Dobór wykładziny obiektowej PCV nie należy do najłatwiejszych zadań. Dotyczy to również wykładzin dywanowych, a także coraz bardziej popularnych podłóg LVT. Inwestorzy często stoją przed prawdziwą zagwozdką, nie wiedząc które z rozwiązań najlepiej nadadzą się do określonych potrzeb. Z pomocą przychodzą wyspecjalizowane firmy, takie jak Alfa Systemy Podłogowe.

– Za sprawą długoletniej działalności na rynku poznaliśmy potrzeby naszych odbiorców oraz wymagania różnych obiektów użyteczności publicznej, dlatego chętnie doradzamy naszym odbiorcom w wyborze – tłumaczy Tomasz Pluciński z firmy Alfa Systemy Podłogowe.

Firma Alfa Systemy Podłogowe działa od 2006 roku, chociaż obecna jest na rynku podłogowym od ponad 25 lat (wcześniej jako Alfa Flor w latach 1999-2006). Bogate doświadczenie, a także dogłębne zrozumienie potrzeb rynku, pozwoliło firmie wprowadzić do swojej oferty najciekawsze rozwiązania podłogowe dla obiektów publicznych i użyteczności publicznej. Dzięki temu mamy pewność, że współpracując z Alfa Systemy Podłogowe uzyskamy fachową poradę oraz produkt i usługę najwyższej jakości.

– Nasza firma zajmuje się dostawą różnego rodzaju wykładzin obiektowych PCV, dywanowych i podłóg LVT. W swojej ofercie posiadamy również posadzki anhydrytowe oraz posadzki z żywic epoksydowych. Świadczymy także usługi profesjonalnego przygotowania podłoża, montujemy oferowane wykładziny dywanowe i PCV – informuje Tomasz Pluciński.

fot. Alfa Wykładziny Obiektowe Tomasz Pluciński

Podłogi LVT

Podłogi LVT (panele winylowe) to połączenie nowoczesności, funkcjonalności oraz luksusu. Takie podłogi sprawdzą się szczególnie we wnętrzach, w których chcielibyśmy nawiązać do naturalności.

– W naszej ofercie znaleźć można wzory imitujące kamień, łupki, granit, marmur, drewno naturalne i rustykalne, a nawet wzory metaliczne i abstrakcyjne. Niektóre z nich mogą mieć nałożone specjalne poliuretanowe pokrycie, co ułatwia ich czyszczenie. LVT bez problemu można stosować w obiektach o dużym natężeniu ruchu – mówi Tomasz Pluciński.

fot. Alfa Wykładziny Obiektowe Tomasz Pluciński

Wykładzina obiektowa PCV i wykładziny dywanowe

Znane i popularne wykładziny dywanowe nadal nie wyszły z mody. Tym, co się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat jest zdecydowanie ich wygląd oraz charakterystyka techniczna, dzięki czemu można je bezpiecznie stosować w coraz większej ilości miejsc. To samo dotyczy wykładzin obiektowych PCV, które coraz częściej zaskakują swoim intersującym wyglądem oraz trwałością.

– Zarówno wykładziny dywanowe, jak i PCV, które posiadamy w naszej ofercie, są przeznaczone do różnych obiektów użyteczności publicznej. Można z powodzeniem stosować je np. w szpitalach, biurach, szkołach, restauracjach, obiektach sportowych, przemysłowych, np. spożywczych, chemicznych oraz farmaceutycznych i wielu innych – dodaje Tomasz Pluciński.

fot. Alfa Wykładziny Obiektowe Tomasz Pluciński

Nowa odsłona PCV

Wśród wykładzin obiektowych PCV, jakie dystrybuuje i montuje Alfa Systemy Podłogowe znajdziemy m.in. takie marki jak: POLYFLOR, artigo i LG Hausys.

– Wśród produktów POLYFLOR warto wymienić bezkierunkowe wykładziny homogeniczne Polyflor Prestige PUR, Polyflor Mystique PUR czy Polyflor Classic Mystique PUR, które są wzmocnione poliuretanową warstwą ochronną, co znacznie obniża koszty utrzymania posadzki. Ciekawym produktem jest także Poluflor 2000 PUR – wykładzina, która zapewnia wysoką wydajność oraz stworzony o nowoczesnych wnętrzach Pearlazzo PuR, która nietypowy wygląd zawdzięcza połączeniu jednolitej bazy z mieszankami różnorodnych perłowych płatków w ciekawych kolorach – mówi Tomasz Pluciński.

Ciekawą ofertę stanowią także specjalistyczne wykładziny kauczukowe artigo, idealne do obiektów sportowych.

fot. Alfa Wykładziny Obiektowe Tomasz Pluciński

– Zależnie od rodzaju możemy wybierać pomiędzy wykładziną do wnętrz ogólnoużytkowych lub zabezpieczoną fabrycznie polimerem PRO. Posiadamy także wykładziny z domieszką włókien kokosowych czy też na podłożu gąbki, a także antystatyczne do różnych obiektów sportowych i przemysłowych. Znajdziemy tu bardzo interesującą kolorystykę, a nawet wzory marmurkowe lub z wielobarwnymi granulkami. Wykładziny dostępne są w formie rolek, a niektóre także płyt z wypustkami i ryflowanych paneli – dodaje Tomasz Pluciński.

Z kolei LG Hausys to ciekawa oferta heterogenicznych wykładzin kontaktowych do obiektów o bardzo dużym natężeniu ruchu. Mogą być one pokryte PUR dla łatwiejszego utrzymania w czystości. Wśród interesujących wzorów znajdziemy ciekawe mozaiki, a nawet imitację drewna.

fot. Alfa Wykładziny Obiektowe Tomasz Pluciński

Szeroka oferta wykładzin dywanowych

W niektórych wypadkach lepiej sprawdzą się wykładziny obiektowe PCV, ale czasem odbiorca woli wykładzinę dywanową. Te z oferty Alfa Systemy Podłogowe zostały specjalnie wyselekcjonowane. Firma oferuje produkty marek: Shaw, VORWERK, Paragon, Bentzon czy Heckmondwike.

– Shaw wprowadził na rynek kilka kolekcji płytek dywanowych o wysokiej gramaturze, doskonałej wytrzymałości oraz dożywotniej gwarancji, które doskonale nadają się do biur i rezydencji czy sali konferencyjnych. Jeśli odbiorca szuka wyjątkowych możliwości aranżacyjnych to warto przyjrzeć się kolekcjom VORWERK, których welurowe, taftowe, tkane i wzorzyste wyroby zdobią najbardziej liczące się hotele i galerie oraz są same w sobie dziełem sztuki. Interesującym wyborem są także przyjazne dla środowiska płytki dywanowe firmy Paragon oraz płytki dywanowe z czystej wełny marki Bentzon. Do obszarów wejściowych polecamy solidne wyroby marki Heckmondwike – wyjaśnia Tomasz Pluciński.

fot. Alfa Wykładziny Obiektowe Tomasz Pluciński

Wylewki samopoziomujące

Bogatą ofertę Alfa Systemy Podłogowe uzupełniają wylewki. Firma jest certyfikowanym wykonawcą wylewek samopoziomujących i anhydrytowych marki Lafarge, które doskonale współpracują także z ogrzewaniem podłogowym.

Inwestorzy współpracujący z Alfa Systemy Podłogowe doceniają wysoką jakość przeprowadzonych prac, a to dzięki wykfalifikowanej ekipie, jaką dysponuje firma. Oczywiście liczy się tu także właściwa technologia. Ta stosowana przez Alfa Systemy Podłogowe to m.in. profesjonalna pompa Brinkmann, dzięki której udaje się uzyskać najwyższą dokładność w trakcie aplikacji płynnych posadzek anhydrytowych.

fot. Alfa Wykładziny Obiektowe Tomasz Pluciński

Więcej niż podłogi

Warto wspomnieć, że poza bardzo szeroką ofertą wykładzin obiektowych PCV, dywanowych czy też podłóg LVT, firma Alfa Systemy Podłogowe poszła o krok dalej i poszerzyła swoją ofertę dostawy oraz montażu podłóg także o renowację starych podłoży. Specjalista w zakresie podłóg rozpoczął także sprzedaż profesjonalnej chemii budowlanej marek: Uzin, Murexin oraz Alpol. Jeśli szukasz dostawcy i wykonawcy, który specjalizuje się w swojej dziedzinie, to zdecydowanie sprawdź ofertę Alfa Systemy Podłogowe. Firma świadczy również usługi doradcze w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.systemypodlogowe.pl

62-002 Suchy Las, ul. Szyszkowa 14, woj. wielkopolskie
tel. (061) 811 50 09, 691 330 412,