Wylewka anhydrytowa – cena, opinie, zalety

Wylewka anhydrytowa: kiedy warto ją stosować i jakie ma zalety?

Prawidłowy dobór i wykonanie podkładu to klucz do sukcesu, jakim jest wytrzymała i trwała w użytkowaniu podłoga. Obecnie tradycyjny podkład cementowy coraz częściej zastępuje wylewka anhydrytowa. Warto więc bliżej poznać zalety oraz cenę tego rozwiązania, które zdobywa coraz więcej dobrych opinii wśród inwestorów.

Wylewka anhydrytowa jest zdecydowanie jednym z najlepszych rodzajów podkładu podłogowego – opinie profesjonalistów i majsterkowiczów są w tej kwestii zgodne. Na czym polega wyjątkowy charakter takiego rozwiązania? Otóż tego typu wylewka o właściwościach samopoziomujących, bazująca na nowoczesnym spoiwie anhydrytowym, jest idealną posadzką znajdującą zastosowanie wewnątrz – w budownictwie mieszkaniowym, jedno i wielorodzinnym, bądź użyteczności publicznej. Duży stopień płynności mieszanki i łatwość jej rozprowadzania pozwala w krótkim czasie uzyskać trwałą i wyjątkowo równą powierzchnię. Dlatego też wylewka anhydrytowa z powodzeniem sprawdzi się pod okładziną z parkietu czy paneli, wykładziną dywanową, a nawet kamieniem naturalnym lub terakotą, zasadniczo decydując o finalnym komforcie użytkowania podłoża. Równie istotny pozostaje w tym wszystkim także wybór odpowiedniego dostawcy. Posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży polska firma dobrawylewka.pl oferuje kompleksowe wykonawstwo posadzek anhydrytowych, dostarczając jednocześnie odbiorcom sprawdzone rozwiązania. Dzięki temu, że oferuje kompleksową obsługę – wstępny pomiar kontrolny, sprawdzony produkt, jak również wykonanie wylewki anhydrytowej, cena inwestycji może zostać znacznie obniżona niż w przypadku korzystania z rozwiązań i usług innych dostawców.

Wylewka anhydrytowa: zalety w pigułce

Wylewki anhydrytowe zyskują coraz większe zainteresowanie inwestorów, którzy szukają rozwiązań gwarantujących trwałość i efektywność systemu podłogowego.

– To nowoczesne rozwiązanie pozwala w szybkim tempie uzyskać gotową posadzkę – zaledwie w ciągu 48 godzin, bez konieczności dodatkowych zbrojeń – wyjaśnia właściciel firmy dobrawylewka.pl, Łukasz Nasienniak.

fot. Delta-Bud

Opinię tę podziela również wielu fachowców, uznających wylewki anhydrytowe za najkorzystniejsze z dostępnych obecnie na rynku rozwiązań, które sprawdzi się podczas wykonywania podkładów podłogowych na gruncie pod płytki ceramiczne, panele, czy wykładziny dywanowe. Co niezwykle ważne, mieszanka anhydrytowa może być stosowana zarówno na powierzchni, na której nie ma ogrzewania podłogowego, jak również tam, gdzie zostało ono zamontowane.

– Podkład anhydrytowy bardzo dobrze przewodzi ciepło, w związku z czym nagrzewa się znacznie szybciej niż tradycyjne wylewki cementowe. Dlatego też jest szczególnie polecany do podłóg z systemem ogrzewania podłogowego – mówi Łukasz Nasienniak.

Płynna konsystencja wylewki anhydrytowej umożliwia dokładne wypełnienie przestrzeni pomiędzy elementami instalacji ogrzewania podłogowego, nie dopuszczając do powstawania izolujących pustek powietrznych, co podnosi wydajność ogrzewania w porównaniu do tradycyjnych wylewek.

– Dzięki podwyższonej przenikalności ciepła podkład anhydrytowy szybko się nagrzewa i szybko oddaje ciepło do pomieszczeń. W ten sposób pozwala zaoszczędzić energię i zoptymalizować koszty użytkowania umożliwiając przy tym łatwe i realne sterowanie systemem ogrzewania – wyjaśnia Łukasz Nasienniak.

fot. Delta-Bud

Minimalny skurcz materiału w procesie wiązania i jego podwyższona elastyczność całkowicie ogranicza powstawanie nieoczekiwanych rys czy pęknięć, eliminując konieczność wykonania dylatacji na powierzchniach grzewczych wynoszących do 300m² (na powierzchniach nieogrzewanych do 900m²).

Nie bez znaczenia pozostają w tym wszystkim także parametry wylewki anhydrytowej, warunkujące jej dużą wytrzymałość mechaniczną: na ściskanie od 20 do 35 MPa i zginanie od 4 do 7 MPa. Dzięki temu podkład nie wymaga stosowania zbrojenia. Ponadto wysoka wytrzymałość (dwukrotnie wyższa niż wylewki cementowej) decyduje o grubości podkładu. Wylewka anhydrytowa może być cieńsza w porównaniu do cementowej, co zapewnia jednocześnie mniejszą ilość zużytego materiału i mniejsze obciążenie podłogi. Optymalna grubość finalnie obniża cenę realizacji inwestycji, a wysoka wytrzymałość gwarantuje stabilną podłogę.

fot. Delta-Bud

Wylewka anhydrytowa: producenci, którzy mają najlepsze opinie

Aby móc zapewnić klientom możliwie najlepsze, efektywne rozwiązania, firma Dobrawylewka.pl stawia na jakość i oferuje mieszanki sprawdzonych producentów takich jak Dyckerhoff Polska, co również pozwala znacząco usprawnić wykonywane prace. Należy również podkreślić fakt, że na każdą wykonaną realizację Klient otrzymuje dokumenty określające parametry materiału (certyfikat).

Jako wykonawca z dużym doświadczeniem w branży, Delta-Bud nieustannie poszerza obszary swojej działalności, aby coraz lepiej spełniać rosnące wymogi i oczekiwania Klientów.

– Należy tutaj wspomnieć, że oprócz profesjonalnego wykonawstwa wylewek anhydrytowych, oferujemy także realizację podkładów podłogowych w połączeniu z pianobetonem – mówi Łukasz Nasienniak.

fot. Delta-Bud

Pianobeton to materiał, który doskonale sprawdzi się jako element wyrównujący i termoizolacyjny. Jest on często stosowany w duecie z wylewką anhydrytową, co stanowi nowoczesne i kompleksowe rozwiązanie do domów jednorodzinnych i nie tylko. Połączenie pianobetonu i wylewki anhydrytowej pozwala na optymalizację wykonania podkładu pod względem termoizolacyjnym jak również efektywności systemu ogrzewania podłogowego. Ten innowacyjny kierunek działań firmy doceniło już wielu Klientów cieszących się z nowoczesnej i ciepłej podłogi, polecając usługi firmy znajomym, którzy realizują budowy swoich wymarzonych domów.

– Jesteśmy do dyspozycji przed realizacją jak i po wykonaniu usługi zapewniając fachowe doradztwo – podsumowuje Łukasz Nasienniak.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.dobrawylewka.pl

43-210 Kobiór, ul. Rodzinna 8, woj. śląskie
tel. 512 499 181, 606 252 483,


Liczba odwiedzin: 2268 | Data publikacji: 2021-03-03

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


09.09.2021 | Kruszywa
Zastosowanie kamienia wapiennego we współczesnym przemyśle i...
01.09.2021 | Piece, kotły
Piec elektrodowy jest jednym z coraz częściej...
Japońska jakość wraz ze światowym wzornictwem. Wśród...
30.08.2021 | Systemy budowlane
Rosnące ceny surowców – w tym stali...
16.07.2021 | Chemia budowlana
Hydroizolacja Remmers MB2K to elastyczna polimerowa powłoka...
Twarda woda to częsty problem w gospodarstwach...
Lato sprzyja pracom w ogrodzie, który w...
Atrakcyjna cena palarni zewnętrznych i spełnienie krajowych...
Różne rodzaje przestrzeni zewnętrznych wymagają rozmaitych sposobów...
Nie od dziś wiadomo, że przy wielu...
Szeroka oferta rodzajów i atrakcyjny zakres cen wiat...
10.06.2021 | Izolacje
Wiedza o cechach technicznych materiałów budowlanych to...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
Prawo precyzyjnie reguluje kwestie związane z montażem...
25.03.2021 | Izolacje
Właściwy stan dachu to jeden z najważniejszych...
23.03.2021 | Domy prefabrykowane
Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny,...
Stropodachy bez izolacji to utrapienie niejednego właściciela...
03.03.2021 | Systemy budowlane
Nowoczesne materiały budowlane pozwalają przyspieszyć prace i...
03.03.2021 | Ogrzewanie
W dobie coraz większych opłat za ogrzewanie...
Nowoczesne technologie produkcji prefabrykowanej więźby dachowej to...
08.02.2021 | Domy ekologiczne
Darmowy prąd i ogrzewanie, darmowa ciepła woda,...
Siatki ogrodzeniowe czy drewniane sztachety to rozwiązania,...
14.01.2021 | Natryski pianki
Pianka PUR i wełna skalna to stale...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. łódzkie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: wylewka anhydrytowa, wylewka anhydrytowa cena, wylewka anhydrytowa opinie, cena, opinie, delta-bud, dobra wylewka, dobrawylewka, posadzki, posadzki termiczne, posadzki izolujące, pianobeton, beton dekoracyjny, beton zewnętrzny, beton ozdobny, wytrzymałe posadzki, wysoka przewodność ciepła, estetyka wykonania, wylewki anhydrytowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy