Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych

Projektowanie zieleni miejskiej i ogrodu

Obrzeża ogrodowe to nowoczesny, praktyczny i estetyczny sposób na oddzielenie od siebie poszczególnych stref i nawierzchni podczas projektowania terenów zielonych. Wraz z firmą Driftwood, która jest dystrybutorem profili metalowych brytyjskiej firmy Kinley, podpowiadamy, w jaki sposób wykorzystać je w terenach zieleni miejskiej oraz własnym ogrodzie.

Projektowanie zieleni miejskiej
Roślinność, jak wiadomo, jest źródłem czystego powietrza. Chroni mieszkańców osiedli przed zanieczyszczeniami z pobliskich zakładów produkcyjnych i fabryk, a także pełni funkcję estetyczną, urozmaicając miejską zabudowę. Odpowiednio zagospodarowana – przetrwa w trudnych warunkach miejskich i będzie cieszyć mieszkańców i turystów.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

 

Najczęściej spotykane, nawet w ruchliwych miejscach są trawniki, kwietniki oraz klomby. Aby wyraźnie oddzielić je od ścieżek i zapobiec zadeptaniu, warto wykorzystać aluminiowe obrzeża ogrodowe AllEdge. Doskonale spełniają wymagania względem zabudowy, są mocne, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i korozję. Dzięki użyciu wysokiej jakości aluminium obrzeże AllEdge nie wymaga konserwacji czy wymiany. Zatem jest to również bardzo dobra inwestycja.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

  

Wyznaczanie ścieżek rowerowych i chodników
W miastach nie może zabraknąć ciągów komunikacyjnych, jak chodniki czy ścieżki rowerowe. Dla tego typu projektów stworzono aluminiowe obrzeża AluExcel. Dzięki ich szerokiej stopie, świetnie poradzą sobie z większymi obciążeniami, które tworzy wzmożony ruch pieszych i rowerzystów. Można z nich utworzyć dowolne krzywizny lub zaoblenia. Dostępne są w różnych wysokościach (od 18 do 150 mm) oraz w wersji sztywnej i elastycznej, co daje niemal nieograniczone możliwości zastosowań.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

 

Unikalną zaletą profili AluExcel, które nadają się do każdego rodzaju nawierzchni utwardzonych (kostka brukowa, asfalt nawet do 180°C), jest możliwość suchej aplikacji. Po instalacji obrzeży można natychmiast układać wybraną nawierzchnię. Takie rozwiązanie pozwala na wybudowanie kompletnego odcinka ścieżki czy chodnika w ciągu jednego dnia roboczego, a tym samym znacznie skraca cały proces budowy. Ma to szczególne znaczenie, kiedy liczy się szybki czas realizacji projektu.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych  Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

 

Tereny wokół budynków
Innym systemem z serii ExcelEdge, dedykowanym dla aranżacji zieleni w przestrzeni publicznej, są obrzeża stalowe Borderline. Cechuje je minimalistyczna, wręcz surowa estetyka. To idealny produkt do zagospodarowania terenów przed wszelkiego typu budynkami. Ciekawy efekt tworzy połączenie równo przystrzyżonego trawnika ze stalowym obrzeżem, które wygięte w obłe, nieregularne kształty, dają efekt zielonych wysp. Całość wygląda bardzo nowocześnie i doskonale komponuje się z miejskim krajobrazem. Obrzeża stalowe będą również dobrze współgrały z dowolnym kruszywem stosowanym, np. na ścieżkach.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

 

Obrzeża w parkach miejskich
Uwielbiane przez miłośników przyrody parki są nieodłączną częścią miejskiej zieleni. Projektując je, architekci krajobrazu muszą uwzględnić wszystkie elementy, jakie powinny znaleźć się w parku – ciągi komunikacyjne, kwietniki i pasy zieleni, place zabaw dla dzieci, miejsca do wypoczynku (ławki i altany) oraz inne elementy małej architektury. Dlatego estetyczne i funkcjonalne oddzielenie poszczególnych stref od siebie jest niezwykle istotne.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

 

Obrzeża aluminiowe AllEdge i obrzeża stalowe Borderline skutecznie oddzielą strefy o różnych funkcjach, jednocześnie stabilizując krawędzie i tym samym zabezpieczając je przed rozsuwaniem pod wpływem obciążeń. 
 
Dachy zielone
Dla tych, którzy są właścicielami lub zajmują się projektowaniem dachów zielonych firma Driftwood dedykuje wysokiej jakości obrzeża ogrodowe RoofEdge Premium. Są lekkie, mocne, ułatwiają odprowadzanie wody z powierzchni dachu i pozwalają na swobodne kształtowanie wybranej nawierzchni. Obrzeża te wyróżniają pionowe perforacje, które umożliwiają boczny odpływ z całej powierzchni dachu i zapobiegają nadmiernemu gromadzeniu się wody. Można je stosować zarówno na dachach intensywnych, jak i ekstensywnych, ponieważ pasują do niskich traw i rozchodników, jak również bujnej i wysokiej roślinności. 

Ogrody prywatne – formowanie rabatek, wytyczanie ścieżek
Dzięki profilom aluminiowym możemy w łatwy i estetyczny sposób oddzielić od siebie poszczególne strefy w przydomowych ogrodach, np. warzywnik od części wypoczynkowej, wytyczać ścieżki, formować rabatki, tworzyć efektowne kompozycje roślinne o dowolnym kształcie.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

 

Dlaczego obrzeża trawnikowe z metalu?
Przede wszystkim są znacznie trwalsze od popularnych obrzeży plastikowych oraz drewnianych rollborderów. Dlaczego? Zarówno stal, jak i aluminium są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, grzyby, pleśnie oraz korozję. Nie łatwo je uszkodzić, nie zgniją, nie pokruszą się, są solidne i mają długą żywotność.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych  Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

 

Bardzo ważną kwestią jest także estetyka obrzeży trawnikowych. O ile drewniane rollbordery są dość ładne i pasują do naturalnej roślinności i zieleni, to tworzywa sztuczne nie są już tak atrakcyjne wizualnie. Z kolei metal, po odpowiedniej obróbce świetnie pasuje do każdego rodzaju ogrodu – tradycyjnego, nowoczesnego i stylizowanego. Firma Driftwood oferuje swoim klientom obrzeża ogrodowe malowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL, dzięki czemu możemy dowolnie zaaranżować swój ogród, dopasowując obrzeża, np. do kolorystyki roślin bądź całkowicie je ukryć.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: http://driftwood.pl 


Liczba odwiedzin: 124 | Data publikacji: 2018-04-27

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Podjazd do garażu jest istotnym elementem każdej posesji. To inwestycja na lata, dlatego przy jego budowie warto wybrać trwały i solidny materiał. Warto również postawić na produkt ekologiczny, który nie będzie miał negatywnego wpływu na nasze środowisko naturalne i jednocześnie będzie komponował się z zielenią trawnika i ogrodu. Tak szerokie możliwości przy budowie podjazdu daje ekokratka geoSYSTEM.

Piękny, zadbany ogród przypomina często dzieło sztuki. Zachwyca oglądających, a stałym użytkownikom daje potrzebny relaks i wyciszenie. Odpowiednio zaprojektowany, będzie przez lata spełniał swoją funkcję. Warto więc zadbać o to, aby niezbędne w ogrodzie elementy użytkowe miały odpowiedni wygląd i tworzyły spójną całość.

15.07.2015 | Kratki trawnikowe

Każdy, kto ma pod swoją opieką kawałek terenu dobrze wie, jak wiele pracy potrzeba, by utrzymać na nim ład i harmonię. Niezależnie od jego przeznaczenia, trzeba zwrócić uwagę na szereg istotnych elementów, by dana przestrzeń mogła cieszyć oko wszystkich, mających możliwość korzystania z jej uroków. Jednym z nich jest odpowiednie rozgraniczenie fragmentów o różnym przeznaczeniu, jak np. ścieżki od trawnika.

04.04.2014 | Kratki trawnikowe

Umocnienia nawierzchni na działkach, parkingach, podjazdach czy chodnikach nie zawsze muszą być wykonane z betonu czy asfaltu. Jest to rozwiązanie zarówno nieestetyczne, drogie oraz niepraktyczne. Innowacyjne i przyjazne środowisku ażurowe płyty z tworzywa to produkt, który jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych umocnień i stanowi optymalne połączenie trwałości i wytrzymałości z zachowaniem naturalnych walorów zagospodarowanej przestrzeni. Dzięki temu, że taka powierzchnia klasyfikowana jest jako biologicznie czynna, ma również tę zaletę, że nie trzeba od niej płacić podatku od wód opadowych.

