Schody drewniane do samodzielnego montażu – bez kompromisów na rzecz jakości

Dziś, gdy większość z nas ma nieograniczony dostęp do blogów wnętrzarskich czy stron poświęconych tematyce kreatywnego aranżowania przestrzeni, w projektowaniu naszych domów i mieszkań wiele się zmieniło. Przede wszystkim – coraz śmielej eksperymentujemy z formą, kształtem, kolorem, a w naszych czterech ścianach częściej niż do tej pory pojawiają się akcenty nieoczywiste, które jeszcze u progu ubiegłego stulecia uznawane były za przejaw niedbałości. Flagowym przykładem może być styl industrialny we wnętrzach. Widoczne elementy instalacji, przewodów, kabli, wyeksponowana cegła lub beton są dziś nośnikami aranżacyjnego potencjału. Podobny potencjał dostrzegamy też dziś w schodach młynarskich, których funkcjonalność i łatwość montażu nawet na niewielkich przestrzeniach na jakiś czas sprawiły, że nie dostrzegaliśmy możliwości, jakie otwierają one w zakresie oryginalnych aranżacji.

fot. PPUH „SOWOSZ” Sp. z oo

Schody do samodzielnego montażu firmy Sowosz oferowane są w stanie surowym, co stwarza ogromne pole do popisu dla kreatywnych projektantów (również amatorów). Można je pomalować na dowolny kolor, sprawiając, że staną się jednym z najbardziej wyrazistych akcentów we wnętrzu lub harmonijnie wpiszą się w styl, w jakim urządzona jest przestrzeń. Ich minimalistyczny, oszczędny design sprawia, że dobrze wkomponują się w przestrzenie projektowane zgodnie z najnowszymi trendami, np. w stylu skandynawskim, którego siła tkwi w prostocie, czy też w minimalistyczne wnętrza, w których świadomie rezygnuje się z ornamentyki na rzecz wysmakowanej prostoty. Doskonale sprawdzą się też np. we wspomnianych już projektach zaaranżowanych w stylu industrialnym, gdzie połączą poszczególne kondygnacje albo salon z antresolą.

Schody drewniane do samodzielnego montażu docenią również miłośnicy ekologicznych rozwiązań, którzy we wnętrzu eksponują przede wszystkim naturalne materiały. Pozostawienie schodów w stanie surowym nada przestrzeni lekkości, a ponadto sprawi, że z biegiem czasu drewno, z którego są wykonane, zacznie nabierać uroku i szlachetności, jakie zyskać mogą tylko materiały ukształtowane ręką natury.

fot. PPUH „SOWOSZ” Sp. z oo

Funkcjonalność też się liczy

Design jest dziś dla nas bardzo ważny i coraz częściej zdajemy sobie sprawę, jaka siła tkwi w prostocie, a schody młynarskie są tego dobitnym dowodem. Zaletą schodów do samodzielnego montażu jest również ich cena, która w równej mierze wynika z prostoty takich konstrukcji, jak i z możliwości wyeliminowania kosztów robocizny (lub ich znacznego zredukowania). Zastosowanie prostych stopni i elastycznej konstrukcji daje możliwość konstruowania bardzo wielu modeli w różnych kombinacjach, dzięki czemu bez trudu można dopasować model do każdego wnętrza. Do wyboru są schody proste, z zabiegiem (dolnym, w kształcie litery U lub L), z podstopnicami lub ażurowe, prawoskrętne lub lewoskrętne, z barierkami z jednej lub z obu stron. W przypadku bardzo małych przestrzeni świetnie sprawdzą się schody „kacze”, które dzięki podcięciom w stopniach pozwalają na ograniczenie powierzchni ich zabudowy. Możliwa też jest realizacja zamówienia zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.

fot. PPUH „SOWOSZ” Sp. z oo

Schody drewniane do samodzielnego montażu dostarczane są do odbiorcy w elementach wraz z kompletem kołków i wkrętów oraz precyzyjną instrukcją dotyczącą ich montażu.
Wszystkie oferowane przez firmę Sowosz produkty wykonywane są z drewna świerkowego certyfikowanego, pochodzącego z Lasów Państwowych. Posiadają ponadto aprobatę techniczną wydaną przez Instytut Techniki Budowlanej. Firma, która początkowo produkowała głównie na eksport (Francja, Włochy, Hiszpania), coraz prężniej działa też na rodzimym rynku, gdzie schody do samodzielnego montażu cieszą się rosnącą popularnością.

fot. PPUH „SOWOSZ” Sp. z oo

Współczesny design rządzi się swoimi prawami, przewartościowując nasze przyzwyczajenia dotyczące urządzania wnętrz. Schody młynarskie, choć na ogół kojarzone raczej z rozwiązaniem tymczasowym albo zarezerwowanym dla poddaszy i domów rekreacyjnych, dziś śmiało wkraczają w aranżacje wnętrz. Prostota, minimalizm, możliwość dopasowania do indywidualnych preferencji zjednuje schodom do samodzielnego montażu zwolenników w równym stopniu, co ich atrakcyjna cena.