fot. fot. KOS ELEKTRO SYSTEM | Dante

KOS Elektro System – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Cechą każdej dobrej marki jest nacisk producenta na bezpieczeństwo eksploatacji. Firma KOS Elektro System oferuje sprawdzone konstrukcje mechanizmów, które powstały na bazie 40 lat doświadczeń i starannie dopracowanych rozwiązań technicznych.

Wszystko zaczęło się dokładnie w 1982 roku w miejscowości Nekla, gdzie polska firma zaczęła produkować gniazda hermetyczne, a bycie prekursorem oryginalnych, nietuzinkowych rozwiązań oraz wyznaczanie nowych standardów jakości, bezpieczeństwa i funkcjonalności, stało się normą.

fot. KOS ELEKTRO SYSTEM | Bryza

Obecnie na większość swoich produktów przeznaczonych do użytku domowego, firma KOS Elektro System udziela aż 7 lat gwarancji, co dla klienta końcowego jest wyznacznikiem wysokiej klasy oraz daje poczucie dobrze zainwestowanych środków na osprzęt elektryczny.

Jednocześnie gniazda i włączniki KOS to produkty, które idą z duchem czasu, celnie odpowiadając na potrzeby miłośników dobrego designu, a zarazem wpisujące się w najbardziej aktualne potrzeby rynku. Świetnym tego przykładem mogą być antybakteryjne rozwiązania dedykowane do gabinetów medycznych i innych, w których obowiązują podwyższone standardy higienicznie. Aby mogły sprostać wygórowanym wymaganiom, produkty te są pokryte lakierem o właściwościach antybakteryjnych. Materiałem wykorzystywanym na obudowy, jest ponadto alpaka, zwana potocznie „nowym srebrem”, której popularność sukcesywnie rośnie, co zawdzięcza ona swoim antybakteryjnym właściwościom, a także nieprzeciętnym walorom wizualnym.

Wybór gniazd i włączników KOS Elektro System jest ogromny, zanim jednak przejdziemy do części najprzyjemniejszej – czyli do wyboru kolorów i kształtów, które będą współgrać ze stylem danej przestrzeni, warto wcześniej dobrze przemyśleć kilka kwestii.

– Seria Vena biała antybakteryjna – pokryta lakierem antybakteryjnym

fot. KOS ELEKTRO SYSTEM | Vena

– Seria Vena metal nowosrebro – „alpaka” o właściwościach antybakteryjnych

fot. KOS ELEKTRO SYSTEM | Vena

Jak dobrać gniazdka i włączniki?

Osprzęt elektroinstalacyjny należy zawsze dobierać zgodnie z parametrami użytkowanej sieci elektrycznej. Przy projektowaniu nowej instalacji trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań, np. gdzie najczęściej potrzebujemy gniazdko, ile gniazdek w kuchni może nam być potrzebnych w tym samym czasie, ile w łazience, na której ścianie w salonie będzie zamontowany telewizor? Nie obawiajmy się też nowinek technologicznych, jakimi są np. ładowarki USB. Takie urządzenie w sypialni czy wydaje się być niepotrzebne, jednak w praktyce, gdy coraz więcej sprzętów posiada wejścia USB, ładowarka może okazać się nieodzowna.

fot. KOS ELEKTRO SYSTEM | Dante

Krok następny, bardzo ważny, to odpowiednie przygotowanie instalacji przez elektryka, tj. osadzenie puszek. Warto wykorzystać puszki wielokrotne, bo większość serii ramkowych oferowanych przez firmę KOS daje możliwość stworzenia układu od 1 do 5 modułów. Jest jednak kilka wyjątkowych rozwiązań, które stwarzają niemal nieograniczone możliwości rozbudowy – tutaj flagowym przykładem jest KOS66 Plus, gdzie poprzez dołożenie kolejnego elementu możemy zbudować układ dowolnej krotności urządzeń. Takie rozwiązania szczególnie przydają się przy budowie profesjonalnej oprawy multimedialnej naszego salonu, pozwalając zapanować nad chaosem, jaki często pojawia się wraz z dużą ilością kabli i sprzętów. Z tego samego powodu takie szybkie i łatwe w montażu rozwiązania cenią zarówno klienci, jak i elektrycy.

fot. KOS ELEKTRO SYSTEM | KOS 66 Plus

Możliwości gniazdek i włączników KOS

W czasach, gdy sieć pęka w szwach od blogów wnętrzarskich, gniazdo elektryczne przestało być szpetnym, choć koniecznym akcentem na ścianie. Może ją zdobić i jednocześnie być łatwo dostępne w użytkowaniu. Staje się dopełnieniem całości i nadaje końcowy sznyt całej aranżacji, ważne jednak, aby dopasować je z uwzględnieniem charakteru wnętrza, dominującej kolorystyki i upodobań właścicieli nieruchomości. Firma KOS Elektro System posiada w swoim portfolio produktowym m.in. ramki ze szkła, aluminium, kamienia, a nawet drewna.

fot. KOS ELEKTRO SYSTEM | Dante

Gniazdka KOS mogą zatem z łatwością uzupełniać design wybranego pomieszczenia, harmonijnie wpisując się w różne style lub będąc ciekawym, intrygującym elementem kontrastowym. Niezależnie czy jest to loftowa męska przestrzeń, czy zatopione w słońcu i dżungli kwiatów poddasze z atrakcyjnym belkowaniem.

A to wcale nie jest ostatnie słowo polskiego producenta.

