Kamienie ozdobne do ogrodu i kruszywa na zielone dachy

Stylowe aranżacje otoczenia z wykorzystaniem naturalnego kruszywa

Żwir, grys, kora kamienna czy otoczaki? Zastosowanie naturalnego kamienia w różnej postaci do aranżacji ogrodu i otoczenia domu jest coraz chętniej wykorzystywanym pomysłem. Jak i gdzie warto zastosować kruszywa ozdobne? Jaki kamień dekoracyjny wybrać? Podsuwamy pomysły i rozwiązania.

Kamień, ze względu na swój wygląd i niespotykaną trwałość, idealnie komponuje się z zielenią ogrodowej trawy oraz naturalnym wyglądem drewna. Ponadto praktyczna forma, jaką są kruszywa, pozwala na wykorzystanie tego sposobu aranżacji w praktycznie każdym miejscu. Firma CEMEX, producent kruszyw ogrodowych, oferuje 26 rodzajów kruszywa o różnej formie, barwie i wielkości.

 

kamienie ozdobne do ogrodu

 

Ścieżki, skarpy, podjazdy
Najpopularniejszym sposobem na wykorzystanie kamienia w ogrodzie jest wysypywanie rabat, ścieżek, skalniaków, półek – uskoków czy skarp. Kamień ma wówczas nie tylko wspaniałe walory wizualne – jest także tworzywem niezwykle praktycznym. Zapewnia odpowiedni drenaż wodny, ogranicza wzrost chwastów i traw oraz utwardza podłoże. Różnorodne kształty oraz szeroka paleta barw kruszyw daje możliwość tworzenia niepowtarzalnych wzorów i nadania indywidualnego charakteru ogrodu czy otoczenia domu.

Zwykle to przeznaczenie decyduje o tym, jakiego rodzaju kruszywa powinniśmy użyć. Grys znajduje zastosowanie w wypełnieniu kratek stabilizujących parkingi, podjazdy i podwórka, zapewniając trwałe i odpowiednio odwodnione podłoże. Żwiru najczęściej używa się w opaskach ochronnych, dekoracyjnych i drenażowych wokół budynków czy wzdłuż ogrodzenia. Kora kamienna bardzo dobrze wygląda jako ochrona przestrzeni wokół drzew lub wypełnienie gabionów. Ponadto korzenie delikatnych roślin ozdobnych obsypane kruszywem są w naturalny sposób chronione przed wahaniami temperatur. Jako dekoracja oczek wodnych i basenów idealnie sprawdzają się różnego rodzaju i koloru otoczaki, ponieważ sprawiają wrażenie naturalnie ukształtowanych przez wodę. Sposobów na wykorzystanie kamiennego kruszywa w ogrodzie jest naprawdę wiele i ograniczeniem jest tu tylko wyobraźnia architekta.

 

kamienie ozdobne do ogrodu kamienie ozdobne do ogrodu

 

Odwrócone dachy
Od niedawna w zagospodarowaniu przestrzeni miejskiej coraz częściej projektuje się tzw. dachy odwrócone lub dachy zielone. To specjalne pokrycia dachowe, składające się z wielu warstw struktury z umieszczonym na jej wierzchu podłożem gruntowym, na którym dozwolone jest sadzenie roślin. Takie rozwiązanie pozwala na wykorzystanie nawet niewielkiej przestrzeni do stworzenia zielonego przyczółku w miejskiej dżungli, co cenią sobie zarówno projektanci, jak i mieszkańcy blokowisk.

 

kamienie ozdobne do ogrodu kamienie ozdobne do ogrodu

 

Z myślą o tego typu konstrukcjach firma CEMEX produkuje specjalne kruszywo – GRAVION. Dzięki procesowi produkcji obejmującemu czterokrotne płukanie, eliminowane są z kamienia zanieczyszczenia pylaste. Stosując GRAVION unika się zabrudzeń elewacji, które mogą występować po opadach deszczu w postaci zacieków. Produkt jest w 100% naturalny oraz został przebadany pod kątem zawartości metali ciężkich. Nie wchodzi w reakcję chemiczną z pozostałymi warstwami dachu i w zależności od rodzaju może posiadać różny kształt i frakcje.

GRAVION wykorzystywany jest do układania bezpośrednio na konstrukcji dachu, na której  ułożona jest warstwa hydroizolacyjna, a następnie izolacja termiczna. Wykończenie stanowi warstwa żwiru. Dach odwrócony to także możliwość korzystania z dodatkowego tarasu, a jeśli wykonany zostanie w formie dachu zielonego, można się cieszyć własnym ogrodem nawet w centrum miasta.

 

kamienie ozdobne do ogrodu

 

Dlaczego CEMEX?
Misją firmy CEMEX jest spełnianie oczekiwań klientów w zakresie kompleksowości oferty, jakości produktów oraz proponowanych usług. Dlatego oferta firmy jest stale wzbogacana o nowe produkty, które pozwalają na zaaranżowanie nawet najbardziej nietypowych miejsc. Dlatego też na stronie https://gardenpuzzle.pl/files/cemex.swf udostępniona została aplikacja, pozwalająca na samodzielne zaprojektowanie przestrzeni z użyciem kruszyw ogrodowych. Rozwiązanie to pozwala na dopasowanie poszczególnych rodzajów kamienia oraz sprawdzenie, które kruszywo najlepiej komponuje się z kostką brukową, drewnianą ścieżką czy zieloną trawą.   

Z ofertą firmy CEMEX można zapoznać się na stronie www.cemex.pl oraz www.kruszywaogrodowe.pl

 

02-486 Warszawa, Al. Jerozolimskie 212 A, woj. mazowieckie
tel. 225714100,


Liczba odwiedzin: 7139 | Data publikacji: 2016-03-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Płaski dach budynku wbrew pozorom nie musi...
Zadbany, starannie wykończony podjazd czy plac przed...
Branża ogrodowa rządzi się swoimi prawami i...
16.03.2017 | Kruszywa
Kamień to naturalny i od dawna wykorzystywany...
Ogród stanowi wizytówkę posesji. Dlatego powinien być...
26.01.2016 | Galanteria ogrodowa
Drewniana architektura ogrodowa nadaje charakteru każdej przestrzeni,...
22.03.2021 | Grzejniki
W wystroju wnętrz z prawdziwego zdarzenia nie...
Zastosowanie kamieni naturalnych w budownictwie ma bardzo...
31.08.2021 | Styropian
Gzymsy, sztukaterie, bonie, listwy elewacyjne styropianowe, skosy...
27.06.2021 | Chemia budowlana
Cienkowarstwowy beton dekoracyjny na schody wewnętrzne, podłogi...
21.04.2021 | Elektroinstalatorstwo
„Idealne wnętrze”… każdy może rozumieć to pojęcie...
Rozbudowany asortyment glazury, jaki możemy dziś znaleźć...
Ogrodzenia modułowe czy ogrodzenia żaluzyjne to rozwiązania,...
Beton architektoniczny to modny materiał dekoracyjny dedykowany...
Beton architektoniczny to obecnie jeden z najnowocześniejszych...
28.02.2018 | Galanteria ogrodowa
Ogród bezsprzecznie kojarzy się z bezpieczeństwem i...
Podjazd do garażu jest istotnym elementem każdej...
Czy ktoś jeszcze pamięta czasy, w których...
Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w...
11.12.2017 | Chemia budowlana
Czy styl industrialny, który ostatnimi laty zdominował...
Na pomysł zastosowania betonowych płyt większość inwestorów...
Dzięki pokryciom ceramiczno-blaszanym Gerard AHI Roofing możemy...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. opolskie

Słowa kluczowe: kruszywa zielone dachy, kamienie ozdobne do ogrodu, kamień ozdobny, kamienie ogrodowe ozdobne, duże kamienie do ogrodu, kamienie na ścieżki ogrodowe, kamienie ogrodowe, kamienie ozdobne ogrodowe, kamienie ozdobne,kamień ozdobny ogrodowy,ozdobne kamienie ogrodowe,ozdobne kamienie do ogrodu,kamień do ogrodu,kamienie ozdobne do ogrodu,kamień ozdobny,kamienie do ogrodu,ozdobne kamienie,kamień ozdobny do ogrodu,białe kamienie do ogrodu,kruszywa na zielone dachy,kruszywo na zielony dach,zielony dach kruszywa,kamien do ogrodu,kamienie dekoracyjne do ogrodu,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy