Wideobary – gdy chcesz, żeby wszystkich było dobrze widać i słychać przez cały czas

Nowoczesne technologie doceniamy wtedy, gdy korzystając z nich, możemy praktycznie zapomnieć o ich obecności. To szczególnie istotna cecha przy wideokonferencjach. Sprzęt jest tu pośrednikiem umożliwiającym prowadzenie energicznej debaty wielu osób. Jak oddać żywiołowy tok naturalnej rozmowy, by nie utracić cennych informacji? Wideobary staję się niecenioną pomocą. Wyróżnia je niebywała prostota użytkowania oraz potencjalne oszczędności na sprzęcie, licencjach, energii czy przestrzeni roboczej biura. Najnowocześniejsze urządzenia do wideokonferencji wychodzą jednak ponad ten standard, oferując rozwiązania, które łączą zespoły w efektywnym działaniu, towarzysząc nam niezauważalnie w tle. Takie możliwości oferuje Sennheiser TeamConnect Bar.

fot. Sennheiser 

Sprzęt do wideokonferencji Sennheiser TeamConnect Bar

Najnowsza propozycja od lidera rynku audio rozszerza, i tak bogate już, portfolio systemów konferencyjnych funkcjonujących pod wspólnym szyldem Sennheiser TeamConnect. Tutaj po raz pierwszy możemy wybrać narzędzie integrujące audio z wideo. Wideobary dostępne są dwóch rozmiarach – TeamConnect Bar S (4 mikrofony i 2 głośniki) oraz TeamConnect Bar M (6 mikrofonów i 4 głośniki) – co pozwala precyzyjnie dopasować model urządzenia do powierzchni danego pomieszczenia i standardowej liczby osób uczestniczących w spotkaniach. Wideobary spełniają najwyższe wymagania nowoczesnych sal spotkań i biurowych przestrzeni współpracy. Ogrom specjalistycznych funkcjonalności zamkniętych w estetycznej obudowie docenili eksperci prestiżowego konkursu Red Dot Design Award, przyznając w 2023 roku urządzeniu Sennheiser TeamConnect Bar jedną z nagród. Przyjrzyjmy się zatem bliżej wideobarom Sennheisera.

Głośniki zapewniające pełną zrozumiałość

Sennheiser to symbol perfekcyjnej jakości dźwięku. Nie inaczej jest i w tym przypadku. W najnowszym wideobarze zastosowano pełnopasmowe głośniki stereo, które dają czysty dźwięk i odtwarzają naturalne brzmienie głosu. Zwiększono kierunkowość i zoptymalizowano chłodzenie pasywne, by zapewnić pełną zrozumiałość komunikatów głosowych. Rozmówcy mogą swobodnie przemieszczać się po pomieszczeniu, a głośnik wychwyci szczegóły wypowiedzi. Wbudowany procesor DSP oraz dedykowane oprogramowanie sterujące Sennheiser Control Cockpit dają nam jeszcze więcej opcji optymalizacji dźwięku, uwzględniających akustykę pomieszczenia.

fot. Sennheiser 

Mikrofony dające swobodę ruchu

Skuteczność sprzętu do wideokonferencji to także jakość mikrofonów. Sennheiser TeamConnect Bar wyposażono w zależności od modelu w 4 lub 6 wstępnie spolaryzowanych pojemnościowych mikrofonów MEMS. Dzięki opatentowanej technologii formowania wiązki dźwiękowej mikrofony potrafią z niesamowitą precyzją wyłapać głos osoby mówiącej, niezależnie od jej położenia w pomieszczeniu. Algorytmy wybierają tę wiązkę przechwytywania dźwięku, która jest zogniskowana na mówcy, by zapewnić krystalicznie czysty przekaz. Jednocześnie łatwo przełączają się na inną wiązkę przy zmianie rozmówców i źródła dźwięku. Mikrofony zapewniają doskonałą jakość dźwięku bez rozpraszających uwagę szumów tła.

fot. Sennheiser 

W oprogramowaniu do zarządzania pracą urządzenia Sennheiser Control Cockpit ustawimy także jedną strefę priorytetową, w której mikrofon ma identyfikować rozmówcę z pierwszeństwem przemawiania oraz do trzech stref wykluczenia peryferyjnych źródeł hałasu, które mikrofon ma ignorować. 100% kontroli tła to większa płynność dyskusji.

fot. Sennheiser 

Kamera w jakości Ultra HD 4K i funkcjami AI

Obok perfekcyjnego dźwięku sercem urządzenia do wideokonferencji jest narzędzie do obsługi obrazu. W tym aspekcie inżynierowie Sennheisera połączyli siły z ekspertami niezależnego laboratorium Image Engineering, by wypracować satysfakcjonujące najbardziej wymagających użytkowników rozwiązanie. Sennheiser TeamConnect Bar wyposażono w kamerę Ultra HD 4K, która jest wspierana przez funkcje AI takie jako automatyczne kadrowanie, podążanie za rozmówcą i kafelkowanie uczestników. Gdy wszyscy są w kadrze i widzą się wyraźnie, zyskujemy lepsze zaangażowanie zespołu w rozmowę, naturalną integrację i większą produktywność ekipy.

fot. Sennheiser 

Skalowalność do obiektu i aktualnych potrzeb zespołu

Nowoczesne urządzenia do wideokonferencji dostosowują się do dynamicznie zmieniających się potrzeb użytkowników. Elastyczność wideobarów Sennheisera pozwala zastosować je zarówno w małych pokojach roboczych, jak i w salach konferencyjnych średniej wielkości. Wideobary są gotowe do pracy praktycznie po podłączeniu do sieci („Plug & Play”). Możemy je jednak szybko rozbudować o dodatkowe mikrofony czy zewnętrzną kamerę dzięki interfejsowi Dante (porty USB, HDMI).

fot. Sennheiser 

Integracja niezależna od marki

Łączność i kompatybilność z innymi urządzeniami i aplikacjami bez ograniczeń producenta to atut linii Sennheiser TeamConnect Bar Solutions. Szybko i bezproblemowo połączymy się z innymi sprzętami konferencyjnymi, systemami sterowania mediami innych producentów (Barco, Crestron, Extron, Q-Sys) oraz popularnymi platformami wideokonferencyjnymi (Microsoft Teams, Zoom, Tencent itp.). Dzięki filozofii BYOD („przynieś swoje własne urządzenie”) szybko rozpoczniemy pracę. A Bluetooth i WiFi umożliwią sterowanie za pomocą pilotów zdalnego sterowania i urządzeń mobilnych.

fot. Sennheiser 

Bezpieczeństwo danych

Konfiguracja i cała komunikacja sprzętu do wideokonferencji Sennheiser, także przy wykorzystaniu systemów i urządzeń zewnętrznych, instalowanych za pomocą standardowych dla tej klasy sprzętu interfejsów, jest w pełni chroniona. Korzystamy z domyślnego szyfrowania przy użyciu standardu branżowego Transport Layer Security 1.2. Bary obsługują uwierzytelnianie sieciowe IEEE 802.1x. Zadbano o zabezpieczenie hasłem treści i transmisji oraz autoryzację dostępu. Do zdalnego sterowania wykorzystamy dedykowane oprogramowania Sennheiser Control Cockpit.

fot. Sennheiser 

Montaż gdzie chcesz, bez plątaniny kabli

Wideobary dostosujemy niemal do każdej konfiguracji i aranżacji pomieszczenia. Możliwy jest montaż na ścianie, na blacie, nad odbiornikiem TV (uchwyt VESA) i wolnostojący. Producent zadbał także o uproszczenie procesu podłączeń, dzięki trybowi pojedynczego kabla i innych funkcjonalności. W efekcie mamy w sali konferencyjnej większy porządek i więcej komfortu.

fot. Sennheiser 

Zobacz prezentację narzędzia Sennheiser TeamConnect Bar

TeamConnect Bar Solutions - Product Introduction | Sennheiser 

Sennheiser TeamConnect Bar Solutions – pełen komfort użytkownika

Zapomnij o konfiguracji wielu mikrofonów, głośników i kamer czy plątaninie kabli lub niekompatybilności systemów. Wszystko, czego potrzebujesz, mieści się w wygodnym wideobarze. Nowość od Sennheisera zamówisz bezpośrednio od oficjalnego dystrybutora marki, firmy Aplauz. To sprawdzony dostawca profesjonalnych i konsumenckich rozwiązań audio z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży. Jeśli zastanawiasz, się które rozwiązanie będzie optymalne dla Twoich potrzeb, skorzystaj z pomocy Sennheiser Room Planner. To narzędzie do konfiguracji sali roboczej, które ułatwi dobór urządzeń oraz zaplanuje ich właściwe rozmieszczenie.

fot. Sennheiser 

Szczegóły dotyczące urządzenia do wideokonferencji Sennheiser TeamConnect Bar oraz pozostałego asortymentu znajdziesz na stronie dystrybutora https://aplauzaudio.pl

05-092 Łomianki, ul. Graniczna 19, woj. mazowieckie
tel. +48 22 751 42 39,