Projektowanie zieleni miejskiej
Roślinność, jak wiadomo, jest źródłem czystego powietrza. Chroni mieszkańców osiedli przed zanieczyszczeniami z pobliskich zakładów produkcyjnych i fabryk, a także pełni funkcję estetyczną, urozmaicając miejską zabudowę. Odpowiednio zagospodarowana – przetrwa w trudnych warunkach miejskich i będzie cieszyć mieszkańców i turystów.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

 

Najczęściej spotykane, nawet w ruchliwych miejscach są trawniki, kwietniki oraz klomby. Aby wyraźnie oddzielić je od ścieżek i zapobiec zadeptaniu, warto wykorzystać aluminiowe obrzeża ogrodowe AllEdge. Doskonale spełniają wymagania względem zabudowy, są mocne, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i korozję. Dzięki użyciu wysokiej jakości aluminium obrzeże AllEdge nie wymaga konserwacji czy wymiany. Zatem jest to również bardzo dobra inwestycja.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

 

Wyznaczanie ścieżek rowerowych i chodników
W miastach nie może zabraknąć ciągów komunikacyjnych, jak chodniki czy ścieżki rowerowe. Dla tego typu projektów stworzono aluminiowe obrzeża AluExcel. Dzięki ich szerokiej stopie, świetnie poradzą sobie z większymi obciążeniami, które tworzy wzmożony ruch pieszych i rowerzystów. Można z nich utworzyć dowolne krzywizny lub zaoblenia. Dostępne są w różnych wysokościach (od 18 do 150 mm) oraz w wersji sztywnej i elastycznej, co daje niemal nieograniczone możliwości zastosowań.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

 

Unikalną zaletą profili AluExcel, które nadają się do każdego rodzaju nawierzchni utwardzonych (kostka brukowa, asfalt nawet do 180°C), jest możliwość suchej aplikacji. Po instalacji obrzeży można natychmiast układać wybraną nawierzchnię. Takie rozwiązanie pozwala na wybudowanie kompletnego odcinka ścieżki czy chodnika w ciągu jednego dnia roboczego, a tym samym znacznie skraca cały proces budowy. Ma to szczególne znaczenie, kiedy liczy się szybki czas realizacji projektu.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych  Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

 

Tereny wokół budynków
Innym systemem z serii ExcelEdge, dedykowanym dla aranżacji zieleni w przestrzeni publicznej, są obrzeża stalowe Borderline. Cechuje je minimalistyczna, wręcz surowa estetyka. To idealny produkt do zagospodarowania terenów przed wszelkiego typu budynkami. Ciekawy efekt tworzy połączenie równo przystrzyżonego trawnika ze stalowym obrzeżem, które wygięte w obłe, nieregularne kształty, dają efekt zielonych wysp. Całość wygląda bardzo nowocześnie i doskonale komponuje się z miejskim krajobrazem. Obrzeża stalowe będą również dobrze współgrały z dowolnym kruszywem stosowanym, np. na ścieżkach.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

 

Obrzeża w parkach miejskich
Uwielbiane przez miłośników przyrody parki są nieodłączną częścią miejskiej zieleni. Projektując je, architekci krajobrazu muszą uwzględnić wszystkie elementy, jakie powinny znaleźć się w parku – ciągi komunikacyjne, kwietniki i pasy zieleni, place zabaw dla dzieci, miejsca do wypoczynku (ławki i altany) oraz inne elementy małej architektury. Dlatego estetyczne i funkcjonalne oddzielenie poszczególnych stref od siebie jest niezwykle istotne.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

 

Obrzeża aluminiowe AllEdge i obrzeża stalowe Borderline skutecznie oddzielą strefy o różnych funkcjach, jednocześnie stabilizując krawędzie i tym samym zabezpieczając je przed rozsuwaniem pod wpływem obciążeń. 
 
Dachy zielone
Dla tych, którzy są właścicielami lub zajmują się projektowaniem dachów zielonych firma Driftwood dedykuje wysokiej jakości obrzeża ogrodowe RoofEdge Premium. Są lekkie, mocne, ułatwiają odprowadzanie wody z powierzchni dachu i pozwalają na swobodne kształtowanie wybranej nawierzchni. Obrzeża te wyróżniają pionowe perforacje, które umożliwiają boczny odpływ z całej powierzchni dachu i zapobiegają nadmiernemu gromadzeniu się wody. Można je stosować zarówno na dachach intensywnych, jak i ekstensywnych, ponieważ pasują do niskich traw i rozchodników, jak również bujnej i wysokiej roślinności. 

Ogrody prywatne – formowanie rabatek, wytyczanie ścieżek
Dzięki profilom aluminiowym możemy w łatwy i estetyczny sposób oddzielić od siebie poszczególne strefy w przydomowych ogrodach, np. warzywnik od części wypoczynkowej, wytyczać ścieżki, formować rabatki, tworzyć efektowne kompozycje roślinne o dowolnym kształcie.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

 

Dlaczego obrzeża trawnikowe z metalu?
Przede wszystkim są znacznie trwalsze od popularnych obrzeży plastikowych oraz drewnianych rollborderów. Dlaczego? Zarówno stal, jak i aluminium są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, grzyby, pleśnie oraz korozję. Nie łatwo je uszkodzić, nie zgniją, nie pokruszą się, są solidne i mają długą żywotność.

 

Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych  Ciekawe pomysły na wykorzystanie obrzeży ogrodowych fot.DRIFTWOOD

 

Bardzo ważną kwestią jest także estetyka obrzeży trawnikowych. O ile drewniane rollbordery są dość ładne i pasują do naturalnej roślinności i zieleni, to tworzywa sztuczne nie są już tak atrakcyjne wizualnie. Z kolei metal, po odpowiedniej obróbce świetnie pasuje do każdego rodzaju ogrodu – tradycyjnego, nowoczesnego i stylizowanego. Firma Driftwood oferuje swoim klientom obrzeża ogrodowe malowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL, dzięki czemu możemy dowolnie zaaranżować swój ogród, dopasowując obrzeża, np. do kolorystyki roślin bądź całkowicie je ukryć.

00-105 Warszawa, Twarda 18 , woj. mazowieckie
tel. +48 22 208 7 802 ,