Co wyróżnia grille na gaz marki Landmann? Przede wszystkim wysoka jakość wykonania, komfort użytkowania i nowoczesny design. Bogata oferta skierowana jest do różnych grup użytkowników, którzy mają odmienne potrzeby i preferencje. Jakie propozycje na ten sezon serwuje firma Landmann?

Ekskluzywne grille gazowe dla każdego
Wśród nowości w ofercie Landmann znajduje się grill gazowy ARDOR PTS+ 5.0+. To propozycja dla prawdziwych miłośników grillowania, którzy latem zdecydowanie częściej przyrządzają posiłki na świeżym powietrzu niż w domu oraz chętnie organizują spotkania w ogrodzie dla rodziny i przyjaciół, w trakcie których oczywiście grillują. Nowoczesny gazowy grill ARDOR PTS+ 5.0+ jest stworzony dla nich – posiada cztery tubowe nierdzewne palniki główne + palnik na podczerwień tylny, deflektory/osłony palników i aromatyzery ze stali szlachetnej, nierdzewny ruszt z pręta 8mm, pokrętła regulujące temperaturę, dużą dwuścienną pokrywę z termometrem, zamykaną szafkę dolną z solidnymi dwuściennymi drzwiczkami i gniazdem na butlę gazową. Został wykonany w całości z wysokiej jakości stali nierdzewnej klasy 304. Wszystkie elementy są odporne na wysoką temperaturę, tłuszcz, wodę i zmienne warunki pogodowe.

 

Fot. Landmann/ARDOR PTS 5.0+

 

Dla osób, które grillowanie traktują przede wszystkim jako możliwość spotkania z rodziną i przyjaciółmi, mniejszą uwagę przywiązując do kulinariów, dedykowane są duże grille gazowe serii AVALON PTS+.
Grill gazowy AVALON PTS+ 3.1 z innowacyjnym systemem grillowania PTS+ ma 3 tubowe palniki główne ze stali nierdzewnej i masywne, trwałe żeliwne ruszty o powierzchni pozwalającej na przyrządzenie potraw dla 10 osób. Model AVALON PTS+ 5.1 wyposażony jest w cztery palniki główne oraz jeden palnik tylny na podczerwień do grillowania na obrotowym rożnie elektrycznym. Można na nim przygotować dania dla 14 osób. Z kolei model największy – AVALON PTS+ 6.1 z pięcioma palnikami głównymi i jednym tylnym obsłuży nawet 18 gości. To propozycje idealne na duże przyjęcia z grillowaniem.

 

Fot. Landmann/AVALON

Marka Landmann wzbogaciła w tym roku serię grilli gazowych TRITON PTS o nowe modele: TRITON PTS 3.1 i TRITON PTS 2.1. Są to wykonane ze stali szlachetnej lub lakierowanej w trzech kolorach (srebrny, bordo, czarny) kompaktowe grille gazowe z dodatkowym palnikiem bocznym do przygotowywania m.in. sosów, makaronów czy potraw z woka. Dzięki temu możemy jednocześnie przygotować pyszne grillowane mięso i dodatki, które wzbogacą dania.

 

Fot. Landmann/TRITON

Kuchnia ogrodowa ARDOR – przyrządzanie posiłków na świeżym powietrzu
Dla tych, którzy potrzebują nie tylko grilla, ale rozwiązania, które pozwoli kompleksowo przygotowywać posiłki na świeżym powietrzu, idealnym rozwiązaniem jest plenerowa wyspa kuchenna ARDOR z dużym blatem roboczym, którą można wyposażyć w centralny gazowy moduł grillowy z 4 palnikami ze stali nierdzewnej i jednym palnikiem tylnym na podczerwień; oddzielny palnik boczny do przyrządzania dodatkowych potraw oraz zespół szufladowy, drzwi dwuskrzydłowe i rożen elektryczny. Zestaw tworzy funkcjonalną i nowoczesną kuchnię ogrodową, dzięki której można przygotować nawet duże przyjęcia w ogrodzie, podając gościom świeżo przyrządzone dania. W ten sposób unika się gotowania w domu i bałaganu w kuchni. Jedzenie od początku do końca przyrządza się na dworze.

 

Fot. Landmann/ARDOR

 

To system kuchni plenerowej klasy premium zaprojektowany na zasadzie modułowej, pozostawiający miejsce na indywidualne rozwiązania, pozwalający na zbudowanie unikalnej kuchni ogrodowej.

 

Fot.Landmann/Kuchnia ogrodowa ARDOR

 

Kuchnia ogrodowa ARDOR to również świetne rozwiązanie w przypadku budowy tzw. kuchni letniej w ogrodzie czy na tarasie, a także alternatywa dla kosztownego i niełatwego w budowie grilla murowanego. Nie trzeba martwić się projektem, materiałem czy kosztami, ponieważ inwestuje się w gotowy do użytkowania sprzęt. Kuchnia plenerowa ARDOR to produkt klasy premium – jest masywnie i trwale wykonana z materiałów wysokiej jakości, odporna na czynniki zewnętrzne, również niekorzystną pogodę czy wilgoć. W okresie jesienno-zimowym można ją zabezpieczyć przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych specjalnym dedykowanym pokrowcem marki Landmann.

Grillo-wędzarnia gazowa
Ciekawą propozycją dla fanów grillowania jest wędzarnia gazowa pionowa M. Wyposażona w 4 ruszty i wieszak z hakami umożliwia wędzenie domowych wędlin lub ryb. Do wędzenia używa się specjalnych wiórków (zrębków wędzarniczych), które nadają mięsu aromat. Jak działa grillo-wędzarnia gazowa Landmann? Po uruchomieniu palnika gazowego płomień nagrzewa wnętrze wędzarni i podgrzewa zrębki wędzarnicze, które wydzielają aromatyczny dym. Pokrętło daje możliwość stałego kontrolowania temperatury i całego procesu wędzenia. Grillo-wędzarnia M została zaprojektowana z myślą o osobach, które aktywnie spędzają czas na łonie natury, w szczególności wędkarzy, którzy złowione ryby mogą w łatwy i wygodny sposób w niej uwędzić.

 

Fot.Landmann/Wędzarnia gazowa M

 

Dlaczego grille na gaz a nie węglowe?
Dokonując zakupu nowego grilla zwykle wybór rozstrzyga się pomiędzy grillem gazowym a węglowym. Dlaczego warto zdecydować się na grille gazowe? Przede wszystkim ze względu na komfort użytkowania. Grille na gaz są łatwe w użyciu – wystarczy odkręcić pokrętło i ruszt od razu się nagrzewa. Szybkie rozpalanie i szybkie nagrzewanie się rusztu skraca czas przyrządzania potraw i podania ich gościom. Nie trzeba też trudzić się z rozpalaniem ognia, jak w przypadku grilli węglowych. To również kwestia bezpieczeństwa, użytkownik nie ma bezpośredniego kontaktu z ogniem i drażniącym dymem, który powstaje ze spalania węgla. Unika się również zjawiska skapywania i spalania tłuszczu na rozżarzonym węglu, pod wpływem którego tworzą się toksyczne i rakotwórcze substancje szkodliwe dla zdrowia człowieka.

 

Fot.Landmann

 

Warto również zwrócić uwagę na koszty, jakie wiążą się z użytkowaniem grilla. Godzina grillowania na gazie to koszt około 2,50 zł (dla grilla o średniej wielkości). Worek średniej jakości węgla drzewnego o wadze 2,5 kg kosztuje około 7-10 zł. Ze względu na niską kaloryczność cały węgiel wykorzystamy przy jednorazowym grillowaniu i z pewnością trzeba będzie go dosypać. W przeliczeniu na cały sezon letni daje to sporą różnicę.

Marka Landmann przywiązuje również uwagę do kwestii czystości. Nowe grille z serii ARDOR i AVALON zostały przekształcone w taki sposób, aby umożliwić użytkownikowi łatwe czyszczenie. Funkcja Easy Clean to: brak problemu ze skapującym tłuszczem, który trafia prosto do specjalnego pojemnika oraz łatwe usuwanie zabrudzeń z rusztu grillowego, ponieważ wszystkie jego miejsca zostały tak skonstruowane, aby były łatwo dostępne i uniemożliwiały zaleganie resztkom brudu w narożnikach. Nie trzeba zatem tracić czasu na dokładne mycie rusztu i całego grilla.

 

Fot.Landmann

 

Plusem jest też możliwość przygotowywania innych potraw niż mięso, kiełbaski czy szaszłyki. Na grillach gazowych można przyrządzać także ryby, owoce morza czy warzywa. Ruszt w grillach Landmann został tak skonstruowany, aby uniemożliwić spadanie jedzenia, co zdarza się w grillach węglowych ze względu na zbyt szeroki rozstaw żeberek.

Z ofertą firmy Landmann zapoznasz się na stronie:
www.sklep.landmann.pl/index.html

59-400 Jawor, ul. Kuziennicza 13b, woj. dolnośląskie
tel. + 48 76 870 24 61,