Funkcjonalność to cecha, na którą inwestorzy kładą największy nacisk w zakresie  automatyki domowej i sterowanie urządzeniami. Odpowiednia ilość funkcji, niezawodność, integracja wielu systemów to parametry, które przy wyborze automatyki wydają się najważniejsze. Jednak automatyka domowa ma również drugą „twarz”, o której użytkownicy zdają się czasami zapominać. W domu inteligentnym, o określonym stylu nie może przecież zabraknąć estetyki. Dlatego poszukując systemów łączących innowację i niebanalny design warto zapoznać się z ofertą marki Vitrum.
Oferta Vitrum skierowana jest do klientów, którzy od zaawansowanej technologii wymagają również ponadczasowego wzornictwa. Przykuwające wzrok, dotyk i słuch kontrolery skupiają w sobie funkcje od sterowania oświetleniem poprzez kontrolę nad żaluzjami, po regulację temperatury. W zależności od stosowanej technologii kontrolery mogą komunikować się ze sobą bezprzewodowo, tworząc rozproszoną sieć. Każdy z kontrolerów może przesłać dowolną informację do innego urządzenia. Pozwala to na zbudowanie bardzo zaawansowanego scenariusza zdarzeń w domu użytkownika.

 

Vitrum SocketVitrum Socket

Urządzenia Vitrum to przede wszystkim gładkie powierzchnie oraz proste i eleganckie kształty, pozbawione ostrych krawędzi. Funkcjonalność i ponadczasowy wygląd kontrolerów podkreślają dotykowe sensory. Rozwiązanie to eliminuje potrzebę stosowania ruchomych elementów. Na jednolitych powierzchniach znajdują się charakterystyczne, podświetlone zagłębienia, które niezależnie od pory dnia pomagają w odnalezieniu „przycisku”. Dodatkowym udogodnieniem są dźwięki słyszalne przy każdym dotknięciu „przycisków” palcami.
Kontrolery Vitrum dostępne są w czterech kolekcjach, które dzięki ponadczasowemu design'owi spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów oraz podkreślą elegancję oraz wyjątkowość każdego wnętrza.

Glass – kontrolery czyste jak szkło
Vitrum jest odpowiedzią na nudę i prostotę, jaka oferują nam tradycyjne rozwiązania w zakresie włączników ściennych. Włącznik nie musi być już banalnym kwadratowym, plastikowym przedmiotem. Kolekcja Glass proponuje kontrolery do produkcji, których używa się tłoczonego, polerowanego szkła. Ich elegancka forma  i gładka powierzchnia przyciąga nie tylko wzrok, ale również dotyk, który intuicyjnie rozpoznaje umiejscowienie przycisków.
Kolorami standardowymi dla kolekcji Glass są czerń, srebro i biel. Kontrolery z tej grupy dostępne są dodatkowo we wszystkich barwach z palety RAL. Dodatkowym, udogodnieniem dzięki, któremu klienci mogą podkreślić swój indywidualizm jest możliwość nanoszenia na kontrolery nadruków w technologii sitodruku.

 

Vitrum GLASS Biały Vitrum GLASS Srebrnyfot. 1. Vitrum GLASS Biały / fot. 2. Vitrum GLASS Srebrny

 

Stone – ekskluzywny charakter wiecznego kamienia
Najbardziej eleganckim i ekskluzywnie wyposażonym wnętrzom dedykowane są kontrolery z kolekcji Stone. Ich charakter odwołuje się do naturalnego pochodzenia kamienia, jego długowieczności i pierwotności jego zastosowań. Kamień jest jednym z pierwszych materiałów budowlanych, którego ponadczasowość wyraża się w tym, że jak żaden inny element dekoracyjny łatwo komponuje się z przedmiotami i wykończeniami o nowoczesnym stylu.

 

Vitrum STONEVitrum STONE

 

Kamień w kolekcji Stone jest pozbawiany ostrych krawędzi a powierzchnia jest polerowana. Jednak włącznik nie traci nic z natury kamienia. Nadal jego wygląd charakteryzuje się nieprzewidywalnością i unikatowością.
W kontrolerach z kolekcji Stone pierścień wokół przycisku nie jest podświetlany. Zastosowano tutaj laserowy grawer. Wklęsłość w płytce pomaga odnaleźć umiejscowienie przycisku.

