Jak wyglądają schody dywanowe?
Schody dywanowe nie mają nic wspólnego w popularnymi jeszcze w poprzednim stuleciu schodami obłożonymi wykładziną dywanową. Ich nazwa bierze się stąd, że w związku z brakiem policzków rolę konstrukcyjną pełnią stopnie i podstopnie, tworząc niezwykłe wrażenie rozłożonego na schodach dywanu. Całości dopełniają przeszklone balustrady, które nadają schodom dodatkowo lekkości i sprawiają, że oszczędna w wyrazie całość nie przytłacza swoimi gabarytami i ciężarem.

 

schody dywanowe schody dywanowefot. Schody Dywanowe Broda

 

Schody dywanowe w minimalistycznych i eleganckich wnętrzach
Unikalny design i wrażenie lekkości konstrukcji sprawiają, że schody dywanowe bardzo dobrze komponują się z nowoczesnymi, surowymi wnętrzami, nie przytłumiając minimalistycznej aranżacji nadmierną ozdobnością.

 

schody dywanowe schody dywanowefot. Schody Dywanowe Broda

 

Z pewnością sprawdzą się też we wszystkich tych aranżacjach, gdzie liczy się umiar i piękno zamknięte w prostocie. A więc nie tylko minimalistyczne, surowe wnętrza, ale także te, które zaaranżowano w stylu eklektycznym, odważnie zestawiającym obok siebie formy kunsztowne i te najprostsze. Na schody dywanowe decydują się też ci inwestorzy, którym zależy na wyborze produktu ekskluzywnego, podkreślającego dobry gust właścicieli i elegancję. Dzięki wrażeniu lekkości zawieszonej w powietrzu konstrukcji, schody dywanowe dobrze prezentują się też w klasycznych wnętrzach, którym mogą nadać dodatkowy aranżacyjny akcent, stając się przysłowiową "kropką nad i".

Schody dywanowe zaprojektowane z pomysłem
Oczywiście wysmakowany design byłby niczym, gdyby nie uwzględnić kwestii praktycznych. A te trudno pomijać projektując schody, które służą przecież do przemieszczania się pomiędzy różnymi poziomami domu. Choć więc ważne jest, aby schody były dobrze wkomponowane w charakter danego wnętrza pod względem estetycznym, to jednak równie istotne jest, by były one bezpieczne i wygodne w codziennym użytkowaniu.

 

schody dywanowefot. Schody Dywanowe Broda

 

– W przypadku schodów dywanowych kwestia jest o tyle trudna, że w związku z brakiem belek policzkowych rolę konstrukcyjną muszą wziąć na siebie stopnie i podstopnie. Ważnym elementem jest też balustrada, która nie może nadmiernie obciążać konstrukcji, a jednocześnie powinna pomóc w zapewnieniu jej stabilności – podkreśla inż. Krzysztof Broda, właściciel firmy Schody Dywanowe Broda.
Właściwie połączenie wszystkich tych elementów, wsparte odpowiednią wiedzą i doświadczeniem konstruktorskim zagwarantuje fachowość wykonania i wyeliminuje ryzyko błędów, o jakie w przypadku tego typu projektów szczególnie łatwo.

 

schody dywanowefot. Schody Dywanowe Broda

 

– W naszej firmie nie ma mowy o jakichkolwiek kompromisach. Schody dywanowe muszą łączyć w sobie piękną formę z wygodą i bezpieczeństwem. Dlatego rygorystycznie przestrzegamy wszystkich przepisów techniczno-budowlanych, a w fazie projektowej uwzględniamy w równym stopniu walory wizualne, jak i np. kwestie dostępnego metrażu i styl aranżacji. Proponujemy naszym klientom różne rozwiązania, które każdorazowo dopasowywane są do konkretnego, indywidualnego przypadku – mówi Krzysztof Broda.

 

schody dywanowefot. Schody Dywanowe Broda

 

Efekt? Oferowane przez firmę Schody Dywanowe Broda schody są nie tylko wygodne i bezpieczne, ale i dokładnie skrojone na wymiar, z uwzględnieniem potrzeb danej realizacji, możliwości technicznych oraz niepowtarzalnego gustu każdego klienta. Bo tylko dobry projekt i fachowe wykonanie sprawi, że schody dywanowe spełnią dobrze swoją rolę użytkową i dekoracyjną – nie "zgubią się" w przestronnych wnętrzach ani nie przytłoczą swoim rozmiarem innych elementów współtworzących aranżację.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.schody-dywanowe.com

 

33-325 Krużlowa , Krużlowa Wyżna 241 , woj. małopolskie
tel. (18) 445 19 82 , 517 438 333,