– Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, która wędzarnia jest najlepsza, bowiem zależy to od potrzeb i preferencji odbiorcy – mówi Krystian Mędrala z firmy Grillpal, dystrybuującej oraz produkującej wędzarnie tradycyjne i elektryczne, a także dostarczającej szereg akcesoriów. – Istnieją jednak pewne elementy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze. Dla nas najważniejsza jest jakość. Produkując nasze wyroby dokładamy wszelkich starań, aby były one jak najwyższej jakości, dzięki czemu korzystanie z nich będzie bezproblemowe przez długie lata.

fot. Grillpal

Co przekłada się na jakość wędzarni?

W ofercie przedsiębiorstwa znajduje się ponad 370 modeli i rodzajów wędzarni, które różnią się wielkością oraz sposobem pracy, ale wszystkie określa jedna wspólna cecha – doskonała jakość. Jak udało się ją osiągnąć? Firma Grillpal produkuje swoje wyroby ręcznie i to z największą starannością. Wybór najlepszej wędzarni od doświadczonego producenta to zdecydowanie słuszny kierunek inwestycyjny.

fot. Grillpal

– W naszej firmie pracują doświadczeni ślusarze i stolarze, dzięki którym możemy produkować doskonałe wędzarnie z drewna i metalu – wyjaśnia ekspert. – Wszystkie części metalowe wypalamy laserowo, a to umożliwia nam zachowanie milimetrowej dokładności, co jest niezwykle istotne. Dużą wagę przykładamy do używanych materiałów i surowców. W przypadku drewna szczególnie polecamy olchę, ale nasze produkty dostępne są także w wersji z drewna bukowego oraz sosnowego. Surowiec jest dokładnie impregnowany specjalnym preparatem marki Remmers, a z kolei konstrukcje metalowe zabezpieczamy malując je proszkowo. Stosujemy także specjalne żaroodporne farby odporne na temperaturę do 800°C, którymi pokrywamy górną półkę, paleniska, rury i kolanka, a także dedykowaną wełnę odporną na temperaturę do 1200°C, jaką zabezpieczamy spód wędzarni.

fot. Grillpal

Jaka wędzarnia najlepsza?

Przeglądając obszerną ofertę Grillpal, na którą składa się 370 wzorów i modeli różnych wędzarni, trudno jednoznacznie stwierdzić, która wędzarnia jest najlepsza. Wszystkie z nich wykonane są z ogromną starannością i dokładnością, a ich łatwe użytkowanie oraz dobra renoma znane są nie tylko w Polsce, ale także zagranicą.

fot. Grillpal

– Oferujemy mnogość modeli i każdy z nich ma swoich faworytów. Niektórzy odbiorcy wybierają wędzarnie metalowe, bowiem charakteryzują się one ogromną wytrzymałością na warunki atmosferyczne, są łatwe w czyszczeniu, trwałe i stabilne. Z kolei wiele osób mimo wszystko wybiera wędzarnie drewniane, głównie ze względu na ich wygląd, często lepiej wkomponują się one w ogród czy taras, a oczywiście dzięki solidnej impregnacji są także bardzo trwałe – wyjaśnia ekspert. – Podobnie w przypadku samej technologii. Niektórzy uważają wędzarnię tradycyjną za jedyną słuszną, inni o wiele bardziej cenią modele elektryczne, które ze względu na ich wygodę użytkowania bez problemu można ustawić w dowolnym miejscu ogrodu, a nawet na balkonie. Tego typu dyskusja jest podobna do rozważania czy lepszy jest grill elektryczny, gazowy czy tradycyjny. Jak doskonale wiadomo, każde z tych rozwiązań ma swoje zalety.

fot. Grillpal

Generator dymu

W dyskusjach na temat tego, która wędzarnia jest najlepsza, często słyszymy o takich z generatorem dymu. Czym się one charakteryzują.

– Zdecydowanie wędzarnie elektryczne z generatorem dymu to aktualnie szczególnie silny trend – mówi specjalista. – Istnieje ku temu kilka powodów. Ich obsługa ogranicza się dosłownie do jednego przycisku i nie sprawi problemu nawet początkującym. Nie musimy także nieustannie ich doglądać, bowiem wędzarnia sama utrzyma stałą temperaturę z dokładnością do 1°C za sprawą termoregulatora do 4,5 kW. Automatyczny proces sterowania to mniej zmartwień o obsługę, a do tego także energooszczędniejsza praca.

fot. Grillpal

Elektryczne wędzarnie z generatorem dymu są zbudowane z drewna, a tym samym są lekkie i mobilne, możemy zatem je przestawiać według potrzeb.

fot. Grillpal

– Jako paliwo stałe stosujemy tu zrębki wędzarnicze, a źródłem ciepła jest jedynie grzałka elektryczna o mocy 2 kW z deflektorem, którą kontrolujemy za pomocą dedykowanego elektronicznego panelu. Ogromne znaczenie ma tu sam generator dymu, którego zadaniem jest właściwe podpalenie zrębek oraz wywołanie odpowiedniego dymu wędzarniczego bez większych problemów – dodaje ekspert.

fot. Grillpal

Elektryczne wędzarnie z dymogeneratorem Grillpal mogą być wykonane w różnych kolorach impregnacji.

fot. Grillpal

Wszystko od jednego dostawcy

Wybór najlepszej wędzarni powinien być także podyktowany możliwością ewentualnego serwisu tego urządzenia. Nie sztuką jest zakupić sprzęt nieznanego pochodzenia, który potem będzie niemożliwy do naprawy czy konserwacji. Zaletą współpracy z zaufanym dostawcą jest możliwość zamówienia niezbędnych dodatków i części zamiennych, które będą idealnie pasowały do naszej nowej wędzarni. Takim sprawdzonym partnerem jest właśnie Grillpal, który specjalizuje się nie tylko w produkcji i dystrybucji urządzeń wędzarniczych, ale także oferuje wszelkie akcesoria techniczne, takie jak paleniska, grzałki i generatory dymu, aż po przyrządy wędzarnicze – haki, ruszty, ociekacze i siatki, a na książkach specjalistycznych kończąc.

fot. Grillpal

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.grillpal.pl

86-300 Grudziądz, Szosa Toruńska 65 , woj. kujawsko-pomorskie
tel. 32 428 38 08, 881 148 148,