Za zagospodarowywaniem wody opadowej przemawiają dziś nie tylko względy ekonomiczne, choć bez wątpienia wykorzystywanie deszczówki, która dostępna jest za darmo, to świetny sposób na obniżenie rachunków płaconych wodociągom. Tym bardziej, że ceny wody nieustannie rosną. W dobie zmian klimatycznych i kurczących się zasobów, odzysk deszczówki ma też jednak solidne ekologiczne uzasadnienie, bo pozwala oszczędzać wodę pitną, której brakuje już w wielu częściach naszego globu.
Centrala deszczowa IBO RAIN SYSTEM gwarantuje, że czerpanie wody nagromadzonej w przeznaczonych do tego zbiornikach będzie odbywać się w sposób niezakłócony. Na czym polega innowacyjność tego rozwiązania?

Centrala deszczowa IBO RAIN SYSTEM
IBO RAIN SYSTEM to nowoczesny zestaw hydroforowy, który wyposażony jest w system automatycznego przestawiania poboru na sieć wodociągową. Oznacza to, że w momencie wyczerpania deszczówki nagromadzonej w zbiornikach po dłuższym okresie bez opadów, centrala deszczowa IBO RAIN SYSTEM przestawi się na pobór wody wodociągowej, co gwarantuje stały dostęp do wody.
Bazą urządzenia są pompy IWH 2-03 o wydajności do 75 l/min, pompy IWH 3-04 o wydajności do 85 l/min oraz największy model – pompa BJ 60/100 o wydajności do 100 l/min. Wymienione urządzenia łączy najwyższa odporność na pracę w wodzie deszczowej oraz większa niż w przypadku innych pomp zdolność ssania. Dzięki temu doskonale poradzą sobie one również w takich instalacjach, w których zbiorniki z deszczówką są znacznie oddalone od miejsca montażu pompy.
Pompę obsługuje inteligentny wyłącznik ciśnieniowy z elektronicznym wyświetlaczem oraz zbiornik wyrównawczy FIX19l, na który producent udziela aż 5 lat gwarancji.
Za trwałość i solidność centrali IBO RAINSYSTEM odpowiada z kolei wykonana ze stali nierdzewnej rama, która przeznaczona jest do montażu naściennego lub bezpośrednio do posadzki. Dodatkowo w cenie zestawu znajduje się zabudowany filtr z wkładem sznurkowym oraz pływak o długości 25 metrów.
Bardzo praktyczną funkcjonalnością systemu jest panel sterujący z opcją ręcznego ustawienia pozycji elektrozaworu na jeden z trzech trybów pracy: automat, tylko zbiornik, tylko sieć wodociągowa. Za bezawaryjne i bezpieczne działanie centrali odpowiadają zastosowane zabezpieczenia przed zbyt niską wydajnością sieci wodociągowej i przed zapowietrzeniem pompy.
Centrala IBO RAIN SYSTEM została zaprojektowana zgodnie z normą PN 17-17, zatem zachowuje wymaganą w domowych instalacjach deszczowych przerwę powietrzną, która zabezpiecza sieć wodociągową przed skażeniem.

Centrala deszczowa IBO RAIN SYSTEM – cena wody może być niższa!
Opłaty odprowadzane do wodociągów mogą stanowić dużą część domowych wydatków, zwłaszcza w budynkach, które mają ogródki wymagające nawadniania. Dodatkowo płaci się też za odprowadzanie ścieków – nawet jeśli woda jest częściowo zużywana do podlewania zieleni wokół domu. W dobie rosnących cen wody, kwoty te mogą być naprawdę wysokie. Do tego dochodzi wprowadzane przez niektóre gminy obostrzenie związane z zakazem podlewania latem ogrodów z wykorzystaniem w tym celu wody wodociągowej.
Woda deszczowa jest dostępna za darmo – nawet gdy wszystkie inne ceny rosną. Jej atutem jest też miękkość oraz brak środków chemicznych, stosowanych w stacjach uzdatniania. W związku z tym świetnie sprawdza się w systemach nawadniania ogrodów i warzywników, spłuczek toaletowych oraz domowych pralek. Centrala deszczowa IBO RAIN SYSTEM sprawia, że korzystanie z nagromadzonej deszczówki przebiega w sposób niezakłócony nawet wtedy, gdy zbiorniki są znacznie oddalone od miejsca montażu pompy. Dodatkowo, dzięki automatycznemu przełączaniu się systemu na pobór z sieci wodociągowej w sytuacji wyczerpania zmagazynowanej deszczówki sprawia, że nie trzeba obawiać się o brak wody do pralki, spłuczki czy podlania ogródka warzywnego.

Wieloletnie doświadczenie firmy Dambat oraz uważne słuchanie sugestii współpracujących z tym przedsiębiorstwem instalatorów sprawiły, że udało się opracować urządzenie, które jest nie tylko solidne, wydajne i bezawaryjne, ale również bardzo funkcjonalne.

Więcej informacji na stronie: https://www.dambat.pl/

05-825 Adamów , Adamów 50, woj. mazowieckie
tel. +48 22 721 11 92,