Dobór odpowiedniej wykładziny do miejsca publicznego nie jest prostym zadaniem. Dla przykładu, w przypadku standardowego hotelu mówimy o dziesiątkach, a nawet setkach metrów kwadratowych powierzchni, z podziałem na różne strefy – o mniejszym lub większym użytkowaniu, aneksy kuchenne, korytarze i recepcje, biura i gabinety zarządu, a do tego różne pokoje hotelowe, w tym także te ekskluzywne. Podobnie wygląda sprawa w przypadku prywatnych firm, instytucji oraz biur. Duża inwestycja to oczywiście wielkie pieniądze, dlatego nie warto w tym wypadku wybierać w pośpiechu, ale zdać się na profesjonalne doradztwo.

– Rodzaj materiały wykładziny powinno się dobrać pod katem charakteru danego obiektu – wyjaśnia Tomasz Bagrowski z firmy TOBAG – Wykładziny Obiektowe, oferującej sprzedaż oraz profesjonalny montaż wykładzin dla firm i instytucji. – Oczywiście nadal powodzeniem cieszy się wykładzina obiektowa PVC, chociaż coraz więcej osób jest zainteresowanych także płytkami winylowymi LVT. Nieustannie modna jest oczywiście wykładzina obiektowa dywanowa, która wprowadza do wnętrz szczególny komfort oraz przytulność. Z reguły dywany wybierane są do biur i hoteli, PVC stosuje się w budynkach związanych z medycyną i edukacją, a LVT w galeriach handlowych, strefach konsumpcji oraz kuchniach w biurach.

fot. TOBAG

Postaw na doświadczenie

W przypadku inwestycji publicznych oraz remontów prywatnych firm nie ma czasu na zbyt długie przestoje. Każdy dzień, kiedy dana placówka jest wyłączona z działania, może oznaczać potencjalne straty. Dlatego też inwestorom zależy na szybkim i skutecznym zakończeniu prac. To właśnie dlatego chętnie współpracują oni z firmami takimi jak TOBAG, które specjalizują się w swojej dziedzinie, dostarczają produkty najwyższej jakości oraz świadczą usługi montażowe.

– Działamy w branży pokryć podłogowych już od 16 lat, z czego od 10 lat stricte w wykładzinach – dodaje Tomasz Bagrowski. – Na przestrzeni tego czasu już wielokrotnie udało nam się pomóc przy różnego rodzaju inwestycjach. Dostarczyliśmy wykładziny obiektowe PVC, LVT oraz dywanowe do różnego rodzaju biur, banków oraz hoteli. Poza sprzedażą oferujemy oczywiście pełne profesjonalne doradztwo, a także usługi montażu, z których korzysta coraz więcej naszych odbiorców.

fot. TOBAG

TOBAG przeprowadził bardzo wiele interesujących realizacji, zarówno dla mniejszych, jak i większych odbiorców. Wykładzinę obiektową dywanową dostarczono i zamontowano m.in. w restauracji Panorama Hotelu Marriott (wraz z układaniem wzoru). Wykonano tu także wylewkę i zamontowano LVT w części barowej.

fot. TOBAG

– Ciekawą realizacją była wymiana wykładziny w Biurze Informacji Kredytowej S.A. – dodaje Tomasz Bagrowski. – Nasza usługa obejmowała także przenoszenie mebli po zamknięciu biura, tak aby od rana wszyscy pracownicy mogli wrócić do swoich zadań. Wykonaliśmy zatem demontaż oraz montaż całego piętra o powierzchni około 600 metrów kwadratowych. Klient był bardzo zadowolony, zatem w kolejnym roku wykonaliśmy dla niego usługę na kolejnym piętrze.

fot. TOBAG

Firma TOBAG dysponuje 2-3 ekipami montażowymi po 2-3 osoby każda. Każda z osób specjalizuje się w wykładzinach PVC, LVT oraz dywanowych, dzięki czemu prace przebiegają szybko i bez jakichkolwiek problemów.

fot. TOBAG

Wykładzina dopasowana do potrzeb

TOBAG doradza klientom już od pierwszego kontaktu.

– Jeśli otrzymujemy zapytanie w zakresie wykładziny obiektowej PVC lub innej to najpierw umawiamy spotkanie na miejscu realizacji – wyjaśnia Tomasz Bagrowski. – Nasza firma świadczy usługi na terenie całej Polski. Na miejscu odbywa się profesjonalny pomiar, prezentacja oraz dobór odpowiednich produktów. Oferta dla inwestora jest przygotowana w maksymalnie szybko. Realizację wykonujemy w możliwie najszybszym terminie, po uprzednim ustaleniu z klientem.

fot. TOBAG

Wszystkie dostępne produkty w ofercie TOBAG są dopasowane do miejsc użyteczności publicznej. Firma oferuje szeroki zakres wykładzin obiektowych dywanowych, PCV, LVT oraz wycieraczek.

fot. TOBAG

Wykładzina obiektowa PVC i LVT

Jeśli odbiorca poszukuje podłogi o bardzo dużej trwałości to wtedy poleca się szczególnie wykładziny obiektowe PVC.

– W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę wykładzin PVC, zarówno jednorodnych, jak i warstwowych – mówi Tomasz Bagrowski. – Nadają się one do różnych pomieszczeń, a odbiorcy doceniają fakt, że te praktyczne pokrycia podłogowe mogą imitować praktycznie każdy materiał – od drewna, poprzez kamień, aż na betonie kończąc. Nowoczesne wykładziny PVC mogą przypominać prawdziwe deski oraz płytki i występują w naprawdę bardzo wielu wzorach. Można je łączyć ze sobą w ciekawy sposób.

fot. TOBAG

Dla miejsc, w których potrzebna jest podłoga cechująca się najwyższą klasą ścieralności warto wybrać płytki winylowe LVT.

– Luksusowe panele winylowe to synonim niebywałej estetyki – wyjaśnia Tomasz Bagrowski. – Panele LVT doskonale imitują drewno lub kamień ale posiadają właściwości podłóg z wysokogatunkowego tworzywa, co oznacza, że świetnie sprawdzą się w obiektach komercyjnych. LVT to ekskluzywny wybór o doskonałych właściwościach użytkowych.

fot. TOBAG

Wykładzina obiektowa dywanowa oraz wycieraczki

W obiektach, w których liczy się odpowiednia prezentacja oraz elegancki wygląd warto postawić na dywan, który nadaje wnętrzom zupełnie innego charakteru. Świetnie sprawdza się w hotelach, urzędach i instytucjach oraz gabinetach dyrektorskich. Dywany do miejsc publicznych charakteryzują się dużą trwałością dzięki zastosowaniu w nich włókien naturalnych, sztucznych i mieszanych.

fot. TOBAG

– W przypadku wykładziny obiektowej dywanowej oferujemy ją w kilku rodzajach – jako pętelkową, welurową oraz igłowaną – mówi Tomasz Bagrowski. – Dywany występują w szerokiej gamie kolorów i wzorów.

Uzupełnieniem tej szerokiej oferty firmy TOBAG są wycieraczki, które pomogą utrzymać czystość w obiektach biurowych, handlowych i usługowych. Do wyboru mamy zarówno wycieraczki aluminiowe, tekstylne i gumowe, jak też wycieraczki z nadrukiem.

fot. TOBAG
03-689 Warszawa, ul. Chałupnicza 15 , woj. mazowieckie
tel. 22 299 61 24 ,