Grille gazowe dla każdego

Sezon grillowy z marką Landmann

Polacy kochają grillowanie. To idealna okazja, aby spotkać się z rodziną lub przyjaciółmi i zjeść pyszny posiłek na świeżym powietrzu. Dlatego wiele osób inwestuje w dobre grille, które będą służyły im przez kilka sezonów. Wśród najchętniej kupowanych są ekskluzywne grille gazowe marki Landmann.

Co wyróżnia grille na gaz marki Landmann? Przede wszystkim wysoka jakość wykonania, komfort użytkowania i nowoczesny design. Bogata oferta skierowana jest do różnych grup użytkowników, którzy mają odmienne potrzeby i preferencje. Jakie propozycje na ten sezon serwuje firma Landmann?

Ekskluzywne grille gazowe dla każdego
Wśród nowości w ofercie Landmann znajduje się grill gazowy ARDOR PTS+ 5.0+. To propozycja dla prawdziwych miłośników grillowania, którzy latem zdecydowanie częściej przyrządzają posiłki na świeżym powietrzu niż w domu oraz chętnie organizują spotkania w ogrodzie dla rodziny i przyjaciół, w trakcie których oczywiście grillują. Nowoczesny gazowy grill ARDOR PTS+ 5.0+ jest stworzony dla nich – posiada cztery tubowe nierdzewne palniki główne + palnik na podczerwień tylny, deflektory/osłony palników i aromatyzery ze stali szlachetnej, nierdzewny ruszt z pręta 8mm, pokrętła regulujące temperaturę, dużą dwuścienną pokrywę z termometrem, zamykaną szafkę dolną z solidnymi dwuściennymi drzwiczkami i gniazdem na butlę gazową. Został wykonany w całości z wysokiej jakości stali nierdzewnej klasy 304. Wszystkie elementy są odporne na wysoką temperaturę, tłuszcz, wodę i zmienne warunki pogodowe.

 

Fot. Landmann/ARDOR PTS 5.0+

 

Dla osób, które grillowanie traktują przede wszystkim jako możliwość spotkania z rodziną i przyjaciółmi, mniejszą uwagę przywiązując do kulinariów, dedykowane są duże grille gazowe serii AVALON PTS+.
Grill gazowy AVALON PTS+ 3.1 z innowacyjnym systemem grillowania PTS+ ma 3 tubowe palniki główne ze stali nierdzewnej i masywne, trwałe żeliwne ruszty o powierzchni pozwalającej na przyrządzenie potraw dla 10 osób. Model AVALON PTS+ 5.1 wyposażony jest w cztery palniki główne oraz jeden palnik tylny na podczerwień do grillowania na obrotowym rożnie elektrycznym. Można na nim przygotować dania dla 14 osób. Z kolei model największy – AVALON PTS+ 6.1 z pięcioma palnikami głównymi i jednym tylnym obsłuży nawet 18 gości. To propozycje idealne na duże przyjęcia z grillowaniem.

 

Fot. Landmann/AVALON

Marka Landmann wzbogaciła w tym roku serię grilli gazowych TRITON PTS o nowe modele: TRITON PTS 3.1 i TRITON PTS 2.1. Są to wykonane ze stali szlachetnej lub lakierowanej w trzech kolorach (srebrny, bordo, czarny) kompaktowe grille gazowe z dodatkowym palnikiem bocznym do przygotowywania m.in. sosów, makaronów czy potraw z woka. Dzięki temu możemy jednocześnie przygotować pyszne grillowane mięso i dodatki, które wzbogacą dania.

 

Fot. Landmann/TRITON

Kuchnia ogrodowa ARDOR – przyrządzanie posiłków na świeżym powietrzu
Dla tych, którzy potrzebują nie tylko grilla, ale rozwiązania, które pozwoli kompleksowo przygotowywać posiłki na świeżym powietrzu, idealnym rozwiązaniem jest plenerowa wyspa kuchenna ARDOR z dużym blatem roboczym, którą można wyposażyć w centralny gazowy moduł grillowy z 4 palnikami ze stali nierdzewnej i jednym palnikiem tylnym na podczerwień; oddzielny palnik boczny do przyrządzania dodatkowych potraw oraz zespół szufladowy, drzwi dwuskrzydłowe i rożen elektryczny. Zestaw tworzy funkcjonalną i nowoczesną kuchnię ogrodową, dzięki której można przygotować nawet duże przyjęcia w ogrodzie, podając gościom świeżo przyrządzone dania. W ten sposób unika się gotowania w domu i bałaganu w kuchni. Jedzenie od początku do końca przyrządza się na dworze.

 

Fot. Landmann/ARDOR

 

To system kuchni plenerowej klasy premium zaprojektowany na zasadzie modułowej, pozostawiający miejsce na indywidualne rozwiązania, pozwalający na zbudowanie unikalnej kuchni ogrodowej.

 

Fot.Landmann/Kuchnia ogrodowa ARDOR

 

Kuchnia ogrodowa ARDOR to również świetne rozwiązanie w przypadku budowy tzw. kuchni letniej w ogrodzie czy na tarasie, a także alternatywa dla kosztownego i niełatwego w budowie grilla murowanego. Nie trzeba martwić się projektem, materiałem czy kosztami, ponieważ inwestuje się w gotowy do użytkowania sprzęt. Kuchnia plenerowa ARDOR to produkt klasy premium – jest masywnie i trwale wykonana z materiałów wysokiej jakości, odporna na czynniki zewnętrzne, również niekorzystną pogodę czy wilgoć. W okresie jesienno-zimowym można ją zabezpieczyć przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych specjalnym dedykowanym pokrowcem marki Landmann.

Grillo-wędzarnia gazowa
Ciekawą propozycją dla fanów grillowania jest wędzarnia gazowa pionowa M. Wyposażona w 4 ruszty i wieszak z hakami umożliwia wędzenie domowych wędlin lub ryb. Do wędzenia używa się specjalnych wiórków (zrębków wędzarniczych), które nadają mięsu aromat. Jak działa grillo-wędzarnia gazowa Landmann? Po uruchomieniu palnika gazowego płomień nagrzewa wnętrze wędzarni i podgrzewa zrębki wędzarnicze, które wydzielają aromatyczny dym. Pokrętło daje możliwość stałego kontrolowania temperatury i całego procesu wędzenia. Grillo-wędzarnia M została zaprojektowana z myślą o osobach, które aktywnie spędzają czas na łonie natury, w szczególności wędkarzy, którzy złowione ryby mogą w łatwy i wygodny sposób w niej uwędzić.

 

Fot.Landmann/Wędzarnia gazowa M

 

Dlaczego grille na gaz a nie węglowe?
Dokonując zakupu nowego grilla zwykle wybór rozstrzyga się pomiędzy grillem gazowym a węglowym. Dlaczego warto zdecydować się na grille gazowe? Przede wszystkim ze względu na komfort użytkowania. Grille na gaz są łatwe w użyciu – wystarczy odkręcić pokrętło i ruszt od razu się nagrzewa. Szybkie rozpalanie i szybkie nagrzewanie się rusztu skraca czas przyrządzania potraw i podania ich gościom. Nie trzeba też trudzić się z rozpalaniem ognia, jak w przypadku grilli węglowych. To również kwestia bezpieczeństwa, użytkownik nie ma bezpośredniego kontaktu z ogniem i drażniącym dymem, który powstaje ze spalania węgla. Unika się również zjawiska skapywania i spalania tłuszczu na rozżarzonym węglu, pod wpływem którego tworzą się toksyczne i rakotwórcze substancje szkodliwe dla zdrowia człowieka.

 

Fot.Landmann

 

Warto również zwrócić uwagę na koszty, jakie wiążą się z użytkowaniem grilla. Godzina grillowania na gazie to koszt około 2,50 zł (dla grilla o średniej wielkości). Worek średniej jakości węgla drzewnego o wadze 2,5 kg kosztuje około 7-10 zł. Ze względu na niską kaloryczność cały węgiel wykorzystamy przy jednorazowym grillowaniu i z pewnością trzeba będzie go dosypać. W przeliczeniu na cały sezon letni daje to sporą różnicę.

Marka Landmann przywiązuje również uwagę do kwestii czystości. Nowe grille z serii ARDOR i AVALON zostały przekształcone w taki sposób, aby umożliwić użytkownikowi łatwe czyszczenie. Funkcja Easy Clean to: brak problemu ze skapującym tłuszczem, który trafia prosto do specjalnego pojemnika oraz łatwe usuwanie zabrudzeń z rusztu grillowego, ponieważ wszystkie jego miejsca zostały tak skonstruowane, aby były łatwo dostępne i uniemożliwiały zaleganie resztkom brudu w narożnikach. Nie trzeba zatem tracić czasu na dokładne mycie rusztu i całego grilla.

 

Fot.Landmann

 

Plusem jest też możliwość przygotowywania innych potraw niż mięso, kiełbaski czy szaszłyki. Na grillach gazowych można przyrządzać także ryby, owoce morza czy warzywa. Ruszt w grillach Landmann został tak skonstruowany, aby uniemożliwić spadanie jedzenia, co zdarza się w grillach węglowych ze względu na zbyt szeroki rozstaw żeberek.

Z ofertą firmy Landmann zapoznasz się na stronie:
www.sklep.landmann.pl/index.html

59-400 Jawor, ul. Kuziennicza 13b, woj. dolnośląskie
tel. + 48 76 870 24 61,


Liczba odwiedzin: 1544 | Data publikacji: 2018-07-31

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w...
18.08.2020 | Grille, wędzarnie
Biesiadowanie w gronie najbliższych we własnym ogrodzie?...
09.02.2018 | Galanteria ogrodowa
Zbliża się wiosna i już za moment...
„Punktuj z Pipelife” to program firmy Pipelife...
22.07.2015 | Grille, wędzarnie
Ogród jako przestrzeń relaksu i odpoczynku musi...
30.09.2013 | Grille, wędzarnie
Lubisz spotkania ze znajomymi, ale w Twoim...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: kuchnia ogrodowa, grillo-wędzarnia, wędzarnia gazowa, grillo-wędzarnia gazowa, grille gazowe premium, grille gazowe, grille na gaz, ekskluzywne grille gazowe, landmann
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy