Ogrodzenia gabionowe – cena z montażem we własnym zakresie jest atrakcyjniejsza

Ogrodzenie inne niż wszystkie

Siatki ogrodzeniowe czy drewniane sztachety to rozwiązania, które uświęcone są tradycją, jednak coraz więcej inwestorów poszukuje niestandardowych pomysłów na ogrodzenie posesji. Z pomocą przychodzą im firmy oferujące ogrodzenia gabionowe. Cena, zważywszy na trwałość i doskonałe parametry wytrzymałościowe jest w tym wypadku mocnym argumentem – zwłaszcza gdy klient zdecyduje się na samodzielny montaż. Firmą, która może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w produkcji koszy gabionowych jest Zakład Wielobranżowy WADO z Częstochowy.

Rola ogrodzenia dla każdego inwestora jest oczywista: ma ono skutecznie zabezpieczyć posesję przed intruzami, zapewnić mieszkańcom poczucie komfortu i osłonić przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Choć funkcja ta jest przede wszystkim praktyczna, to dla wielu z nas bardzo istotny jest również design, tym bardziej, że to właśnie ogrodzenie jest elementem widocznym na pierwszy rzut oka, będąc wizytówką nieruchomości. Wybierając ogrodzenia z koszy gabionowych inwestor może mieć pewność, że spełnią one wszystkie te wymagania równocześnie. I nawet jeśli cena ogrodzeń gabionowych jest wyższa niż np. ogrodzeń z siatki (które są najtańszym z możliwych wariantów), to jednak atuty tych pierwszych sprawiają, że warto w nie zainwestować.

Możliwość stosowania różnych wypełnień koszy – w tym również materiałów pochodzących z odzysku – to ukłon w stronę tych, którzy nie boją się eksperymentować z formą, a zarazem dążą do racjonalnego wykorzystywania dostępnych materiałów.

fot. WADO

Równie istotne są inne kwestie użytkowe. Ogrodzenia gabionowe zapewniają właścicielom posesji dużo prywatności, a ponadto skutecznie odgradzają od hałasu z zewnątrz, pełniąc funkcję ekranu akustycznego. Z tego względu świetnie sprawdzą się w lokalizacjach, gdzie duże natężenie ruchu generuje spory hałas.

Ogrodzenia gabionowe – cena, którą warto zapłacić

Jeszcze do niedawna gabiony bardziej kojarzone były z budownictwem drogowym, gdzie wykorzystywano je np. jako umocnienia skarp, zboczy i nasypów. Z czasem jednak ich potencjał dostrzegły inne branże, a kosze gabionowe wypełnione kamieniami, drewnem lub szkłem zaczęły pojawiać się w parkach, na miejskich placach czy wokół prywatnych nieruchomości.

– Zwłaszcza ostatnia z możliwości, czyli ogrodzenia gabionowe, otworzyły ogromne możliwości projektowe, stając się alternatywą dla tradycyjnych ogrodzeń – mówi Waldemar Kawecki z firmy Wado, która jest producentem ogrodzeń gabionowych, małej architektury gabionowej, a także ogrodzeń panelowych, mebli ogrodowych i rusztowań.

fot. WADO

Dla wielu inwestorów jednym z istotniejszych argumentów przemawiających za wyborem danego typu ogrodzenia jest cena. Ogrodzenia gabionowe, choć droższe od najprostszych konstrukcji (np. z siatek czy paneli), w ostatecznym rozrachunku wypadają bardzo korzystnie. Jak to możliwe?

– Otóż za podstawę ogrodzeń gabionowych służą kosze, wykonywane z siatki ocynkowanej ogniowo zgodnie z normą PN-EN ISO 1461. Tak solidny materiał nie wymaga konserwacji i jest wysoce odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne – opady, ekspozycję na słońce, wysokie i niskie temperatury. W praktyce oznacza to, że koszt eksploatacji ogrodzenia gabionowego jest zdecydowanie niższy niż np. ogrodzenia z drewna, które bez konserwacji szybko ulegnie zniszczeniu. Jeśli dodać do tego nieprzeciętną trwałość koszy gabionowych to okazuje się, że w dłuższej perspektywie cena ogrodzenia gabionowego nie jest wysoka, bo nie trzeba wydawać pieniędzy na środki zabezpieczające czy ekipę, która przeprowadzi niezbędne prace – mówi Waldemar Kawecki.

fot. WADO

W firmie Wado ogrodzenia gabionowe powstają na podstawie projektu od klienta, który może być wykonany przez projektanta lub odręcznie. Dzięki temu, że oferowane kosze przeznaczone są do samodzielnego montażu, cena ogrodzenia gabionowego jest bardzo atrakcyjna, bo odpadają koszty robocizny.

– Oferujemy zestawy, które są nieskomplikowane w montażu. W ich skład wchodzą siatki gabionowe z ceownika o wymiarach 20 x 8 x 1,8 mm oraz pręta o średnicy 4,8 mm, 2 słupki stabilizujące o wymiarach 60 x 40 mm, komplet śrub nierdzewnych oraz elementy łączące – mówi Waldemar Kawecki.

Na życzenie klienta możliwe jest również wykonanie bramy, furtki, zabudowy koszy na śmieci oraz elementów małej architektury (ławeczki, klomby, murki itp.). Tak rozbudowane możliwości pozwalają zagospodarować przestrzeń wokół domu elementami, które będą nie tylko efektowne i trwałe, ale także spójne wzorniczo.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.wado.net.pl

42-280 Częstochowa, ul. Wileńska 21, woj. śląskie
tel. +48 502 785 288,


Liczba odwiedzin: 2010 | Data publikacji: 2021-01-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Wielu inwestorów zarówno prywatnych jak biznesowych decyduje...
01.09.2021 | Piece, kotły
Piec elektrodowy jest jednym z coraz częściej...
30.08.2021 | Systemy budowlane
Rosnące ceny surowców – w tym stali...
30.04.2021 | Baseny, fontanny
Basen ogrodowy z montażem to inwestycja na...
Prawo precyzyjnie reguluje kwestie związane z montażem...
03.03.2021 | Systemy budowlane
Nowoczesne materiały budowlane pozwalają przyspieszyć prace i...
Nowoczesne technologie produkcji prefabrykowanej więźby dachowej to...
Mnogość codziennych obowiązków powoduje, że coraz częściej...
Montujesz panele fotowoltaiczne? Instalujesz systemy rekuperacji? Budujesz...
06.07.2021 | Chemia budowlana
Płyty gipsowo-kartonowe to doskonała alternatywa dla ścian...
09.03.2021 | Energia ekologiczna
W Polsce nie istnieją żadne przepisy prawne,...
18.02.2021 | Ogrzewanie
Kotłownia z buforem zasilana energią elektryczną –...
05.02.2021 | Stolarka otworowa
Inteligentny zamek tedee powered by GERDA umożliwia...
26.01.2021 | Altany, pergole
Kompozytowa deska tarasowa WPC i ogrodzeniowa to...
27.10.2020 | Beton
Prefabrykacja elementów betonowych otwiera ogromne możliwości w...
30.09.2020 | Stolarka otworowa
Firma DOMO Ewelina Górecka z Słupska oferuje...
20.08.2020 | Energia ekologiczna
Rosnąca skokowo ilość instalacji fotowoltaicznych w naszym...
08.05.2020 | Schody, akcesoria
O tym, że schody wewnętrzne drewniane pełnią...
12.02.2020 | Obiekty rolnicze
Budynki inwentarskie w konstrukcji stalowej, jakie oferuje...
28.01.2020 | Domy prefabrykowane
Doświadczony producent domów modułowych Moodhouse spod Poznania...
11.10.2019 | Altany, pergole
Montaż deski kompozytowej na tarasie czy rezygnacja...
To, co wyróżnia rusztowania PERI, to niezwykle...
09.05.2019 | Systemy kominowe
System kominkowy Schiedel Kingfire to rynkowa nowość,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. łódzkie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: ogrodzenia gabionowe cena, ogrodzenia gabionowe cena, cena z montażem, ogrodzenia, ogrodzenia gabionowe, ogrodzenia panelowe, sanki metalowe, meble ogrodowe, gabiony, kosze gabionowe, sanki, mała architektura, meble ogrodowe, rusztowania, ogrodzenia panelowe, wado,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy