Grzejniki dekoracyjne o dużej mocy cieplnej

Grzejniki z PLUSEM Enix

Jeszcze do niedawna montaż rozwiązań z zakresu techniki grzewczej wiązał się z wyborem pomiędzy funkcjonalnością a estetyką. Dziś producenci doskonale potrafią połączyć te dwie cechy, a grzejniki – nawet o dużej wydajności cieplnej – mogą pełnić rolę elementu zdobniczego. Dzięki nowej kolekcji grzejników z PLUSEM firmy Enix, które łączą doskonałe parametry i wysoką jakość z najnowocześniejszym designem, nie musimy już stawać przed dylematem: ciepło czy estetyka.

Stylowe grzejniki o dużej mocy
Ponura rzeczywistość PRL-u przyzwyczaiła wielu z nas, że przedmioty użytkowe nie muszą być ładne, o ile dobrze pełnią swoją funkcję. W ciągu minionych dwudziestu kilku lat to myślenie zmieniało się stopniowo, a dziś przeciętny Kowalski oczekuje wyrobów nie tylko wysokiej jakości, ale także odznaczających się wysoką estetyką. Na takie wymagania musieli odpowiedzieć producenci ze wszystkich segmentów rynku – w tym również rozwiązań grzewczych – elastycznie reagując na zmieniające się potrzeby konsumentów.
– W związku z rosnącym zainteresowaniem naszymi produktami postanowiliśmy lekko zmodyfikować naszą ofertę i poszerzyć ją o warianty grzejników PLUS. Od standardowych różnią się one większą wydajnością cieplną, chociaż ich wygląd pozostaje ten sam. Warianty PLUS dotyczą rodzin SORENTO, MEMFIS, MADERA oraz SANTOS. Zostały one zaprojektowane specjalnie dla najbardziej wymagających klientów, ceniących zarówno klasyczne, jak i nowoczesne wnętrza – mówi Agata Giętka z firmy Enix.

 

grzejniki enixGrzejnik MEMFIS PLUS

 

Grzejniki do nowoczesnych i klasycznych aranżacji
Nowa kolekcja grzejników Enix nawiązuje swoim wzornictwem do najnowszych trendów, będąc kwintesencją klasyki i nowoczesności w jednym. Dzięki eleganckiej, a jednocześnie oryginalnej linii mogą one pełnić rolę wyjątkowego akcentu dekoracyjnego we wnętrzach, wpisując się w kanony wielu stylów aranżacyjnych
W pomieszczeniach stonowanych, utrzymanych w klasycznej tonacji, doskonale sprawdzi się SORENTO PLUS –prostokątny, poziomo zorientowany grzejnik o prostych kolektorach i profilach. Dzięki geometrycznym, nieskomplikowanym formom ciekawie podkreśli też charakter nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji.

 

grzejniki enix Grzejnik SORENTO PLUS

 

– SORENTO PLUS może przyjąć różne rozmiary, od 600 mm x 600 mm aż do 2200 mm x 600 mm. Ciśnienie robocze w grzejniku wynosi 8 bar, zaś maksymalna moc 2373 W – mówi Agata Giętka.
Zbliżony do SORENTO PLUS kształt ma grzejnik MADERA PLUS, który jednak cechuje delikatniejsza linia, specjalne ukształtowanie profili poziomych i lekko łukowaty kształt frontu.
– Z tego powodu w swoim największym wariancie rozmiarowym MADERA PLUS ma nieco większe gabaryty (2200 mm x 615 mm). Ciśnienie robocze w tym grzejniku wynosi 4 bary, zaś jego maksymalna moc to 2270 W – mówi Agata Giętka.
Dwa pozostałe grzejniki, czyli SANTOS PLUS i MEMFIS PLUS są pionowo zorientowanymi odpowiednikami SORENTO oraz MADERY. Ich maksymalne wymiary to 586 mm x 2000 mm (SANTOS) oraz 615 mm x 2000 mm (MEMFIS). Różnią się od siebie maksymalną mocą (2274 W SANTOS, 2183 W MEMFIS), a także ciśnieniem roboczym – drugi grzejnik jest zaprojektowany do funkcjonowania w sieci o ciśnieniu roboczym w wysokości 4 barów.
Dodatkowym atutem nowej kolekcji grzejników z PLUSEM jest bogata paleta kolorystycznych możliwości, dzięki czemu można je dopasować do rozmaitych stylów. Dzięki zestawieniu oryginalnej formy ze współgrającymi odcieniami grzejniki SORENTO PLUS, MADERA PLUS, SANTOS PLUS i MEMFIS PLUS stanowić będą intrygujący, aranżacyjny element, nie przytłaczając przy tym całości wystroju.

