Gabiony, czyli wykonane ze stali kosze wypełnione kamieniem to niepowtarzalna forma architektoniczna, którą można w prosty sposób ozdobić ogród. Modułowa budowa pozwala na stworzenie z nich unikatowego ogrodzenia, które będzie jednocześnie zabezpieczeniem i dekoracją posesji. Nowoczesne kosze gabionowe o unikalnym designie oferuje firma Bler. Nowością jest kosz gabionowy Longline – który jest innowacją na rynku ze względu na brak połączeń śrubowych.

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Mała architektura wokół domu – jak zaaranżować kosz gabionowy
Kosze Longline Bler mają unikatowy design, który będzie harmonizował z każdym budynkiem, ogrodem, tarasem. Zarówno nowoczesne domy, jak i drewniane, wiejskie domki będą pięknie wyglądać w otoczeniu koszy gabionowych. Wszystko zależy od rodzaju wypełnienia oraz kształtu konstrukcji.
Najbardziej popularna forma użycia koszy gabionowych to ogrodzenia. Ogrodzenie z gabionów w ciekawy sposób wyróżnia każdą posesję, nadając jej oryginalny charakter. Inny wariant – dla osób, które nie chcą całkowicie zasłaniać swojego domu, to ogrodzenie tylko fragmentu posesji, np. od strony ruchliwej ulicy. W ten sposób również można zapewnić sobie ciszę i prywatność. Gabiony Longline Bler można wykorzystać ponadto jako przesłony ogrodowe lub murki gabionowe, które oddzielą od siebie poszczególne części ogrodu, np. część wypoczynkową od grządek z warzywami czy kompostownika. Niskie murki gabionowe można dodatkowo wyposażyć w siedziska i użytkować jako ogrodowe ławeczki.

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Mała architektura wokół domu wykonana z koszy gabionowych robi niesamowite wrażenie i wprowadza do ogrodu wyjątkowy klimat. Moduły można wykorzystać jako dekoracyjną zabudowę ogrodowego grilla. Kamień użyty jako wypełnienie nie niszczeje pod wpływem wysokiej temperatury z rozgrzanego paleniska. Bardzo interesujące jest wykorzystanie koszy gabionowych do budowy fontann lub wodotrysków ogrodowych. Woda wypływająca z otworu wyciętego w stalowej konstrukcji wypełnionej kamieniem bądź drewnem będzie elegancką dekoracją wyróżniającą się na tle kwiatów i krzewów. Fontanna z gabionów to świetna alternatywa dla popularnych w polskich ogrodach oczek wodnych.
Kosz gabionowy firmy Bler można także wykorzystać jako podstawę lub zabudowanie donicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w łatwy sposób wyeksponować dekoracyjne rośliny, drzewka i trawy ozdobne. 

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Ogrodzenie z kamienia i nie tylko – czym wypełnić kosz gabionowy
Ogrodzenia gabionowe można wypełnić dowolnym kruszywem. Najczęściej wypełniane są one kamieniem. To naturalny materiał, który idealnie pasuje do roślinności i dobrze komponuje się z zielenią ogrodu. Ponadto, jest niezwykle trwały i odporny na każde warunki atmosferyczne – zarówno działanie deszczu, jak i promieniowania słonecznego. Ogrodzenie z kamienia jest poza tym świetną alternatywą dla klasycznych ogrodzeń z siatki czy metalowych prętów. Piękno naturalnego kamienia w połączeniu z elegancką stalową konstrukcją pozwala uzyskać nowoczesne ogrodzenie posesji.
Ogrodzenie z gabionów może mieć także inne rodzaje wypełnienia: drewno, szkło, gruz, cegły. Wybór zależy od inwencji twórczej inwestora. Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie ze sobą gabionów o różnym wypełnieniu. Należy pamiętać tylko o tym, aby materiał wypełniający był większy od oczek kosza.

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Longline Bler – idealne spasowanie i najszybszy montaż
Innowacyjność gabionów Longline Bler polega na tym, że nie są one łączone za pomocą śrub – zarówno w koszu jak i między koszami. Każdy moduł wyposażony jest w specjalne elementy montażowe – klipsy, które spinają całą konstrukcję. W zestawie znajdują się:
- spinka montażowa „double” służąca do połączeń bocznych spiętrzonych modułów,
- spinka montażowa „single” – do połączeń bocznych pojedynczych modułów,
- spinka montażowa „top” przeznaczona do spiętrzania modułów,
- stężenie poprzeczne z drutu o średnicy 4mm łączące przednią i tylną ścianę kosza oraz zabezpieczające je przed rozepchnięciem przez kamień.
Brak połączeń śrubowych w koszach Longline, które zastąpione zostały przez nowoczesne i mocne klipsy sprawia, że montaż przebiega bez użycia narzędzi. Jest on prosty i szybki – inwestor ma możliwość samodzielnego łączenia koszy i tworzenia z nich dowolnych kształtów – zarówno całego ogrodzenia, jak i elementów małej architektury. Ponadto, brak konieczności wiercenia otworów znacznie wydłuża żywotność produktu.

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionów nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Kosz gabionowy Longline składa się z ceownika o wymiarach 14x5,5x1,5mm i drutu o średnicy 3,8mm. W ten sposób tworzą one oczka o wymiarach 50x100mm. Cała konstrukcja jest ocynkowana ogniowo zgodnie z normą PN-EN ISO 1461. Dzięki temu posiada ona wysoką odporność na korozję. Kosz dostępny jest w kilkunastu wymiarach. Każdy moduł ma standardową szerokość – 200mm. Natomiast klient może wybrać spośród kilku wysokości: 200, 400, 600mm oraz długości – od 500 do 1000mm.

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Kosz gabionowy – dlaczego warto ozdobić nim ogród
Zalet wykorzystania gabionów jest bardzo wiele. Są one przede wszystkim produktem uniwersalnym. Pasują do różnych stylów architektonicznych i można je bez trudu dopasowywać do otoczenia. „Bloczkowa” budowa Longline Bler ułatwia tworzenie konstrukcji, a brak śrub pozwala inwestorowi na samodzielny montaż.  
Gabiony są ekologiczne i przyjazne środowisku – dzięki naturalnemu wypełnieniu i ocynkowanej ogniowo stali, która nie koroduje.
Kosz gabionowy Longline Bler jest trwały, wytrzymały i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Posiada naturalną zdolność przepuszczania wody, dzięki której nie niszczeje wraz z upływem lat. Nie wymaga także żadnych zabiegów konserwacyjnych.
Ogrodzenie z gabionów chroni wnętrze posesji przed ciekawskim wzrokiem przechodniów oraz tłumi hałasy dochodzące z ulicy bądź sąsiadujących domów. Ogrodzenia gabionowe wypełnione kruszywem tworzą dźwiękoszczelną barierę. Nieregularne brzegi wypełnienia rozpraszają fale akustyczne na zewnętrznej ścianie ogrodzenia i nie przenoszą ich przez przegrodę. Ogrodzenie z gabionów Longline Bler zapewnia inwestorowi prywatność i pełen komfort podczas wypoczynku w pięknie urządzonym ogrodzie.  

Więcej o produkcie na stronie: www.bler.eu/pl/

 

44-100 Gliwice , ul. Sowińskiego 5, woj. śląskie
tel. 506979794,