Włączniki elektryczne KOS i nowoczesne wymienne ramki

Firma KOS daje swoim klientom duże pole do popisu, mogą oni swobodnie bawić się aranżacją, grać kolorem, strukturą, łatwo wprowadzać zmiany, gdy tylko będą mieli na to ochotę. Wnętrze zawsze „ma co na siebie włożyć”. Przykładowo w serii Vena do wyboru jest aż 29 podstawowych kombinacji, a dodatkowo można jeszcze miksować kolory klawiszy / ramek / i ozdobnych redukcji. Nawet klasyczny, wspomniany wyżej KOS 66, ma już 4 wersje kolorystyczne, a KOS 66 Plus ma ich aż 12, jest więc w czym wybierać i jest czym cieszyć oczy. Nie trzeba się przy tym kompletnie przejmować montażem – zarówno seria KOS 66 jak i Vena we wszystkich swoich wcieleniach mają jedno „serce”, czyli ten sam mechanizm.

fot. KOS ELEKTRO SYSTEM

Jeden mechanizm i możliwości ubrania go w dwie serie:

1. Vena – 29 podstawowych kombinacji kolorów
2. Kos66 – 4 podstawowe kombinacji kolorów
     Kos66 PLUS – 12 podstawowych kombinacji kolorów

fot. KOS ELEKTRO SYSTEM | Po lewej: Vena2 | Po prawej: Vena

fot. KOS ELEKTRO SYSTEM | KOS 66

fot. KOS ELEKTRO SYSTEM | KOS 66 Plus

Czy można chcieć więcej? Można.

Seria Dante Creative Glass umożliwia umieszczenie pod szklaną ramką dowolnej wydrukowanej przez siebie grafiki, wybranej z katalogu lub po prostu wycięcie podkładu z ulubionej tapety. Seria Dante w wersji Black Glass umożliwia nawet zdobienie ramek kryształkami Svarowskiego i tym samym spełnienie marzeń o stylu glamour.

fot. KOS ELEKTRO SYSTEM

Wielbicieli ponadczasowego wzornictwa na pewno zainteresuje kolekcja Vena w kilku swoich niebanalnych odsłonach. Znajdą się w niej rozwiązania dla zwolenników zarówno klasycznych, jak i nietuzinkowych rozwiązań w stylu art déco. Vena METAL to z kolei obudowy gniazd i włączników z metali szlachetnych czesanych, takich jak miedź, mosiądz, brąz, stal i nowe srebro oraz stali malowanej i lakierowanej w kolorach: piano i gun. Doskonale zaprezentują się w przestrzeniach minimalistycznych oraz w surowych wnętrzach, które zdominował surowy styl industrialny.

To propozycja dla tych, którzy szukają czegoś wyjątkowego i­ nie chcą oraz nie muszą przy tym oszczędzać. Podobnie jak DANTE Exclusive, oferująca ramki z naturalnego szkła, kamienia takiego jak marmur, drewna, skóry, metalu czy betonu.

Włączniki elektryczne szklane będące częścią serii Vena2 XGlass to ponowny ukłon w kierunku szerokiego grona klientów. Wykonano je z bezpiecznego szkła akrylowego, które zachwyca urokiem i delikatnością, charakterystyczną dla prawdziwego szkła.

fot. KOS ELEKTRO SYSTEM

A jeśli ktoś nie chce imitacji i ceni sobie bliskie naturze materiały, jak drewno, coś dla siebie znajdzie w ramkach z fornirowanej naturalną deską sklejki z serii Vena2 Natura.

fot. KOS ELEKTRO SYSTEM

Możliwości jest wiele i zawsze można zmienić zdanie. Wymienne ramki od KOS Elektro System to również świetna propozycja dla niezdecydowanych lub dla tych, którzy widząc „gołe” ściany, nie potrafią wyobrazić sobie urządzonego wnętrza. Na początek zakupić można jedynie mechanizmy i spokojnie rozplanować oraz zamontować instalację, zaś gniazdka i włączniki KOS można wybrać dużo, dużo później, eksperymentując z różnymi materiałami i kolorami. Efekt może być naprawdę zaskakujący!

Kompletność serii

To istotny szczegół, o którym trzeba pamiętać przy zakupie osprzętu. Serie firmy KOS posiadają w ofercie gniazda HDMI, gniazda internetowe, radiowo-telewizyjne oraz komputerowe. Każda seria zawiera także wszystkie rodzaje łączników, również schodowe oraz przyciski żaluzjowe. W portfolio znajdują się łączniki i gniazda odpowiednie do każdego pomieszczenia, w tym do tych najtrudniej dostępnych miejsc.

link – do katalogu technicznego

KOS Elektro System udowadnia, że jakość, funkcjonalność, bezpieczeństwo i estetyka mogą iść ze sobą ramię w ramię, dlatego większość produktów serii ramkowych ma 7 lat gwarancji. KOS jest bowiem firmą, która jest pewna swoich produktów pod każdym względem.

Więcej o firmie KOS Elektro System można przeczytać na www.kos.pl

GDZIE KUPIĆ GNIAZDKA?

Kos Elektro System to bogata, stale rozwijająca się oferta oraz przyjazny system dystrybucji w hurtowniach stacjonarnych i on-line

Listę punktów gdzie można obejrzeć i zakupić produkty znajdą Państwo na stronie: Punkty sprzedaży

62-300 Września, ul. Wrocławska 43, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 640 36 71,