Jak stworzyć rustykalną aranżację?
XXI wiek to z jednej strony czas szybko zmieniających się mód, a zarazem epoka w sposób niezwykły otwarta na przeróżne trendy. Dziś możliwe jest wszystko – surowy minimalizm, barokowa ozdobność, klasyczna elegancja, jak i eklektyczne aranżacje, które odważnie łączą odmiennie style. Wśród różnych designerskich pomysłów na wystrój wnętrza są i takie, na które moda nigdy nie przemija, i z pewnością jednym z nich jest zaprojektowanie przestrzeni w ciepłym i klimatycznym stylu ludowym czy rustykalnym.

 

oświetlenie w stylu ludowym oświetlenie w stylu ludowymfot. DetalTech

 

Wbrew pozorom wcale nie jest jednak łatwo skomponować wszystkie elementy, które pozwolą nam na stworzenie w salonie, ogrodowej altanie lub restauracji niepowtarzalnej atmosfery wiejskiej chaty, z całym jej urokiem i wyrazistym charakterem. O ile drewniane ławy czy szydełkowane serwety można kupić w wielu miejscach, o tyle z całą pewnością nie znajdziemy oświetlenia pasującego do rustykalnego wnętrza w popularnych sieciach sklepów oferujących tego typu asortyment.
– Właśnie z myślą o klientach, którzy poszukują oświetlenia unikalnego, przywołującego obraz drewnianej, przytulnej chaty, wykonujemy projekt każdej naszej lampy – mówi Krzysztof Cygan, właściciel firmy DetalTech, która swoje oryginalne wyroby kieruje do właścicieli obiektów urządzonych w stylu rustykalnym: restauracji, hoteli, sal weselnych, ale także do odbiorców prywatnych, którzy aranżują salon, altanę, taras, drewniany domek w tradycyjnym ludowym stylu.

 

oświetlenie w stylu ludowym oświetlenie w stylu ludowymfot. DetalTech

 

Oświetlenie do wnętrz z charakterem
Wnętrza rustykalne wymagają odpowiedniej oprawy, troski o każdy najdrobniejszy detal, bo to właśnie szczegóły współtworzą charakterystyczną dla tego typu przestrzeni atmosferę. W takich aranżacjach doskonale sprawdzą się lampy z kół drewnianych, sterowych, lampy kute i kinkiety przyścienne – zarówno stalowe, jak i drewniane. Takie oświetlenie, które często samo w sobie stanowi dzieło sztuki, bardzo dobrze współgra z podstawowymi elementami rustykalnego wystroju – drewnianymi ścianami i podłogami, masywnymi ławami z litego drewna, z ciepłem kominka.
– Niebawem nasza oferta poszerzy się o nowe produkty. Będą to wykonywane ręcznie lampy, które doskonale podkreślą urok wnętrz nawiązujących do ludowego folkloru, ale nie tylko. Bardzo dobrze wpiszą się też w surowe piękno aranżacji utrzymanych w modnym w ostatnich latach stylu industrialnym czy skandynawskim – mówi Krzysztof Cygan.

 

oświetlenie w stylu ludowym oświetlenie w stylu ludowym
oświetlenie w stylu ludowym oświetlenie w stylu ludowymfot. DetalTech

 

Rustykalne lampy na zewnątrz
Dom z dużym drewnianym tarasem lub urokliwą altaną to marzenie niejednego z nas. Również takie przestrzenie potrzebują odpowiedniego oświetlenia, i to nie tylko ze względów praktycznych. Rustykalna lampa zawieszona na tarasie lub w altanie nierzadko stanie się tym elementem, który przesądzi o stylistycznej tonacji całości, tym bardziej, że każdy wychodzący z pracowni firmy DetalTech wyrób powstaje z największą pieczołowitością, przy wykorzystaniu sprawdzonych metod, jakie stosowali niegdyś kołodzieje na południu Polski. Oczywiście aby lampy mogły spełniać swoje zasadnicze zadanie, przedsiębiorstwo wykonuje jeszcze instalację elektryczną, zgodną z obowiązującymi normami, przez co każdy produkt posiada deklarację zgodności CE. Lampy, żyrandole i kinkiety DetalTech spełniają też wszystkie potrzebne normy, aby móc je zastosować na zewnątrz: w altanach, wiatach, na tarasach i w  ogrodach zimowych.

 

oświetlenie w stylu ludowymfot. DetalTech

 

– Wszystkie nasze lampy powstają w małych seriach, w procesie produkcyjnym, który w znacznej mierze oparty jest o pracę rękodzielniczą. A dla klientów, którzy oczekują rozwiązań najbardziej nietypowych, możemy też przygotować indywidualny wzór. Takie zamówienia cieszą nas szczególnie, ponieważ pozwalają nam z jednej strony wykazać się umiejętnościami i doświadczeniem, z drugiej stanowią też często ciekawe wyzwanie i inspirację do poszukiwania nowych pomysłów i rozwiązań – podsumowuje Krzysztof Cygan.

 

oświetlenie w stylu ludowymfot. DetalTech

 

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.detaltech.pl

 

33-133 Wał-Ruda, Wola Radłowska 125, woj. pomorskie
tel. 697 278 041,