Altana z grillem i wędzarnią jak wiejska chata
Styl rustykalny, który kojarzy się przede wszystkim z naturalnymi materiałami – surowością kamienia, ciepłem drewna i urokiem strzechy na dachu – nigdy nie wyszedł z mody, mimo różnych przemijających trendów. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ceni też takie formy wypoczynku, które pozwalają choć przez krótki czas być bliżej natury. Ale czy naprawdę trzeba wyjeżdżać na wieś, aby móc samodzielnie uwędzić kawałek mięsa lub upiec chleb w prawdziwym piecu chlebowym?
– Nie trzeba! – mówi Beata Wierzchowska. – Oferowane przez nas rustykalne altany mogą być wyposażone w kamienne grille, wędzarnie, piece chlebowe czy kuchnie paleniskowe. To, co niektórym kojarzy się z zamierzchłą przeszłością i egzotyką, z powodzeniem można urządzić we własnym ogrodzie w środku miasta – dodaje.

 

architektura ogrodowa w stylu rustykalnymfot. ActivGarden

 

Architektura ogrodowa ActivGarden pozwala wnieść do przydomowej przestrzeni właśnie taki powiew naturalności – rustykalna altana z sosny, świerku lub dębu, która przypomina wiejską chatę, finezyjny piec i wędzarnia z piaskowca lub granitu, dach kryty strzechą… Czy można chcieć więcej?

Architektura ogrodowa – nowy wymiar wypoczynku
Urządzając dom bardzo dużą wagę przykładamy do doboru kolorów ścian, mebli i rozmieszczenia poszczególnych sprzętów. Dlaczego mielibyśmy postępować inaczej projektując ogrodową altanę z grillem i wędzarnią? Tym bardziej, że przestrzeń ogrodu obok funkcji wypoczynkowej często jest też miejscem spotkań z przyjaciółmi. Właśnie dla takich klientów, którzy lubią wypoczynek na świeżym powietrzu i są miłośnikami grillowania niezależnie od pory roku, swoje wyroby kieruje firma ActivGarden.

 

architektura ogrodowa w stylu rustykalnym architektura ogrodowa w stylu rustykalnymfot. ActivGarden

 

– W zależności od potrzeb możemy dostarczyć klientowi otwartą drewnianą altanę, wyposażoną w murowany grill i wędzarnię, przeznaczoną do użytku w ciepłe letnie miesiące, jak również budynek zamknięty, w którym można urządzić grilla lub upiec chleb nawet przy największych mrozach – mówi Beata Wierzchowska.
Oczywiście kwestia tego, czy chcemy grillować tylko latem, czy przez cały rok to jedna z wielu, jakie musimy rozważyć. Obok aspektu wizualnego równie ważna jest funkcjonalność i trwałość materiałów, z jakich zbudowana jest altana, grill czy wędzarnia.

Trwałe altany, grille, wędzarnie i pergole
Najtrwalsze wyroby wykonywane są z naturalnych surowców, które znali już nasi przodkowie. Lite drewno, kamień i strzecha, jakie firma ActivGarden wykorzystuje do wznoszenia altan z grillem i wędzarnią mogą przetrwać długie lata, trzeba jednak odpowiednio o nie zadbać. Wszystkie wykonywane przez firmę konstrukcje drewniane są oczywiście odpowiednio zabezpieczone przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych i szkodników. Dotyczy to zarówno altan, jak i drewnianych pergoli, które również cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony klientów. Słupy przed wilgocią chronią środki bitumiczne, po których zastosowaniu drewno jest ręcznie korowane, szlifowane i impregnowane. Pamiętajmy jednak, że mimo takiego zabezpieczenia najpóźniej po pięciu sezonach musimy ponowić zabiegi chroniące  surowiec, dzięki czemu drewniana altana czy pergola posłuży nam przez długie lata.

 

architektura ogrodowa w stylu rustykalnymfot. ActivGarden

 

Miłośnicy stylu wiejskiego muszą też pamiętać o tym, aby kryte strzechą dachy altan co pewien czas zabezpieczać preparatem chroniącym przed zaprószeniem ognia. W zamian za to będziemy mieli piękny, wytrzymały i doskonale tłumiący hałasy dach, który w upalne dni zapewni nam przyjemny chłód, a w zimowe wieczory skutecznie zabezpieczy przed wyziębieniem. Pokryty strzechą dach wytrzyma nawet przez 70 lat dzięki temu, że pokrycie to jest niewrażliwe na mróz, śnieg i wiatr.

Altana ogrodowa według projektu klienta
Firma ActivGarden podejmuje się realizacji zleceń, które są autorskimi pomysłami klientów. W efekcie każda altana jest inna, odzwierciedlająca niepowtarzalny gust jej projektanta. Zawsze jednak inwestor otrzymuje gotowy wyrób, wyposażony (w zależności od życzenia) w piec chlebowy, wędzarnię, grill, z ułożoną podłogą i oświetleniem. W altanach mogą też być zamontowane szafki, blaty robocze, ławeczki.

 

architektura ogrodowa w stylu rustykalnymfot. ActivGarden

 

– Oczywiście służymy pomocą w razie wątpliwości co do kształtu, rozmiaru oraz odpowiedniego doboru surowców, jednak nie ograniczamy naszych klientów, którzy na każdym etapie pracy mogą zaproponować zmiany w projekcie – podsumowuje Beata Wierzchowska.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.activegarden.eu

 

09-100 Płońsk, ul. Cempkowo 15/2, woj. mazowieckie
tel. 784307642,