Energooszczędna przyszłość jawi się w jasnych barwach

Energooszczędność, ekologia – pojęcia te przewijają się w naszym życiu już właściwie każdego dnia. Jeśli tylko jakieś rozwiązanie zyska miano “energooszczędnego” czy “ekologicznego”, szturmem podbija rynek. Wynalezienie diody LED miało miejsce już w latach 60. ubiegłego wieku, czyli w czasach, gdy jeszcze mało kto stawiał ekologię czy oszczędzanie energii na pierwszym miejscu, ale już wtedy zrewolucjonizowała rynek i trend ten trwa nieprzerwanie do dziś.

Nic dziwnego, że technologia ta rozpoczęła transformację również w przestrzeniach miejskich. W porównaniu z tradycyjnymi źródłami światła, takimi jak żarówki sodowe czy rtęciowe, lampy i oprawy LED charakteryzują się znacznie dłuższą żywotnością. Średni czas życia diody LED wynosi nawet do 100 000 godzin, co oznacza, że wymagają znacznie rzadszej konserwacji i wymiany. To z kolei prowadzi do obniżenia kosztów utrzymania i eksploatacji systemów oświetleniowych.

Ponieważ diody LED zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne źródła światła, wpływają też na redukcję emisji gazów cieplarnianych. Dzięki temu oświetlenie uliczne oparte na technologii LED stanowi istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i oszczędności energetycznej.

Po trzecie, oprawy ledowe uliczne oferują lepszą jakość światła. Diody LED pozwalają na uzyskanie bardziej równomiernego i naturalnego oświetlenia, co zwiększa widoczność na drogach i tym samym poprawia komfort kierowców, a także pieszych. Dodatkowo, technologia LED pozwala na łatwe dostosowanie barwy światła, co umożliwia optymalne dopasowanie oświetlenia do konkretnych warunków i potrzeb.

Nic więc dziwnego, że współcześni projektanci, architekci czy wykonawcy coraz częściej poszukują rozwiązań, takich jak oprawy ledowe uliczne.

Oprawa ledowa uliczna – oferta Art Metal

Niezależnie od tego, czy na naszym celowniku znajdują się rozwiązania o nowoczesnym designie, klasyczne, czy też stylizowane – w ofercie Art Metal znajdziemy całą gamę propozycji wpisujących się w te oczekiwania. Energooszczędne, niedrogie w eksploatacji oprawy zaprojektowane zostały w różnych rozmiarach, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w różnorodnych obszarach miejskich. Art Metal to producent z 30-letnim doświadczeniem, a jego uliczne oprawy ledowe (i nie tylko!) zostały uhonorowane wieloma nagrodami. Doceniono m.in. modele TECHNO (Warszawa ŚWIATŁO 2017), SYNCHRO (Warszawa ŚWIATŁO 2015) czy ANTARES i NEXUS (Warszawa ŚWIATŁO 2014), jednak lista nagród i wyróżnień jest znacznie dłuższa. Wszystkie dostępne oprawy można stosować do oświetlania jezdni, chodników, dróg rowerowych, rynków, parków czy parkingów. Charakteryzują się bardzo dobrą szczelnością, żywotnością i odpornością mechaniczną – szczegółowe parametry można sprawdzić w kartach katalogowych.

Nagrodzone oprawy NEXUS, TECHNO i ANTARES posiadają moc zasilania 220-240V / 50-60Hz. Mamy do wyboru dwie wersje źródła światła LED – zasilacz programowalny i Sensor Ready. Ten pierwszy umożliwia zaprogramowanie 5-stopniowej redukcji mocy, zaś Sensor Ready pozwala na zasilanie urządzeń komunikacji bezprzewodowej za pośrednictwem gniazda ZHAGA. Obie wersje posiadają zabezpieczenie przeciwprzepięciowe do 10 kV.

NEXUS

TECHNO

ANTARES

 

W przypadku oprawy SYNCHRO moc zasilania to 230V / 50Hz, a do wyboru mamy aż 3 źródła światła LED – zasilacz podstawowy, programowalny i ściemnialny.

 

SYNCHRO

 

Wychodząc naprzeciw wielu różnym oczekiwaniom, Art Metal zadbał o to, by jego oferta była naprawdę zróżnicowana, a zatem aby produkty nie tylko zapewniały jakość i funkcjonalność na najwyższym poziomie, ale też wpisywały się w różnorodne style architektoniczne – zarówno te klasyczne, jak i nowoczesne.

Klasyka w nowoczesnej odsłonie

Wśród ulicznych opraw ledowych oferujących klasyczny design w nowoczesnej odsłonie, znajdziemy np. modele LUNA, VERA czy LIBRA, ale też wiele innych. W ich przypadku mamy do wyboru dwa rodzaje źródła światła LED – zasilacz programowalny lub Sensor Ready. Moc zasilania kształtuje się w przedziale ~ 220-240V / 50-60Hz.

LUNA
VERA
LIBRA

Oprawy uliczne LED w nowoczesnym stylu

Oferta nowoczesnych opraw ledowych ulicznych również jest zróżnicowana, dlatego przedstawiamy tylko wybrane modele. W przypadku niektórych z nich producent zastosował nazewnictwo nawiązujące do ciał niebieskich. Trzeba przyznać, że rzeczywiście wyglądają nieziemsko!

I tak np. model MERKURY idealnie wpisuje się w nowoczesną stylistykę. Do wyboru są trzy źródła światła LED – zasilacz podstawowy, ściemnialny i programowalny. Moc zasilania to
~ 230V / 50Hz.

MERKURY

Zgoła inny, ale również nowoczesny, “kosmiczny” wygląd oferuje model NEPTUN. W tym wypadku również do wyboru są trzy źródła światła LED – zasilacz podstawowy, ściemnialny i programowalny. Moc zasilania to ~ 230V / 50Hz.

NEPTUN

Jeśli szukamy nowoczesnego, aczkolwiek prostego i minimalistycznego designu, może zainteresować nas np. model WR4. Do wyboru trzy źródła światła LED – zasilacz podstawowy, ściemnialny, programowalny. Moc zasilania: ~ 230V / 50Hz.

WR4

Oprócz samych opraw ledowych ulicznych, w ofercie producenta inwestor znajdzie również kompleksowe produkty, takie jak latarnie, a większość z nich można wyposażyć właśnie w oprawy LED. Zakres kategorii jest naprawdę szeroki i wpisuje się w różnorodne potrzeby. Wybierać możemy bowiem spośród modeli współczesnych, o nowoczesnym designie, jak i klasycznych, stylowych, a nawet stylizowanych na XIX-wieczne!

Z całą ofertą firmy Art Metal można zapoznać się na stronie: https://art-metal.pl/

83-331 Łapino Kartuskie , ul. Jabłoniowa 124 , woj. pomorskie
tel. +48 58 681 80 78, +48 538 99 77 22,