Kamienie dekoracyjne

Twarde połączenie natury i tradycji

Zastosowanie kamieni naturalnych w budownictwie ma bardzo bogatą historię. Tak samo jak drewno, kamień jest jednym z pierwszych używanych materiałów budowlanych. Obecnie jednak używany jest głównie jako element dekoracyjny, który ma bardzo szeroki wachlarz zastosowań wewnątrz i na zewnątrz każdego budynku. Obszerną ofertę kamieni ozdobnych posiada w swojej ofercie firma Marmur Dulemba z Kobielic w okolicach Pszczyny.

Zainteresowanie kamieniem dekoracyjnym praktycznie nie słabnie. Jedyne co zmienia się w tej kwestii to moda na różne gatunki tego surowca. Związane jest to niewątpliwie z szerokim spektrum barw i struktur kamieni naturalnych. Jednocześnie dzięki zaawansowanym technologiom i rozwiniętej globalnej logistyce szeroka oferta kamieni z różnych stron świata dostępna jest praktycznie od ręki również w Polsce. Dlatego zakres wykorzystania kamieni naturalnych w budownictwie i dekoracji jest ograniczony jedynie naszą wyobraźnią.
Dzięki temu, że kamienie występują w szerokim wachlarzu wybarwień i faktur mogą być one stosowane zarówno w architekturze zabytkowej, tradycyjnej jak i nowoczesnej. Kamień jest wdzięcznym materiałem do łączenia go z innymi materiałami takimi jak stal ozdobna, drewno czy szkło. Oprócz oczywistych pozytywnych cech estetycznych kamienie charakteryzują się pozytywnymi właściwościami takimi jak: wytrzymałość, twardość, ponadczasowość i oczywista naturalność.
 

kamienie-dekoracyjne-01.jpg kamienie-dekoracyjne-02-lazienka.jpg kamienie-dekoracyjne-03(1).jpgfot. Marmur Dulemba

Z różnych stron świata dla Twojego domu
Firma Marmur Dulemba oferuje produkty i usługi w zakresie szeroko rozumianego kamieniarstwa budowlanego od posadzek, przez parapety, elementy kominkowe, elewacje, schody – które w duchu XXI wieku mogą wyglądać bardzo nowocześnie (schody bolcowe) – aż do wystroju łazienek czy – bardzo modnych w tej chwili –  blatów kuchennych.
Materiały pod postacią marmurów, granitów, trawertynów, łupków i konglomeratów importowane są bezpośrednio z krajów Europy, jak również z takich państw jak Indie, Brazylia, Pakistan, Egipt, czy Chiny. Oprócz kamieni stosowanych w budowlance, firma Marmur Dulemba sprzedaje również kamienie stosowane w ogrodnictwie i małej architekturze – łupki, piaskowce, samorodki marmurowe.
 

kamienie-dekoracyjne-8.jpg /kamienie-dekoracyjne-9.jpgfot. Marmur Dulemba

Wszechobecny kamień
Stosowanie kamieni ozdobnych w budownictwie jest praktycznie nieograniczone. Jednymi z najbardziej rozpowszechnionych elementów produkowanych z kamienia są parapety zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Firma Marmur Dulemba poleca w tej kwestii wiele rodzajów kamienia. Jednak należy pamiętać o tym, że należy odpowiednio dobrać jego gatunek w zależności od tego czy ma to być parapet zewnętrzny czy wewnętrzny. Oczywiście parapety zewnętrzne muszą być odporne na warunki atmosferyczne takie jak woda czy oddziaływanie promieni słonecznych. Dlatego w tego typu zastosowaniu najlepiej sprawdzają się wszelkiego rodzaju granity, względnie piaskowce.  Natomiast w stosunku do parapetów wewnętrznych  dodatkowo mogą być stosowane marmury, trawertyny, czy konglomeraty.
Kamienne parapety to już tradycja, jednak w ofercie firmy znajdują się również kamienie dedykowane modnym w ostatnich latach blatom kuchennym. Blaty kuchenne łączą w sobie funkcjonalność z niepowtarzalną urodą. Aktualnie firma Marmur Dulemba posiada w swojej ofercie ponad sto dwadzieścia różnych rodzajów granitów. Nie poleca się natomiast wykonywania blatów kuchennych z marmurów czy trawertynów, ponieważ są to skały wapienne, które w kuchni łatwo można uszkodzić (rysy od noża, kontakt z kwasami). Ciekawą alternatywą dla produktów naturalnych są konglomeraty kwarcowe, które przy zachowaniu najlepszych parametrów technicznych oferują bardzo jednorodną kolorystykę w nowoczesnej stylistyce.
Przenosząc się z kuchni do łazienki wchodzimy w obszar, w którym możliwości stosowania kamienia powiększają się. Nawet małe powierzchnie i elementy wykończone czy wykonane z kamienia podnoszą efektywność tego pomieszczenia. Jednak najlepsze efekty obserwować można w łazienkach, w których kamieniem zostały wykończone większe połacie powierzchni. Z kamienia naturalnego można wykonać półki pod kosmetyki, obudowę lustra, wanny czy kabiny prysznicowej, ale również podłogi czy elementy ścian. W tego typu zastosowaniach z uwagi na swoja delikatną i miłą dla oka strukturę zdecydowanie dominują marmury, trawertyny czy onyksy.
Ciekawym elementem każdego domu, który może być wykończony efektowym kamieniem są bez wątpienia schody. W tym wypadku zewnętrznie stosować można granity lub piaskowce z odpowiednio wykonaną powierzchnią antypoślizgową w formie faktury płomieniowej lub uzyskiwanej dzięki technologii waterjet. Jeżeli chodzi o schody to firma Marmur Dulemba ma większe pole do popisu przy schodach wewnętrznych. Wówczas dysponuje się większą swobodą materiałową. Żonglować można również technologiami wykonania samych schodów. Kamień ozdobny rewelacyjnie prezentuje się w przypadku zastosowania nowoczesnej technologii samonośnych schodów bolcowych. 
Ciepło domowego ogniska doskonale podkreśla kominek, którego nie może zabraknąć w każdym domu. Firma Marmur Dulemba stara się sprostać wymaganiom klientów, czy to jeżeli chodzi o bogato rzeźbione portale, czy też bardzo proste w formie nowoczesne rozwiązania.
 

kamienie-dekoracyjne-6(1).jpg kamienie-dekoracyjne-7(1).jpgfot. Marmur Dulemba

Firma realizuje również wnętrza sakralne, a elementem uzupełniającym ofertę jest rzeźba w kamieniu – w stałej ekspozycji jest kilkanaście tematów o bardzo różnorodnym charakterze  i stylistyce, ponadto istnieje możliwość realizacji zamówień według indywidualnych wytycznych klienta.
 

kamienie-dekoracyjne-5(2).jpg kamienie-dekoracyjne-4(2).jpgfot. Marmur Dulemba

Nowoczesna technologia i doświadczony personel
Oprócz szerokiego wachlarza produktów firma Marmur Dulemba proponuje potencjalnym klientom profesjonalne usługi w zakresie kamieniarstwa. Doświadczeona grupa pracowników i nowoczesny park maszynowy, który został sfinansowany przy udziale dotacji z Unii Europejskiej pozwala na wykonywanie usług na czas, w wysokiej jakości oraz zgodnie z życzeniami klientów. Dodatkowo wszystkie te atuty poparte są ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w sektorze kamieniarstwa.

Ze szczegółową ofertą firmy Marmury Dulemba można zapoznać się na stronie: www.marmur-dulemba.pl

43-262 Kobielice, ul. Pańska 16, woj. śląskie
tel. 32 211 33 33, +48 695199689,

 


Liczba odwiedzin: 1211 | Data publikacji: 2013-10-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Obserwując współczesne trendy w aranżacjach wnętrz trudno...
Ogradzanie nieruchomości to często jeden z pierwszych...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
01.06.2021 | Chemia budowlana
Na efekt końcowy prac związanych z układaniem...
Lina i balustrada ze stali nierdzewnej to...
21.04.2021 | Elektroinstalatorstwo
„Idealne wnętrze”… każdy może rozumieć to pojęcie...
24.03.2021 | Meble
Marzy wam się przytulna aranżacja salonu, która...
Wielkoformatowe płyty z betonu cieszą się ogromną...
Jeszcze do niedawna ogrodzenia betonowe kojarzyły się...
28.10.2020 | Beton
Jak łatwo zbudować solidne schody zewnętrzne? Odpowiedź...
08.10.2020 | Oświetlenie
Nasze wrażenia wizualne mają ogromny wpływ na...
04.08.2020 | Chemia budowlana
Odpowiedni impregnat hydrofobowy do betonu, jak też...
Blaty kamienne na wymiar stają się coraz...
10.06.2020 | Ogrzewanie
Drogo – to pierwsze, co przychodzi na...
31.03.2020 | Chemia budowlana
Nieograniczony potencjał surowca, jakim jest kamień naturalny,...
17.03.2020 | Meble
Beton architektoniczny do łazienki, kuchni, salonu jako...
20.02.2020 | Stolarka otworowa
Drzwi wejściowe do mieszkania to newralgiczny punkt...
Wzgórza i skarpy są doskonałym miejscem nie...
Płyty włókno-cementowe SCALAMID z nadrukiem cyfrowym to...
Jak nadać łazience elegancki rys? Ułożyć kamień...
09.08.2019 | Ogrzewanie
Według potocznych opinii ogrzewanie podłogowe elektryczne to...
12.07.2019 | Chemia budowlana
„Silikony Polskie” Sp. z o.o. jest podmiotem...
Ogrodzenia betonowe łupane to nowoczesny sposób na...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. świętokrzyskie

Słowa kluczowe: marmur, marmury, kamienie dekoracyjne, kamień, kamienie naturalne,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy