Włącznik światła inteligentny dom FIBARO Walli Controller

Cała władza w jednym palcu

Prawdziwie nowoczesny dom to dziś dom inteligentny – taki, w którym urządzenia komunikują się miedzy sobą, oszczędzając troski i zachodu jego mieszkańcom. W tej funkcji znakomicie sprawdzi się drobny, ale szalenie efektywny włącznik światła inteligentnego domu: FIBARO Walli Controller. To multizadaniowy przycisk, który można instalować w dowolnym miejscu i za jego pomocą wyzwalać sceny lub sterować oświetleniem, roletami czy alarmem za jednym kliknięciem.

Pamięta o tym, o czym Ty zapomniałeś

Nie zawsze da się wszystko idealnie, w punkt zaplanować. Podczas remontu czy wyposażania naszego domu lub mieszkania niejednokrotnie zapominamy o drobnych rzeczach, których brak potem znacząco komplikuje nam życie – a to o umieszczeniu dodatkowego gniazdka elektrycznego, a to o wyłączniku światła, a to i innych jeszcze drobiazgach. Przypominamy sobie o tym za każdym razem, gdy musimy na przykład wstać z łóżka by zgasić światło w sypialni przed pójściem spać. Ingerencja w istniejącą instalację elektryczną bywa kosztowna i wiąże się z kuciem w ścianach, pyłem remontowym i angażowaniem elektryka. Włącznik światła inteligentny dom FIBARO Walli Controller zapobiegnie takim niepotrzebnym ingerencjom – mały, elegancki, całkowicie mobilny, gotowy do umieszczenia, gdzie tylko chcemy, bez kabli, remontu czy kucia ścian.

fot. Fibar Group

Przejmij kontrolę nad swoim domem

Multiprzełącznik Walli Controller zaprojektowany został tak, by stanowić całość z innymi produktami FIBARO, zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Przycisk pasuje do wszystkich ramek z linii Walli, zatem można go bezproblemowo zestawić z istniejącymi gniazdkami czy włącznikami z tej serii. Co ważne, można mu przypisać dowolną, potrzebną nam funkcję i jednym dotknięciem palca zarządzać naszym inteligentnym domem: nie tylko oświetleniem, ale również podnoszeniem i opuszczaniem rolet i zasłon, otwieraniem i zamykaniem bramy wjazdowej, a także pracą zainstalowanych już urządzeń smart. Za jego pomocą możemy zarówno jednym kliknięciem uzbroić alarm, jak i włączyć ulubioną muzykę. Godna podziwu wielofunkcyjność! Przełącznik posiada też możliwość zaprogramowania do 10 różnych scen, czyli zautomatyzowanych konfiguracji, budujących codzienną, bezpieczną rutynę naszego życia: na przykład napisana scena „Dobranoc” pozwoli na wyłączenie lub przygaszenie świateł, opuszczenie rolet, a głowica termostatyczna Heat Controller dostosuje temperaturę w pomieszczeniach na czas naszego zasłużonego odpoczynku. Innowacyjny włącznik światła inteligentny dom FIBARO Walli Controller może zostać umieszczony wszędzie tam, gdzie brakowało nam do tej pory włącznika. Dzięki samoprzylepnej taśmie możemy go przykleić na ścianie nad ulubioną kanapą, pod blatem stolika kawowego, czy na szafce nocnej, mając tym samym cały dom w zasięgu ręki.

fot. Fibar Group

Piękna forma i bogate wnętrze

Ten innowacyjny przycisk łączy niewielki rozmiar (niecałe 9 x 9 cm) i dyskretną formę z łatwością montażu i użytkowania. Do wyboru jest biała lub antracytowa wersja przełącznika, do której można też dopasować kolor wewnętrznego pierścienia LED. Wygląd całej linii zainspirowany jest perłą, jej elegancją i kształtem, a świetlisty pierścień LED z dobranym kolorem znakomicie dopełni każde stylowe wnętrze, przy okazji dyskretnie podświetlając drogę. Przełącznik działa w systemie bezprzewodowym oraz w zasilaniu bateryjnym lub stałoprądowym. Baterie typu ER14250 ½AA 3.6V ( zawarte w zestawie) mają bardzo długi czas działania: 2 lata, przy założeniu 10 naciśnięć dziennie. Oznacza to, po przeliczeniu, że wystarczyć ona może na około 7 tysięcy kliknięć przez cały ten okres funkcjonowania.

Instalacja urządzenia też nie nastręcza trudności. Dzięki dwustronnej taśmie dołączonej do zestawu możliwe jest szybkie przyklejenie (do dowolnej powierzchni) naszego włącznika światła. Inteligentny dom z FIBARO Walli Controller w mig wkracza na jeszcze wyższy poziom technologiczny. Przycisk można też oczywiście zamocować za pomocą wkrętów, na przykład do puszki. Niezawodną komunikację z innymi urządzeniami zapewni mu technologia Z Wave z zasięgiem do około 40 metrów w środku budynku i 50 metrów poza nim.

fot. Fibar Group

Włącznik światła inteligentny dom FIBARO Walli Controller – na miarę czasów

System FIBARO jest systemem modułowym, tak zaprojektowanym, by można było dodawać kolejne urządzenia i rozbudowywać akcje, które w naszym imieniu będzie wykonywał nowy przycisk. Komplementarność, spójność wizualna, technologiczna i funkcjonalna to wielki atut tego systemu, pozwalający użytkownikom na przemyślane w każdym szczególe skonfigurowanie swojego inteligentnego domu. Przycisk Walli Controller wpisuje się znakomicie w tę filozofię. Dziś rzeczywiście można powiedzieć, że czasy, w których wystarcza muśnięcie palca, by sprawnie kontrolować cały dom, są już bardzo, bardzo blisko. Tomasz Jankowski, Dyrektor Produktu FIBARO podkreślił, że „FIBARO wprowadzając na rynek Walli Controller nie tylko wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników linii Walli, ale również wszystkim, którzy potrzebowali estetycznego i łatwego w użyciu przycisku do sterowania urządzeniami smart. I to jest najlepsza odpowiedź na te potrzeby”.

Więcej informacji dotyczących specyfikacji włącznika światła inteligentny dom FIBARO Walli Controller, a także lista rekomendowanych dystrybutorów systemu dostępne są na stronie www.fibaro.com

62-081 Wysogotowo, ul.Serdeczna 3, woj. wielkopolskie


Liczba odwiedzin: 475 | Data publikacji: 2021-04-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


17.11.2020 | Automatyka domowa
Zbitka słów „inteligentny dom”, która jeszcze u...
11.06.2015 | Automatyka domowa
Automatyka domowa i systemy sterowania domem szturmem...
Coraz więcej mówi się o inteligentnych domach...
Kończą się czasy dymiących kotłów na węgiel,...
Prawdziwym wyzwaniem w trakcie aranżowania ogrodów przy...
05.02.2021 | Stolarka otworowa
Inteligentny zamek tedee powered by GERDA umożliwia...
12.11.2020 | Domy prefabrykowane
Technologia szkieletowa, popularna np. w Skandynawii czy...
23.07.2020 | Automatyka domowa
Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
03.06.2020 | Domy ekologiczne
W naszym kraju budownictwo murowane jest uświęcone...
Rozważając kwestię, jaki klimatyzator do mieszkania w...
Klimatyzator domowy ścienny jeszcze do niedawna można...
21.02.2020 | Automatyka domowa
Skuteczna integracja budynku to już fakt. To...
02.12.2019 | Domy drewniane
Drewniany, uroczy domek poza miastem – to...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
Jak pogodzić ekologiczny styl życia z wygodą?...
26.05.2017 | Domy prefabrykowane
Keramzyt to lekki materiał budowlany (wypalona glina)...
13.02.2017 | Domy drewniane
Drewno jako materiał budowlany kojarzone jest zazwyczaj...
03.01.2017 | Ogrzewanie
Naszym przodkom nawet nie śniło się, że...
13.07.2016 | Domy drewniane
Nowoczesny, stylowy, ekskluzywny, designerski – kiedy mówimy...
29.09.2015 | Automatyka domowa
Nowa linia osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Legrand Polska...
05.11.2014 | Automatyka domowa
Instalatorzy mogą obecnie przebierać w rozwiązaniach dla...
25.06.2014 | Automatyka domowa
O domowej inteligencji napisano już bardzo wiele....
29.04.2014 | Automatyka domowa
Każdy z nas zna następujący scenariusz: wyjazd...
06.04.2021 | Ogrzewanie
XXI wiek stawia przed producentami systemów grzewczych...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: włącznik światła inteligentny dom, Fibaro Walli Controller, inteligentny dom, zabezpieczenia przeciwpożarowe, systemy przeciwpożarowe, fibaro, automatyka domowa, bezpieczny dom, bezpieczeństwo w domu, czujniki ruchu, czujniki czadu, przyciemnianie świateł, automatyczne rolety, automatyczne bramy,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy