Jak stworzyć piękny i niepowtarzalny ogród?

Eleganckie i nowoczesne ogrodzenie z gabionów

Ogród stanowi wizytówkę posesji. Dlatego powinien być zadbany, regularnie pielęgnowany i harmonizować ze stylem budynku. W ogrodzie główną rolę gra roślinność – kwiaty, krzewy, drzewka oraz równo przycięty trawnik, ale to dodatkowe elementy nadają charakter całości. Architektura ogrodowa: altany, ławeczki czy oczka wodne wzbogacają przydomowy teren. Jednak dla osób lubiących nietypowe rozwiązania idealną propozycją są kosze gabionowe, które można w dowolny sposób zaaranżować w ogrodowej przestrzeni.

Gabiony, czyli wykonane ze stali kosze wypełnione kamieniem to niepowtarzalna forma architektoniczna, którą można w prosty sposób ozdobić ogród. Modułowa budowa pozwala na stworzenie z nich unikatowego ogrodzenia, które będzie jednocześnie zabezpieczeniem i dekoracją posesji. Nowoczesne kosze gabionowe o unikalnym designie oferuje firma Bler. Nowością jest kosz gabionowy Longline – który jest innowacją na rynku ze względu na brak połączeń śrubowych.

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Mała architektura wokół domu – jak zaaranżować kosz gabionowy
Kosze Longline Bler mają unikatowy design, który będzie harmonizował z każdym budynkiem, ogrodem, tarasem. Zarówno nowoczesne domy, jak i drewniane, wiejskie domki będą pięknie wyglądać w otoczeniu koszy gabionowych. Wszystko zależy od rodzaju wypełnienia oraz kształtu konstrukcji.
Najbardziej popularna forma użycia koszy gabionowych to ogrodzenia. Ogrodzenie z gabionów w ciekawy sposób wyróżnia każdą posesję, nadając jej oryginalny charakter. Inny wariant – dla osób, które nie chcą całkowicie zasłaniać swojego domu, to ogrodzenie tylko fragmentu posesji, np. od strony ruchliwej ulicy. W ten sposób również można zapewnić sobie ciszę i prywatność. Gabiony Longline Bler można wykorzystać ponadto jako przesłony ogrodowe lub murki gabionowe, które oddzielą od siebie poszczególne części ogrodu, np. część wypoczynkową od grządek z warzywami czy kompostownika. Niskie murki gabionowe można dodatkowo wyposażyć w siedziska i użytkować jako ogrodowe ławeczki.

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Mała architektura wokół domu wykonana z koszy gabionowych robi niesamowite wrażenie i wprowadza do ogrodu wyjątkowy klimat. Moduły można wykorzystać jako dekoracyjną zabudowę ogrodowego grilla. Kamień użyty jako wypełnienie nie niszczeje pod wpływem wysokiej temperatury z rozgrzanego paleniska. Bardzo interesujące jest wykorzystanie koszy gabionowych do budowy fontann lub wodotrysków ogrodowych. Woda wypływająca z otworu wyciętego w stalowej konstrukcji wypełnionej kamieniem bądź drewnem będzie elegancką dekoracją wyróżniającą się na tle kwiatów i krzewów. Fontanna z gabionów to świetna alternatywa dla popularnych w polskich ogrodach oczek wodnych.
Kosz gabionowy firmy Bler można także wykorzystać jako podstawę lub zabudowanie donicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w łatwy sposób wyeksponować dekoracyjne rośliny, drzewka i trawy ozdobne. 

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Ogrodzenie z kamienia i nie tylko – czym wypełnić kosz gabionowy
Ogrodzenia gabionowe można wypełnić dowolnym kruszywem. Najczęściej wypełniane są one kamieniem. To naturalny materiał, który idealnie pasuje do roślinności i dobrze komponuje się z zielenią ogrodu. Ponadto, jest niezwykle trwały i odporny na każde warunki atmosferyczne – zarówno działanie deszczu, jak i promieniowania słonecznego. Ogrodzenie z kamienia jest poza tym świetną alternatywą dla klasycznych ogrodzeń z siatki czy metalowych prętów. Piękno naturalnego kamienia w połączeniu z elegancką stalową konstrukcją pozwala uzyskać nowoczesne ogrodzenie posesji.
Ogrodzenie z gabionów może mieć także inne rodzaje wypełnienia: drewno, szkło, gruz, cegły. Wybór zależy od inwencji twórczej inwestora. Ciekawym rozwiązaniem jest łączenie ze sobą gabionów o różnym wypełnieniu. Należy pamiętać tylko o tym, aby materiał wypełniający był większy od oczek kosza.

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Longline Bler – idealne spasowanie i najszybszy montaż
Innowacyjność gabionów Longline Bler polega na tym, że nie są one łączone za pomocą śrub – zarówno w koszu jak i między koszami. Każdy moduł wyposażony jest w specjalne elementy montażowe – klipsy, które spinają całą konstrukcję. W zestawie znajdują się:
– spinka montażowa „double” służąca do połączeń bocznych spiętrzonych modułów,
– spinka montażowa „single” – do połączeń bocznych pojedynczych modułów,
– spinka montażowa „top” przeznaczona do spiętrzania modułów,
– stężenie poprzeczne z drutu o średnicy 4mm łączące przednią i tylną ścianę kosza oraz zabezpieczające je przed rozepchnięciem przez kamień.
Brak połączeń śrubowych w koszach Longline, które zastąpione zostały przez nowoczesne i mocne klipsy sprawia, że montaż przebiega bez użycia narzędzi. Jest on prosty i szybki – inwestor ma możliwość samodzielnego łączenia koszy i tworzenia z nich dowolnych kształtów – zarówno całego ogrodzenia, jak i elementów małej architektury. Ponadto, brak konieczności wiercenia otworów znacznie wydłuża żywotność produktu.

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionów nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Kosz gabionowy Longline składa się z ceownika o wymiarach 14×5,5×1,5mm i drutu o średnicy 3,8mm. W ten sposób tworzą one oczka o wymiarach 50x100mm. Cała konstrukcja jest ocynkowana ogniowo zgodnie z normą PN-EN ISO 1461. Dzięki temu posiada ona wysoką odporność na korozję. Kosz dostępny jest w kilkunastu wymiarach. Każdy moduł ma standardową szerokość – 200mm. Natomiast klient może wybrać spośród kilku wysokości: 200, 400, 600mm oraz długości – od 500 do 1000mm.

 

nowoczesne ogrodzenie z gabionówfot. Bler

 

Kosz gabionowy – dlaczego warto ozdobić nim ogród
Zalet wykorzystania gabionów jest bardzo wiele. Są one przede wszystkim produktem uniwersalnym. Pasują do różnych stylów architektonicznych i można je bez trudu dopasowywać do otoczenia. „Bloczkowa” budowa Longline Bler ułatwia tworzenie konstrukcji, a brak śrub pozwala inwestorowi na samodzielny montaż.  
Gabiony są ekologiczne i przyjazne środowisku – dzięki naturalnemu wypełnieniu i ocynkowanej ogniowo stali, która nie koroduje.
Kosz gabionowy Longline Bler jest trwały, wytrzymały i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Posiada naturalną zdolność przepuszczania wody, dzięki której nie niszczeje wraz z upływem lat. Nie wymaga także żadnych zabiegów konserwacyjnych.
Ogrodzenie z gabionów chroni wnętrze posesji przed ciekawskim wzrokiem przechodniów oraz tłumi hałasy dochodzące z ulicy bądź sąsiadujących domów. Ogrodzenia gabionowe wypełnione kruszywem tworzą dźwiękoszczelną barierę. Nieregularne brzegi wypełnienia rozpraszają fale akustyczne na zewnętrznej ścianie ogrodzenia i nie przenoszą ich przez przegrodę. Ogrodzenie z gabionów Longline Bler zapewnia inwestorowi prywatność i pełen komfort podczas wypoczynku w pięknie urządzonym ogrodzie.  

Więcej o produkcie na stronie: www.bler.eu/pl/

 

44-100 Gliwice , ul. Sowińskiego 5, woj. śląskie
tel. 506979794,


Liczba odwiedzin: 2373 | Data publikacji: 2017-01-31

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


Coraz rzadziej widać w Polsce tradycyjne, druciane...
Siatki ogrodzeniowe czy drewniane sztachety to rozwiązania,...
Wielu inwestorów zarówno prywatnych jak biznesowych decyduje...
Branża ogrodowa rządzi się swoimi prawami i...
Jeszcze kilka - kilkanaście lat temu poza...
Już o dłuższego czasu mamy okazję obserwować,...
16.03.2017 | Kruszywa
Kamień to naturalny i od dawna wykorzystywany...
Nie szata zdobi człowieka, ale na pewno...
Wszyscy zainteresowani ogrodzeniem posesji w sposób wysoce...
Latem ogród staje się drugim domem, bo...
24.03.2016 | Kruszywa
Żwir, grys, kora kamienna czy otoczaki? Zastosowanie...
14.07.2014 | Galanteria ogrodowa
Drewno w zastosowaniach na zewnątrz budynków przy...
Jeszcze do niedawna ogrodzenia betonowe kojarzyły się...
Mnogość codziennych obowiązków powoduje, że coraz częściej...
Firma Hörmann produkuje bramy segmentowe spełniające oczekiwania...
Bramy Wiśniowski, ogrodzenia, drzwi, okna – oferowanych...
Ogrodzenia betonowe to przede wszystkim ponadczasowa estetyka,...
Siatki cieniujące, popularnie stosowane m.in. w branży...
Ogrodzenia betonowe łupane to nowoczesny sposób na...
Prostota, harmonia i funkcjonalność: te trzy słowa...
Ilu inwestorów, tyle różnych potrzeb i oczekiwań....
Automatyka do bram zyskuje coraz większą popularność....
Ogród i dom to nasza wizytówka. Eleganckie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. małopolskie
woj. łódzkie
woj. podkarpackie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: gabiony, gabion, ogrodzenie gabionowe, ogrodzenie z gabionów
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy