Drewniana architektura – rzemiosło i pasja
W czym tkwi sekret uroku drewna, które mimo przemijających mód i trendów nigdy nie przestało cieszyć się powodzeniem? Być może sprawia to naturalność i szlachetność tego niezwykłego surowca, który daje poczucie bycia blisko natury. Ciepłe barwy i przyjemna w dotyku faktura drewna sprawiają, że to właśnie z niego powstają najpiękniejsze elementy architektury ogrodowej – altany, pergole, mostki, domki narzędziowe, meble. Jednak możliwości, jakie stwarza ten piękny materiał, są w pełni widoczne dopiero w połączeniu z mistrzowską obróbką, jakiej poddaje drewno sprawny rzemieślnik. A jeśli jeszcze fachowa wiedza i dobre opanowanie techniki budownictwa drewnianego idzie w parze z pasją, to efekty mogą być naprawdę zachwycające.

 

altany ogrodowe drewnianefot. www.miedzinski.pl

– W naszej firmie łączymy upodobanie do pracy w drewnie z ogromnym doświadczeniem w produkcji elementów architektury ogrodowej – mówi Mariusz Górniak z Zakładu Stolarskiego Miedziński. – Obok staranności wykonania kładziemy również nacisk na jakość surowca używanego do produkcji. Dopiero połączenie wszystkich tych składowych pozwala zaoferować klientom produkty, które dzięki znakomitym walorom użytkowym i estetycznym sprostają najwyższym wymaganiom – dodaje.
A oferta firmy w tym zakresie jest bardzo szeroka i obejmuje wiele wyrobów z drewna – od altan i domków narzędziowych, poprzez mostki, donice, wiatraki, pergole, aż do domków letniskowych i handlowych, z których każdy jest jak niepowtarzalne dzieło sztuki.

 

altany ogrodowe drewniane altany ogrodowe drewnianefot. www.miedzinski.pl

 

Altana ogrodowa na wymiar
– Altany to nasz flagowy produkt. Rocznie produkujemy ich około 2000 – mówi Mariusz Górniak.
Ile różnych charakterów, upodobań i gustów, tyle też jest ogrodów i stylów, w jakich się je urządza. Znając te zróżnicowane potrzeby, firma Miedziński oferuje przeróżne rodzaje altan. Mogą być one zbudowane na planie kwadratu, prostokąta, sześciokąta, modyfikowanych zgodnie z potrzebami klienta zarówno pod względem wymiarów, jak i koloru lakieru wykończeniowego. W ofercie firmy znaleźć można zarówno małe altanki, w których aż chce się spędzać czas z książką w letnie popołudnie, jak i duże altany (6×4 m) dla tych, którzy lubią organizować przyjęcia na dworze nawet wtedy, gdy pada deszcz. Wśród dostępnych rozwiązań znajdują się zarówno typowe, klasyczne altany, z ozdobnymi rzeźbieniami, jak i małe, urocze altanki rodem z ogrodów w stylu angielskim. Osobom, które lubią kombinacje różnych materiałów z pewnością spodobają się altany z tynkiem akrylowym. Z kolei ci, którzy chcą spędzać czas na zewnątrz nawet przy największej ulewie, z pewnością docenią altany w pełnej zabudowie, dobrze chroniące nawet przed zacinającym deszczem.  
W ofercie znaleźć też jednak można wzory zupełnie niepowtarzalne, opatentowane przez firmę Miedziński.
– To altany, które szczególnie często wybierają miłośnicy nowoczesnych, minimalistycznych form. Wśród nich znajdują się np. białe altany żaluzjowe kryte gontem bitumicznym, zbudowane na planie kwadratu. Jest to wzór, który łączy w sobie prostotę z ponadczasową elegancją – mówi Mariusz Górniak.

 

altany ogrodowe drewnianefot. www.miedzinski.pl

 

Domki narzędziowe – praktycznie i estetycznie
Oczywiście możliwości tak doświadczonego zakładu stolarskiego nie kończą się na altanach. Dużym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się na przykład domki narzędziowe.
– Są one projektowane zarówno z myślą o funkcjonalności, bo można w nich przechowywać narzędzia ogrodowe czy rowery, jak również o estetyce, ponieważ każdy domek wykonywany jest z ogromną dbałością o wizualną stronę – podkreśla Mariusz Górniak.
Najmniejsze domki narzędziowe oferowane przez Zakład Stolarski Miedziński mają 2,3 x 1,5 m, dzięki czemu sprawdzą się również w najmniejszych ogrodach, w których pomogą zachować porządek, a jednocześnie zabezpieczyć sprzęt ogrodowy przez deszczem czy kradzieżą. Bez trudu można też zwiększyć funkcjonalność domków, dobudowując do nich np. drewutnię. Wszystkie domki są bardzo starannie i solidnie wykonane, a mnogość dostępnych wzorów i kolorów wykończenia sprawia, że nie tylko będą pełnić funkcje użytkowe, ale staną się też ozdobą ogrodu.

 

altany ogrodowe drewniane altany ogrodowe drewnianefot. www.miedzinski.pl

 

Architektura ogrodowa na lata
Obok altan i domków narzędziowych Zakład Stolarski Miedziński oferuje również domki letniskowe (zarówno standardowe, z katalogu, jak i na zamówienie klienta). Od kilku lat przedsiębiorstwo prężnie rozwija też produkcję domków całorocznych i mieszkalnych, poszerzając swoje portfolio o nowe, ciekawe i niebanalne realizacje. Wśród konstrukcji drewnianych na polskim i zagranicznym rynku doskonale rozpoznawalne są też domki handlowe i wystawiennicze produkowane przez Zakład Stolarski Miedziński, które świetnie sprawdzają się w roli biura czy sklepiku z pamiątkami, przyciągając uwagę potencjalnych klientów ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi.

 

altany ogrodowe drewnianefot. www.miedzinski.pl

– Produkujemy też sporą ilość elementów dekoracyjnych do ogrodu. Są to np. drewniane donice, studnie, pergole, wiatraki, jak również hamaki, huśtawki, kosze czy meble ogrodowe. Wszystkie te – z pozoru drobne elementy – dobrze dobrane i wykończone ze smakiem i dbałością o detale, pięknie podkreślają urok ogrodu, który staje się idealnym miejscem wypoczynku – podsumowuje Mariusz Górniak.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.miedzinski.pl

 

42-274 Konopiska, Kowale 21, woj. śląskie
tel. +48 535 393 323 ,