Obrzeża do każdego rodzaju nawierzchni

Zastanawiasz się jaki materiał i typ obrzeża wybrać? Wybór dobrego jakościowo, a zarazem idealnego profilu do Twojego rodzaju nawierzchni spośród wielu na rynku, nie jest prosty. W różnorodnym asortymencie brytyjskiego producenta, którego przedstawicielem w Polsce jest firma Driftwood, znajdziesz niezbędne produkty. Marka ExcelEdge pozwoli w praktyczny i estetyczny sposób na oddzielenie poszczególnych stref architektonicznych oraz ułatwi efektowną aranżację terenu w zakresie łączenia różnego rodzaju nawierzchni.

fot. Driftwood

AllEdge – obrzeża do trawników i innych nawierzchni miękkich

Idealnym rozwiązaniem, aby oddzielać od siebie klomby, trawniki czy ścieżki żwirowe jest system AllEdge. Proponowane obrzeże wyróżnia się wysoką jakością adekwatną do współczesnego stylu i wymogów projektowych. Elastyczna konstrukcja produktu pozwala na wykonywanie różnych krzywizn, stanowiących element dekoracyjny powierzchni zielonych.

Cechą charakterystyczną oferowanego obrzeża trawnikowego jest odwracalny profil umożliwiający wybór odpowiedniej krawędzi, okrągłej lub kwadratowej, w zależności od potrzeb użytkownika. System AllEdge dostępny jest w jednej opcji wymiarowej o wysokości 100 mm, składa się z trzech elementów: aluminiowego obrzeża, płaskiego konektora oraz szpili mocującej. Stop aluminium 6063A, z jakiego został wykonany, charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne.

fot. Driftwood

AluExcel – obrzeża aluminiowe do nawierzchni utwardzonych

W obecnych czasach odnotowuje się intensywną rozbudowę ścieżek komunikacyjnych. W odpowiedzi na ten nurt powstały aluminiowe obrzeża do nawierzchni utwardzonych AluExcel. Dzięki ich szerokiej stopie, świetnie poradzą sobie z większymi obciążeniami, spowodowanymi wzmożonym ruchem pieszych i rowerzystów. Można z nich utworzyć dowolne krzywizny lub zaoblenia. Dostępne są w różnych wysokościach (od 18 do 150 mm) oraz w wersji sztywnej i elastycznej, co daje niemal nieograniczone możliwości zastosowań.

Unikalną zaletą profili AluExcel jest możliwość suchej aplikacji. Po instalacji obrzeży do nawierzchni utwardzonych można natychmiast układać wybraną nawierzchnię. Takie rozwiązanie pozwala na wybudowanie kompletnego odcinka ścieżki czy chodnika w ciągu jednego dnia roboczego, co znacznie skraca cały proces budowy. Ma to szczególne znaczenie kiedy liczy się szybki czas realizacji projektu.

fot. Driftwood

Obrzeża Borderline – obrzeża trawnikowe stalowe

Z myślą o zagospodarowaniu przestrzeni publicznych firma Kinley opracowała również stalowe obrzeża trawnikowe Borderline. Konstrukcja tych profili jest prosta, dzięki czemu idealnie wkomponowują się w otoczenie, pozostając niemal niewidocznymi.

fot. Driftwood

Dają one możliwość wszechstronnego zastosowania, dlatego też szybko zyskały uznanie wielu architektów i klientów. Obrzeża stalowe Borderline dostępne są w wysokościach 100 i 150 mm oraz rożnym wykończeniu: brązowym, ocynkowanym lub ze stali niezabezpieczonej. Proponowane obrzeża są znacznie łatwiejsze i szybsze w instalacji niż podobne produkty innych firm. Nie ulega wątpliwości, że również trwałość i żywotność obrzeży metalowych pozostaje bezkonkurencyjna.

00-105 Warszawa, Twarda 18 , woj. mazowieckie
tel. +48 22 208 7 802 ,