Grille betonowe z wędzarnią, betonowe warzywniki w ogrodzie

Ogród w lepszej odsłonie

Zbliża się wiosna i już za moment pierwsze podmuchy cieplejszego wiatru coraz częściej będą kierować nasze myśli w stronę działek i przydomowych ogródków. Właśnie teraz jest najlepszy czas na to, aby zaplanować wiosenne porządki, a także zastanowić się nad tym, co zaaranżować, zmienić, lepiej rozplanować. Od czego zacząć? Dobrym pomysłem jest wydzielenie poszczególnych stref – np. wypoczynkowej (ze stołem, leżakami, grillem lub grillo-wędzarnią), strefy reprezentacyjnej, przestrzeni dla dzieci. Jeśli natomiast decydujemy się na zakładanie w ogrodzie warzywnika, warto zamiast tradycyjnych grządek postawić na podwyższone betonowe rabaty, które nie tylko znacznie ułatwiają uprawę roślin, ale i przyczyniają się do poprawy estetyki i lepszego uporządkowania przestrzeni.

Zakładamy warzywnik – funkcjonalne ABC
Fakt, że mody ogrodowe zmieniają się obecnie równie często co style aranżacji wnętrz nikogo już nie dziwi, choć jeszcze dla naszych dziadków trudne do wyobrażenia byłyby ogrody pełniące funkcję inną niż typowo użytkowa, i w których nie uprawiałoby się warzyw i kwiatów. Współczesne ogrody planuje  się z równą pieczołowitością, co wnętrza domów, powierzając często wykonanie projektu profesjonalistom. Obok dążenia do tego, aby były one jak najbardziej zoptymalizowane jako przestrzeń wypoczynku, relaksu i wytchnienia od codziennej bieganiny, coraz częściej powracamy też do ich funkcji użytkowej, nawet na niewielkich metrażach wydzielając grządki z przeznaczeniem pod uprawę ziół czy warzyw. W jaki sposób to zrobić, aby prace pielęgnacyjne nie były uciążliwe, a rośliny dobrze rosły? Pomysłowe rozwiązanie opracowała firma STYROBUD-GÓRNO, która do swojej oferty wprowadziła nowość – betonowe, podwyższone grządki warzywne, które bardzo ułatwiają zakładanie warzywnika w ogrodzie.

Oferowane przez nas ogrodowe warzywniki to betonowe skrzynie, dostępne w różnych kształtach, wymiarach i wysokościach. Najwygodniejsze z punktu widzenia osób, które zajmują sie pielęgnacją warzyw w ogrodzie, są rabaty o wysokości 80-90 cm. Z uwagi na to, że znajdują się one wysoko, nie trzeba się zbyt mocno schylać, co ułatwia pracę z roślinami, zwłaszcza tymi, które są wymagające i wymuszają na nas częste zabiegi pielęgnacyjne – wyjaśnia Piotr Radomski właściciel firmy STYROBUD-GÓRNO.

 

styrobud styrobud

W ofercie znajdują się też rabaty niskie, o wysokości ok. 30 lub 60 cm, które sprawdzają się szczególnie do uprawy ziół lub wysokich kwiatów, a łatwość dopasowania rozwiązania do konkretnych warunków zwiększa szeroka gama różnych kształtów, które można dowolnie modyfikować tak, aby mieć dostęp do roślin z każdej strony.
Zakładanie warzywnika w ogrodzie i wykorzystanie w tym celu betonowych donic ma jeszcze jedną zaletę. Otóż jest to rozwiązanie, które sprawdzi się również w miejscach, gdzie z uwagi na niskiej jakości glebę trudno uprawiać niektóre, bardziej wymagające gatunki. Dzięki temu, że sami wsypujemy ziemię do warzywnika, dobierając ją stosownie do potrzeb roślin, które chcemy uprawiać, uniezależniamy się od jakości gleby w naszym ogrodzie. Nie musimy też obawiać się szkodników, które mają znacznie utrudniony dostęp do podwyższonej rabaty, a dzieci czy zwierzęta domowe bawiące się przy domu z pewnością nie zadepczą warzyw rosnących w betonowej rabacie.

 

grille betonowe wędzarnieBetonowy warzywnik

Betonowy warzywnik w ogrodzie to także doskonała propozycja dla osób, które nie mają możliwości oddzielenia od siebie kilku stref, np. z uwagi na zbyt małą ilość miejsca. Dzięki temu, że betonowe warzywniki są bardziej dekoracyjne niż tradycyjne grządki warzywne, możemy je ustawić nawet w „reprezentacyjnej” części ogrodu, albo potraktować je jako nietuzinkową granicę pomiędzy różnymi strefami – mówi Piotr Radomski.

Warto też pamiętać, że choć betonowy warzywnik do złudzenia przypomina warzywnik drewniany (dostępne są wzory „decha” lub „półbal”, które doskonale imitują drewno), to jednak jest od niego zdecydowanie trwalszy i nawet po wielu latach zachowuje atrakcyjny wygląd, bez konieczności podejmowania skomplikowanych i żmudnych prac konserwacyjnych (jak ma to miejsce w przypadku drewna).

Grillo-wędzarnia czy grill betonowy w ogrodzie?
W ofercie firmy STYROBUD-GÓRNO znajdą też coś dla siebie miłośnicy długich, letnich wieczorów spędzanych w gronie przyjaciół lub rodziny w ogrodzie. Własny kawałek pięknie zaaranżowanej, zielonej przestrzeni to jednak nie wszystko, zwłaszcza dla smakoszy. Ci, którzy latem przenoszą wszystkie swoje aktywności na zewnątrz budynku, powinni zastanowić się nad wyborem betonowego grilla ogrodowego, który jest oczywiście o wiele trwalszy, solidniejszy i o wiele ładniejszy od przenośnych, lekkich grilli kupowanych w supermarkecie.

Bez wątpienia kryterium trwałości jest bardzo ważne, jednak równie istotna jest estetyka. Oferowane przez nas ogrodowe grille betonowe dostępne są w różnych wielkościach i wariantach wykonania, przez co sprawdzą się w ogrodach aranżowanych w różnych stylach – mówi Piotr Radomski.

 

grille betonowe wędzarnie grille betonowe wędzarnie grille betonowe wędzarnieGrille: NEPTUN, MORFEUSZ i TANATOS.

 

Wśród najpopularniejszych wzorów oferowanych przez STYROBUD-GÓRNO znajdują się betonowe grille ogrodowe NEPTUN, MORFEUSZ i TANATOS. Dwa pierwsze, które imitują konstrukcje kamienne, świetnie wkomponują się w ogrody urządzone w różnych stylach, w których jednak pożądane są elementy w neutralnej kolorystyce i łudząco przypominające naturalny kamień. Z kolei na grill TANATOS najczęściej decydują się te osoby, które lubią nietuzinkowe formy. Oryginalna bryła, zbudowana z elementów sześciokątnych, może zostać pomalowana na dowolny, wybrany przez klienta kolor, przez co bez trudu można dopasować grill do pozostałych elementów ogrodowej architektury.
Jeśli samo grillowanie to za mało, to warto zastanowić się nad wędzarnią. Wbrew pozorom entuzjaści takiego rozwiązania wcale nie są skazani na przejście przez skomplikowany proces budowy wędzarni, który – w przypadku samodzielnego wznoszenia konstrukcji, musi być poprzedzony fazą projektową (trzeba uwzględnić m.in. rozmiary paleniska i komory wędzarniczej, konstrukcję przewodu dymowego, budowę szybra, rozmieszczenie drążków i haków wewnątrz i dobrać odpowiednie do ich wykonania materiały). Jeśli nie chcemy spędzić kilku tygodni na projektowaniu, kompletowaniu materiałów niezbędnych do zbudowania wędzarni i wreszcie – na jej murowaniu, warto postawić na profesjonalną, gotową wędzarnię.

 

grille betonowe wędzarnieWędzarnia ZEFIR.

 

W ofercie STYROBUD-GÓRNO znajdziemy m.in. wędzarnię ZEFIR. Jest wykonana z betonu, jednak wyglądem przypomina drewno, a więc materiał bardzo dziś popularny, będący doskonałym uzupełnieniem każdego ogrodu. Wędzarnie dostarczane są do klienta w elementach, które składa się w 15-30 minut, bez konieczności czasochłonnego murowania i oczekiwania, aż zaprawa wyschnie.
Rozwiązaniem typu dwa w jednym, które sprawdzi się szczególnie w niewielkich ogródkach, gdzie nie ma miejsca i na grill, i na wędzarnię, są grille betonowe z wędzarnią, (np. model ZEUS), które są świetnym sposobem na to, aby spędzać czas na świeżym powietrzu, a zarazem wykorzystać go w najlepszy sposób z możliwych, przygotowując domowe wędliny bez chemii.

 

grille betonowe wędzarnie grille betonowe wędzarnieGrillo-wędzarnia ZEUS.

 

Wszystkie grille i grille betonowe z wędzarnią STYROBUD-GÓRNO wyposażone są w ruszt ze stali nierdzewnej, odporny na działanie czynników atmosferycznych, stabilny i odporny na korozję, z możliwością regulacji na kilku poziomach. Z kolei zewnętrzna konstrukcja powstaje na bazie sprawdzonego betonu o wysokiej klasie wytrzymałości , co gwarantuje doskonałą odporność na warunki atmosferyczne, wytrzymałość i stabilność przez wiele lat intensywnego użytkowania.

Współczesne ogrody coraz częściej przypominają ogrody naszych dziadków i pradziadków, którzy uprawiali w nich warzywa, kwiaty, sadzili drzewa, rozpalali ogniska. Jednak jest też spora różnica pomiędzy nimi a nami. Dziś przywykliśmy do pewnych standardów i komfortu, i – poza wąskim gronem pasjonatów – mało kto ma czas i chęci, aby ślęczeć godzinami nad grządkami, mozolnie wyrywając chwasty. Ukłonem w stronę osób, które czas w ogrodzie wolą spędzać na odpoczynku, są rozwiązania firmy STYROBUD-GÓRNO. Zakładanie warzywnika w ogrodzie w betonowej donicy bardzo odciąży nasze kręgosłupy, pozwoli też zachować wrażenie ładu i uporządkować przestrzeń. Z kolei ogrodowe grille betonowe (z wędzarnią lub bez) to propozycja dla tych, którym przestały już wystarczać półśrodki i lekkie, tanie konstrukcje, które trudno rozpalić i niewygodnie czyścić. Lato w naszym kraju jest krótkie, dlatego warto wycisnąć je do ostatniej kropli, ułatwiając sobie życie i aranżując przestrzeń ogrodu pomysłowo i funkcjonalnie.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.styrobud.eu

 


Liczba odwiedzin: 122 | Data publikacji: 2018-02-09

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


16.03.2017 | Kruszywa

Kamień to naturalny i od dawna wykorzystywany przez człowieka materiał. Jest niezwykle wytrzymały, trwały, odporny na uszkodzenia i zanieczyszczenia. Dodatkowo zachwyca swoim surowym wyglądem, który pasuje do każdego rodzaju otoczenia. Projektanci i inwestorzy coraz chętniej wykorzystują kamień w aranżacji ogrodów i terenów zielonych. W jaki sposób można wykorzystać kamień ogrodowy?

31.07.2018 | Grille, wędzarnie

Polacy kochają grillowanie. To idealna okazja, aby spotkać się z rodziną lub przyjaciółmi i zjeść pyszny posiłek na świeżym powietrzu. Dlatego wiele osób inwestuje w dobre grille, które będą służyły im przez kilka sezonów. Wśród najchętniej kupowanych są ekskluzywne grille gazowe marki Landmann.

22.07.2015 | Grille, wędzarnie

Ogród jako przestrzeń relaksu i odpoczynku musi być równie dobrze zaprojektowany i zaaranżowany, jak wnętrze domu. I choć na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju altan i domków drewnianych czy z kamienia, to najpierw musimy dokładnie sprecyzować, jakiego rozwiązania szukamy, i to zarówno w sensie estetyki, jak i trwałości konkretnego wyrobu. A o poradę w tej kwestii zapytaliśmy Beatę Wierzchowską, właścicielkę firmy ActivGarden, która kompleksowo wyposaża ogrody w rustykalne altany ogrodowe z grillem i wędzarnią.

30.09.2013 | Grille, wędzarnie

Lubisz spotkania ze znajomymi, ale w Twoim ogrodzie nie ma odpowiedniego miejsca, w którym możesz spędzać czas w ulubionym gronie? Odpowiednią decyzją może być inwestycja w rustykalne grille, wędzarnie i altany ogrodowe, z których można korzystać nie tylko latem, ale również zimą.

Profesjonalnie wykonany taras wymaga zastosowania zarówno odpowiedniego materiału tarasowego ( deska oraz legar), jak i właściwego systemu montażowego, na który składają się wkręty i akcesoria. To kluczowe czynniki, które decydują o powodzeniu inwestycji. Specjaliści SPAX Polska dzielą się wieloletnim doświadczeniem z zakresie dostarczania rozwiązań tarasowych na rynek i podpowiadają jak odpowiednio wykonać trwały i bezpieczny taras.

11.04.2018 | Projektowanie ogrodów

Wraz z nadejściem wiosny marzysz zapewne o pięknym ogrodzie, w którym będziesz mógł spędzać czas tak, jak lubisz. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez branżę ogrodniczą możesz w dowolnym sposób zaprojektować swój ogród. Poza ulubionymi gatunkami roślin i stylowymi meblami ogrodowymi nie zapomnij o małej architekturze ogrodowej, która wzbogaci ogrodową aranżację i pozwoli Ci stworzyć ogród marzeń. Zobacz, jakie propozycje ma dla Ciebie firma JONIEC®, polski producent ogrodzeń betonowych oraz małej architektury ogrodowej!

Piękny, zadbany ogród przypomina często dzieło sztuki. Zachwyca oglądających, a stałym użytkownikom daje potrzebny relaks i wyciszenie. Odpowiednio zaprojektowany, będzie przez lata spełniał swoją funkcję. Warto więc zadbać o to, aby niezbędne w ogrodzie elementy użytkowe miały odpowiedni wygląd i tworzyły spójną całość.

16.06.2015 | Chemia budowlana

Trudno dziś znaleźć dom czy ogród bez klinkieru, kamienia czy kostki brukowej. To materiały bardzo popularne, a jednocześnie trwałe i piękne. Jednak wszyscy użytkownicy kamiennych schodów, klinkierowych elewacji czy brukowych podjazdów prędzej czy później muszą je wyczyścić i zakonserwować. Jak to zrobić szybko i skutecznie? Z pomocą przychodzą preparaty do czyszczenia i impregnacji firmy Zakład Chemiczny „Silikony Polskie” Sp. z o. o.

Wszyscy zainteresowani ogrodzeniem posesji w sposób wysoce estetyczny, trwały i nieporównywalny z tradycyjnymi siatkami drucianymi czy panelami betonowymi powinni zainteresować się spawanymi panelami ogrodzeniowymi i ogrodzeniami gabionowymi.

28.02.2018 | Galanteria ogrodowa

Ogród bezsprzecznie kojarzy się z bezpieczeństwem i odpoczynkiem. To właśnie wymarzony, piękny ogród jest często główną przyczyną, dla której decydujemy się na przeprowadzkę z mieszkania do domu. Dzisiaj, dzięki Future Gardens, marzenie o pięknym ogrodzie można spełnić praktycznie nie wychodząc z domu – bez potrzeby biegania po szkółkach ogrodniczych, sklepach z małą architekturą ogrodową czy marketach budowlanych.

14.12.2016 | Galanteria ogrodowa

Elegancja czy komfort? Krótkotrwałe, spektakularne piękno czy praktyczna długowieczność? Regularna konserwacja tarasu czy wygoda i wolny czas? Czy naprawdę każdy, kto wybiera deski tarasowe z naturalnego surowca, musi rozstrzygać powyższe dylematy? Oczywiście tak, ale istnieje też jeszcze jedno wyjście. Firma 4 Globe sp. z o.o., właściciel doskonale rozpoznawalnej na rynku i prężnie rozwijającej się marki BDO – Betonowe Drewno Ogrodowe, w ostatnim czasie poszerzyła swoją ofertę o kilka nowych produktów, m.in. nowoczesne płyty tarasowe o różnej strukturze (np. trawertyn), naturalnie ciosany kamień, deska o delikatnych słojach drewna, a także modne płyty ścienne z lekkiego betonu architektonicznego.

18.07.2016 | Galanteria ogrodowa

Otaczanie się ładnymi przedmiotami jest naturalną ludzką potrzebą. Dlatego chociaż z nostalgią wspomina się siermiężne czasy PRL-u, tak naprawdę nikt nie chce powrotu do życia wśród szarych ulic i szarych balkonów. Dzisiaj, urządzając przestrzeń publiczną, ogród, taras czy nawet niewielki balkon możemy wybrać naprawdę ładne rzeczy dobrej jakości.

26.01.2016 | Galanteria ogrodowa

Drewniana architektura ogrodowa nadaje charakteru każdej przestrzeni, ale niestety na krótko. Mimo nieprzeciętnych walorów wizualnych, drewno jest mało odporne na działanie czynników atmosferycznych. Czy rzeczywiście jedyną alternatywą jaką mamy jest wymiana drewnianych elementów lub całkowita rezygnacja z nich ? Oczywiście nie! Firma 4 Globe sp. z o.o., właściciel doskonale rozpoznawalnej na rynku i prężnie rozwijającej się marki BDO – Betonowe Drewno Ogrodowe, oferuje imitacje drewna do złudzenia przypominające naturalny surowiec. Ponadto przedsiębiorstwo poszerzyło w ostatnim czasie asortyment o nowe produkty: trawertynowe płyty tarasowe, donice i ławki ogrodowe, które wpisują się w najnowsze trendy modernistycznego budownictwa.

08.06.2015 | Galanteria ogrodowa

Drewno pięknie prezentuje się w ogrodzie, jednak podatność tego naturalnego materiału na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych sprawia, że musimy regularnie zabezpieczać wykonane z niego elementy odpowiednimi preparatami. Czy jest jakaś szansa, aby cieszyć się urokiem drewna w ogrodzie, a zarazem nie być zmuszonym do czasochłonnych prac konserwacyjnych? Odpowiedź na to pytanie znaleźli eksperci z firmy 4 Globe sp. z o.o., właściciela marki BDO – Betonowe Drewno Ogrodowe.

01.04.2015 | Galanteria ogrodowa

Ogród niezaprzeczalnie jest wizytówką domu, bo to właśnie on jest częścią posesji widoczną z ulicy. Poza tym jest też miejscem, które w ciepłe dni ma być dla nas azylem, gdzie można wypocząć po pracy czy zrelaksować się w weekend. Co można zrobić, aby nasz ogród stał się takim magicznym miejscem? Zapytaliśmy o to Michała Filarskiego z internetowego sklepu ogrodniczego Future Gardens, gdzie w jednym miejscu można zakupić rośliny, małą architekturę ogrodową, akcesoria ogrodnicze czy podłoża.

15.07.2014 | Galanteria ogrodowa

Posiadanie własnego ogrodu oznacza obowiązki związane z jego pielęgnacją. Z czasem, gdy nasz ogród się rozrasta gromadzimy coraz większą ilość urządzeń, narzędzi czy akcesoriów, które są nieodzowne w utrzymaniu porządku. Gdzie przechowywać tego typu sprzęt? Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w gotowy schowek ogrodowy, który oprócz narzędzi pomieści również rower, motocykl czy kosze na śmieci.

14.07.2014 | Galanteria ogrodowa

Drewno w zastosowaniach na zewnątrz budynków przy wszystkich swoich zaletach, jak naturalność czy piękny wygląd, ma również jedną podstawową wadę: utrzymanie jego atrakcyjnego wyglądu jest trudne i wymaga regularnie ponawianych zabiegów konserwacyjnych. Jeśli więc zależy nam, aby w przestrzeni wokół domu zachować estetykę drewna, ale nie być zmuszonym do jego czasochłonnego zabezpieczania, to warto poszukać na rynku jakiejś alternatywy. Jedną z możliwości są palisady, deski czy pieńki wykonane z betonu, które – choć do złudzenia przypominają drewno – to są jednak od niego znacznie trwalsze.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: grille betonowe, wędzarnia, betonowe warzywniki, wędzarnie ogrodowe, grill betonowy