Niechęć do kupowania produktów sklepowych to oczywiście skutek dodawanych do nich konserwantów i wzmacniaczy smaku – nic dziwnego, że lektura etykiet wędzonych kiełbas, serów lub ryb może przyprawić o palpitację. Szkodliwa chemia w składzie to jedno, bo przecież na zakup wędzarni elektrycznej z generatorem dymu i grzałką decydują się nie tylko te osoby, które szukają zdrowszej żywności bez dodatków. Wędzenie jest prostym sposobem na nadanie potrawom wyjątkowego smaku i aromatu oraz wzniesienie sztuki kulinarnej na wyższy poziom, a co za tym idzie – ogromna satysfakcja i przyjemność!

Niezależnie od motywacji – w ofercie firmy Grillpal oprócz wędzarni elektrycznych z generatorem dymu (własnej produkcji, a także innych marek), można też znaleźć cały sprzęt przydatny w procesie wędzenia – od haków, rusztów czy sznurków wędzarniczych, poprzez termometry, grzałki z deflektorem i paleniska, na przyprawach oraz podręcznikach poświęconych sztuce wędzenia kończąc.

Wędzarnia drewniana, wędzarnia metalowa

Flagowymi produktami firmy Grillpal są oczywiście wędzarnie elektryczne z generatorem dymu i deflektorem własnej produkcji, które powstały jako efekt wielu lat doświadczeń oraz uważnego słuchania głosów klientów. Za wysoką jakość oferowanych urządzeń odpowiada wyspecjalizowana kadra – ślusarze i stolarze, którzy wytwarzają wędzarnie drewniane oraz metalowe. Pierwsze powstają z gatunków takich jak olcha, buk oraz sosna, które poddane są impregnacji wysokiej klasy preparatami.

Z kolei wędzarnie metalowe są wypalane z wykorzystaniem techniki laserowej, co pozwala uzyskać niezrównaną precyzję i dokładność co do milimetra. Również one są starannie zabezpieczone poprzez malowanie proszkowe, dzięki czemu niestraszne są im deszcz, śnieg, słońce.

Wykorzystanie w procesie produkcji żaroodpornych farb sprawia, że pokryte nimi górne półki, paleniska, rury i kolanka są odporne na temperaturę wynoszącą nawet 800ºC. Spody wędzarni chroni z kolei specjalna wełna, która również ma wysoką odporność na temperaturę (nawet 1200ºC).

 

Wędzarnie drewniane szczególnie chętnie wybierają osoby, które stawiają na rustykalny, pachnący tradycją rys. Jako surowiec do budowy wędzarni drewno ma wiele zalet, przede wszystkim – nie kumuluje wilgoci i pozwala utrzymać w komorze optymalną temperaturę. Takie wędzarnie doskonale komponują się z tarasem, drewnianym ogrodzeniem i innymi elementami ogrodowej architektury.

Wędzarnie metalowe to z kolei pierwszy wybór tych, którzy poszukują przede wszystkim wygody – są one bardzo wytrzymałe, stabilne i łatwo utrzymać je w czystości. Bez wątpienia jednak największą popularnością cieszą się wędzarnie elektryczne z generatorem dymu i grzałką z deflektorem. Pozwalają one przygotowywać ulubione wędzonki w bardzo prosty sposób – bez konieczności ciągłego sprawdzania temperatury i z obsługą zredukowaną do niezbędnego minimum.

Wędzarnia elektryczna z generatorem dymu i grzałką

Z uwagi na prostotę obsługi wędzarnie elektryczne z generatorem dymu i grzałką z deflektorem Grillpal najczęściej wybierają osoby, które stawiają pierwsze kroki w sztuce wędzenia potraw. Urządzenia same utrzymują stałą temperaturę z dokładnością do 1°C. Tak dużą precyzję w tym zakresie umożliwia wbudowany w wędzarnię termoregulator. Z kolei za wyjątkowy aromat przygotowywanych mięs, serów czy ryb odpowiada dym, wytwarzany poprzez zasilany mocną pompką generator, który – w zależności od wybranego urządzenia, może mieć pojemność od 1,3 do nawet 5 litrów.

 

W tego typu wędzarniach obsługa ograniczona jest do umieszczenia w komorze mięs, ryb, serów czy innych produktów oraz… naciśnięcia jednego przycisku.

Interesującą propozycją firmy Grillpal są też wędzarnie z 5 cm warstwą izolacji z wełny mineralnej wewnątrz – dzięki temu urządzenia mogą pracować nawet zimą. Koneserzy docenią z pewnością wędzarnie elektryczne z generatorem dymu i grzałką, które mają wbudowany na dnie komory wentylator. Pozwala on wysuszyć mięso zanim zacznie być one wędzone i lepiej oraz szybciej pozbyć się z niego wilgoci.

Dzięki wędzeniu potrawy nabierają głębokiego, charakterystycznego smaku. Jest to ponadto świetny sposób na konserwację żywności i przedłużenie jej trwałości – a to wszystko bez konieczności stosowania chemii. Wśród różnego rodzaju dostępnych na rynku urządzeń bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem są wędzarnie elektryczne z generatorem dymu i grzałką. Są one bardzo łatwe w obsłudze – wystarczy tylko podłączyć wędzarnię do zasilania elektrycznego, ustawić temperaturę i czas wędzenia, a generator dymu i grzałka zajmą się resztą. Można w nich też ustawić i utrzymać pożądaną temperaturę przez cały czas wędzenia, co jest istotne dla osiągnięcia optymalnego smaku i konsystencji potrawy. Ponadto dzięki generatorowi, który odpowiada za stałe i równomierne uwalnianie dymu, uzyskuje się doskonały smak i aromat.

Warto też podkreślić, że w tego typu urządzeniach nie ma potrzeby manipulowania ogniem, a proces wędzenia odbywa się w kontrolowanych warunkach, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo eksploatacji.

Więcej informacji na stronie: www.grillpal.pl

86-300 Grudziądz, Szosa Toruńska 65 , woj. kujawsko-pomorskie
tel. 32 428 38 08, 881 148 148,