 

Grzejniki EnixGrzejnik SANTOS PLUS

 

Grzejniki o dużej mocy grzewczej
– Moc grzewcza zależna jest nie tylko od powierzchni grzejników, ale również od parametrów związanych z temperaturą zasilania, powrotu oraz temperaturą uzyskiwaną we wnętrzu pomieszczenia – wyjaśnia Agata Giętka.
Nowe grzejniki firmy Enix występują w trzech specyfikacjach, przystosowanych do różnych instalacji grzewczych oraz pomieszczeń mieszkalnych: 75/65/20°C, 75/65/24°C oraz 55/45/24°C. Mogą pracować w temperaturze maksymalnej 95°C i mają gwarancję 10 lat.
W celu jak najlepszego zabezpieczenia ich powierzchni, wszystkie są malowane kataforetycznie i pokrywane warstwą lakieru poliestrowo-epoksydowego. Grubość ścianek kolektorów wynosi zazwyczaj 1,5 mm.

Bezsprzecznie użytkowy aspekt grzejników, jakie montujemy w naszych domach jest niezwykle istotny. Jednak dopiero wtedy, gdy dodamy do niego warstwę wizualną, efekt będzie naprawdę satysfakcjonujący. Kolekcja grzejników z PLUSEM firmy Enix jest dowodem na to, że klasyka wcale nie musi oznaczać nudy. Połączenie eleganckiego wzornictwa, ciekawej kolorystyki i ponadczasowego designu zapewnia szerokie możliwości aranżacyjne i  sprawia, że grzejniki mogą stać się ozdobą wnętrza na długie lata.    

 

Grzejniki enix grzejniki enixFirma Enix zdobyła nagrodę w konkursie Dobry Design za grzejnik LIBRA SOFT.

 

A dowodem na to, jak dobrze Enix rozpoznaje potrzeby konsumentów projektując swoje rozwiązania grzewcze może być przyznana firmie nagroda w konkursie Dobry Design 2016 za grzejnik LIBRA SOFT, który poprzez swój unikalny kształt stanowi dekoracyjny element wykończenia wnętrza, odbiegając od tradycyjnego wyglądu produktów grzewczych.

Ze ofertą firmy Enix można zapoznać się na stronie: www.enix.pl

30-841 Kraków, ul. Domagały 1 , woj. małopolskie
tel. 12 653 53 36,


Liczba odwiedzin: 3114 | Data publikacji: 2015-12-27

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


16.04.2020 | Grzejniki
Mnogość blogów i magazynów wnętrzarskich, pełnych zachwycających...
05.09.2019 | Ogrzewanie
Połączenie tradycji z nowoczesnością. To zdanie najpełniej...
29.01.2019 | Grzejniki
Grzejniki konwektorowe wodne to produkt, który doskonale...
12.09.2016 | Grzejniki
Grzejniki, dawniej zwane kaloryferami, ewoluowały i zyskały...
16.02.2015 | Grzejniki
Żyjemy w świecie, w którym projektanci prześcigają...
29.01.2015 | Grzejniki
Czasy, w których różne przedmioty codziennego użytku...
04.11.2013 | Grzejniki
Rola grzejnika w pomieszczeniu wcale nie musi...
06.04.2021 | Ogrzewanie
XXI wiek stawia przed producentami systemów grzewczych...
06.03.2019 | Ogrzewanie
Czy montaż grzejnika może być banalnie prosty?...
Gdyby wyłączyć muzykę i wyciszyć gwar ludzkich...
11.02.2016 | Ogrzewanie
Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet: nagrzana podłoga...
08.02.2016 | Ogrzewanie
Decyzję o sposobie ogrzewania najlepiej podjąć już...
17.01.2018 | Grzejniki
Współczesne budownictwo charakteryzują nie tylko rozwiązania o...
14.01.2015 | Ogrzewanie
Pięknie odnowione, stylowe mieszkanie, idealnie dobrane przez...
08.10.2020 | Ogrzewanie
Ogrzewanie na podczerwień to dziś, w czasach...
22.03.2021 | Grzejniki
W wystroju wnętrz z prawdziwego zdarzenia nie...
23.07.2019 | Grzejniki
Ponad 2 tysiące wytwarzanych przez Instal Projekt...
22.07.2019 | Grzejniki
Efektywność grzewcza, niższe koszty eksploatacji dzięki mniejszemu...
19.07.2018 | Grzejniki
Bardzo ograniczone możliwości regulowania temperatury, duży ciężar,...
05.06.2018 | Grzejniki
Kwestia ogrzewania w domu jest bardzo ważna....
06.06.2016 | Grzejniki
Fakt, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła...
24.02.2016 | Grzejniki
Właściciele niewielkich domków i mieszkań wiedzą, jakie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. dolnośląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: grzejnik dekoracyjny, grzejniki dekoracyjne
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy