INSULARIS PIANO jako izolacja pod podkłady podłogowe

Stabilna, funkcjonalna posadzka z prawidłowo wykonaną termoizolacją pod podkładami podłogowymi to podstawa bezpiecznego i energooszczędnego budynku. Stosowanie w tym celu styropianu nie zawsze jest optymalne. Szczególnie gdy napotykamy nierówny, chudy beton czy strop lub wykonujemy izolację nad dużą liczbą przewodów instalacyjnych. Układanie styropianu jest wtedy czasochłonne i uciążliwe. Nietrudno o mostek termiczny czy akustyczny w miejscach, gdzie płyty styropianu docięte zostały niedokładnie, a pustki uzupełniono sypkimi materiałami. Zatem co zamiast styropianu pod wylewkę wybrać? INSULARIS PIANO 400, czyli płynny pianobeton, który jest doskonałą alternatywą dla styropianu podłogowego i świetnie sprawdza się w sytuacjach trudnych.

Co zamiast styropianu pod wylewkę? INSULARIS PIANO w porównaniu

• INSULARIS PIANO produkowany jest na wytwórniach betonu CEMEX oraz dostarczany na budowę za pomocą betonowozów w postaci gotowej do użycia. Ten proces zapewnia inwestorowi ścisłą kontrolę jakości i gwarancję zachowania pełni właściwości użytkowych materiału.
• Nie wymaga uciążliwego przechowywania na placu budowy, co generuje koszty. A w przypadku niewłaściwego zabezpieczenia, narażać może materiały izolacyjne na pogorszenie swoich parametrów.
• Materiał nie klawiszuje, nie ulega odkształceniom sprężystym, zabezpieczając w ten sposób ułożony na nim podkład podłogowy przed pękaniem.
• Po stwardnieniu ma kilkukrotnie wyższą wytrzymałość niż styropian podłogowy EPS 100 (wytrzymałość na ściskanie powyżej 500 kPa).

fot. CEMEX 

• Gdy zastosujemy pianobeton zamiast styropianu pod wylewkę, skracamy proces układania warstwy izolacyjno-wyrównującej poprzez eliminację procesu docinania i żmudnego układania materiału.
• Możliwość korzystaniu z podłoża po 24-72 h (w zależności od temperatury otoczenia).
• Produkt całkowicie niepalny, który cechuje się klasą ognioodporności A1, co poprawia bezpieczeństwo pożarowe budynku.
• Odporny na niszczenie izolacji termicznej przez gryzonie i inne szkodniki.

INSULARIS PIANO i wylewka anhydrytowa SUPAFLO

Płynna konsystencja pianobetonu usprawnia prace montażowe i zapewnia dokładne otulenie instalacji. Dlatego rozwiązanie to rekomendowane jest szczególnie do nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego i użytkowego, w którym większość instalacji wraz z ogrzewaniem, montuje się w podłodze. Sprawdź dedykowany do tej funkcji duet produktów firmy CEMEX – pianobeton INSULARIS PIANO wraz z wylewką anhydrytową SUPAFLO.

Gdzie jeszcze warto zastosować pianobeton?

Skoro wiemy już, czym zastąpić styropian pod wylewkę, sprawdźmy, jak jeszcze zyska budowa dzięki INSULARIS PIANO?

INSULARIS PIANO jako warstwa docieplająca na dachy płaskie i stropodachy

Produktem rekomendowanym do aplikacji na tych typach pokryć dachowych jest INSULARIS PIANO 600. To specjalnie zmodyfikowana mieszanka pianobetonu, która pozwala wykonać spadki do 3%. Odpowiedni dobór receptury sprawia, że płynność pianobetonu nie jest w tym przypadku przeszkodą, a wręcz korzyścią. Niska masa materiału nie obciąża znacznie konstrukcji (dostępne klasy gęstości materiału od 400 [kg/m3] do 800 [kg/m3]).

INSULARIS PIANO jako mieszanka wypełniająca powierzchnie

Ta właściwość procentuje także przy wykorzystaniu pianobetonu jako warstwy wypełniającej różnorodne powierzchnie. Dzięki niskiej masie INSULARIS PIANO znacznie zmniejszona jest również siła wyporu. Duża płynność pozwala z kolei idealnie wypełnić puste przestrzenie, co może okazać się szczególnie przydatne przy rekonstrukcjach obiektów zabytkowych, modernizacjach budynków, czy wypełnieniu nieużywanych zbiorników, rurociągów itp. Zobacz możliwości INSULARIS PIANO w jednej z realizacji CEMEX.

INSULARIS PIANO – na co uważać?

Pianobeton, jak każdy materiał, ma również swoje ograniczenia. Nie nadaje się do wykonywania izolacji pionowych, a więc nie może zastąpić np. styropianu fasadowego. Wynika to z dużej płynności pianobetonu.

Wybór pianobetonu zamiast styropianu pod wylewkę to liczne korzyści. Podsumujmy

• Zapewnienie energooszczędności obiektu dzięki eliminacji strat ciepła wynikających z nierówności warstwy izolacyjnej.
• Niwelacja ryzyka klawiszowania pod warstwą jastrychu, co jest częstym problemem w przypadku stosowania płyt styropianowych.
• Oszczędność materiału jastrychowego o ok. 15-20% dzięki plastyczności płynnego pianobetonu, który umożliwia dokładne wyrównanie podłoża.
• Szczelna osłona w postaci warstwy otulającej dla wszelkiego rodzaju instalacji, słupów, filarów, chroniąca przed uszkodzeniami mechanicznymi i stratami ciepła.
• Optymalizacja czasu pracy, dzięki dostarczeniu betonomieszarką gotowego produktu na budowę i aplikację INSULARIS PIANO z pompy do betonu.
• Pianobeton zamiast styropianu pod wylewkę to także brak konieczności magazynowania materiałów i porządek na placu budowy.
• Zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpożarowego obiektu.
• Możliwość otrzymania punktów w certyfikacji LEED i BREEAM – restrykcyjnych systemach oceny środowiskowej, weryfikujących projekty budownictwa zrównoważonego.

Sprawdź cenę na www.cemex.pl kalkulator

Szczegółowe informacje dotyczące produktów marki CEMEX znajdziesz na www.cemex.pl

Prawa autorskie © 2022 / Pierwsza publikacja CEMEX Innovation Holding Ltd., Szwajcaria; Wszystkie prawa zastrzeżone

02-255 Warszawa, ul. Krakowiaków 46 , woj. mazowieckie
tel. +48 (22) 571 41 00,