Termostat pokojowy do podłogówki

Zestawy do sterowania ogrzewaniem podłogowym

Zainteresowanie ogrzewaniem podłogowym nieustannie rośnie. Nic dziwnego. Zostało ono uznane za najbardziej korzystne dla ludzkiego zdrowia. By w pełni cieszyć się jego dobrodziejstwami, warto jednak zdecydować się na sterowanie nim za pomocą, dobranej w sposób przemyślany automatyki. Właściwe zarządzanie całym systemem (termostat z czujnikiem temperatury, ale nie tylko) pozwala zwiększyć komfort użytkowania i zmniejszyć koszty eksploatacji.

Ogrzewanie podłogowe zalety, których nie można zignorować

  • Energooszczędność. Ogrzewanie podłogowe pozwala utrzymywać w pomieszczeniach temperaturę o 2 stopnie niższą niż ma to miejsce w przypadku rozwiązań konwekcyjnych. Dla użytkownika oznacza to (przykładowo) osiągnięcie komfortu cieplnego już przy temperaturze 19°C. Dzieje się tak dlatego, że ciepło jest równomiernie rozprowadzane. Efekt? Temperatura jest niższa, a komfort cieplny większy.
  • System ogrzewania podłogowego pozwala zapobiegać problemowi unoszenia się kurzu. Zbawienne dla alergików i korzystne dla zdrowia.
  • Właściwie położona instalacja grzewcza w podłodze to gwarancja długoletniej żywotności, która dodatkowo podniesie wartość nieruchomości.
  • Łatwość obsługi za sprawą, wspominanej już wcześniej, automatyki. Zaawansowana technologia umożliwia szybsze i bardziej wydajne zarządzanie ogrzewaniem.
  • Zrozumienie znaczenia automatycznego sterowania może być trudne bez poznania chociażby ogólnej zasady funkcjonowania automatyki i całego systemu.

fot. Enerzon

Termostat pokojowy jak działa?

W przeszłości to ludzka ręka przekręcała termostat i tym samym regulowana była ilość gorącej wody dostarczanej do grzejnika. Obecnie w systemie ogrzewania podłogowego regulacja odbywa się na podstawie zadanej systemowi charakterystyki ogrzewania (zwanej krzywą grzewczą). Termostat pokojowy do podłogówki wysyła komunikat do listwy sterującej o potrzebie zwiększenia temperatury w pomieszczeniu (lub o osiągnięciu tej żądanej). Jej moduł włącza lub wyłącza siłowniki wraz z urządzeniem grzewczym. Ostatnim ogniwem procesu jest otwarcie lub zamknięcie pętli ogrzewania. To oczywiście bardzo skrótowe i uproszczone wyjaśnienie. Pozwala jednak odpowiedzieć na pytanie, co powinien zawierać zestaw do sterowania ogrzewaniem podłogowym oraz poznać podstawy funkcjonowania jego elementów.

Liczy się niezawodność

Podobnie jak precyzja wykonania i łatwość instalacji. Dlatego też w ofercie czołowych dystrybutorów i sprzedawców komponentów służących ogrzewaniu podłogowemu, znajdują się produkty firmy MOHLENHOFF.

 

Listwy centralne ogrzewania podłogowego Moehlenhoff Basic+ 6 oraz 10 stref (2 wersje) 230V to urządzenia przeznaczone do budowy profesjonalnego sterowania, które zapewni maksymalną oszczędność energii i dywersyfikację ogrzewania. To możliwość kontroli nawet 10 stref za pomocą regulatora pokojowego do podłogówki. A także sposób na podłączenie nawet 18 siłowników. Dlatego, to akurat rozwiązanie techniczne sprawdzi się do automatyki w dużych domach i budynkach użyteczności publicznej. Bardziej rozbudowanym modelem listwy jest Comfort ze zintegrowanym modułem umożliwiającym sterowanie pracą kotła oraz pompy układu mieszającego. On także występuje w wersji 6 i 10- strefowej.

A skoro była mowa o siłownikach, to Alpha 5, od tego samego producenta, jest najbardziej energooszczędnym siłownikiem termoelektrycznym na rynku, zużywający zaledwie 1Watt.

