Jak stworzyć piękny i niepowtarzalny ogród?

Eleganckie i nowoczesne ogrodzenie z gabionów

Ogród stanowi wizytówkę posesji. Dlatego powinien być zadbany, regularnie pielęgnowany i harmonizować ze stylem budynku. W ogrodzie główną rolę gra roślinność – kwiaty, krzewy, drzewka oraz równo przycięty trawnik, ale to dodatkowe elementy nadają charakter całości. Architektura ogrodowa: altany, ławeczki czy oczka wodne wzbogacają przydomowy teren. Jednak dla osób lubiących nietypowe rozwiązania idealną propozycją są kosze gabionowe, które można w dowolny sposób zaaranżować w ogrodowej przestrzeni.

Gabiony, czyli wykonane ze stali kosze wypełnione kamieniem to niepowtarzalna forma architektoniczna, którą można w prosty sposób ozdobić ogród. Modułowa budowa pozwala na stworzenie z nich unikatowego ogrodzenia, które będzie jednocześnie zabezpieczeniem i dekoracją posesji. Nowoczesne kosze gabionowe o unikalnym designie oferuje firma Bler. Nowością jest kosz gabionowy Longline – który jest innowacją na rynku ze względu na brak połączeń śrubowych.

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Mała architektura wokół domu – jak zaaranżować kosz gabionowy
Kosze Longline Bler mają unikatowy design, który będzie harmonizował z każdym budynkiem, ogrodem, tarasem. Zarówno nowoczesne domy, jak i drewniane, wiejskie domki będą pięknie wyglądać w otoczeniu koszy gabionowych. Wszystko zależy od rodzaju wypełnienia oraz kształtu konstrukcji.
Najbardziej popularna forma użycia koszy gabionowych to ogrodzenia. Ogrodzenie z gabionów w ciekawy sposób wyróżnia każdą posesję, nadając jej oryginalny charakter. Inny wariant – dla osób, które nie chcą całkowicie zasłaniać swojego domu, to ogrodzenie tylko fragmentu posesji, np. od strony ruchliwej ulicy. W ten sposób również można zapewnić sobie ciszę i prywatność. Gabiony Longline Bler można wykorzystać ponadto jako przesłony ogrodowe lub murki gabionowe, które oddzielą od siebie poszczególne części ogrodu, np. część wypoczynkową od grządek z warzywami czy kompostownika. Niskie murki gabionowe można dodatkowo wyposażyć w siedziska i użytkować jako ogrodowe ławeczki.

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Mała architektura wokół domu wykonana z koszy gabionowych robi niesamowite wrażenie i wprowadza do ogrodu wyjątkowy klimat. Moduły można wykorzystać jako dekoracyjną zabudowę ogrodowego grilla. Kamień użyty jako wypełnienie nie niszczeje pod wpływem wysokiej temperatury z rozgrzanego paleniska. Bardzo interesujące jest wykorzystanie koszy gabionowych do budowy fontann lub wodotrysków ogrodowych. Woda wypływająca z otworu wyciętego w stalowej konstrukcji wypełnionej kamieniem bądź drewnem będzie elegancką dekoracją wyróżniającą się na tle kwiatów i krzewów. Fontanna z gabionów to świetna alternatywa dla popularnych w polskich ogrodach oczek wodnych.
Kosz gabionowy firmy Bler można także wykorzystać jako podstawę lub zabudowanie donicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w łatwy sposób wyeksponować dekoracyjne rośliny, drzewka i trawy ozdobne. 

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Ogrodzenie z kamienia i nie tylko – czym wypełnić kosz gabionowy
Ogrodzenia gabionowe można wypełnić dowolnym kruszywem. Najczęściej wypełniane są one kamieniem. To naturalny materiał, który idealnie pasuje do roślinności i dobrze komponuje się z zielenią ogrodu. Ponadto, jest niezwykle trwały i odporny na każde warunki atmosferyczne – zarówno działanie deszczu, jak i promieniowania słonecznego. Ogrodzenie z kamienia jest poza tym świetną alternatywą dla klasycznych ogrodzeń z siatki czy metalowych prętów. Piękno naturalnego kamienia w połączeniu z elegancką stalową konstrukcją pozwala uzyskać nowoczesne ogrodzenie posesji.
Ogrodzenie z gabionów może mieć także inne rodzaje wypełnienia: drewno, szkło, gruz, cegły. Wybór zależy od inwencji twórczej inwestora. Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie ze sobą gabionów o różnym wypełnieniu. Należy pamiętać tylko o tym, aby materiał wypełniający był większy od oczek kosza.

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Longline Bler – idealne spasowanie i najszybszy montaż
Innowacyjność gabionów Longline Bler polega na tym, że nie są one łączone za pomocą śrub – zarówno w koszu jak i między koszami. Każdy moduł wyposażony jest w specjalne elementy montażowe – klipsy, które spinają całą konstrukcję. W zestawie znajdują się:
– spinka montażowa „double” służąca do połączeń bocznych spiętrzonych modułów,
– spinka montażowa „single” – do połączeń bocznych pojedynczych modułów,
– spinka montażowa „top” przeznaczona do spiętrzania modułów,
– stężenie poprzeczne z drutu o średnicy 4mm łączące przednią i tylną ścianę kosza oraz zabezpieczające je przed rozepchnięciem przez kamień.
Brak połączeń śrubowych w koszach Longline, które zastąpione zostały przez nowoczesne i mocne klipsy sprawia, że montaż przebiega bez użycia narzędzi. Jest on prosty i szybki – inwestor ma możliwość samodzielnego łączenia koszy i tworzenia z nich dowolnych kształtów – zarówno całego ogrodzenia, jak i elementów małej architektury. Ponadto, brak konieczności wiercenia otworów znacznie wydłuża żywotność produktu.

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionów nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Kosz gabionowy Longline składa się z ceownika o wymiarach 14×5,5×1,5mm i drutu o średnicy 3,8mm. W ten sposób tworzą one oczka o wymiarach 50x100mm. Cała konstrukcja jest ocynkowana ogniowo zgodnie z normą PN-EN ISO 1461. Dzięki temu posiada ona wysoką odporność na korozję. Kosz dostępny jest w kilkunastu wymiarach. Każdy moduł ma standardową szerokość – 200mm. Natomiast klient może wybrać spośród kilku wysokości: 200, 400, 600mm oraz długości – od 500 do 1000mm.

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Kosz gabionowy – dlaczego warto ozdobić nim ogród
Zalet wykorzystania gabionów jest bardzo wiele. Są one przede wszystkim produktem uniwersalnym. Pasują do różnych stylów architektonicznych i można je bez trudu dopasowywać do otoczenia. „Bloczkowa” budowa Longline Bler ułatwia tworzenie konstrukcji, a brak śrub pozwala inwestorowi na samodzielny montaż.  
Gabiony są ekologiczne i przyjazne środowisku – dzięki naturalnemu wypełnieniu i ocynkowanej ogniowo stali, która nie koroduje.
Kosz gabionowy Longline Bler jest trwały, wytrzymały i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Posiada naturalną zdolność przepuszczania wody, dzięki której nie niszczeje wraz z upływem lat. Nie wymaga także żadnych zabiegów konserwacyjnych.
Ogrodzenie z gabionów chroni wnętrze posesji przed ciekawskim wzrokiem przechodniów oraz tłumi hałasy dochodzące z ulicy bądź sąsiadujących domów. Ogrodzenia gabionowe wypełnione kruszywem tworzą dźwiękoszczelną barierę. Nieregularne brzegi wypełnienia rozpraszają fale akustyczne na zewnętrznej ścianie ogrodzenia i nie przenoszą ich przez przegrodę. Ogrodzenie z gabionów Longline Bler zapewnia inwestorowi prywatność i pełen komfort podczas wypoczynku w pięknie urządzonym ogrodzie.  

Więcej o produkcie na stronie: www.bler.eu/pl/

 

44-100 Gliwice , ul. Sowińskiego 5, woj. śląskie
tel. 506979794,


Liczba odwiedzin: 2789 | Data publikacji: 2017-01-31

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Coraz rzadziej widać w Polsce tradycyjne, druciane...
Siatki ogrodzeniowe czy drewniane sztachety to rozwiązania,...
Wielu inwestorów zarówno prywatnych jak biznesowych decyduje...
Branża ogrodowa rządzi się swoimi prawami i...
Jeszcze kilka - kilkanaście lat temu poza...
16.03.2017 | Kruszywa
Kamień to naturalny i od dawna wykorzystywany...
Nie szata zdobi człowieka, ale na pewno...
Wszyscy zainteresowani ogrodzeniem posesji w sposób wysoce...
Latem ogród staje się drugim domem, bo...
24.03.2016 | Kruszywa
Żwir, grys, kora kamienna czy otoczaki? Zastosowanie...
14.07.2014 | Galanteria ogrodowa
Drewno w zastosowaniach na zewnątrz budynków przy...
Zarówno w przypadku renowacji posesji, jak też...
Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...
Jeszcze do niedawna ogrodzenia betonowe kojarzyły się...
Mnogość codziennych obowiązków powoduje, że coraz częściej...
Firma Hörmann produkuje bramy segmentowe spełniające oczekiwania...
Bramy Wiśniowski, ogrodzenia, drzwi, okna – oferowanych...
Ogrodzenia betonowe to przede wszystkim ponadczasowa estetyka,...
Siatki cieniujące, popularnie stosowane m.in. w branży...
Ogrodzenia betonowe łupane to nowoczesny sposób na...
Prostota, harmonia i funkcjonalność: te trzy słowa...
Ilu inwestorów, tyle różnych potrzeb i oczekiwań....
Automatyka do bram zyskuje coraz większą popularność....

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. łódzkie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: gabiony, gabion, ogrodzenie gabionowe, ogrodzenie z gabionów
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy