podkreśla Grzegorz Nowowiejski. – Warto zaznaczyć, że w pełni ukrywamy wszelkie łączenia i wkręty, co oznacza, że nie widać ich gołym okiem.

Taka precyzyjnie wykonana konstrukcja o wysokiej jakości wykończenia jest doskonałym dodatkiem do każdego projektu architektonicznego i może z powodzeniem zostać zastosowana przy budynkach nowoczesnych, jak też bardziej tradycyjnych.

fot. Modern Wood

Doskonałe wykończenie

Wyroby ModernWood świetnie sprawdzają się w ogrodach przez cały rok. Producent odpowiednio zabezpieczył je przed działaniem słońca, deszczu, gradu oraz silnych wiatrów.

– Do impregnacji oraz upiększania drewna stosujemy specjalne oleje marki Osmo bez metali ciężkich, które nakładamy na każdy drewniany element dwukrotnie – wyjaśnia Grzegorz Nowowiejski. – Otrzymujemy dzięki temu bardzo ładnie wykończone powierzchnie na drewnie, wspaniałą odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a do tego mamy również gwarancję, że powłoka nie będzie po latach się łuszczyła i tym samym będzie wygodna do ewentualnych późniejszych renowacji.

fot. Modern Wood

Konstrukcje na życzenie

Wieloletnie doświadczenie sprawia, że ModernWood realizuje projekty zadaszeń, carportów , domków na narzędzia i nowoczesnych altan ogrodowych z drewna przy współpracy z architektami oraz inwestorami.

– Oferujemy kompleksową usługę w zakresie naszych wyrobów – mówi Grzegorz Nowowiejski. – Oznacza to projekt z doradztwem i konsultacją, produkcję, a także transport i montaż na terenie całej Polski i nie tylko. Nasza firma sukcesywnie współpracuje z architektami i wykonuje ich dowolne wizje oraz projekty.

fot. Modern Wood

Nowoczesne altany ogrodowe drewniane

Jednym z wyrobów firmy, który cieszy się ogromną popularnością jest altana drewniana projekt Coversun o wyjątkowo ponadczasowym designie, którą można używać przez cały rok.

– Coversun świetnie sprawdza się jako altana letniskowa oraz zimowy salon – tłumaczy Grzegorz Nowowiejski. – Charakteryzuje się bardzo ciekawym wyglądem dzięki swoim ażurowym ścianom. Możemy w niej umieścić odpowiednie gniazdka zasilające, oświetlenie LED z ukrytymi przewodami, a także systemy ruchomych ścian hartowanych oraz stałe ściany szklane. Możliwe jest nawet dołączenie manualnych i elektrycznych rolet oraz systemu ruchomych lameli na dachu.

Coversun to oryginalna altana ogrodowa z drewna, która doskonale sprawdza się na popołudniowy relaks z rodziną i przyjaciółmi, a nawet może posłużyć jako przydomowe biuro. Duże przeszklenia pozwolą nam cieszyć się widokiem na zewnętrz, nawet przy niekorzystnej pogodzie.

– Możemy do woli modyfikować zarówno wyposażenie, jak też wielkość i układ altan – dodaje Grzegorz Nowowiejski. – Ciekawą możliwością jest np. zestawienie altany Coversun z pergolą ogrodową na jacuzzi.

fot. Modern Wood

Zadaszenie marzeń

W bogatej ofercie producenta nie brakuje bardzo interesujących zadaszeń tarasowych z drewna. Stanowią one doskonałą osłonę przed słońcem, wiatrem i deszczem, a do tego zaskakują swoim ciekawym wglądem. Tutaj również istnieje możliwość pełnej personalizacji w zakresie wymiarów oraz dodatkowego wyposażenia. Solidne i piękne pergole ogrodowe ModernWood to konstrukcje na długie lata. Do wyboru mamy trzy rodzaje dachu np. ażurowy lub wykonany z poliwęglanu litego bądź hartowanego szkła. Producent dopasowuje konstrukcje do nawet nietypowych tarasów.

fot. Modern Wood

Z rozszerzoną gwarancją

Odbiorcy doceniają produkty ModernWood za ich oryginalność, nowoczesność oraz jakość wykonania. Drewniane altany i zadaszenia są stabilne i trwałe. Co jednak bardzo ważne, producent oferuje dodatkowe usługi posprzedażowe i pogwarancyjne.

fot. Modern Wood

– Można powiedzieć, że opiekujemy się naszymi konstrukcjami – wyjaśnia Grzegorz Nowowiejski. – W praktyce oznacza to, że podejmiemy się ich konserwacji nawet w późniejszych latach, a nasi klienci otrzymają w tym wypadku rozszerzoną gwarancję – z 3-letniej na 7-letnią.

fot. Modern Wood

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.modern-wood.pl

87-510 Skrwilno, Urszulewo 35A, woj. kujawsko-pomorskie
tel. 731 102 295,