Zastąpienie tradycyjnej lampy niepowtarzalną ozdobą daje zaskakujące rezultaty. Moda na kryształowe żyrandole wraca na salony. Co ciekawe, nie dotyczy to jedynie wnętrz w tradycyjnej stylistyce.

– Coraz więcej osób wybiera nasze czeskie żyrandole kryształowe także do nowoczesnych domówi i mieszkań – mówi Jana Křůmalová z czeskiej firmy Art Crystal, oferującej oryginalne żyrandole z kryształu. – Kryształowy żyrandol kojarzy się z tradycyjnymi wnętrzami i z nich oczywiście się wywodzi, ale zdecydowanie w dzisiejszych czasach nie jest anachronizmem. Doskonale sprawdza się w nowoczesnym wnętrzu i wnosi do niego szczyptę luksusu. Ciekawie prezentuje się w domach w stylu skandynawskim, a nawet zakopiańskim. Warto zauważyć, ze współczesne żyrandole wyglądają inaczej niż te, które pamiętamy sprzed kilkudziesięciu lat. Zespół wykfalifikowanych projektantów i designerów bada aktualne trendy i tworzy lampy, które odpowiadają na współczesne potrzeby stylistyczne i techniczne. Dla przykładu, każdy z naszych żyrandoli może współpracować z energooszczędnymi żarówkami LED.

fot. ArtCrystal

Czeskie żyrandole kryształowe – postaw na oryginalność

Oprawa oświetleniowa to dziś coś więcej niż funkcjonalny dodatek. Często lampa decyduje o wyglądzie całego pomieszczenia, zarówno poprzez rodzaj światła, jaki rzuca na ściany i meble, ale także sama w sobie przyciąga wzrok, bowiem zamontowana jest w centralnym punkcie sufitu. Wybierając żyrandol, wnosisz do pomieszczenia dodatkową wartość, związaną z jego rzemieślniczym charakterem. Żadna lampa nie może się równać z czeskimi żyrandolami kryształowymi Art Crystal. Ich kunszt i jakość wykonania sprawiają, że każdy z modeli zachwyca swoim wyglądem.

fot. ArtCrystal

– Przemysł szklany to tradycyjne rzemiosło czeskie – wyjaśnia Jana Křůmalová. – Na naszym rynku działa wielu znanych i cenionych szklarzy oraz projektantów, dzięki czemu kraj zyskał ogólnoświatową renomę w tym zakresie.

Tym, co gwarantuje firma Art Crystal jest oryginalność. W związku z rosnącą popularnością żyrandoli kryształowych, można znaleźć na rynku coraz więcej podróbek, które nie mają nic wspólnego z kryształem. Takie wyroby nie prezentują się dobrze, a do tego często zamiast dekorować – szpecą.

fot. ArtCrystal

Jak rozpoznać kryształ?

– Fałszywe żyrandole z plastikowymi dodatkami lub takie ze szkła technicznego nie powinny być nazwane kryształowymi – informuje Jana Křůmalová. – Tego typu żyrandole nie błyszczą ani nie świecą. Materiały niskiej jakości, jakie zastosowano do ich produkcji, szybko ulegną degradacji, zmatowieniu oraz zżółknięciu. Warto pamiętać o tym, że żyrandole kryształowe wyróżniają się unikalnym załamaniem światła. To właśnie dzięki temu uzyskujemy zwielokrotnioną moc światła żarówek, czego nie doświadczymy przy zwykłym szkle lub plastiku akrylowym, najczęściej używanym do imitacji kryształu.

Tym, co wyróżnia prawdziwy kryształ to zawartość tlenku ołowiu, który sprawia, że kryształowe lampy i żyrandole załamują światło i można dzięki nim zobaczyć wszystkie kolory tęczy. Warto pamiętać, że dwuskładnikowy związek ołowiu i tlenu o wzorze PbO zwiększa wagę szkła, dlatego tanie imitacje mogą być nawet o połowę lżejsze od prawdziwych produktów kryształowych. Prawdziwy kryształ charakteryzuje się pięknym blaskiem i trwałością przez dziesięciolecia, dlatego często jest przekazywany jako rodzinna pamiątka – z pokolenia na pokolenie.

fot. ArtCrystal

– Zwróćmy uwagę na to, że oficjalna europejska definicja wyznacza, że wyroby szklane zawierające mniej niż 4% tlenku ołowiu są określane jako „szkło”, te zawierające więcej niż 10% tlenku ołowiu są określane jako „kryształ”, a wyroby szklane zawierające więcej niż 30 % tlenku ołowiu określa się mianem „kryształu o wysokiej zawartości ołowiu” – tłumaczy Jana Křůmalová.

fot. ArtCrystal

Czeskie żyrandole kryształowe Art Crystal to produkty z prawdziwego zdarzenia. Producent działa na rynku już ponad 25 lat i posiada szerokie doświadczenie w tej dziedzinie. Firma stosuje szkło kryształowe renomowanych producentów i wytwarza precyzyjne obudowy opraw oświetleniowych.

fot. ArtCrystal

Wszystkie lampy z kryształu tworzone przez czeskiego producenta odpowiadają w 100% europejskim normom użytkowania i bezpieczeństwa, a do tego są objęte 5-letnią gwarancją. Warto postawić na certyfikowany proces produkcji i kontroli. Pozwoli to nam na inwestycję w żyrandol, który doda wartości całej inwestycji oraz naszej nieruchomości przez długie lata.

Dobierz właściwy model

Ogromny wybór czeskich żyrandoli kryształowych produkcji Art Crystal może przyprawiać o zawrót głowy. Znajdziemy tu różne wzory, rozmiary i style. Jeśli nie wiesz jaki żyrandol sprawdzi się we wnętrzu, które dekorujesz bądź aranżujesz, możesz skorzystać z profesjonalnej porady fachowców z firmy Art Crystal – zarówno drogą email i telefoniczną, jak też poradzić się osobiście. Firma oferuje nie tylko żyrandole kryształowe, ale także łapmy sufitowe kryształowe i żyrandole mosiężne.

fot. ArtCrystal

– Doradzamy w zakresie doboru właściwego żyrandola kryształowego w oparciu o zdjęcia oraz parametry wnętrza – mówi Jana Křůmalová. – Serdecznie zapraszamy także do naszych salonów, gdzie można z bliska przekonać się o jakości naszych wyrobów i samodzielnie dobrać odpowiedni żyrandol. Ponadto, oferujemy także możliwość zainstalowania lamp i żyrandoli u klienta.

fot. ArtCrystal

Ważną częścią wyboru jest także rozplanowanie pod kątem samego pomieszczenia. Ogromna oferta czeskich żyrandoli kryształowych Art Crystal pozwala dobrać je do dowolnych wnętrz.

fot. ArtCrystal

– Wybierając żyrandol, musimy przeanalizować jego wielkość w stosunku do wielkości pomieszczania i wysokości sufitu – dodaje Jana Křůmalová. – Zbyt mały żyrandol w dużym pomieszczeniu nie przyniesie zamierzonego efektu, a z kolei zbyt duży może przytłaczać. Zalecana wysokość (tj. wysokość dolnej części żyrandola od podłogi) wynosi 220 cm. Jeśli nie zamierzasz pod nim chodzić i zawiesisz go nad stołem, zalecamy wysokość 180 cm od ziemi. Długość łańcucha nośnego można dostosować do własnych potrzeb.

Istotna jest także liczba ramion żyrandola oraz jego średnica. Zazwyczaj stosuje się przeliczenie, które pozwala wyliczyć liczbę ramion (żarówek) na podstawie równania powierzchnia pomieszczenia w m² × zalecana moc na m² ÷ 40. Z kolei średnicę żyrandola w centymetrach obliczamy na podstawie równania 8× (szerokość + długość pomieszczenia w metrach).

fot. ArtCrystal

– Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych, zarówno zakupem jednostkowego żyrandola, jak też chętnych do szerszej współpracy – mówi Jana Křůmalová. – Posiadamy bogatą wiedzę na temat żyrandoli i z przyjemnością pomożemy Państwu w wyborze.

fot. ArtCrystal

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.artcrystal.pl

46604 Jablonec nad Nisou, Palackého 3145/41 (budowa Jablonex), woj.
tel. +48 664 307 776 (mówimy po polsku), +420 722 398 794 (mówimy po polsku),