Beton architektoniczny to obecnie jeden z najnowocześniejszych materiałów wykończeniowych. Z powodzeniem odnalazł się we wnętrzach współczesnych domów i mieszkań – w postaci okładzin na ściany czy blatów mebli. Teraz zajmuje on mocną pozycję wśród najgorętszych trendów w projektowaniu ogrodów i tarasów, a także w upiększaniu przestrzeni miejskiej.

11.04.2018 | Projektowanie ogrodów

Wraz z nadejściem wiosny marzysz zapewne o pięknym ogrodzie, w którym będziesz mógł spędzać czas tak, jak lubisz. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez branżę ogrodniczą możesz w dowolnym sposób zaprojektować swój ogród. Poza ulubionymi gatunkami roślin i stylowymi meblami ogrodowymi nie zapomnij o małej architekturze ogrodowej, która wzbogaci ogrodową aranżację i pozwoli Ci stworzyć ogród marzeń. Zobacz, jakie propozycje ma dla Ciebie firma JONIEC®, polski producent ogrodzeń betonowych oraz małej architektury ogrodowej!

10.04.2018 | Meble - ogrodowe

Urządzanie domu z dbałością o szczegóły jest sprawą oczywistą – kupujemy komfortowe sofy i fotele, duże stoły i szafy, aby żyło nam się wygodnie i by dom stał się przestrzenią wypoczynku. Podobnie jest z ogrodem, który często jest jedynym miejscem, w którym w sezonie letnim można odetchnąć po ciężkim dniu. Dlatego tak ważne jest, aby oprócz roślinności, odpowiedni nacisk położyć również na planowanie małej architektury ogrodowej i mebli, zapewniających wygodę i poczucie komfortu.

Branża ogrodowa rządzi się swoimi prawami i nawet pobieżne przejrzenie blogów związanych z tą tematyką uświadamia nam, że dziś pomysłów na aranżację przestrzeni wokół domu jest równie wiele, co na urządzanie wnętrz. O ile trendy w doborze roślinności ogrodowej zmieniają się często, o tyle jeden element nigdy nie stał się passé. Mowa oczywiście o kruszywach ozdobnych, które niezmiennie są źródłem inspiracji dla pasjonatów sztuki ogrodowej, a także dla architektów krajobrazu, projektantów i wykonawców.

Klinkier zachwyca inwestorów i projektantów swoim ponadczasowym pięknem i funkcjonalnością. Ten szlachetny materiał można wykorzystać w dowolny sposób. Cegły klinkierowe idealnie nadają się na elewacje budynków i ogrodzenia, z kolei brukiem klinkierowym możemy wyłożyć tarasy, schody, ścieżki w ogrodzie czy podjazd do garażu.

16.03.2017 | Kruszywa

Kamień to naturalny i od dawna wykorzystywany przez człowieka materiał. Jest niezwykle wytrzymały, trwały, odporny na uszkodzenia i zanieczyszczenia. Dodatkowo zachwyca swoim surowym wyglądem, który pasuje do każdego rodzaju otoczenia. Projektanci i inwestorzy coraz chętniej wykorzystują kamień w aranżacji ogrodów i terenów zielonych. W jaki sposób można wykorzystać kamień ogrodowy?

30.07.2015 | Projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodu przypomina pracę artysty. Wymaga zarówno wiedzy o materiałach, z jakich powstanie dzieło, jak i dużego talentu, który sprawia, że efekt jest nie tylko poprawny, ale olśniewa urodą i pietyzmem wykonania. Warto więc projektowanie przestrzeni wokół domu zlecić profesjonaliście, który dobierze rośliny do nasłonecznienia danego miejsca czy rodzaju gleby. A jeśli będzie to w równym stopniu sprawny rzemieślnik, co i artysta, to ogród stanie się najprawdziwszym dziełem sztuki.

Działki budowlane o nieregularnej powierzchni są atrakcyjne wizualnie. Jednak skarpy, pagórki czy zbocza często wymagają wzmocnienia. Do podparcia takiego terenu można wykorzystać różne materiały, w tym naturalny kamień. Niestety jego nieregularne kształty i rozmiary mogą okazać się kłopotliwe w trakcie układania. Tymczasem na rynku obecne jest rozwiązanie, które pozwala na osiągnięcie zamierzonego celu – wzmocnionej skarpy o estetycznym wyglądzie.

28.04.2015 | Obiekty sportowe

Właściciele ośrodków sportowych, wczasowych, parków rozrywki, hoteli czy galerii handlowych nie mają w dzisiejszych czasach łatwego zadania. Ogromna konkurencja oraz rosnące wymagania klientów sprawiają, że trudno przebić się ze swoją ofertą. Czy jednak jest tak naprawdę? Może wystarczy dobry pomysł na dodatkowe rozrywki dla hotelowych gości czy klientów galerii handlowych, aby ich skutecznie przyciągnąć? I taka strategia rzeczywiście się sprawdza – przekonuje Michał Kowalewski z firmy Mobino Sp. z o.o., która wykonuje pola do gry w minigolfa.

19.03.2015 | Hydrotechnika

Problem przecieków budowli – zwłaszcza zaś ich części podziemnych – wbrew pozorom nie dotyczy jedynie starych zabudowań. Również w nowo powstających obiektach, realizowanych w tzw. technologii betonów wodoszczelnych, nierzadko towarzyszy nam widok wody ściekającej z połączeń ścian fundamentowych czy z miejsc otworów po ściągach szalunkowych. Jak temu zaradzić? Zapytaliśmy o to ekspertów z firmy Hydrostop-3, oferującej fachowe projekty, wykonywanie hydroizolacji nowo powstałych budynków oraz usuwanie przecieków budowli czy naprawy konstrukcji żelbetowych.

Przez lata człowiek wydzierał naturze niemal każdy skrawek przestrzeni, wycinając lasy czy betonując i asfaltując drogi i place. Dziś, gdy w cenie są rozwiązania ekologiczne, trend ten przybrał kierunek odwrotny. Coraz częściej stawiamy na takie rozwiązania, które pozwalają zwrócić naturze choć cząstkę tego, co zostało jej zabrane. Wśród nich są zielone dachy, które – z uwagi na aspekt wizualny – coraz częściej wymagane są przez inwestorów w nowych projektach wyłącznie ze względów estetycznych.

Statystyki pokazują, że dzienne zużycie wody kranowej (a więc oczyszczonej i przygotowanej do celów spożywczych) w przeciętnym gospodarstwie domowym kształtuje się na poziomie 150 l na osobę. Mniej więcej połowa tej ilości jest wykorzystywana do celów innych niż spożywcze, np. do spłukiwania toalety, sprzątania, podlewania ogrodu. Warto więc rozważyć wykorzystanie deszczówki, co oprócz korzyści ekonomicznych rozwiązuje również problem obowiązku zagospodarowania ścieków, jaki ma każdy właściciel nieruchomości. O to, jak rozsądnie wykorzystać deszczówkę, zapytaliśmy Pawła Sochę z Zachodniopomorskiego Centrum Instalacji Pajos.

08.10.2013 | Ogrodnicze artykuły

Po skończonej budowie domu, teren wokół niego wymaga ogromnej pracy, a na działce znajduje się ziemia z wykopu przemieszania z piaskiem. Zanim sami zaczniemy zastanawiać się nad tym, co posadzić w naszym ogrodzie, warto skorzystać z pomocy architekta krajobrazu. Jeśli nie wybierzemy gotowego projektu, to na pewno uzyskamy informacje, jakie rośliny najlepiej przyjmą się na danym terenie. Kolejny krok to wybór odpowiedniego podłoża, które sprawi, że działka wokół domu z placu budowy przeobrazi się w piękny i kolorowy ogród.

Sezon ogrodowy w pełni. Trwa przycinanie żywopłotów, koszenie traw, układanie skalniaków, sprzątanie. Wielu z tych prac już od dawna nie musimy wykonywać siłą własnych mięśni, bo wyręczają nas w tym akumulatorowe narzędzia ogrodowe: m.i. nożyce do żywopłotu, kosiarki, samobieżne wózki transportowe, podkaszarki i kosy. Urządzenia te bardzo odciążają człowieka i zwiększają komfort pracy w ogrodzie. Pełen asortyment akumulatorowych narzędzi ogrodowych znajdziemy w ofercie firmy Makita. Narzędzia zasilane są akumulatorami 10,8 V, 14,4 V, 18 V, oraz najmocniejsze – 2 x 18 V. Dzięki możliwości użycia akumulatora 18 V mamy możliwość pracy z ponad 200 narzędziami z oferty firmy Makita.

Obok rynku IT jedną z najprężniej i najszybciej ewoluujących gałęzi przemysłu zdaje się być branża budowlana. To nie lada wyzwanie dla firm dostarczających sprzęt dla tego sektora. Dziś nie mogą one ograniczać się tylko do sprzedaży, bo klienci coraz częściej oczekują, że dostawca floty zaopatrzy ich też w części zamienne do maszyn budowlanych, że będzie w stanie zaproponować alternatywę dla drogiego, nowego sprzętu w postaci wysokiej jakości maszyny używanej lub wynajmu. Wszystkie te usługi znajdziemy w ofercie firmy Bellator Maszyny Budowlane Sp. z o.o., która doskonale zrozumiała potrzebę ciągłego rozwoju i doskonalenia w szybko zmieniającym się świecie.

27.10.2017 | Posadzki przemysłowe

Czy istnieje nawierzchnia, którą można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz? Okazuje się, że tak. Takim produktem są znane od niedawna na rynku polskim kamienne dywany oraz nawierzchnie syntetyczne EPDM, których producentem jest firma Polifloors. Tego typu nawierzchnie mają bardzo szerokie zastosowanie, wspaniale łącząc aspekt użytkowy i wizualny.

W miesiącach letnich ogród i taras stają się strefą relaksu i wytchnienia od codziennej krzątaniny – miejscem, w którym spędzamy nierzadko więcej czasu niż wewnątrz budynku. Już choćby z tego względu warto dobrze rozplanować przestrzeń wokół domu, co zapewni nam pełen komfort podczas jej użytkowania. Jaką nawierzchnię wybrać na ogrodowe alejki i podjazd? Jak zaaranżować ogród przed wejściem do domu, będący przecież wizytówką mieszkańców? Jaką kostkę wybrać na taras? Odpowiedzi poszukamy wraz z Joanną Kędzierską, architektką krajobrazu z firmy POZBRUK.

14.12.2016 | Galanteria ogrodowa

Elegancja czy komfort? Krótkotrwałe, spektakularne piękno czy praktyczna długowieczność? Regularna konserwacja tarasu czy wygoda i wolny czas? Czy naprawdę każdy, kto wybiera deski tarasowe z naturalnego surowca, musi rozstrzygać powyższe dylematy? Oczywiście tak, ale istnieje też jeszcze jedno wyjście. Firma 4 Globe sp. z o.o., właściciel doskonale rozpoznawalnej na rynku i prężnie rozwijającej się marki BDO – Betonowe Drewno Ogrodowe, w ostatnim czasie poszerzyła swoją ofertę o kilka nowych produktów, m.in. nowoczesne płyty tarasowe o różnej strukturze (np. trawertyn), naturalnie ciosany kamień, deska o delikatnych słojach drewna, a także modne płyty ścienne z lekkiego betonu architektonicznego.

23.11.2016 | Deweloperzy

Zabetonowane dżungle blokowisk, zatłoczone parkingi, korki w godzinach szczytu… Każdy, kto choć przez krótki czas mieszkał w większym mieście z pewnością na własnej skórze doświadczył tych wątpliwych „uroków” cywilizacji. Nic więc dziwnego, że w naszych szalonych czasach, gdy wszystko robimy z zegarkiem w ręku, coraz więcej osób poszukuje swojej ostoi na obrzeżach miast lub na terenach nowoczesnych wsi. Właśnie do miłośników spokoju, nastawionych na życie w bezpiecznym oddaleniu od zgiełku, spalin i dusznego oddechu wielkomiejskich aglomeracji kierowana jest oferta firmy deweloperskiej Profesjonal24, która działa na terenie gminy Pszczółki w województwie pomorskim.

Energooszczędność, niskie koszty ogrzewania, wyeliminowanie konieczności napraw i konserwacji – to wymagania, jakie przed producentami termoizolacji stawiają dziś klienci. Materiałem o niskim współczynniku przewodzenia ciepła i bardzo wytrzymałym są płyty BauderPIR wykonane ze sztywnej pianki poliuretanowej. Dzięki temu, że oferowane są w kilku różnych wariantach, bez trudu można dobrać produkt optymalny do konkretnego przypadku.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: obrzeża trawnikowe/ogrodowe metalowe, obrzeża trawnikowe/ogrodowe stalowe, obrzeża trawnikowe/ogrodowe aluminiowe, obrzeża trawnikowe/ogrodowe z blachy, obrzeża aluminiowe, obrzeża stalowe, obrzeża do zielonych dachów, rabatki, trawnikowe, trawnika, trawników, ścieżek, do kostki, chodnikowe, do chodników, obrzeże, ogrodowe, do ogrodów, gięte, elastyczne