KOS Elektro System – producent gniazd i włączników elektrycznychAdres firmy:
62-300 Września,
ul. Wrocławska 43,
woj. wielkopolskie


Kontakt:
tel. +48 61 640 36 71
Email: [email protected]
WWW: kos.pl

KOS Elektro System – producent gniazd i włączników elektrycznych

O firmie


KOS Elektro System to polski producent osprzętu elektroinstalacyjnego, rozwijający i unowocześniający swą ofertę nieprzerwanie od 1982 roku. Gniazda i włączniki KOS to zarówno estetyczne, ozdobne wykończenie instalacji elektrycznej, jak i w pełni praktyczne i funkcjonalne mechanizmy (łączniki, gniazda standardowe oraz specjalne jak USB, HDMI, sterowanie światłem), które przydadzą się w każdym nowoczesnym domu.

Ozdobne i bezpieczne

Pod względem wzornictwa KOS Elektro System proponuje rozwiązania ekonomiczne, ekskluzywne lub klasyczne, które dopasujemy do wybranej stylistyki wnętrza – od surowego minimalizmu stylu loftowego przez artystyczne retro, vintage i luksus glamour po stonowane, tradycyjne wnętrza scandi, rustic czy modern classic. Wszystkie modele zaprojektowane zostały zgodnie z branżowymi normami krajowymi i europejskimi dotyczącymi bezpieczeństwa i jakości. Większość serii oferowana jest aż z 7-letnią gwarancją.

Gdzie kupić?

Produkty KOS Elektro System znajdziesz w kilkudziesięciu punktach sprzedaży stacjonarnej na terenie całego kraju. Możesz wybrać również szybkie zakupy w certyfikowanych sklepach internetowych. Jeśli chcesz zobaczyć ekspozycję lub zamówić online, zobacz gdzie kupić produkty KOS Elektro System. Możesz także skorzystać z personalizacji produktów. Sprawdź konfigurator gniazd i łączników.

Stwórz funkcjonalne i estetyczne wnętrza z gniazdami i włącznikami elektrycznymi KOS.

Produkty i Usługi


Serie gniazd podtynkowych (pion/poziom)

• VENA – główna linia gniazd i włączników z ramką wykonana z nieblaknącego tworzywa ASA rozwijana od 2008 roku. Wyróżnia ją nowoczesna i uniwersalna konstrukcja, ponadczasowa elegancja wzornictwa oraz mocny, metalowy uchwyt.
• VENA Metal – to modele ze wszystkimi atutami serii VENA, wzbogacone ramą z metali szlachetnych (stal, miedź, mosiądz, nowe srebro, brąz), która nada prestiżu wnętrzom klasycznym i retro.
• VENA2 – ta prosta, symetryczna seria ramek do mechanizmów VENA sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych lub kolonialnych, dzięki pokryciu z bezpiecznego szkła akrylowego (Xglass), metali (stal inox, mosiądz, nowe srebro) lub drewna.
• DANTE – ekskluzywna seria z ramką z naturalnych surowców (szkło, kamień, drewno, skóra, aluminium) lub mocnego tworzywa ASA. Połączenie technologii z naturą, które urzeka kunsztem i designem.
• KOS66 i KOS66 PLUS – ekonomiczna linia gniazd i włączników oraz ramki składane do n-krotnej rozbudowy systemu to sprawdzone i niezawodne w codziennym użytkowaniu mechanizmy.

Z czego składa się kompletny produkt KOS?

W ramach zakupu danego modelu kompletujemy także następujące mechanizmy do zabudowy:

• Łączniki i przyciski światło/dzwonek (pojedyncze, podwójne, z klawiszem, schodowe, krzyżowe, żaluzjowe, świecznikowe z piktogramami lub bez, podświetlane).
• Gniazda wtykowe (pojedyncze, podwójne, z uziemieniem, z osłoną torów prądowych, z klapką).
• Gniazda specjalne (USB, HDMI, TV, TV SAT, AUDIO, RTV, RJ 45, telefoniczne).
• Elektronika (ściemniacze LED/ sterowanie oświetleniem, regulatory temperatury, ładowarki USB 3).
• Ramki pojedyncze i wielokrotne do 5 gniazd.
• Redukcje ramki, pokrywy do Keystone, zaślepki modułowe.

Serie gniazd natynkowych

To hermetyczne gniazda z klapką lub osłoną bryzgoszczelną przeznaczone do pracy w warunkach pomieszczeń nieogrzewanych, narażonych na obecność wilgoci czy pyłów produkcyjnych takich jak: magazyny, piwnice, hale przemysłowe, garaże.

• BRYZA o szczelności IP54, z zestawem gniazdo + włącznik.
• TROL bryzgoczelne, klasyczne gniazda przemysłowe o szczelności IP44.
• HYDRO niewielkich rozmiarów gniazda o szczelności IP44.

Szczegółowa oferta polskiego producenta dostępna jest także na stronie www.kos.pl

Artykuły o tej firmie


21.04.2021 | Elektroinstalatorstwo
„Idealne wnętrze”… każdy może rozumieć to pojęcie...

Słowa kluczowe: Kos Elektro System, gniazdka, ramki, zdobienia do kontaktów, kontakty, kontakty elektryczne, łączniki, przyciski, gniazda wtykowe, elektronika, gniazda specjalistyczne, osprzęt, ramki szklane,