SoFoLEDAdres firmy:
96-300 Żyrardów,
ul. Roszarnicza 3B,
woj. mazowieckie


Kontakt:
tel. +48 516 788 442
Email: [email protected]
WWW: sofoled.com

Godziny otwarcia:

Pn - Pt: 7:00 – 16:00SoFoLED

O firmie


Producent energooszczędnego oświetlenia ulicznego i obiektowego

Żyrardowska firma SoFoLED specjalizuje się w produkcji elementów oświetlenia oraz świadczy usługi projektowe i doradcze. Producent dostarcza swoje rozwiązania na tereny miejskie, do obiektów publicznych i przemysłowych na terenie całej Polski. W ofercie znaleźć można m.in. systemy specjalnie zaprojektowane dla zapewnienia odpowiedniego poziomu oszczędności energetycznej poprzez inteligentne czujniki ruchu oraz mieszania światła – autonomiczny system zarządzania oświetleniem (energia elektryczną). SoFoLED oferuje oprawy oświetleniowe dopasowane pod konkretne potrzeby klienta i na różne inwestycje.

Gotowe oprawy i komponenty

Firma SoFoLED oferuje gotowe oprawy oświetleniowe, a także dostarcza komponenty, dzięki którym można tworzyć inteligentne rozwiązania z zakresu lamp ulicznych i obiektowych. Dostarczane produkty charakteryzują się bardzo dobrą wydajnością (stosunek strumienia światła całej oprawy do jej mocy). Producent znany jest z wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym można zmniejszyć konsumpcję energii oraz poprawić efektywność energetyczną obiektu co pośrednio przekłada się na zmniejszenie emisji zanieczyszczeń wynikające z produkcji energii elektrycznej w elektrowniach . W ofercie firmy znajdziemy m.in.: zasilacze z regulacją prądu wyjściowego „ściemnialne” za pomocą sygnału 1-10V, 0-10V, a także czujniki ruchu z trzystopniową regulacją mocy świecenia oprawy i czujniki mieszania światła rozróżniające światło słoneczne od światła LED .

Postaw na ekonomię

Wśród wielu interesujących produktów firmy na uwagę zasługują czujniki, które pozwalają zwiększyć efektywność energetyczną oraz pozwalają zaoszczędzić energię:

1. HNS111DH1-SFL i HNS111DHB1-SFL. Są to najbardziej zaawansowane systemy, wyposażone w czujniki ruchu z funkcją ściemniania, które posiadają także wbudowany czujnik światła naturalnego z funkcją mieszania światła. Przy zwiększeniu się światła dziennego automatycznie zostaje zmniejszone światło sztuczne. Rozwiązanie nadaje się do biur, sal konferencyjnych oraz magazynów i na produkcję. Pozwala zaoszczędzić nawet do 95% energii w stosunku do oświetlenia fluorescencyjnego.

2. HNS111D-SFL – czujnik mieszania światła, który reaguje na pojawienie się światła dziennego i pozwala zmniejszyć zużycie energii o nawet 85%. Z powodzeniem stosowany w salach lekcyjnych, salach gimnastycznych, w biurach, tołówkach

3. HNS111-SFL oraz HNS205-SFL – czujniki ruchu z funkcją ściemniania, które posiadają wbudowany czujnik światła naturalnego z funkcją czujnika zmierzchu i umożliwiają redukcję energii do 95%. Sprawdzają się w ciągach komunikacyjnych urzędów, biur, szkół, ale i również na parkingach podziemnych – wszędzie tam gdzie okresowo przebywają osoby czy pojazdy.

Projektowanie i doradztwo

Wieloletnie doświadczenie oraz wykfalifikowana kadra pozwalają firmie na świadczenie usług projektowych dla różnych inwestycji. SoFoLED przeprowadza odpowiednie obliczenia oraz wykonuje projekty techniczne, dobierając oprawy pod konkretne wymogi i zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz normami. Odbiorcy mogą skorzystać z fachowego doradztwa w zakresie nadzoru i kontroli procesów remontowo-budowlanych, a tym także z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa.

Na ulice oraz do hal

Lampy uliczne SoFoLED kierowane są głównie na inwestycje publiczne. Stosowane są nie tylko na ulicach, ale także na parkingach oraz innych obiektach zewnętrznych. Firma wykonuje także oświetlenie szyte „na miarę” – dla różnych odbiorców np. z sektora przemysłowego oraz sportowego. Produkty SoFoLED z powodzeniem działają w zakładach produkcyjnych, halach magazynowych oraz obiektach sportowych.

Pełna customizacja

SoFoLED może wyposażyć oprawy oświetleniowe w inteligentne czujniki, które pozwalają na uzyskanie oszczędności energetycznych. Wśród dostępnych opraw, do których polecane są nowoczesne systemy znajdziemy m.in.:

– Panele LED DUO (DUOlux>110lm/W, DUO >120lm/W i DUOstar >140lm/W);
– Plafony LED (FLEx – 14W, 16W, 18W, 20W, STAR – 24W, STARflex – 15W, 17W, 19W, 21W);
– Oprawy hermetyczne liniowe LED (od 12W do 43W);
– Oprawy przemysłowe typu HighBay (od 50W do 250W).
– Projektory dużej mocy (od 300W do 1500W).

Produkty i Usługi


  • Oprawy oświetleniowe wewnętrzne i zewnętrzne (w tym produkcja specjalna na zamówienie zgodne ze specyfikacją klienta)
  • Czujniki ruchu z trzystopniową regulacją mocy świecenia oprawy
  • Czujniki mieszania światła naturalnego i sztucznego
  • Projektowanie oświetlenia

Artykuły o tej firmie


10.05.2021 | Oświetlenie
XXI wiek to bez wątpienia epoka spod...

Słowa kluczowe: SoFoLED, projektowanie oświetlenia, lampy, inteligentne lampy, lampy SoFoLED, oprawy do lamp, oprawy SoFoLED, czujniki ruchu, oświetlenie hal magazynowych,