Najmocniejsze strony oświetlenia solarnego

Darmowe źródło światła. W tym miejscu możemy wymieniać te atuty bez końca, ale skupmy się na tym co będzie dla Ciebie najważniejsze. Każde źródło światła w twoim domu i ogrodzie wiążą się z wyższymi rachunkami za prąd, a przy takich cenach za energię jakie mamy obecnie, zakup lamp na zewnątrz może wydawać Ci się zbędną fanaberią. Elektryczne lampy w ogrodzie nie są obojętne dla twojego portfela, ale lampy solarne tak. Oświetlenie solarne to darmowe źródło prądu. To niezależne i samowystarczalne oświetlenie, które nie generuje dodatkowych kosztów. Lampy solarne czerpią energię ze słońca, w ciągu dnia pochłaniają ją, przetwarzają w energię elektryczną i uwalniają po zmroku w postaci światła. W lampach tego typu nie stosuje się żarówek, ponieważ są one energochłonne, zamiast nich wykorzystuje się diody LED, które są zdecydowanie bardziej energooszczędne. Dzięki nim możesz przez długie lata cieszyć się przyjemnym i wystarczającym do swobodnego poruszania się po ogrodzie źródłem światła.

Ekologiczne. To zagadnienie cenisz sobie wyjątkowo? Żyjesz w zgodzie z naturą i wybierasz rozwiązania przyjazne środowisku? Lampy solarne, dzięki temu, że korzystają z odnawialnego źródła energii jakim jest energia słoneczna ich użytkowanie nie przyczynia się do degradacji i zanieczyszczenia środowiska naturalnego spalinami będącymi ubocznym efektem produkcji prądu w elektrowniach węglowych.

Łatwy montaż. Siedzisz w ogrodzie i zastanawiasz się dlaczego na etapie budowy domu nie przyszło Ci do głowy, żeby zaplanować oświetlenie zewnętrzne? Z perspektywy czasu to wydaje się takie oczywiste. A teraz ogarnia Cię niepokój, kiedy myślisz o tym, że montaż lamp wiąże się z kuciem ścian elewacji, przekopaniem wzdłuż i wszerz Twojego kochanego ogrodu i z ogromnym nakładem finansowym. Nic bardziej mylnego! Oświetlenie solarne jest doskonałą alternatywą dla elektrycznego i jest banalnie proste w montażu. Nie wymagają wykonania instalacji elektrycznej, okablowania czy wzywania ekipy montażowej. Zaletą wielu opraw solarnych jest także to, że można je przenosić. Możesz zmienić im lokalizacje kiedy tylko chcesz w zależności od sytuacji i zaistniałej potrzeby.

Samoobsługowe. Lampy solarne dają Ci ten komfort, że nie musisz pamiętać, aby je włączyć lub wyłączyć. One same wiedzą kiedy należy to zrobić. W jaki sposób? Lampy solarne mają wbudowany czujnik zmierzchu, który analizuje natężenie światła. W momencie gdy wiązka światła zmniejsza cię, czujnik otrzymuje sygnał i uwalnia energię skumulowaną w akumulatorze lampy. I tak sobie przyjemnie świeci aż do rana, a Ty nie masz kolejnego przykrego obowiązku.

Bezpieczeństwo. I stała się jasność, a Ty masz poczucie bezpieczeństwa. Oświetlenie przed wejściem do domu czy nad garażem pozwoli Ci bezpiecznie przemieszczać się po ścieżkach i schodach, odnaleźć klucze w torebce czy wygodnie zaparkować samochód. Nie musisz się już martwić, że twoje dzieci potykać się będą w drodze do drzwi wejściowych, a pan od pizzy straci zęby na nierównym chodniku. Ponadto oświetlenie zewnętrzne to skuteczny straszak na nieproszonych gości.

Nieodzowny element dekoracyjny. Lampy solarne to najczęściej wybierane oświetlenie w ostatnich czasach. Ten zakupowy „boom” sprawił, że producenci rozpieszczają konsumentów, prześcigając się z ofertą lamp o niebanalnych formach, kształtach, kolorach i stylach. To sprawia, że spektrum propozycji może przyprawić o zawrót głowy. Spokojnie. Wystarczy, że dobierzesz oprawy, które będą współgrały ze stylem w jakim zaaranżowany jest ogród, taras czy balkon, a reszta to kwestia gustu i indywidualnych preferencji. Odpowiedni dobór lamp sprawi, że twój ogród zyska zupełnie nowe oblicze. Światło wydobędzie z niego to co najcenniejsze – urocze zakątki, piękną roślinność, wyjątkowy charakter Twojej zielonej oazy. Gra świateł i cieni stworzy przytulny klimat i zapewni niepowtarzalny nastrój. Gwarantujemy, że zakochasz się w swoim ogrodzie na nowo, a teraz będziesz mógł się nim cieszyć jeszcze długo po zachodzie słońca. Wybierając oświetlenie solarne oprócz waloru estetycznego zwracaj także uwagę na wysoką jakość i solidne wykonanie.

Lampy solarne uznanych producentów znajdziesz na Ardant.pl oraz Lumigo.pl

Największe wady lamp solarnych

Dostęp do światła. Lampy solarna tylko wtedy mają sens jeśli zlokalizowane są w miejscu gdzie mają nieskrępowany dostęp do promieni słonecznych. Tylko wtedy bateria jest się w stanie w pełni naładować i dać nam nawet do 30 godzin światła. Analogiczna sytuacja jest wtedy, gdy przez długi czas są niesprzyjające warunki atmosferyczne. Brak słońca oznacza, że czas ładowania akumulatora wydłuży się z kilku do kilkunastu godzin.

Słabszy strumień światła. Dekoracja i walor estetyczny lamp solarnych deklasuje fakt, że nie znajdziesz przy takiej wiązce światła kolczyka w trawie czy nie przeczytasz ulubionej prasy, ale zapewniamy Cię, że nowoczesne lampy solarne są wystarczającym źródłem światła, aby można było swobodnie poruszać się po ogrodzie, czuć się bezpiecznie i napawać się niepowtarzalnym klimatem jaki daje twój ogród gdy słońce zajdzie za horyzont.

24-100 Puławy, ul. Piłsudskiego 85, woj. lubelskie
tel. 793 266 561 (w godz. 8-16),