Siłowniki z tej serii można kupować razem z termostatami pokojowymi w zestawach do ogrzewania podłogowego. Współpracuje z nim przykładowo termostat pokojowy do podłogówki eTouch Eco. To w pełni programowalny produkt. Pozwalający ustawić temperaturę na każdy dzień tygodnia. Nowoczesna technologia kontroli logiki rozmytej gwarantuje bardziej stabilną temperaturę oraz pomaga aktywnie oszczędzać energię. Ta oszczędność jest maksymalizowana przez „funkcję wietrzenia”, pozwalającą na ekonomiczne otwarcie okien. Bo bez strat ciepła. Termostat ten występuje także w wersji mini.

Inny termostat to model eTouch Basic (jak sama nazwa wskazuje) prosty w obsłudze i o minimalistycznym wyglądzie. W odróżnieniu od wyżej wspomnianej wersji Eco posiada dwa tryby grzania komfortowy i ekonomiczny.

 

Wybierając urządzenia do stworzenia, skrojonej według potrzeb, automatyki można zdecydować się na termostat pokojowy przewodowy. Jednak rezygnując z rozwiązań bezprzewodowych na rzecz tych przewodowych w zarządzaniu ogrzewaniem podłogowym, należy perfekcyjnie przygotować instalację elektryczną nieruchomości.

fot. Enerzon

Ogrzewanie podłogowe cena

Na koniec kilka słów o kosztach. Ogrzewanie podłogowe może kosztować inwestora ok. 80-200 zł / m2. Jeśli zdecyduje się na montaż osobiście – koszty mogą spaść do ok. 70-120 zł / m2. Cena za sam pojedynczy regulator pokojowy to kilkaset złotych, ale należy pamiętać, że wysokiej jakości, w pełni programowalny termostat, pomoże zoptymalizować działanie i koszty funkcjonowania całej instalacji.

Więcej na stronie: www.enerzon.pl oraz www.sklep.enerzon.pl      

05-123 Chotomów, ul. Pogodna 16, woj. mazowieckie
tel. 22 559 77 52,


Liczba odwiedzin: 4406 | Data publikacji: 2019-09-02

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


28.07.2016 | Ogrzewanie
Wybierając rodzaj ogrzewania i klimatyzacji warto mieć...
17.12.2020 | Ogrzewanie
Gdy ekolodzy biją na alarm, a zmiany...
21.05.2018 | Ogrzewanie
Daikin to firma, która zdążyła już nas...
15.02.2018 | Pompy
Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się...
03.01.2017 | Ogrzewanie
Naszym przodkom nawet nie śniło się, że...
02.01.2017 | Ogrzewanie
Fraza „jak ekonomicznie ogrzewać mieszkanie/dom” to jedno...
20.04.2016 | Ogrzewanie
Na coraz bardziej profesjonalizującym się polskim rynku...
03.12.2015 | Piece, kotły
Rozpoczął się kolejny sezon grzewczy. Aby zapewnić...
11.06.2021 | Ogrzewanie
Jednym z najkorzystniejszych na rynku alternatywnych systemów...
Kończą się czasy dymiących kotłów na węgiel,...
06.06.2021 | Energia ekologiczna
Dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego systemu grzewczego niejednokrotnie...
Pompa ciepła i jej montaż są tematem...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Oczekiwania, jakie nowoczesne budownictwo stawia dziś przed...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Dostęp do własnej energii, wytwarzanej na przykład...
10.06.2020 | Ogrzewanie
Drogo – to pierwsze, co przychodzi na...
Fakt, że słowo energooszczędność jest dziś jednym...
Rozważając kwestię, jaki klimatyzator do mieszkania w...
21.02.2020 | Automatyka domowa
Skuteczna integracja budynku to już fakt. To...
Dom jest naszym azylem, dlatego chcemy czuć...
20.08.2019 | Domy prefabrykowane
Budowa domu z keramzytu to z wielu...
29.03.2019 | Ogrzewanie
Pompy ciepła, elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne i...
ogrzewanie gazowe ze zbiornika
23.11.2018 | Ogrzewanie
Ogrzewanie gazem płynnym ze zbiornika niesie za...
11.10.2018 | Pompy
Okres grzewczy spędza sen z powiek tysiącom...
16.08.2018 | Ogrzewanie
Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: enerzon, ogrzewanie domu, ogrzewanie podłogowe, grzejąca podłoga, ciepła podłoga, grzejąca podłoga, termostat do domu, termostat domowy, termostat pokojowy, termostat w domu, termostat do podłogówki, podłogówka z termostatem,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy