Nagłośnienie sali konferencyjnej

Nowa kultura komunikacji

Organizowane w sposób spontaniczny czy zaplanowany konferencje to dziś coraz częściej powracający element dnia pracy, a ścisła kooperacja i wymiana doświadczeń między pracownikami jest chlebem powszednim działalności biznesowej. Nowoczesna technologia nagłośnienia sal konferencyjnych umożliwia bezproblemową i naturalną komunikację na odległość. Mikrofon sufitowy Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 i ekosystem QSC Q-SYS to nowość w ofercie firmy Aplauz, która wyznacza nowe standardy w dziedzinie rozwiązań nagłośnieniowych.

Nagłośnienie sali konferencyjnej

Wymagania odnośnie jakości nagłośnienia sal konferencyjnych, wykładowych, czy aulach rosną, jednak nie wszystkie rozwiązania technologiczne stosowane przez firmy należą do szczytowych osiągnięć branży elektronicznej, a mikrofony w tradycyjnie wyposażonych salach są ściśle skonfigurowane pod konkretne miejsca. W połączeniu z istniejącym okablowaniem czynniki te uniemożliwiają swobodną aranżację przestrzeni i ograniczają mobilność mówców.

Działająca na rynku od 2003 roku firma Aplauz Sp. z o.o. jako renomowany dostawca rozwiązań audio zdaje sobie doskonale sprawę z oczekiwań i wymagań rynku, dotyczących skutecznych rozwiązań komunikacyjnych. Oferta handlowa przedsiębiorstwa obejmuje kompleksowe rozwiązania audio wraz z projektem, instalacją, konfiguracją, szkoleniem i serwisem, m.in. w zakresie systemów nagłośnieniowych, prezentacyjnych i konferencyjnych.

Produkty oferowane przez firmę pozwalają na osiągnięcie przewagi jakościowej i technologicznej, przy jednoczesnym utrzymaniu korzystnej oferty cenowej, odpowiadającej możliwościom budżetowym klienta. Dla firm poszukujących nowoczesnych rozwiązań nagłośnieniowych do sal konferencyjnych czy wykładowych szczególnie godnymi polecenia są mikrofony sufitowe Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 oraz systemem zarządzania dźwiękiem i obrazem QSC Q-SYS.

 

 

Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 – udoskonalona wersja mikrofonu sufitowego

Zaawansowany mikrofon sufitowy nowej generacji TeamConnect Ceiling 2 produkcji renomowanej firmy Sennheiser, dzięki zastosowaniu innowacyjnej, opatentowanej przez producenta technologii automatycznego kształtowania wiązki, umożliwia doskonałą jakość odbioru głosu. Stanowi on innowacyjne i uniwersalne rozwiązanie na polu nagłośnienia sal konferencyjnych ze względu na brak konieczności wstępnego definiowania lokalizacji mówcy. Dodatkowy atut mikrofonu TeamConnect Ceiling 2 to jego nowoczesne i estetyczne wzornictwo, które pozwala na wykorzystanie go jako elementu dowolnego pomieszczenia konferencyjnego. Mikrofon ten automatycznie wyszukuje mówiącego i śledzi jego głos, nawet kiedy mówca porusza się po sali. TeamConnect Ceiling 2 można również zintegrować z systemami sterowania, mediami i kamerami, jak też używać w połączeniu z istniejącymi analogowymi lub cyfrowymi systemami konferencyjnymi, pozwalającymi na zarządzanie nim i monitorowanie za pośrednictwem sieci IP.

fot. Aplauz

Praktyczna elastyczność w nagłaśnianiu sal konferencyjnych

Mikrofon sufitowy TeamConnect Ceiling 2 stanowi znakomite rozwiązanie do nagłaśniania sal konferencyjnych o średniej i dużej powierzchni, gdzie możliwe jest dyskretne zamontowanie urządzenia w suficie i zasilanie przez Ethernet. W pomieszczeniach o większych rozmiarach lub nietypowych kształtach istnieje możliwość połączenia kilku mikrofonów, co daje optymalne pokrycie przestrzeni. Pomieszczenie można dowolnie zaaranżować, a uczestnicy mogą swobodnie się po nim poruszać i wypowiadać w naturalny sposób, zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 to urządzenie niezwykle elastyczne i proste w obsłudze, nie wymagające żadnej bieżącej konserwacji. Można nim sterować za pomocą aplikacji Sennheiser Control Cockpit, dostępnej na dowolnym urządzeniu za pośrednictwem przeglądarki. Pozwala ono na scentralizowane zarządzanie, zdalne konfigurowanie i monitorowanie wielu podłączonych do sieci mikrofonów. 

fot. Aplauz

QSC Q-SYS – system zarządzania dźwiękiem i obrazem

Firma Aplauz proponuje również niezwykle przydatną dla potrzeb nagłaśniania sal konferencyjnych platformę Q-SYS produkcji firmy QSC. Została ona stworzona w oparciu o otwarty ekosystem IT, a pozwala na dogodne połączenie systemów audio i wideo oraz ich pełną kontrolę. Q-SYS działa w oparciu o procesory Intela i niezawodność systemu operacyjnego Linux, co umożliwia łatwą migrację platformy Q-SYS na pozostałe platformy Intela przy wprowadzaniu szybszych chipsetów i innych gotowych urządzeń. To także możliwość rozszerzenia dla nowych funkcji i platform IT. Q-SYS posiada funkcje audio i wideo, pozwalając jednocześnie na sterowanie (AV i C) na poziomie oprogramowania. W miarę upływu czasu system rozwija się dzięki aktualizacjom. Platforma Q-SYS obsługuje zarówno analogowe, jak i cyfrowe źródła audio. Równie szeroki zakres działania dotyczy funkcji wideo. Kamery na salach konferencyjnych podłączone są do sieci, a punkty końcowe nie wymagają rozszerzeń USB.

Q-SYS wspiera różne wtyczki i skrypty, dzięki czemu możliwe jest stosowanie zewnętrznych rozwiązań. Jest to rozwiązanie kompletne i intuicyjne, wychodzące naprzeciw różnorodnym potrzebom użytkowników jeśli chodzi o sale konferencyjne i ich nagłaśnianie.

fot. Aplauz

Czasy, w których osoby występujące publicznie ćwiczyły modulację głosu, aby być słyszanymi przez publiczność – to przeszłość. Niewątpliwie do lamusa historii odchodzą też takie systemy nagłośnieniowe, które wymuszały na prelegentach trzymanie mikrofonu w dłoni. Mikrofon sufitowy Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 i ekosystem QSC Q-SYS to rozwiązanie na miarę naszych czasów, kiedy obok jakości nagłośnienia sal konferencyjnych, auli czy innych pomieszczeń, zwracamy też baczną uwagę na komfort użytkownika, którego mobilność nie jest w żaden sposób ograniczona.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.aplauzaudio.pl

05-092 Łomianki, ul. Graniczna 19, woj. mazowieckie
tel. +48 22 751 42 39,


Liczba odwiedzin: 1069 | Data publikacji: 2020-02-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


03.10.2016 | Automatyka domowa
Domofony analogowe powoli przechodzą do lamusa, stając...
28.05.2020 | Systemy budowlane
Wysoka trwałość, uniwersalność, obniżenie kosztów inwestycji –...
21.08.2017 | Inwestycje budowlane
Obok nowoczesnych, eleganckich budynków i coraz bardziej...
Zapobieganie pożarom w centrach komputerowych, serwerowniach i...
Utrzymanie stałej, zoptymalizowanej wilgotności powietrza w halach...
Każdy pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom odpowiednie...
19.05.2022 | Energia ekologiczna
IV edycja programu Mój Prąd już ruszyła....
Automatyka bramowa ma nam zapewnić wygodę i...
02.03.2022 | Energia ekologiczna
Rosnące koszty mediów oraz coraz większa dbałość...
Każdy inwestor przygotowujący się na budowę standardowej...
07.06.2021 | Stolarka otworowa
Nowoczesne i inteligentne systemy sterowania budynków przynoszą...
09.03.2021 | Energia ekologiczna
Zainteresowanie domowymi elektrowniami słonecznymi rośnie w Polsce...
17.11.2020 | Automatyka domowa
Zbitka słów „inteligentny dom”, która jeszcze u...
03.09.2020 | Hydraulika
Współczesną technikę grzewczą napędzają technologiczne innowacje. Aby...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Dostęp do własnej energii, wytwarzanej na przykład...
10.06.2020 | Ogrzewanie
Drogo – to pierwsze, co przychodzi na...
Rosnąca sukcesywnie popularność odnawialnych źródeł energii nie...
sufity podwieszane
20.11.2018 | Systemy budowlane
Coraz częściej w projektowaniu obiektów komercyjnych wykorzystywane...
19.07.2018 | Ogrzewanie
Wybierając powietrzną pompę ciepła do ogrzewania domu,...
14.03.2018 | Ogrzewanie
Inwestorzy decydujący się na zakup pompy ciepła...
08.03.2018 | Rusztowania
XXI wiek to era wieżowców. Drapacze chmur...
Przemysł drzewny, włókienniczy, spożywczy, elektroniczny, papierniczy, drukarnie,...
23.08.2017 | Blachy
Trudno wskazać branżę, która mogłaby się obejść...
Okna wpuszczają do budynku światło i świeże...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. małopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. pomorskie
woj.

Słowa kluczowe: aplauz, audio aplauz, aplauz audio, słuchawki, mikrofony, systemy nagłaśniania, systemy zintegrowane, złącza audio, złącza video, kable, przewody, akcesoria dźwiękowe, sprzęt muzyczny, nagłośnienie, nagłośnienie sali, nagłośnienie sali konferencyjnej,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy