Rynek architektury ogrodowej pełen jest propozycji altan, domków ogrodowych czy wiat, pod którymi wypoczynek wkracza w nowy wymiar. Jednak musimy dokładnie wiedzieć czego szukamy. Zastanówmy się jakie funkcje ma spełniać nowy element naszego ogrodu, jaką powierzchnią dysponujemy i jak zaaranżować przestrzeń w ogrodzie by altanka czy domek spełniał zarówno funkcje użytkowe jak i estetyczne?
Firmą, której mocną pozycją w portfolio są różnego rodzaju altany oraz domki ogrodowe jest firma Drewnolandia. Szeroka oferta firmy pozwala klientowi na dobór altanki czy domku pod jego specyficzne potrzeby. A to dopiero początek – firma wykonuje zlecenia nietypowe oraz dostosowuje produkty z oferty katalogowej do wymagań klienta. Dzięki możliwości kreacji projektu przez klienta oferta dodatkowo nabiera atrakcyjności.

 

altanka kwadratowafot. Drewnolandia

 

Altana i domek ogrodowy – szeroki wybór
Altana i domek ogrodowy muszą spełniać nasze oczekiwania pod różnym względem. Ważne jest między innymi to były one spójnym elementem naszego ogrodu. Przede wszystkim nie powinny przytłaczać swoim rozmiarem. Dlatego do mniejszych przestrzeni należy wybierać małe i mniej zdobione konstrukcje. Natomiast w dużych ogrodach można sobie pozwolić na altany i domki duże i bogatsze w ozdoby. Wielkość architektury uzależniona jest również od jej przeznaczenia.
W ofercie firmy Drewnolandia dodatkowo mamy wybór spośród różnych kształtów altanek – kwadratowych, sześcio- i ośmiokątnych. Dzięki temu możemy dowolnie zaaranżować przestrzeń wokół nich.
Ważnym elementem altan są ściany. Jeżeli zdecydujemy się na ich brak to altana będzie nas chronić tylko i wyłącznie przed deszczem. Ążurowe ściany w postaci pergoli to świetny pomysł na ekspozycję pnących roślin, które w upalne dni będą dawały nam uczucie chłodu. Dobierając gatunki owocowe będziemy cieszyć się smakowitymi przekąskami na wyciągnięcie ręki. Dla ceniących sobie gwarancję dobrego klimatu nawet w chłodniejsze dni dobrym wyjściem jest altana z pełnymi ścianami. A stąd tylko krok do domku ogrodowego…

 

altanki ogrodowe z drewnafot. Drewnolandia

Domki ogrodowe w ofercie firmy Drewnolandia mogą pełnić zarówno funkcję rekreacyjną jak i porządkową. Ciekawym rozwiązaniem w zakresie wypoczynku są domki grillowe. Dzięki temu, że ściany domków są pełne możemy w nich grillować i bawić się przez cały okrągły rok. Domki standardowo wyposażone są w siedem ławeczek, można również zamówić do nich specjalne palenisko do pieczenia i grillowania oraz okap. Za dopłatą firma Drewnolandia może wykonać domek tak, aby pełnił również funkcję sauny.
– Rozwiązanie to jest szczególnie chętnie wybierane przez właścicieli hoteli, ośrodków wczasowych, pensjonatów czy ośrodków szkoleniowych, którzy w ten sposób odpowiadają na zapotrzebowanie swoich gości i podczas przyjęć czy kolacji urządzają grilla – mówi Michał Halbiniak.
Częstym problemem posiadaczy ogrodów jest brak miejsca do przechowywania narzędzi, sprzętu ogrodowego czy drewna, którym pali się w kominku. A zadbany ogród oznacza również ogród uporządkowany, bez porozrzucanych narzędzi, niepotrzebnych sprzętów czy zabawek dzieci. Dlatego w ofercie Drewnolandii znajdują się różnego rodzaju domki narzędziowe. Takie „składziki” bez problemu pomieszczą wszystkie używane w ogrodzie sprzęty. Dzięki temu, że są one wykonywane z drewna, nie zepsują estetyki ogrodu.

 

altanki ogrodowe z drewnafot. Drewnolandia

 

Altany i domki ogrodowe – zwracaj uwagę na jakość
Zakup altany ogrodowej to inwestycja, której dokonujemy raz na kilka lat. Dlatego szczególnie ważnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest jakość materiałów użytych do jej budowy. W związku z tym, że większość ofert z zakresu architektury ogrodowej dostępnych na rynku to konstrukcje drewniane, właśnie jakością surowca i sposobem jego obróbki należy się interesować.
– Wiadomo, że drewno to materiał ponadczasowy, niezwykle estetyczny. Jednak jego trwałość w dużej mierze zależy od profesjonalnej obróbki i a później pielęgnacji. Nasze altany i domki ogrodowe wykonane są z drewna sosnowego. Dzięki odpowiedniej obróbce stają się one konstrukcjami długowiecznymi – mówi Michał Halbiniak, właściciel firmy – Szczególną uwagę zwracamy na suszenie drewna, ponieważ obniżanie jego wilgotności poniżej pewnego poziomu powoduje, że surowiec staje się nieatrakcyjny dla szkodników i przestają się w nim rozwijać pleśnie i grzyby. W celu podniesienia jego odporności na negatywne czynniki jest on również czterostronnie strugany.
Dodatkowym sposobem zabezpieczenia drewna, stanowiącego elementy konstrukcji ogrodowych, o którym nie można zapominać jest impregnacja chemiczna. W firmie Drewnolandia altany i inne produkty malowane są dwukrotnie impregnatami Drewnochron, które nie tylko zabezpieczają drewno, ale dzięki różnorodnym wybarwieniom wpływają na estetykę całej konstrukcji.

 

 domki drewnianefot. Drewnolandia

 

Architektura ogrodowa skrojona na miarę
Wszystkie oferowane przez firmę Drewnolandia altany i domki dostępne są w różnych wariantach. Konstrukcja wszystkich produktów wykonana jest z drewna. Altany wsparte są na słupach nośnych o przekroju 9×9 lub 12×12 cm. A wysokość domków i altan nie przekracza 3,5 m.

 

architektura ogrodowa na miarę architektura ogrodowa na miaręfot. Drewnolandia

Ściany i podłogi w obiektach Drewnolandii pokryte są deskami drewnianymi łączonymi na piór-wpust. W domkach ogrodowych ściany mogą być również imitacją bala lub balikami prostymi. Na wyposażeniu domków są również okna podnoszone na siłownikach jak i drzwi zamykane na klucz.
W ofercie dostępne są również różnorodne pokrycia dachowe, które oprócz oczywistych funkcji użytkowych nadają domkom i altanom ciekawy charakter.

 

domki ogrodowefot. Drewnolandia

 

Jednak aby przekonać się o bogactwie oferty Drewnolandii zapraszamy na stronę internetową, na której oprócz zdjęć altan i domków można poznać ich szczegółowe wymiary i możliwości wykończenia: www.drewnolandia.pl

 

42-244 Wancerzów, Wyzwolenia 20 , woj. śląskie
tel. 698 104 824, 533 262 731,