Tech – kontrolery z wytrzymałych materiałów syntetycznych
Gładkie i delikatne w dotyku kontrolery Tech współgrają z nowoczesnymi wnętrzami, pełnymi design'erskich akcentów. Dyskretne kształty nie ujmują im elegancji. Jednocześnie zachwycają prostotą oczekiwaną w tak urządzonych pomieszczeniach. Linia tych kontrolerów dostępna jest w dwóch kolorach: białym i czarnym, najmodniejszych, pasujących do pomieszczeń minimalistycznych w stylu home&living.

 

Vitrum z 3 przyciskami Vitrum z 4 przyciskamifot. 1. Vitrum z 3 przyciskami / fot. 2. Vitrum z 4 przyciskami

 

Socket – prąd za zamkniętymi drzwiami
Dla wszystkich opisanych kolekcji Vitrum są dostępne również inteligentne ukryte gniazdka Vitrum Socket. Gniazdka Vitrum zamaskowują wtyczki za przesuwnymi drzwiczkami. Wyglądają stylowo, a dodatkowo zwiększają bezpieczeństwo domu. Gniazdka Vitrum Socket pasują do najpopularniejszych europejskich standardów 3- i 4-modułowych puszek.

 

Vitrum SocketVitrum Socket

 

Vitrumino – magiczne włączniki dla milusińskich
Grupę włączników i kontrolerów zamyka kolekcja Vitrumino. Jako jedyne na świece spełniają one funkcję lampki włącznika i lampki nocnej. Ich powierzchnię zdobi sześć zaprojektowanych, bajkowych postaci. Z myślą o dzieciach po wyłączeniu światła nosek postaci, czyli centralny punkt włącznika świeci na różne kolory. Nosek jest jednocześnie włącznikiem światła. Dzięki temu rozwiązaniu dziecko odnajdzie drogę w ciemnym pokoju. Nosek jest jednocześnie włącznikiem światła z wbudowanym dotykowym potencjometrem regulującym natężenie światła.

 

Vitrumino FROG Vitrumino CLOWNfot. 1. Vitrumino FROG / fot. 2. Vitrumino CLOWN

 

Classic, Wireless, KNX – technologie dla Twoich potrzeb
Oprócz tego, że kontrolery Vitrum są sklasyfikowane pod względem design'u klienci mogą dokonywać wyboru w trzech grupach technologicznych. Poszczególne serie różnią się od siebie zaawansowaniem dostępnych funkcji. Seria Classic montowana jest na tradycyjnych przewodach i może odpowiadać za kontrolę nad regulacją natężenia światła oraz sterowania silnikami żaluzji. Dodatkowo we włączniki Classic mogą być wbudowane przełączniki z funkcją włączania i wyłączania, zwalniania oraz włączania z opóźnieniem.
Seria Wireless to kolekcja bardziej zaawansowana technologicznie oparta na połączeniach bezprzewodowych. Kontrolery te współpracują z jedną z najbardziej powszechnych technologii automatyki domowej Z-Wave. Oprócz tego, że sprawują one funkcje urządzeń z serii Classic, dodatkowo mogą tworzyć sieć bezprzewodowych połączeń, co pozwala na łączenie ze sobą i kontrolę nad różnymi urządzeniami. Są dedykowane do technologii stosowanej przez firmę Fibaro, o której można więcej przeczytać TUTAJ.

 

Technologia WirelessTechnologia Wireless

 

Kontrolery Vitrum zostały również zaprojektowane i stworzone do współpracy z technologią KNX. Jest to technologia inteligentnego sterowania wieloma urządzeniami w budynku, począwszy od kontroli nad światłem, poprzez sterowanie sprzętem audio-video i agd, kończąc na ogrzewaniu i klimatyzacji. Niepowtarzalny design kontrolerów Vitrum nadaje technologii KNX nowe oblicze.

Ze szczegółową ofertą marki Vitrum można zapoznać się na stronie: www.wlaczvitrum.pl

 

02-972 Warszawa, ul. Sarmacka 16 lok 91, woj. mazowieckie
tel. 22 350 67 02,