Schody drewniane do samodzielnego montażu

Schody młynarskie – nowoczesny design w ramach funkcjonalności

Prace wykończeniowe to pozornie najprzyjemniejsza część związana z budową domu. Rzeczywistość jednak skutecznie studzi entuzjazm, bo często na wykończenie brakuje już funduszy. Czy oznacza to jednak, że musimy zadowolić się tymczasowymi rozwiązaniami? Absolutnie nie! Schody drewniane do samodzielnego montażu oferowane przez firmę Sowosz to atrakcyjna cenowo alternatywa dla schodów na zamówienie. Sprawdzą się doskonale w pomieszczeniach, w których jest mało miejsca, w domkach kampingowych, jako schody na strych, poddasze, antresolę, a także – do poruszania się pomiędzy kondygnacjami budynku.

Schody drewniane do samodzielnego montażu – bez kompromisów na rzecz jakości

Dziś, gdy większość z nas ma nieograniczony dostęp do blogów wnętrzarskich czy stron poświęconych tematyce kreatywnego aranżowania przestrzeni, w projektowaniu naszych domów i mieszkań wiele się zmieniło. Przede wszystkim – coraz śmielej eksperymentujemy z formą, kształtem, kolorem, a w naszych czterech ścianach częściej niż do tej pory pojawiają się akcenty nieoczywiste, które jeszcze u progu ubiegłego stulecia uznawane były za przejaw niedbałości. Flagowym przykładem może być styl industrialny we wnętrzach. Widoczne elementy instalacji, przewodów, kabli, wyeksponowana cegła lub beton są dziś nośnikami aranżacyjnego potencjału. Podobny potencjał dostrzegamy też dziś w schodach młynarskich, których funkcjonalność i łatwość montażu nawet na niewielkich przestrzeniach na jakiś czas sprawiły, że nie dostrzegaliśmy możliwości, jakie otwierają one w zakresie oryginalnych aranżacji.

fot. PPUH „SOWOSZ” Sp. z oo

Schody do samodzielnego montażu firmy Sowosz oferowane są w stanie surowym, co stwarza ogromne pole do popisu dla kreatywnych projektantów (również amatorów). Można je pomalować na dowolny kolor, sprawiając, że staną się jednym z najbardziej wyrazistych akcentów we wnętrzu lub harmonijnie wpiszą się w styl, w jakim urządzona jest przestrzeń. Ich minimalistyczny, oszczędny design sprawia, że dobrze wkomponują się w przestrzenie projektowane zgodnie z najnowszymi trendami, np. w stylu skandynawskim, którego siła tkwi w prostocie, czy też w minimalistyczne wnętrza, w których świadomie rezygnuje się z ornamentyki na rzecz wysmakowanej prostoty. Doskonale sprawdzą się też np. we wspomnianych już projektach zaaranżowanych w stylu industrialnym, gdzie połączą poszczególne kondygnacje albo salon z antresolą.

Schody drewniane do samodzielnego montażu docenią również miłośnicy ekologicznych rozwiązań, którzy we wnętrzu eksponują przede wszystkim naturalne materiały. Pozostawienie schodów w stanie surowym nada przestrzeni lekkości, a ponadto sprawi, że z biegiem czasu drewno, z którego są wykonane, zacznie nabierać uroku i szlachetności, jakie zyskać mogą tylko materiały ukształtowane ręką natury.

fot. PPUH „SOWOSZ” Sp. z oo

Funkcjonalność też się liczy

Design jest dziś dla nas bardzo ważny i coraz częściej zdajemy sobie sprawę, jaka siła tkwi w prostocie, a schody młynarskie są tego dobitnym dowodem. Zaletą schodów do samodzielnego montażu jest również ich cena, która w równej mierze wynika z prostoty takich konstrukcji, jak i z możliwości wyeliminowania kosztów robocizny (lub ich znacznego zredukowania). Zastosowanie prostych stopni i elastycznej konstrukcji daje możliwość konstruowania bardzo wielu modeli w różnych kombinacjach, dzięki czemu bez trudu można dopasować model do każdego wnętrza. Do wyboru są schody proste, z zabiegiem (dolnym, w kształcie litery U lub L), z podstopnicami lub ażurowe, prawoskrętne lub lewoskrętne, z barierkami z jednej lub z obu stron. W przypadku bardzo małych przestrzeni świetnie sprawdzą się schody „kacze”, które dzięki podcięciom w stopniach pozwalają na ograniczenie powierzchni ich zabudowy. Możliwa też jest realizacja zamówienia zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.

