Naszym przodkom pewnie nawet nie śniło się, że zwykłe lustro mogłoby nas przenieść w inne wymiary, że po jego dotknięciu – jak za sprawą magicznej sztuczki rodem z Alicji w Krainie Czarów – zniknie nasza twarz, a pokaże się wyświetlacz, na którym zobaczymy np. prognozę pogody, zorzę polarną na Antarktydzie czy jelenia nad Morskim Okiem. Nie śniło się to też pewnie naszym rodzicom, bo interaktywne lustro dotykowe jest dzieckiem naszej epoki, blisko spokrewnionym z najnowszymi rozwiązaniami, jakie stosuje się w inteligentnych domach. Czym dotykowe lustro z wi-fi łączy się ze swoim poprzednikiem – zwykłym lustrem, które wisi w każdym domu? Przede wszystkim swoją podstawową funkcjonalnością, bo można w nim zobaczyć własne odbicie. Dalej są już tylko różnice. Oferowane przez Future Glass inteligentne lustro z systemem Android może stać się oknem na świat, w którym połączono multimedia, systemy smart i użytkowe elementy wystroju wnętrz.

fot. Mues-Tec

Interaktywne lustro dotykowe – jeden produkt, tysiące możliwości

Oferowane przez Future Glass dotykowe lustra z wi-fi i Bluetooth oparte są na systemie Android 8, co umożliwia instalację dowolnych aplikacji z Google Play. W praktyce oznacza to możliwość wyboru spośród kilkuset milionów rozwiązań i dostosowania urządzeń do własnych preferencji i założeń.

Dzięki temu, że pulpit można spersonalizować podobnie jak pulpit w smartfonie (rozmieszczenie ikon, kolor zakładek, automatyczne wyłączanie i in.), korzystanie z ulubionych aplikacji staje się banalnie proste: chcesz jednym kliknięciem sprawdzić stan konta, szybko wysłać wiadomość lub zamówić pizzę za pośrednictwem aplikacji? Nic prostszego! Potrzebujesz szybko skontaktować się z kimś oddalonym nawet o nawet tysiące kilometrów – kliknięcie i gotowe! Lustro z wi-fi działa podobnie jak smartfon, jednak korzystanie z oferowanych przez nie funkcjonalności – zwłaszcza w wilgotnych pomieszczeniach, jak np. łazienka – jest dużo bezpieczniejsze i łatwiejsze.

Każde dotykowe, interaktywne lustro z wi-fi i Bluetooth posiada wysokiej jakości wyświetlacz dotykowy w technologii LED. Oprócz tego wyposażone jest w gniazdo LAN, USB, ma wbudowane głośniki i kamerę 8Mp z fizycznym wyłącznikiem. Automatyczny włącznik i system rozpoznawania mowy pozwoli na współpracę z Asystentem Google. Osoby, które zdecydują się na doposażenie lustra w złącze HDMI mogą podłączyć zewnętrzny sygnał AV, przemieniając łazienkę w salę kinową.

fot. Mues-Tec

Tam, gdzie liczy się design

Rozbudowany wachlarz możliwości oferowanych przez interaktywne lustro dotykowe nie oznacza jednak żadnych ustępstw na rzecz estetyki. Przecież lustro jako element wystroju wnętrz, nawet jeśli jest to najbardziej wielofunkcyjne i nowoczesne rozwiązanie, musi wpisać się harmonijnie w aranżację przestrzeni. Dlatego do wyboru są zróżnicowane kształty i wielkości ekranów, które odpowiedzą na najbardziej zróżnicowane gusta i potrzeby. Z kolei wysoka jakość wykonania i wodoodporność powierzchni (potwierdzona certyfikatem IP65) gwarantuje bezproblemową i bezpieczną eksploatację. Te atuty sprawiają, że lustro interaktywne świetnie sprawdzi się też we frontach meblowych o różnych kształtach i gabarytach.

 

Zalety lustra interaktywnego z pewnością docenią też miłośnicy minimalistycznych wnętrz, którzy rezygnują z każdego zbędnego sprzętu, zakłócającego ascetyczny wystrój. Oferowane przez Future Glass inteligentne lustro z Bluetooth i wi-fi może zastąpić tradycyjnie montowaną na ścianie ramkę do sterowania inteligentnym domem, przejmując nadrzędną rolę w systemach smart. System Android umożliwia korzystanie z gotowych rozwiązań od zewnętrznych dostawców systemów smart, bo każdy producent (np. Somfy, Fibaro, Control 4, Grenton czy KNX) dysponuje aplikacjami do zarządzania podzespołami takich systemów. Zamiast tabletów czy dodatkowych urządzeń możemy użyć po prostu elementu wystroju wnętrza i zredukować ilość peryferiów do absolutnego minimum.

fot. Future Glass

Lustro z wi-fi, Bluetooth i Androidem – nie tylko do inteligentnego domu

Jakie mogą być obszary zastosowań dla interaktywnych luster dotykowych? Z pewnością nowoczesne domy, których właściciele stawiają na inteligentne i wielofunkcyjne rozwiązania, ale nie tylko. Lustra interaktywne doskonale sprawdzą się też jako systemy rozrywki w salonach SPA& WELLNESS, w salonach fryzjerskich, w butikach, salonach sprzedaży, gdzie staną się nietuzinkowym nośnikiem treści reklamowych czy sterownikiem systemów oświetlenia i klimatyzacji.

Można je też wykorzystać jako interaktywne centra informacji, umożliwiające zorientowanie się w przestrzeni. Lustro z wi-fi to świetne rozwiązanie do pomieszczeń konferencyjnych, w których ważny jest nienaganny, stylowy design, a zarazem konieczne jest prezentowanie różnych treści zgormadzonym w pomieszczeniu osobom.

Co istotne – projektując interaktywne lustra dotykowe, producent nie zapomniał też o potrzebach osób starszych, niepełnosprawnych, czy niedowidzących, dlatego postawił na prostotę obsługi i interakcji, co ułatwia duży ekran multidotykowy (13,3” – 42”). Obecność Asystenta Google jeszcze bardziej upraszcza wyszukiwanie zadanych treści i uzyskiwanie odpowiedzi na pytania. Jest to ukłon w stronę tych, którzy są cyfrowo wykluczeni i może stać się praktycznym i wielofunkcyjnym łącznikiem ze światem.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.futureglass.pl

62-300 WRZEŚNIA, UL. GNIEŹNIEŃSKA 31B, woj. wielkopolskie
tel. +48 512 876 897,