Na rynku grzejników elektrycznych znajdziemy wielu producentów i dostawców, którzy zapewniają o skuteczności swoich produktów. Należy jednak wybierać ostrożnie, aby nie zainwestować w ogrzewanie, które nie będzie efektywne i stanie się jedynie obciążeniem finansowym – w postaci wysokich rachunków za energię. Dlatego trzeba zwracać uwagę na to, z jakich materiałów i w jakiej technologii wykonane jest urządzenie grzewcze. Firma TAYA będąca dystrybutorem grzejników elektrycznych JAWO oferuje swoim klientom produkty naprawdę wysokiej jakości, które spełnią ich wszelkie wymagania.

 

Grzejniki elektryczne z niskim poborem energiiFot. TAYA

 

Jak działają grzejniki elektryczne z niskim poborem energii?
Grzejniki marki JAWO wykonane są z aluminium, które w przeciwieństwie do stali szybciej się nagrzewa i dłużej utrzymuje nagromadzone ciepło. Każdy grzejnik elektryczny jest wyposażony w specjalnie zaprojektowany wkład z ceramiki KOALIT o bardzo wysokiej sprawności termicznej. Wkład ceramiczny bardzo szybko gromadzi energię, a następnie (już bez pobierania energii elektrycznej) przez długi czas oddaje zgromadzone ciepło do pomieszczenia.
Grzejniki Jawo mają wbudowany czujnik temperatury, który jest umieszczony na dole na zewnątrz grzejnika. To on decyduje, kiedy grzejnik powinien się załączyć, aby podładować sobie wkład ceramiczny.

 

Grzejniki elektryczne z niskim poborem energiiFot. TAYA

Dlaczego warto wybierać grzejniki elektryczne JAWO?
Grzejniki elektryczne to przede wszystkim wielka wygoda dla użytkownika. Nie trzeba martwić się o dokładanie paliwa, jak w przypadku choćby kotłów na pellet czy ekogroszek. Ten rodzaj ogrzewania całkowicie eliminuje konieczność posiadania w domu dodatkowego pomieszczenia – kotłowni na piec i paliwo oraz budowy komina. Przekłada się to na znaczne oszczędności w kosztach inwestycyjnych. 

Wydajne ogrzewanie elektryczne to również niski koszt montażu i niski koszt użytkowania. Instalacja odbywa się w łatwy i szybki sposób – do wyboru mamy montaż ścienny lub za pomocą zestawu stojaków lub rolek – do podłogi. Bez montażu zbiorników, kabli, rur, przekaźników i innych elementów, które są niezbędne choćby w przypadku ogrzewania kotłem czy ogrzewania podłogowego. Dlatego grzejniki elektryczne to także idealne rozwiązanie przy termomodernizacji budynku – nie ma potrzeby generalnego remontu domu, aby zapewnić sobie ciepło w sezonie jesienno-zimowym. 

Łatwość sprawia również użytkowanie grzejników i regulowanie temperatury – użytkownik ma do wyboru sterowanie elektroniczne wbudowane w grzejnik z wyświetlaczem LCD, manualne lub bezprzewodowe. Czytelne i intuicyjne w obsłudze termostaty pozwalają z łatwością sterować ogrzewaniem w domu. Warto również zwrócić uwagę na nowoczesny, prosty design grzejników JAWO, który sprawdza się w każdym wnętrzu. Szeroka gama różnych modeli dostępnych w wielu rozmiarach pozwala dopasować grzejnik do każdego, nawet najbardziej wymagającego pomieszczenia.

 

Grzejniki elektryczne z niskim poborem energiiFot. TAYA

 

Co decyduje o energooszczędności grzejnika elektrycznego?
Aby grzejnik elektryczny był energooszczędny wymagana jest odpowiednia powierzchnia grzewcza i prawidłowa konstrukcja grzejnika, a także precyzyjne sterowanie na najwyższym poziomie. Moc grzejnika dobiera się na podstawie kubatury pomieszczenia. Rodzaj sterowania należy dopasować do własnych potrzeb i możliwości. Warto dodać, że już samo sterowanie ogrzewaniem może zapewnić nawet do 30% oszczędności energii elektrycznej. 

Grzejniki z elektronicznym termostatem oraz  wyświetlaczem LCD,pozwalaja na programowanie temperatury w pomieszczeniu według zadanych czasów pracy. Jeszcze bardziej komfortowym rozwiązaniem jest bezprzewodowy termostat z programatorem, który może być sterowany za pomocą pilota (do nabycia w sklepie TAYA), Wysyła on komendy do grzejnika, np. tryb dzienny, tryb nocny, włącz zabezpieczenie przed mrozem, Termostat daje użytkownikowi możliwość programowania czasu i temperatury do 16 grzejników w jednej strefie temperaturowej.

 

Grzejniki elektryczne z niskim poborem energiiFot. TAYA

 

Gdzie kupić energooszczędne grzejniki elektryczne?
Z myślą o klientach firma TAYA stworzyła sklep internetowy, gdzie klient może bezpośrednio zakupić grzejniki JAWO o mocy dostosowanej do danego pomieszczenia. W sklepie znaleźć można kilka modeli grzejników JAWO o różnych mocach – od 800 do 3000 W i różnych wymiarach. W ofercie m.in. grzejniki o uniwersalnych rozmiarach, małe grzejniki pod okno z niskim parapetem, grzejniki do pomieszczeń o większym zapotrzebowaniu na ciepło czy grzejniki łazienkowe.

Prosty w obsłudze system zamówień pozwala szybko i bezproblemowo dokonać zakupu wybranych modeli grzejników i niezbędnych akcesoriów. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zamawiający ma do dyspozycji fachową pomoc pracowników firmy TAYA. 

Grzejniki JAWO znajdziesz na stronie: https://jawo-polska.pl/ 

59-222 Kochlice, ul. Kościelna 17 , woj. dolnośląskie
tel. 506 492 337,