fot. PPUH „SOWOSZ” Sp. z oo

Schody drewniane do samodzielnego montażu dostarczane są do odbiorcy w elementach wraz z kompletem kołków i wkrętów oraz precyzyjną instrukcją dotyczącą ich montażu.
Wszystkie oferowane przez firmę Sowosz produkty wykonywane są z drewna świerkowego certyfikowanego, pochodzącego z Lasów Państwowych. Posiadają ponadto aprobatę techniczną wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Firma, która początkowo produkowała głównie na eksport (Francja, Włochy, Hiszpania), coraz prężniej działa też na rodzimym rynku, gdzie schody do samodzielnego montażu cieszą się rosnącą popularnością.

fot. PPUH „SOWOSZ” Sp. z oo

Współczesny design rządzi się swoimi prawami, przewartościowując nasze przyzwyczajenia dotyczące urządzania wnętrz. Schody młynarskie, choć na ogół kojarzone raczej z rozwiązaniem tymczasowym albo zarezerwowanym dla poddaszy i domów rekreacyjnych, dziś śmiało wkraczają w aranżacje wnętrz. Prostota, minimalizm, możliwość dopasowania do indywidualnych preferencji zjednuje schodom do samodzielnego montażu zwolenników w równym stopniu, co ich atrakcyjna cena.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.sowosz.pl

32-551 Jankowice, ul. Wadowicka 86, woj. kujawsko-pomorskie
tel. +48 33 841 25 59, 602 668 242,


Liczba odwiedzin: 2892 | Data publikacji: 2020-04-30

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


27.06.2021 | Chemia budowlana
Cienkowarstwowy beton dekoracyjny na schody wewnętrzne, podłogi...
15.12.2020 | Schody, akcesoria
Nowoczesne schody drewniane marki Brysch Treppen to...
08.05.2020 | Schody, akcesoria
O tym, że schody wewnętrzne drewniane pełnią...
Schody w domu, czy też na zewnątrz...
14.02.2018 | Schody, akcesoria
Schody w naszych domach pełnią nie tylko...
13.02.2018 | Schody, akcesoria
Nowoczesne schody zabiegowe, schody dywanowe, schody kręcone,...
Płytki ceglane, deski, parkiety – rozwiązanie, które...
Aranżując dom czy mieszkanie często stajemy przed...
08.09.2015 | Schody, akcesoria
Schody to jeden z tych elementów konstrukcji...
03.09.2015 | Schody, akcesoria
O ile jeszcze 20-30 lat temu w...
08.06.2015 | Schody, akcesoria
W dobrze zaprojektowanych wnętrzach – a takich...
Trend, aby w aranżowaniu przestrzeni wokół nas...
09.10.2013 | Schody, akcesoria
Rozmowa z Romanem Lempą, właścicielem firmy Schody...
08.10.2013 | Schody, akcesoria
Ze skrzypieniem schodów jest jak z gustami,...
15.06.2021 | Meble
Jak powstają eleganckie nowoczesne meble do salonu,...
11.06.2021 | Wykańczanie wnętrz
Własny dom jest marzeniem wielu osób, ale...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
30.04.2021 | Baseny, fontanny
Basen ogrodowy z montażem to inwestycja na...
07.04.2021 | Baseny, fontanny
Baseny poddajemy regularnej pielęgnacji nie tylko ze...
Drewniane akcenty w architekturze wnętrz znajdziemy najczęściej...
06.12.2020 | Stolarka otworowa
Projektowanie z poszanowaniem ekologii i w zgodzie...
Nowoczesny ogród przed domem to dziś kwintesencja...
09.11.2020 | Beton
Myślisz o niepowtarzalnym wykończeniu swoich wnętrz oraz...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. opolskie

Słowa kluczowe: sowosz, sowosz schody, schody, tartak, tartak sowosz, stolarnia sowosz, schody drewniane, schody proste, schody z dolnym zabiegiem, schody zabiegowe w kształcie L, schody zabiegowe w kształcie U, schody drewniane do samodzielnego montażu Sowosz, schody drewniane do samodzielnego montażu, schody do samodzielnego montażu,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy