Kamienie ozdobne w ogrodzie skalnym  
Kamień ogrodowy kojarzony jest przede wszystkim z wszelkiego typu skalniakami. Na odpowiednio przygotowanym podłożu wyeksponowane zostają rośliny i kamienie ozdobne. Świetny efekt uzyskamy dzięki otoczakom lub korze kamiennej.
– Kora kamienna ładnie komponuje się z zielenią, tworząc bardzo naturalny efekt – opowiadają właściciele firmy Eko-Krusz, która specjalizuje się w sprzedaży kruszywa dekoracyjnego – Ponadto, jest niezwykle trwała – nie gnije i nie niszczeje (nawet w najbardziej zmiennym klimacie). Dzięki temu ogródek skalny zachowuje swój atrakcyjny wygląd przez wiele lat.

 

eko krusz głazy ogrodowefot. Eko-Krusz

 

W przypadku wielkoformatowych ogrodów można wydzielić spory fragment przestrzeni, na którym umieszczone zostaną duże głazy ogrodowe w towarzystwie iglaków czy krzewów zimozielonych. Taka aranżacja przywołuje na myśl surowy, górski krajobraz i jest świetną alternatywą dla romantycznych ogrodów w stylu rustykalnym.  

 

eko krusz głazy ogrodowefot. Głazy ogrodowe / Eko-Krusz

 

Kora kamienna w ogrodzie na klomby, rabaty kwiatowe
Klomby to propozycja dla właścicieli małych działek oraz terenów miejskich. Wprowadzają odrobinę zieleni w centrach dużych miast. Klomby z regularnie posadzonymi kwiatami tworzą dekoracyjne wzory. Tam, gdzie rośliny nie są posadzone gęsto, można wykorzystać kamienie ozdobne i za ich pomocą stworzyć efektowne desenie. Wysypany na ziemi i odpowiednio uformowany grys w różnych kolorach lub kora kamienna utworzy piękną mozaikę.

 

eko krusz kora kamienna eko krusz kora kamiennafot. Kora kamienna / Eko-Krusz

 

Drobny grys ogrodowy bądź korę kamienną można wysypać również pomiędzy kwiatami na rabatach. Zapobiegną one wyrastaniu chwastów i oddzielą trawnik od rabat. Są dobrym zamiennikiem dla kory drzewnej – ze względu na ich trwałość i brak oddziaływania na glebę.  
– Piękne rabaty kwiatowe uzyskamy, inwestując w dobrą ziemię ogrodową – podpowiadają właściciele Eko-Krusz – W naszym składzie dysponujemy dużą ilością ziemi urodzajnej. To żyzny czarnoziem, który zapewni roślinom odpowiednie warunki glebowe do prawidłowego wzrostu.   

Kamień ogrodowy do oczka wodnego
Oczko wodne to ciekawa forma urozmaicenia ogrodowej przestrzeni. Poza odpowiednią roślinnością dużą rolę odgrywają w nim kamienie ozdobne. W szczególności dedykowane oczkom wodnym są otoczaki. Te efektowne kamienie o gładkiej fakturze pięknie prezentują się w towarzystwie wody. Firma Eko-Krusz w szczególności poleca otoczaki serpentynitowe, bazaltowe oraz Perłowe Thassos.
– Są odpowiednie dla środowiska wodnego i nie wpływają na parametry wody – mówią właściciele.
Kamienie umieszczamy na dnie zbiornika oraz wokół niego. Nie tylko zamaskują one folię uszczelniającą dno, ale także umocnią brzegi oczka.

 

eko krusz otoczaki eko krusz otoczakifot. 1. Otoczaki Perłowe Thassos / fot. 2. Otoczaki bazaltowe / Eko-Krusz

 

Jeżeli posiadamy ogród o dużym areale, możemy sobie pozwolić na to, aby do oczka wodnego prowadził strumyk. Będzie on piękną dekoracją przestrzeni. Strumyk także należy wyłożyć kamieniami – otoczakami lub korą kamienną. W ten sposób uzyskamy naturalny efekt, przywołujący na myśl leśne bądź górskie strumienie.

 

eko krusz eko kruszfot. 1. Otoczaki Melafir / fot. 2. Otoczaki Serpetynitowe / Eko-Krusz

 

Ścieżki i alejki z kamienia
Kamień ozdobny jest idealnym materiałem do tworzenia ścieżek i alejek w ogrodzie. Do tego w szczególności nadają się takie gatunki kamienia jak: grys ogrodowy, tłuczeń i drobna kora kamienna. Stosuje się je ze względu na ich wysoką twardość oraz odporność na zarysowania i zanieczyszczenia. Ponadto, nie wchłaniają one wody i długo zachowują swój atrakcyjny wygląd. Możemy wybrać kamienie w jednolitym kolorze lub różnorodne kolorystycznie, tworząc w ten sposób wielobarwną kompozycję.

 

eko krusz grys eko krusz grysfot. 1. Grys granitowy / fot. 2. Grys biały / Eko-Krusz

 

Kamień może w łatwy i elegancki sposób oddzielić poszczególne przestrzenie w ogrodzie, np. część wypoczynkową od miejsca do grillowania lub warzywnika. Kamień wyznaczy granicę pomiędzy strefami, a jednocześnie będzie oryginalną dekoracją ogrodu, ładnie komponującą się z zielenią trawnika i wielokolorowymi kwiatami.

 

eko kruszfot. Eko-Krusz

 

Czym wypełnić gabiony? Kamieniem ozdobnym!
Współczesna architektura ogrodowa bardzo często wykorzystuje gabiony w aranżacji przestrzeni. Ogrodzenia, murki, grille, donice – zastosowań gabionów jest wiele. A czym wypełnić gabiony? Oczywiście kamieniem, który jest trwały, efektowny i naturalny. Pięknie wpisze się w przestrzeń ogrodu i będzie współgrał ze stalową konstrukcją kosza. Kamień użyty jako wypełnienie gabionów musi mieć wymiary większe niż wymiary oczek konstrukcji. Zapobiegnie to wysypywaniu się kruszywa z kosza. Do wypełnienia gabionów odpowiedni jest kamień łupany, gruba kora kamienna oraz duże otoczaki.

 

eko krusz eko kruszfot. Eko-Krusz

 

Gdzie kupować kamień ogrodowy?
Kamień ogrodowy należy kupować u sprawdzonego dostawcy. Markety budowlane mogą nie spełniać naszych oczekiwań w tej kwestii. Lepszym wyjściem jest zakup kamienia ze składu kruszyw. Firma Eko-Krusz posiada duże ilości kamieni ozdobnych dostępne od ręki. Kompleksowa usługa obejmuje fachową pomoc w wyborze kamienia oraz dostarczeniu go do klienta.
– U nas klient może nabyć także impregnaty do kamienia, włókniny ogrodowe, trawę oraz ekobordy – opowiadają właściciele – Ponadto, oferujemy wynajem maszyn budowlanych z przeznaczeniem m.in. do wykonywania prac ziemnych w trakcie przekształcania terenu w wymarzony ogród.

 

eko krusz kostka kamienna eko krusz kostkafot. 1. Kostka kamienna czarna / fot. 2. Kostka kamienna czerwona vanga / Eko-Krusz

 

Kruszywa drogowe i budowlane
W ofercie firmy Eko-Krusz znajdują się także kruszywa drogowe i budowlane. Asortyment obejmuje kostkę kamienną i brukową, kilka rodzajów piasku, pospółkę, mieszankę żwirową oraz gruz betonowy, ceglany i ceglano-betonowy.  
– Nasz gruz betonowy to materiał z recyklingu. Wykorzystując go, chronimy środowisko – odpowiadają właściciele Eko-Krusz – Gruz można stosować w wieloraki sposób: do formowania terenu, utwardzania parkingów i placów, podbudowy dróg, na pobocza. Nasza firma posiada odpowiednie decyzje na zbieranie i przetwarzanie odpadów budowlanych. Co ważne, kruszywa uzyskały odpowiednie atesty, które pozwalają na wykorzystanie ich do budowy.
Eko-Krusz świadczy również różnego typu usługi budowlane jak: rozbiórki, prace ziemne czy budowa dróg i parkingów.

 

eko krusz piasek eko krusz gruzfot. Kruszywo betonowe / Eko-Krusz

 

Więcej na temat produktów dowiesz się ze strony: www.eko-krusz.pl

80-209 Chwaszczyno , ul. Polna 13B, woj. pomorskie
tel. 733-544-544,