Murowane grille ogrodowe, wędzarnie i altany

Architektura ogrodowa w stylu rustykalnym

Ogród jako przestrzeń relaksu i odpoczynku musi być równie dobrze zaprojektowany i zaaranżowany, jak wnętrze domu. I choć na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju altan i domków drewnianych czy z kamienia, to najpierw musimy dokładnie sprecyzować, jakiego rozwiązania szukamy, i to zarówno w sensie estetyki, jak i trwałości konkretnego wyrobu. A o poradę w tej kwestii zapytaliśmy Beatę Wierzchowską, właścicielkę firmy ActivGarden, która kompleksowo wyposaża ogrody w rustykalne altany ogrodowe z grillem i wędzarnią.

Altana z grillem i wędzarnią jak wiejska chata
Styl rustykalny, który kojarzy się przede wszystkim z naturalnymi materiałami – surowością kamienia, ciepłem drewna i urokiem strzechy na dachu – nigdy nie wyszedł z mody, mimo różnych przemijających trendów. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ceni też takie formy wypoczynku, które pozwalają choć przez krótki czas być bliżej natury. Ale czy naprawdę trzeba wyjeżdżać na wieś, aby móc samodzielnie uwędzić kawałek mięsa lub upiec chleb w prawdziwym piecu chlebowym?
– Nie trzeba! – mówi Beata Wierzchowska. – Oferowane przez nas rustykalne altany mogą być wyposażone w kamienne grille, wędzarnie, piece chlebowe czy kuchnie paleniskowe. To, co niektórym kojarzy się z zamierzchłą przeszłością i egzotyką, z powodzeniem można urządzić we własnym ogrodzie w środku miasta – dodaje.

 

architektura ogrodowa w stylu rustykalnymfot. ActivGarden

 

Architektura ogrodowa ActivGarden pozwala wnieść do przydomowej przestrzeni właśnie taki powiew naturalności – rustykalna altana z sosny, świerku lub dębu, która przypomina wiejską chatę, finezyjny piec i wędzarnia z piaskowca lub granitu, dach kryty strzechą… Czy można chcieć więcej?

Architektura ogrodowa – nowy wymiar wypoczynku
Urządzając dom bardzo dużą wagę przykładamy do doboru kolorów ścian, mebli i rozmieszczenia poszczególnych sprzętów. Dlaczego mielibyśmy postępować inaczej projektując ogrodową altanę z grillem i wędzarnią? Tym bardziej, że przestrzeń ogrodu obok funkcji wypoczynkowej często jest też miejscem spotkań z przyjaciółmi. Właśnie dla takich klientów, którzy lubią wypoczynek na świeżym powietrzu i są miłośnikami grillowania niezależnie od pory roku, swoje wyroby kieruje firma ActivGarden.

 

architektura ogrodowa w stylu rustykalnym architektura ogrodowa w stylu rustykalnymfot. ActivGarden

 

– W zależności od potrzeb możemy dostarczyć klientowi otwartą drewnianą altanę, wyposażoną w murowany grill i wędzarnię, przeznaczoną do użytku w ciepłe letnie miesiące, jak również budynek zamknięty, w którym można urządzić grilla lub upiec chleb nawet przy największych mrozach – mówi Beata Wierzchowska.
Oczywiście kwestia tego, czy chcemy grillować tylko latem, czy przez cały rok to jedna z wielu, jakie musimy rozważyć. Obok aspektu wizualnego równie ważna jest funkcjonalność i trwałość materiałów, z jakich zbudowana jest altana, grill czy wędzarnia.

Trwałe altany, grille, wędzarnie i pergole
Najtrwalsze wyroby wykonywane są z naturalnych surowców, które znali już nasi przodkowie. Lite drewno, kamień i strzecha, jakie firma ActivGarden wykorzystuje do wznoszenia altan z grillem i wędzarnią mogą przetrwać długie lata, trzeba jednak odpowiednio o nie zadbać. Wszystkie wykonywane przez firmę konstrukcje drewniane są oczywiście odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych i szkodników. Dotyczy to zarówno altan, jak i drewnianych pergoli, które również cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony klientów. Słupy przed wilgocią chronią środki bitumiczne, po których zastosowaniu drewno jest ręcznie korowane, szlifowane i impregnowane. Pamiętajmy jednak, że mimo takiego zabezpieczenia najpóźniej po pięciu sezonach musimy ponowić zabiegi chroniące  surowiec, dzięki czemu drewniana altana czy pergola posłuży nam przez długie lata.

 

architektura ogrodowa w stylu rustykalnymfot. ActivGarden

 

Miłośnicy stylu wiejskiego muszą też pamiętać o tym, aby kryte strzechą dachy altan co pewien czas zabezpieczać preparatem chroniącym przed zaprószeniem ognia. W zamian za to będziemy mieli piękny, wytrzymały i doskonale tłumiący hałasy dach, który w upalne dni zapewni nam przyjemny chłód, a w zimowe wieczory skutecznie zabezpieczy przed wyziębieniem. Pokryty strzechą dach wytrzyma nawet przez 70 lat dzięki temu, że pokrycie to jest niewrażliwe na mróz, śnieg i wiatr.

Altana ogrodowa według projektu klienta
Firma ActivGarden podejmuje się realizacji zleceń, które są autorskimi pomysłami klientów. W efekcie każda altana jest inna, odzwierciedlająca niepowtarzalny gust jej projektanta. Zawsze jednak inwestor otrzymuje gotowy wyrób, wyposażony (w zależności od życzenia) w piec chlebowy, wędzarnię, grill, z ułożoną podłogą i oświetleniem. W altanach mogą też być zamontowane szafki, blaty robocze, ławeczki.

 

architektura ogrodowa w stylu rustykalnymfot. ActivGarden

 

– Oczywiście służymy pomocą w razie wątpliwości co do kształtu, rozmiaru oraz odpowiedniego doboru surowców, jednak nie ograniczamy naszych klientów, którzy na każdym etapie pracy mogą zaproponować zmiany w projekcie – podsumowuje Beata Wierzchowska.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.activegarden.eu

 

09-100 Płońsk, ul. Cempkowo 15/2, woj. mazowieckie
tel. 784307642,


Liczba odwiedzin: 12339 | Data publikacji: 2015-07-22

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


31.07.2018 | Grille, wędzarnie
Polacy kochają grillowanie. To idealna okazja, aby...
09.02.2018 | Galanteria ogrodowa
Zbliża się wiosna i już za moment...
30.09.2013 | Grille, wędzarnie
Lubisz spotkania ze znajomymi, ale w Twoim...
„Punktuj z Pipelife” to program firmy Pipelife...
20.02.2019 | Galanteria ogrodowa
Zwany jest czasem „brudną stalą” i wykorzystuje...
Wielu inwestorów zarówno prywatnych jak biznesowych decyduje...
Aranżacje w stylu industrialnym w ostatnich latach...
16.03.2017 | Kruszywa
Kamień to naturalny i od dawna wykorzystywany...
24.02.2016 | Domy drewniane
W epoce pięciogwiazdkowych hoteli wciąż wiele osób...
18.08.2020 | Grille, wędzarnie
Biesiadowanie w gronie najbliższych we własnym ogrodzie?...
07.07.2021 | Oświetlenie
Światło jest jednym z najlepszych narzędzi do...
Prawdziwym wyzwaniem w trakcie aranżowania ogrodów przy...
11.01.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton drewnopodobny na taras, ścieżkę ogrodową czy...
Firma Weranto oferuje profesjonalne usługi układania kostki...
09.11.2020 | Beton
Myślisz o niepowtarzalnym wykończeniu swoich wnętrz oraz...
18.02.2020 | Ogrodniczy sprzęt
Pizza to najpopularniejsze i najbardziej lubiane danie...
Gdzie zwykły odkurzacz nie wystarczy, tam przemysłowy...
29.01.2019 | Grzejniki
Grzejniki konwektorowe wodne to produkt, który doskonale...
Profesjonalnie wykonany taras wymaga zastosowania zarówno odpowiedniego...
Wraz z nadejściem wiosny marzysz zapewne o...
13.03.2018 | Izolacje
We współczesnym budownictwie problem zapewnienia prawidłowego odwodnienia...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: grille, grill, grile ogrodowe, grille ogrodowe, wędzarnie, altany, parasole trzcinowe, domki letniskowe, pokrycia trzcinowe, garaże drewniane, drewutnie, meble ogrodowe, place zabaw, huśtawki, grille murowane, wędzarnie murowane, tarasy i balustrady
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy