Subtelne lub wyraziste

W zależności zaś od indywidualnych preferencji żyrandol kryształowy może być delikatny i stanowić jedynie subtelny akcent aranżacyjny lub grać główną rolę, jako niezwykle wyrafinowana, rzucająca się w oczy forma. Oprócz tego w ofercie producentów znajdziemy całą masę wyrobów wykonanych z różnego typu tworzyw, toteż korpusy występują w wersji z metalu (brąz, mosiądz), szkła, czy drewna, natomiast zawieszki zrobione są z ciętego czeskiego kryształu. Z drugiej strony w każdym projekcie dostrzec można unikalny design, a także precyzję i dbałość o najdrobniejszy detal. Dlatego właśnie w tym sezonie opłaca się postawić na elegancki, ponadczasowy żyrandol kryształowy od Artcrystal do salonu, sypialni, a nawet kuchni.

Jeśli więc kładziemy nacisk na wyraziste, fantazyjne linie i rozbudowane ramiona, optymalnym rozwiązaniem dla nas będzie bogato zdobiony, rozłożysty model. W wypadku zaś, kiedy żyrandol ma być bohaterem drugoplanowym, lepiej zdecydować się na minimalistyczną, lekką bryłę. Mile widziany przy urządzaniu wnętrz jest bowiem balans, dzięki czemu pomieszczenie zachowuje spójny charakter.

Jaki rodzaj do jakiego pomieszczenia?

Nierzadko zastanawiamy się też, jaki żyrandol kryształowy pasowałby do konkretnego pomieszczenia. Niektóre rodzaje nadają się przecież bardziej do salonu, a inne do reszty pokoi. Wskazówką może być natomiast metraż (np. okazały żyrandol przytłoczy wąską wnękę, a zbyt mały będzie słabo doświetlał wielką przestrzeń) i wysokość sufitu. Chcąc tym samym uniknąć gafy i odpowiednio wyeksponować produkt, zamiast starej metody prób i błędów, trzeba uprzednio skonsultować swój pomysł z ekspertem w dziedzinie projektowania wnętrz.

Z kolei istnieją również argumenty, przemawiające za zmianą oświetlenia z żyrandola kryształowego na inny, jak, chociażby w kuchni- ze względu na trudność w sprzątaniu ten pierwszy odradzany jest szczególnie w miejscach, gdzie w powietrzu unoszą się opary jedzenia i pryska tłuszcz. Nie wszędzie zatem żyrandol kryształowy okazuje się być najlepszym wariantem.

Podsumowanie

Jednym słowem żyrandole kryształowe, choć są niewątpliwie przepiękne, muszą być skrupulatnie dopasowane do danej aranżacji- nieumiejętny dobór produktu wcale nie poskutkuje piorunującym wrażeniem. Należy także zwracać uwagę na ich jakość i trwałość materiału, z którego są wykonane, gdyż od tego w dużej mierze zależy, czy posłużą nam przez długie lata. Poza tym nie bójmy się eksperymentować i zestawiać ze sobą odmienne style, kształty i faktury. Żyrandol kryształowy nie kojarzy się już wszak wyłącznie z romantyzmem i stylistyką glamour.

Reasumując, współczesny kryształ ma się nijak do babcinych, standardowych pamiątek, od pokoleń wiszących na ścianie. Żyrandole kryształowe to teraz synonim luksusu i smaku, a przede wszystkim odwagi podążania za trendami i wyłamywania się ze schematów i wszechobecnej sztampy.

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,