SUPAFLO to wysokiej jakości płynna wylewka anhydrytowa. Znajduje zastosowanie tylko we wnętrzach obiektów – zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej, np. w szkołach, szpitalach czy kinach.

Lista zalet SUPAFLO jest bardzo długa, o czym można się przekonać już na etapie prac budowlanych. Produkcja wylewki odbywa się na terenie wytwórni Cemex. Materiał jest następnie dostarczany na budowę w betonomieszarce, w formie gotowej do użycia. Pozwala to oszczędzić czas i miejsce, a po wykonanej pracy zachować porządek na budowie.

W porównaniu z tradycyjnymi wylewkami cementowymi, ułożenie SUPAFLO zajmuje znacznie mniej czasu. – Dzięki swojej płynnej konsystencji, ten rodzaj podkładu jest łatwy w użyciu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że wylanie i wykończenie odbywa się w pozycji stojącej. Wszystko to sprawia, że przy dobrej organizacji pracy trzy osoby są w stanie wykonać nawet 800 m2 wylewki dziennie, czyli prawie 4 razy więcej niż w przypadku półsuchych jastrychów typu „mixokret” – mówi Łukasz Strzałka z Cemex Polska.

Minimalna grubość wylewki jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań i wynosi odpowiednio 35 i 50 mm, w zależności od tego czy w obiekcie zostało zaplanowane ogrzewanie podłogowe. Dodatkowo, SUPAFLO pozwala na wykonanie dużych pól bez dylatacji – w przypadku montażu ogrzewania podłogowego chodzi o powierzchnię do 300 m2, a bez ogrzewania aż do 600 m2. SUPAFLO ma właściwości samopoziomujące, dzięki czemu w efekcie uzyskujemy idealnie równy podkład podłogowy.

Korzyści z zastosowania SUPAFLO uwidaczniają się nie tylko w trakcie budowy, ale przede wszystkim na etapie użytkowania. Bardzo dobre parametry wylewki sprawiają, że jest ona bardzo wytrzymała. Cechuje ją również doskonałe przewodnictwo cieplne, co przekłada się na większy komfort użytkowania systemów z ogrzewaniem podłogowym i oszczędność energii wykorzystywanej do ogrzewania.

SUPAFLO i posadzka, czyli dobrana para

SUPAFLO można zacząć układać, gdy budynek jest w stanie surowym zamkniętym. Wylewkę wykonuje się najczęściej na warstwie pośredniej z folii budowlanej ułożonej na przeznaczonej pod podkłady podłogowe warstwie izolacyjnej – ściśliwej (np. styropianie) bądź nieściśliwej (np. wykonanej z produkowanego przez Cemex pianobetonu Insularis Piano).

Należy pamiętać, że SUPAFLO jest podkładem, nie zaś końcową warstwą podłogi i w związku z tym musi zostać przykryty posadzką końcową. Do poszczególnych rodzajów posadzek dedykowane są różne wersje wylewki SUPAFLO: Economical, Standard, Universal i Wood. Każda kolejna wersja cechuje się coraz szerszą paletą możliwych zastosowań:

SUPAFLO Economical: pod posadzki pływające z płyt laminowanych lub desek warstwowych oraz posadzki ceramiczne o powierzchni do 0,25m2.

SUPAFLO Standard: jak Economical oraz pod płytki ceramiczne o powierzchni powyżej 0,25 m2, płytki kamienne, wykładziny z PVC, linoleum oraz grube wykładziny dywanowe.

SUPAFLO Universal: jak Standard oraz pod posadzki żywiczne i cienkowarstwowe posadzki dekoracyjne (np. mikrocement).

SUPAFLO Wood: jak Universal oraz posadzki drewniane klejone mozaikowe, warstwowe oraz z drewna litego.

Profesjonalne wsparcie

Cemex zadbał o to, by klienci wybierający SUPAFLO mogli skorzystać z usług firm budowlanych, dysponujących odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Wybierając firmę z certyfikatem CEMEX Xperts możemy mieć pewność, że jej pracownicy zostali przeszkoleni pod kątem stosowania wspomnianej technologii, a ich umiejętności zostały zweryfikowane przez ekspertów Cemex.

Zainteresowała Cię wylewka SUPAFLO? Chcesz poznać jej cenę? Skontaktuj się ze specjalistą poprzez formularz na stronie www.cemex.pl/zapytaj-o-wycene

Możesz również wyliczyć cenę posadzki anhydrytowej za pomocą kalkulatora:

www.cemex.pl/kalkulator-ceny-posadzki-anhydrytowej

Rozwój i wdrażanie technologii materiałów budowlanych CEMEX jest częścią globalnego networku ds. badań i rozwoju, na czele z Centrum Badań CEMEX z Siedzibą w Szwajcarii. 

Prawa autorskie © 2024 / CEMEX Innovation Holding Ltd., Szwajcaria; Wszystkie prawa zastrzeżone. 

02-255 Warszawa, ul. Krakowiaków 46 , woj. mazowieckie
tel. +48 (22) 571 41 00,