Schody dywanowe do ekskluzywnych wnętrz

Jakie schody do designerskiego wnętrza?

Schody to jeden z tych elementów konstrukcji budynku, który już dawno przestał pełnić funkcję jedynie użytkową, będąc łącznikiem pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Dziś architekci i projektanci z dużą swobodą i śmiałością wykorzystują aranżacyjny potencjał, jaki stwarzają schody. Nic więc dziwnego, że w nowoczesnych, ekskluzywnych wnętrzach coraz częściej możemy zobaczyć schody dywanowe – rozwiązanie, które jest świadomą rezygnacją z bogatej ornamentyki na rzecz wysmakowanej prostoty.

Jak wyglądają schody dywanowe?
Schody dywanowe nie mają nic wspólnego w popularnymi jeszcze w poprzednim stuleciu schodami obłożonymi wykładziną dywanową. Ich nazwa bierze się stąd, że w związku z brakiem policzków rolę konstrukcyjną pełnią stopnie i podstopnie, tworząc niezwykłe wrażenie rozłożonego na schodach dywanu. Całości dopełniają przeszklone balustrady, które nadają schodom dodatkowo lekkości i sprawiają, że oszczędna w wyrazie całość nie przytłacza swoimi gabarytami i ciężarem.

 

schody dywanowe schody dywanowefot. Schody Dywanowe Broda

 

Schody dywanowe w minimalistycznych i eleganckich wnętrzach
Unikalny design i wrażenie lekkości konstrukcji sprawiają, że schody dywanowe bardzo dobrze komponują się z nowoczesnymi, surowymi wnętrzami, nie przytłumiając minimalistycznej aranżacji nadmierną ozdobnością.

 

schody dywanowe schody dywanowefot. Schody Dywanowe Broda

 

Z pewnością sprawdzą się też we wszystkich tych aranżacjach, gdzie liczy się umiar i piękno zamknięte w prostocie. A więc nie tylko minimalistyczne, surowe wnętrza, ale także te, które zaaranżowano w stylu eklektycznym, odważnie zestawiającym obok siebie formy kunsztowne i te najprostsze. Na schody dywanowe decydują się też ci inwestorzy, którym zależy na wyborze produktu ekskluzywnego, podkreślającego dobry gust właścicieli i elegancję. Dzięki wrażeniu lekkości zawieszonej w powietrzu konstrukcji, schody dywanowe dobrze prezentują się też w klasycznych wnętrzach, którym mogą nadać dodatkowy aranżacyjny akcent, stając się przysłowiową "kropką nad i".

Schody dywanowe zaprojektowane z pomysłem
Oczywiście wysmakowany design byłby niczym, gdyby nie uwzględnić kwestii praktycznych. A te trudno pomijać projektując schody, które służą przecież do przemieszczania się pomiędzy różnymi poziomami domu. Choć więc ważne jest, aby schody były dobrze wkomponowane w charakter danego wnętrza pod względem estetycznym, to jednak równie istotne jest, by były one bezpieczne i wygodne w codziennym użytkowaniu.

 

schody dywanowefot. Schody Dywanowe Broda

 

– W przypadku schodów dywanowych kwestia jest o tyle trudna, że w związku z brakiem belek policzkowych rolę konstrukcyjną muszą wziąć na siebie stopnie i podstopnie. Ważnym elementem jest też balustrada, która nie może nadmiernie obciążać konstrukcji, a jednocześnie powinna pomóc w zapewnieniu jej stabilności – podkreśla inż. Krzysztof Broda, właściciel firmy Schody Dywanowe Broda.
Właściwie połączenie wszystkich tych elementów, wsparte odpowiednią wiedzą i doświadczeniem konstruktorskim zagwarantuje fachowość wykonania i wyeliminuje ryzyko błędów, o jakie w przypadku tego typu projektów szczególnie łatwo.

 

schody dywanowefot. Schody Dywanowe Broda

 

– W naszej firmie nie ma mowy o jakichkolwiek kompromisach. Schody dywanowe muszą łączyć w sobie piękną formę z wygodą i bezpieczeństwem. Dlatego rygorystycznie przestrzegamy wszystkich przepisów techniczno-budowlanych, a w fazie projektowej uwzględniamy w równym stopniu walory wizualne, jak i np. kwestie dostępnego metrażu i styl aranżacji. Proponujemy naszym klientom różne rozwiązania, które każdorazowo dopasowywane są do konkretnego, indywidualnego przypadku – mówi Krzysztof Broda.

 

schody dywanowefot. Schody Dywanowe Broda

 

Efekt? Oferowane przez firmę Schody Dywanowe Broda schody są nie tylko wygodne i bezpieczne, ale i dokładnie skrojone na wymiar, z uwzględnieniem potrzeb danej realizacji, możliwości technicznych oraz niepowtarzalnego gustu każdego klienta. Bo tylko dobry projekt i fachowe wykonanie sprawi, że schody dywanowe spełnią dobrze swoją rolę użytkową i dekoracyjną – nie "zgubią się" w przestronnych wnętrzach ani nie przytłoczą swoim rozmiarem innych elementów współtworzących aranżację.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.schody-dywanowe.com

 

33-325 Krużlowa , Krużlowa Wyżna 241 , woj. małopolskie
tel. (18) 445 19 82 , 517 438 333,


Liczba odwiedzin: 2104 | Data publikacji: 2015-09-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


13.02.2018 | Schody, akcesoria
Nowoczesne schody zabiegowe, schody dywanowe, schody kręcone,...
08.05.2020 | Schody, akcesoria
O tym, że schody wewnętrzne drewniane pełnią...
26.03.2019 | Dywany, wykładziny
Wykładziny z Zielonej Góry, które znajdują się...
Schody w domu, czy też na zewnątrz...
14.02.2018 | Schody, akcesoria
Schody w naszych domach pełnią nie tylko...
08.06.2015 | Schody, akcesoria
W dobrze zaprojektowanych wnętrzach – a takich...
09.10.2013 | Schody, akcesoria
Rozmowa z Romanem Lempą, właścicielem firmy Schody...
30.04.2020 | Schody, akcesoria
Prace wykończeniowe to pozornie najprzyjemniejsza część związana...
Płytki ceglane, deski, parkiety – rozwiązanie, które...
Aranżując dom czy mieszkanie często stajemy przed...
Trend, aby w aranżowaniu przestrzeni wokół nas...
25.02.2020 | Baseny, fontanny
Czy baseny kąpielowe ogrodowe to wciąż synonim...
Jak nadać łazience elegancki rys? Ułożyć kamień...
Produktem, który w ostatnich latach bezkonkurencyjnie podbił...
jak montować okna
25.10.2018 | Stolarka otworowa
Okna dachowe stanowią duże wyzwanie zarówno dla...
27.07.2018 | Meble
Projektując domy i mieszkania, ludzie coraz częściej...
10.05.2018 | Deweloperzy
Ucieczki z miasta w XXI wieku przybierają...
Wraz z nadejściem wiosny marzysz zapewne o...
10.04.2018 | Meble - ogrodowe
Urządzanie domu z dbałością o szczegóły jest sprawą oczywistą...
Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w...
Aranżacje w stylu industrialnym w ostatnich latach...
11.12.2017 | Chemia budowlana
Czy styl industrialny, który ostatnimi laty zdominował...
20.09.2017 | Szkło
Coraz większa moda na szkło artystyczne i...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. opolskie

Słowa kluczowe: schody dywanowe, jakie schody, designerskie schody, nowoczesne schody, ekskluzywne schody, nowoczesne schody wewnętrzne,schody do domu wewnętrzne,schody wewnętrzne,schody dywanowe,schody drewniane wewnętrzne,drewniane schody wewnętrzne,schody drewniane dywanowe,schody wewnętrzne galeria,schody wewnętrzne drewniane galeria,dywanowe schody,schody wewnętrzne aranżacje
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy