Już nie zbędny luksus

To, co jeszcze niedawno mogło wydawać się fanaberią, dziś powoli staje się nowym standardem, podążającym z duchem czasu. W życiu jedyną stałą jest… zmiana. Tak, jak gatunek ludzki przez miliony lat ewoluował, aby stać się „najlepszą wersją siebie”, tak nasze domy – za sprawą systemów smart – ewoluują, by jak najlepiej odpowiadać na nasze potrzeby, wykraczające poza przysłowiowy dach nad głową. „Smart home” sprawia, że dom staje się miejscem, które rozumie i reaguje na wszystkie potrzeby mieszkańców.

fot. Loxone 

Loxone inteligentny dom – komfort, bezpieczeństwo, efektywność energetyczna

Smart Home Loxone to coś więcej niż tylko technologia. To koncepcja, która wciela w życie priorytety, takie jak komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczna. System inteligentnego domu Loxone pozwala zyskać więcej czasu na to, co jest naprawdę ważne, w tym na odpoczynek.

Po pierwsze – bezpieczeństwo. Każdy z nas chce w swoim domu czuć się bezpiecznie, zarówno w dzień, jak i w nocy. Smart Home Loxone inteligentnie wychwytuje i niezwłocznie informuje m.in. o próbie nieautoryzowanego wtargnięcia, wykrywa zagrożenia takie jak dym lub wyciekająca woda. Jest na tyle czujny, że identyfikuje nawet upadki osób chorych lub starszych.

Po drugie – komfort. Poprzez inteligentne zarządzanie różnorodnymi funkcjami, system zapewnia wygodę użytkowników, podarowując im czas na inne, ważne sprawy. Daje możliwość zaprojektowania domu tak, aby odpowiadał indywidualnym potrzebom.

fot. Loxone 

Po trzecie – efektywność energetyczna. Aby zapewnić oszczędność energii, system wyłącza ogrzewanie lub chłodzenie podczas twojej nieobecności. Możesz jednak nadal cieszyć się komfortową temperaturą, ponieważ inteligentny dom Loxone przywraca ją przed twoim powrotem. Wszystko to zapewnia oszczędność do 51% na kosztach ogrzewania i chłodzenia.

Co ważne, system Loxone, w przeciwieństwie do wielu analogicznych rozwiązań dostępnych na rynku, nie gromadzi ani nie analizuje danych osobowych klientów. W przypadku innych producentów, dane są nie tylko zbierane, ale i – w najgorszym wypadku – mogą być sprzedawane.

Dom „na kliknięcie”

Smart home „kontaktuje” się z domownikami, nawet jeśli nie ma ich w domu. System inteligentnego domu Loxone wiele rzeczy wykonuje samodzielnie, ale jednocześnie umożliwia sterowanie zarówno z poziomu dotykowych, innowacyjnych przycisków, jak i przejrzystej aplikacji. Dzięki niej można zarządzać funkcjami z dowolnego miejsca na ziemi.

fot. Loxone 

Efektywność energetyczna – nie tylko smart home

Loxone to nie tylko inteligentny dom, ale i „smart building”. Ten drugi termin odnosi się do innowacyjnych rozwiązań dla komercyjnych i publicznych budynków niemieszkalnych. Automatyka budynkowa to sterowanie, regulacja, monitorowanie i optymalizacja funkcji, takich jak np. zacienianie, oświetlenie, ogrzewanie i kontrola wielu innych elementów wyposażenia technicznego budynku. Rozwiązanie to, podobnie jak smart home, na pierwszym miejscu stawia komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczną. Można je wykorzystywać w biurowcach, restauracjach, hotelach, halach magazynowych, jak i w innych obiektach przemysłowych lub komercyjnych.

fot. Loxone 

Z tego punktu widzenia bardzo istotne jest zwłaszcza zarządzanie energią, szczególnie wobec najnowszej ustawy odnośnie automatyki budynkowej.

Dzięki „smart building” w budynkach komercyjnych można zaoszczędzić aż do 50% całkowitego zużycia energii. Zgodnie z nowymi przepisami, do 31 grudnia 2024 r. wszystkie budynki niemieszkalne z systemem ogrzewania lub połączonym systemem ogrzewania i wentylacji o sumarycznej nominalnej mocy cieplnej ponad 290 kW oraz z klimatyzacją lub połączonym systemem klimatyzacji i wentylacji o nominalnej sumarycznej mocy chłodniczej ponad 290 kW muszą być wyposażone w system automatyki i sterowania, jeśli jest to uzasadnione technicznie i opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia.

fot. Loxone 

Inteligentny dom Loxone oraz Loxone „smart building” to warte rozważenia inwestycje. Poszukując innowacyjnych rozwiązań, które gwarantują bezpieczeństwo, komfort, wygodę i efektywność energetyczną, warto zapoznać się ze szczegółową ofertą firmy.

Więcej informacji na stronie: www.loxone.com

02-146 Warszawa, ul. Komitetu Obrony Robotników 70, woj. mazowieckie
tel. +48 32 224 75 82,