Świeże powietrze w pomieszczeniach, w których spędzamy ponad 70% czasu, jest niezbędne dla naszego zdrowia. System komfortowej wentylacji zapewni w każdym domu i mieszkaniu równomierną wymianę powietrza zużytego na świeże. Co istotne, dobry system wentylacyjny, poprzez zastosowanie inteligentnych rozwiązań, umożliwia odzysk ciepła i spełnia standardy stawiane nawet domom pasywnym. W ofercie marki Zehnder i marki PAUL bez problemu można znaleźć urządzenia przeznaczone dla małych domów i mieszkań, zapewniające prawidłową wentylację i jednocześnie wymagające niewielkiej powierzchni. To przede wszystkim urządzenia ComfoAir 70 i ComfoAir 180 marki Zehnder oraz jednostka PremiVent marki PAUL. Dlaczego warto zastosować je w domu?

Jednostka decentralna ComfoAir 70
Zdecentralizowane urządzenie wentylacyjne z odzyskiem ciepła i wilgoci Zehnder ComfoAir 70 idealnie nadaje się do montażu w budynkach, mieszkaniach, apartamentach lub innych pomieszczeniach, zarówno nowych jak i modernizowanych. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom technicznym do pomieszczenia doprowadzane jest stale świeże, czyste powietrze, natomiast zużyte i wilgotne powietrze jest odprowadzane na zewnątrz – a użytkownik nigdy nie musi otwierać okna. Zmniejsza to zużycie energii, ponieważ bez wentylacji okiennej nie dochodzi do utraty energii cieplnej. Dzięki temu można zaoszczędzić energię i pieniądze.

 

jednostki wentylacyjne zehnderfot. Zehnder

 

Urządzenie wentylacyjne Zehnder ComfoAir 70 łączy w sobie najwyższy komfort, prostą obsługę oraz wysoki stopień sprawności. Głównym elementem jednostki jest wysoce wydajny entalpiczny krzyżowo – przeciwprądowy wymiennik ciepła, osiągający sprawność odzysku ciepła do 89%. Wymiennik ten odzyskuje nie tylko ciepło z powierza wywiewanego ale także wilgoć, redukując tym samym odczucie suchego powietrza w okresie zimowym. Co istotne, urządzenie nie wymaga odprowadzania kondensatu – nie ma więc niebezpieczeństwa zniszczenia elewacji.

Docenianą przez użytkowników niewielkich mieszkań zaletą tej jednostki jest jej cicha praca, możliwa dzięki zastosowaniu wysokiej jakości wentylatorów. Kompaktowe wymiary urządzenia (660x440x145mm) oraz minimalistyczny design sprawiają, że idealnie wkomponuje się ono w każde, nawet najmniejsze wnętrze. Odporny na zagrzybienie, drobnoustroje oraz zamarzanie wymiennik może być myty zwykłą ciepłą wodą, nie wymaga więc żadnych specjalistycznych zabiegów. Wydajność tej jednostki to 65m3/h, a opcjonalnie urządzenie wentylacyjne Zehnder ComfoAir 70 może obsługiwać nawet dwa znajdujące się blisko siebie pomieszczenia. Z tyłu jednostki można podłączyć dodatkowy kanał nawiewny bądź wywiewny. Montaż jednostki jest prosty i nie wymaga dodatkowych prac budowlanych.

 

jednostki wentylacyjne zehnderfot. Zehnder

 

System wentylacji okiennej połączony z odzyskiem ciepła PremiVent
Decentralne jednostki wentylacyjne PremiVent marki PAUL są świetnym rozwiązaniem dla zastosowań w budownictwie mieszkaniowym, szczególnie wielorodzinnym, pozwalającym na zapewnienie dobrej wentylacji przy zachowaniu minimalnych strat cieplnych oraz odpowiedniej wilgotności pomieszczeń. Rozwiązanie to jest kolejnym innowacyjnym pomysłem firmy PAUL w zakresie wentylacji z odzyskiem ciepła. Jest to nowość na rynku europejskim, teraz dostępna również w Polsce.

Marka PAUL stworzyła tą innowacyjną decentralną jednostkę wentylacyjną wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którzy chcą połączenia pomieszczenia dobrze izolowanego z dobrze wentylowanym. Urządzenie jest energooszczędne, proste w instalacji i stanowi korzystną kosztowo alternatywę dla standardowej centralnej wentylacji mieszkaniowej. Jednostka PremiVent może być montowana równolegle z oknami, zarówno w nowo wznoszonych obiektach, jak i podczas prowadzenia modernizacji, także zakładającej wymianę okien na nowe – energooszczędne. Jak wszystkie zdecentralizowane urządzenia wentylacyjne produkowane przez firmę PAUL – również jednostki PremiVent wyposażone są w wysokowydajny wymiennik entalpiczny, który odzyskuje zarówno ciepło jak również wilgoć z wywiewanego powietrza. Zapobiega on powstawaniu kondensatu, co gwarantuje czystą elewację budynków. Wydajność jednostki PremiVent to maksymalnie 60m3/h, a kompaktowe wymiary (986 x414 do 484x178mm) predestynują to urządzenie do niemalże każdego pomieszczenia.

 

jednostki wentylacyjne zehnderfot. PAUL

 

Odczuwalna praktycznie natychmiast po zainstalowaniu systemu poprawa jakości powietrza skutkuje w dalszej mierze nie tylko redukcją kosztów ogrzewania związaną z utratą ciepła podczas tradycyjnego wietrzenia, ale także ogólną poprawą klimatu w mieszkaniu oraz zmniejszeniem zachorowań na alergie i choroby układu oddechowego. Cała jednostka wentylacyjna montowana jest w pudełku montażowym pod parapetem, jest więc praktycznie niewidoczna.

ComfoAir 180 – element kompaktowego systemu wentylacji
Jednostka ComfoAir 180 firmy Zehnder jest centralnym, kompaktowym urządzeniem wentylacyjnym z odzyskiem ciepła. ComfoAir 180 może być zamontowana zarówno w nowych, jak i remontowanych budynkach. Wentylatory powietrza nawiewanego i wywiewanego w urządzeniu można regulować niezależnie od siebie i ustawiać z dokładnością do jednego procenta, aby zbilansować ilość powietrza w systemie.

 

jednostki wentylacyjne zehnderfot. Zehnder

 

Głównym elementem jednostki ComfoAir 180 jest krzyżowo-przeciwprądowy wymiennik ciepła umożliwiający odzysk ciepła na poziomie do 92%. Obudowa jednostki wykonana z ocynkowanej i lakierowanej blachy stalowej posiada izolację akustyczną oraz termiczną. Wentylatory prądu stałego EC zapewniają oszczędną eksploatację i wysoką wydajność energetyczną. Podłączenie następuje z reguły do systemu podwójnych kanałów ComfoPipe Plus firmy Zehnder. To urządzenie jest wydajniejsze od opisanych wcześniej, bo wentyluje do 185 m³/h przy 195 Pa.

Zehnder ComfoAir 180 wieszane jest na ścianie, jednak dzięki niewielkim wymiarom (max. 560x680x280mm) jednostkę można zamontować w kuchni (np. w szafce kuchennej), w łazience (np. we wnęce ściennej) czy w niewielkim pomieszczeniu technicznym. Urządzenie ComfoAir 180 posiada zabezpieczenie przed zamarzaniem, zabezpieczenie kominowe oraz automatycznie przełączający się 100% bypass, który podczas letnich nocy zapewnia bezpośrednie (z pominięciem odzysku ciepła) prowadzenie chłodnego świeżego powietrza do systemu wentylacji. Jednostka wentylacyjna ComfoAir 180 firmy Zehnder została opracowana z przeznaczeniem do zastosowania w wymagających pomieszczeniach mieszkalnych. Ponadto, jednostka może być sterowana bezprzewodowo z poziomu wielu wyłączników rozdzielonych w poszczególnych pomieszczeniach.

 

jednostki wentylacyjne zehnderfot. Zehnder

 

Pewność świeżego powietrza
To, co zdecydowanie wyróżnia urządzenia marek Zehnder i PAUL spośród innych tego typu jednostek na rynku, to solidność wykonania, inteligentne rozwiązania techniczne oraz sprawny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. O tym, że nie są to tylko puste obietnice świadczy fakt, iż producent gwarantuje sprawne działanie swoich urządzeń przez aż 5 długich lat. To nie tylko lata korzystania z komfortu świeżego powietrza, ale także lata pewności, że nie będziemy musieli ponosić żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych. Warto wiec postawić na jakość i zaufać markom Zehnder lub PAUL.   

Ze szczegółową ofertą można zapoznać się na stronach: Facebook firmy Paul oraz www.zehnder.pl

 

52-214 Wrocław, ul. Kurpiów 14a, woj. dolnośląskie
tel. 71 367 64 24,